Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Turisticke vize za Kanadu

20 odgovora na temu

Anketa: Vize za Kanadu

Ovo glasanje je javno. Ostali članovi će biti u mogućnosti da vide koju ste opciju odabrali.

Da li ce posle Nove Godine biti ukinute vize za Kanadu?

Ne možete da vidite rezultate pre nego što glasate. Molimo vas da se ulogujete i glasate da biste videli rezultate.
Glasaj Gosti ne mogu da glasaju

#1 Autostoper

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 29. Nov 2009 - 08:51

Nisam primetio temu koja se uopste bavi vizama za Kanadu a kamoli turistickim pa vas molim da ucestvujete malo na ovoj temi... :)
Zeleo bih cuti vasa iskustva,za pocetak - da li je mozda dobijanje vize postalo lakse imajuci u vidu cinjenicu da cemo uskoro bez viza krstariti Evropom? Da li neko ima nameru ili je vec navodio kao razlog svog odlaska u Kanadu - olimpijske igre? Ima li nekog iskustva iz te situacije? Da li je moguce da nezaposleno lice koje je pritom i bez skole,zene,dece,nekretnina,vidi Kanadu? Koliko je pozivno pismo vazno za osoblje ambasade? Malo sam vas uveo u temu a vi produzite,pisite o vasim iskustvima molim vas... :)
Dakle Kanadske vize,turisticke...

#2 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 30. Nov 2009 - 04:31

Na ukidanje viza ne bih računao. Najblaže rečeno.

Navođenje Olimpijskih igara kao razlog sam po sebi ne može da prođe ako nemaš pozivno pismo (overeno kod advokata u Kanadi) i sa svoje strane uverenja o zaposlenju i korišćenju godišnjeg odmora u tom periodu. Nekretnine i porodica mogu samo da budu plus.

Naravno, uvej ostaje mogućnost da se bez ičega popuni prijava i ode u ambasadu, bez ičega od ovoga, i nada se pozitivnom odgovoru.

#3 Autostoper

backpacker

• Član

Napisano: 30. Nov 2009 - 20:00

Mislim ipak da su velike sanse da dobijes vizu ako ih uveris da ides iskljucivo zbog olimpijskih igara,mislim u interesu im je da te igre budu posecene. :)
Ma prosto ne mogu da verujem da necu moci da gledam olimpijske igre jer nemam zaposlenje,ne zelim da poverujem u to! Pa ja koji se bavim umetnickim klizanjem da propustim olimpijadu jer nisam zapoislen? Nema sanse!
Ja ne znam koliko nakon sto je EU ukinula vize Hrvatskoj to isto ucinila i Kanada,zna li neko? Ja se iskreno nadam da ce u toku sledece godine. Evo danas je jedan zid pao,ima jos manjih zidova pred nama...

#4 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 01. Dec 2009 - 06:56

Dragi autostoperu...

Kad bi isplativost Igara zavisila od nas i građana drugih zemalja kojima trebaju vize - teško bi njima bilo.

Da će igre da budu posećene se znalo još pre dve godine kada si još mogao negde da nađeš smeštaj...u Vankuveru, bližoj okolini, daljoj okolini. Sada jedino ako nadješ na oglasima neki stan koji će da izdaju ljudi a oni se privremeno presele kod rođaka u Toronto ili neko drugo mesto, da bi zaradili neki dolar.

Drugo, zanima me kakav je tvoj plan da ih ubediš kako bi došao ovde usključivo zbog igara...

Dodatak: ne bih da ti ubijam baš svaku volju...a možda i neću, vidim imaš duha ("Nema šanse!" deo iz tvog posta), ali...kako misliš da uđeš na klizačka takmičenja? Sve karte su takođe prodate pre nekoliko godina a za te atraktivne događaje (otvaranje, zatvaranje, klizanja, hokej) cene kod preprodavaca idu po nekoliko hiljada dolara...

#5 Autostoper

backpacker

• Član

Napisano: 01. Dec 2009 - 13:29

Drago Nikola...

Iza mojeg saljivog zakljucka da im je u interesu da im igre budu posecene stoji smajlic... :) Nisam mislio kako ce sad svakog ko kaze da ide da gleda olimpijadu pustiti na lepe oci jer se brinu za moguce poluprazne tribine.
Ne bavim se inace umetnickim klizanjem,i nisam bas lud za grudvanjem,Sneskom Belicem i ostalim zimskim sportovima... :) Mene samo zanimaju iskustva ljudi koji navode to kao razlog(odlazak zbog olimpijade)i zeleo bih znati kakve su sanse obicnog momka,"siroceta bez kuceta i maceta"kao sto sam ja... :) Smestaj je meni obezbedjen u Vankuveru,samo treba da se dokopam njega.
A volju moju ne moze niko i nista ubiti.:D

Molim vas iskustva i procedura uopste,u vezi dobijanja vize za ulazak u Kanadu...

#6 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 01. Dec 2009 - 13:38

Dobro, pošto volju ne može niko da ti ubije :D da ti kažem da u vreme sportskih manifestacija ne da postaju feleksibilni nego posebno rigidni što se turističkih viza tiče.

Stvarno, ako bi to navodio kao razlog, tražili bi ti da priložiš kopije ulaznica koje imaš...

Procedura ti je klasična...odeš na sajt, vidiš šta treba od dokumenata...Odštampaš formulare, popuniš...izvučeš šta ti treba (za nešto originali a za nešto kopije)...zakažeš termin u ambasadi i to je to. Pozivno pismo to sam ti rekao, to će tvoji u Vankuveru da srede, znaju sigurno...i nadaš se najboljem.

To što ne radiš stvarno predstavlja veliku prepreku...Znam neke koje su i tada odbijali (single ljudi bez dece) pa su im između dve aplikacije njihovi prepisivali kuće i stanove i tek je onda upalilo...

#7 Autostoper

backpacker

• Član

Napisano: 23. Dec 2009 - 20:15

Ministar Dacic nam putuje u Usa krajem Januara, o cemu se on tamo razgovarati? :) Ostaje da se vidi... Zasto ne ucestvujete u anketi i zasto niste optimisti posle ukidanja viza za EU, mislim 2 glasa za opciju NE... :(

#8 mecapereca

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 23. Jan 2010 - 20:24

Pogledaj porukuAutostoper @ 29. Nov 2009 - 08:51

Nisam primetio temu koja se uopste bavi vizama za Kanadu a kamoli turistickim pa vas molim da ucestvujete malo na ovoj temi... Postavljena slika
Zeleo bih cuti vasa iskustva,za pocetak - da li je mozda dobijanje vize postalo lakse imajuci u vidu cinjenicu da cemo uskoro bez viza krstariti Evropom? Da li neko ima nameru ili je vec navodio kao razlog svog odlaska u Kanadu - olimpijske igre? Ima li nekog iskustva iz te situacije? Da li je moguce da nezaposleno lice koje je pritom i bez skole,zene,dece,nekretnina,vidi Kanadu? Koliko je pozivno pismo vazno za osoblje ambasade? Malo sam vas uveo u temu a vi produzite,pisite o vasim iskustvima molim vas... Postavljena slika
Dakle Kanadske vize,turisticke...

Ovo pitanje me je motivisalo da postanem clan foruma..ovako..bio sam 2002.g u Kanadi turisticki i bilo je bas uzbudljivo..naravno,garantno pismo domacina je obavezno(nije svejedno ko salje..posao,status,visina primanja..)a ja licno sam bio u katastrofa situaciji(zavrsio faks,odsluzio vojsku,bez posla,neozenjen...znaci..nemoguca misija!)Jedino sam imao savet jednog naseg coveka iz Kanade koji mi je rekao-Sta god da te pitaju,reci im istinu,Kanadjani cene iskrenost,hoce da poveruju,ali povremeno i da provere..ako si rekao istinu,to cene,ako krenu da proveravaju i kopaju,stici ce do podataka koje o samom sebi ne znas..elem..predam sve papire i cekam,zatim mi daju dokument za koji do tad nisam ni cuo..izjava u cetiri tacke kojom garantujes da nemas razloga da se ne vratis u zemlju i da se ne osecas ugrozen(prakticno zastita od azilanata)i taman mislim da je sve gotovo,kad,zove me nasa sluzbenica i kaze da je sluzbenik voljan da mi izda vizu ako jos usmeno obecam da cu se sa danom isteka vize ili ranije pojaviti u ambasadi i tako im potvrditi da sam se vratio!!! Bio sam zapanjen..usmeno obecanje..ljudi drze i do usmenog obecanja,a mi sami sebi ne verujemo..!!Bio ja dva meseca,vratio se kako sam i nameravao,otiso u ambasadu i lepo im se javio,ljudi ljubazno uzeli moj pasos,odose u neku kancelariju i posle par minuta isto tako ljubazno mi vratise pasos i zahvalise se..posle mi neki ljudi rekose da sam polozio ispit poverenja i da to veoma cene..nadam se da sam ti malo pomogao..naravno,bilo je to 2002,nadam se da je sad malo blaze:)))

#9 Autostoper

backpacker

• Član

Napisano: 13. Mar 2010 - 02:14

Pogledaj porukumecapereca @ 23. Jan 2010 - 20:24

<br />  Ovo pitanje me je motivisalo da postanem clan foruma..ovako..bio sam 2002.g u Kanadi turisticki i bilo je bas uzbudljivo..naravno,garantno pismo domacina je obavezno(nije svejedno ko salje..posao,status,visina primanja..)a ja licno sam bio u katastrofa situaciji(zavrsio faks,odsluzio vojsku,bez posla,neozenjen...znaci..nemoguca misija!)Jedino sam imao savet jednog naseg coveka iz Kanade koji mi je rekao-Sta god da te pitaju,reci im istinu,Kanadjani cene iskrenost,hoce da poveruju,ali povremeno i da provere..ako si rekao istinu,to cene,ako krenu da proveravaju i kopaju,stici ce do podataka koje o samom sebi ne znas..elem..predam sve papire i cekam,zatim mi daju dokument za koji do tad nisam ni cuo..izjava u cetiri tacke kojom garantujes da nemas razloga da se ne vratis u zemlju i da se ne osecas ugrozen(prakticno zastita od azilanata)i taman mislim da je sve gotovo,kad,zove me nasa sluzbenica i kaze da je sluzbenik voljan da mi izda vizu ako jos usmeno obecam da cu se sa danom isteka vize ili ranije pojaviti u ambasadi i tako im potvrditi da sam se vratio!!! Bio sam zapanjen..usmeno obecanje..ljudi drze i do usmenog obecanja,a mi sami sebi ne verujemo..!!Bio ja dva meseca,vratio se kako sam i nameravao,otiso u ambasadu i lepo im se javio,ljudi ljubazno uzeli moj pasos,odose u neku kancelariju i posle par minuta isto tako ljubazno mi vratise pasos i zahvalise se..posle mi neki ljudi rekose da sam polozio ispit poverenja i da to veoma cene..nadam se da sam ti malo pomogao..naravno,bilo je to 2002,nadam se da je sad malo blaze:)))<br />
<br /><br /><br />

Meco hvala na ovom odgovoru. Meni je sam ozao sto nema svezih iskustva...

#10 Eeyore

backpacker

• Član
  • Poruka:30

Napisano: 14. Apr 2010 - 14:12

da li mi mozete reci kakva je situacija sa potencijalnim ulaskom u kanadu iz USA?

u avgustu idem na studije u USA i imacu tu studentsku vizu. Mene zanima da li mi treba i kanadska viza da bih malo skoknuo do toronta ili mogu da udjem i sa americkom.

ako neko zna, molim za odgovor.

hvala

#11 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 14. Apr 2010 - 21:10

Pogledaj onu drugu temu.

#12 ivs

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 23. Feb 2011 - 15:23

ja sam aplicirala kao nezaposlena(jer sam na stazu) i dobila vizu!!nemam ni nekretnine na svoje ime. Imala sam na deviznom racunu 2000e i formular da zivim sa deckom u common-law zajednici. Pored toga,imala sam ovlascenje da mogu raspolagati novcem sa njegovog racuna kao i njegovu potvrdu sa posla. To je to. Predala papire i posle 3 sata me je nazvala sluzbenica i rekla da dodjem po vizu!! Nikakav razgovor,nista!!! Idem kod rodjaka u Kanadu. E sad,trazila sam vizu na 3 nedelje(tako sam napisala u formularu) a dobila na 6 meseci. Mene sad zanima,koliko mogu ostati u Kanadi? Da li bi ostajanje od 2 meseca npr znacilo da nisam ispostovala ono sto sam rekla i da bi mi to napravilo problem nekad kasnije kada opet budem trazila vizu?? ZNA LI NEKO????

#13 Njaki

backpacker

• Član
  • Poruka:14

Napisano: 28. Feb 2011 - 12:57

Ja planiram da idem u septembru kod prijatelja u Kanadu.
Zanima me sta od papira traze za nezaposlene i kakve su sanse za dobijanje vise za nekoga ko nema nekretnine,nema posao,single?
I da li neko zna gde su najpovoljnije avio karte za Kanadu.

Hvala.

#14 Ivka&Dzoni

backpacker

• Član
  • Poruka:17
  • muški

Napisano: 09. Jun 2011 - 12:16

Njaki, evo ja sam pre par dana dobio turističku vizu. Ako si nezaposlen treba ti (ovo je sa njihovog sajta):

Spisak dokumenata potrebnih za podnošenjemolbe za posetilačku vizu

Da biVaša molba bila razmotrena, potrebno je dostaviti određena dokumenta. Dokumentakoja podnosite moraju biti originali a neophodno je da dostavite i kratakprevod na engleski ili francuski jezik koji ne treba overavati kod sudskog tumaca.

Svi podnosioci molbe moraju dostaviti:

· Svakipodnosioc molbe mora podneti u potpunosti popunjen aplikacioniset. Setformulara i uputstva za podnošenje molbe za vizu za privremeniboravak možete naći na web stranici Kanadske imigracije (CIC).

· važecipasoš ili putnu ispravu; informacije o starim jugoslovenskimpasošima

· dvefotografije pasoškog formata;

· potvrduo plaćenoj odgovarajućoj taksi (plaća se po osobi)

· rezervacijupovratne avionske karte;

· informacijeo Vašoj finansijskoj situaciji kao što su bankovni izveštaji o Vašimfinansijskim transakcijama u prethodna 3 meseca, dokaz o posedovanju nekretninai slično.;

uz navedeno, svi podnosioci molbe moraju dostaviti sledećadokumenta, zavisno od svoje lične situacije

· ukolikoste zaposleni, Vašu radnu knjižicui pismo Vašeg poslodavca sa naznačenim detaljima o Vašem zaposlenju (npr.zanimanje/naziv radnog mesta, primanja, dužina radnog staža itd.), kao irešenje o datumima i trajanju odobrenog plaćenog ili neplaćenog odsustva;

· ukolikoste privatnik, registracija Vašefirme, kao i dokaz o njenom poslovanju (potvrde o plaćenom porezu, informacijao broju zaposlenih radnika, izvodi iz banke, izveštaji o prihodima, bankovniizveštaji o finansijskim transakcijama, itd.);

· ako ste penzioner,Vaš penzioni ček i/ili penzioni ček Vašeg supružnika;

· ako ste učenik/student,dokaz o zaposlenju Vaših roditelja, dokaz da ste upisani u neku obrazovnuustanovu i Vaš indeks/đjacku knjižicu.

Ako posećujete rodbinu ili prijatelje u Kanadi:

· pozivnopismo Vašeg rođjaka ili prijatelja koji će Vam biti domaćin u Kanadi, saobjašnjenjem u kakvom ste srodstvu ili odnosu sa domaćinom i sa naglašenomdužinom Vašeg boravka;

· dokaz ostatusu Vašeg domacina u Kanadi, kao sto su kopija kanadskog pasoša ili karticeza stalni boravak (potrebno je dostaviti obe strane kartice);

· Vašidomaćini mogu ukoliko žele, podneti sledeće dokumente, na striktno dobrovoljnojbazi: dokaz o zaposlenju Vašeg domaćina i njegovoj sposobnosti da pokrijetroškove Vašeg boravka u Kanadi kao što su pismo njegovog/njenog poslodavca,kopija poreskog dokumenta Notice of Assessment ili T4 (napominjemo dainformacije kao sto je S.I.N. i kućna adresa mogu biti zatamnjeni).

DokumentaVaših domaćina u Kanadi mogu vam biti poslata elektronskom poštom ili faksom, aVi ćete ih podneti zajedno sa molbom.

Napominjemo da molba za posetilačku vizu nećebiti odbijena samo zato što lična finansijska dokumentacija domaćina nijepodneta uz molbu. Službenik odeljenja viza će razmotriti molbu na baziadekvatnosti finansijskih sredstava podnosioca molbe i na osnovu toga će donetiodgovarajuću odluku.

Najvažnije ti je pozivno pismo i skor domaćina koji ti ga šalje tj da li su mu se prethodni gosti vraćali na vreme, da nisu pre ostajali ilegalno itd...

Mi smo dobili vize ali smo čekali 7 dana jer spadamo u rizičnu grupu putnika pošto imamo 26godina. Nisu nas ni zvali na razgovor nego su samo mene zvali i obavili telefonski razgovor u trajanju od oko 10min. Inače ne živimo zajedno, nemamo nekretnine niti bilo šta drugo na svoje ime, verenica je zaposlena a ja sam student bez posla...
Inače i mi idemo u kandau, u Toronto u septembru, od 13-30. :)

Ivs, mislim da to nije prekršaj. Prekršaj bi bio da ostaneš duže od datuma do kog ti važi viza.

#15 Kamillica

putnik

• Član
  • Poruka:173

Napisano: 15. Jul 2011 - 17:45

Jel ima neko iskustvo sa dobijanjem kanadske vize iz Amerike?

Isla bih u USA turisticki< i onda na par dana do Kanade, pa me zanima da li se situacija promenila od pre par godina kada smo bili na svim crnim listama. Secam se da sam tad trazila ulazak u Kanadu, a Srbija je bila u rangu sa Avganistanom, i nekim africkim zemljama.... Da li smo jos uvek iste "srece"?
Yesterday I was a dog. Today I'm a dog. Tomorrow I'll probably still be a dog. Sigh! There's so little hope for advancement. - Snoopy

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)