Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Les 2 Alpes, Francuska

32 odgovora na temu

#1 volodja

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2220
  • muški

Napisano: 03. Nov 2009 - 16:26

Nasao sam jednu vrlo interesantnu ponudu za skijanje u Francuskoj, a mesto je Les 2 Alpes.

Interesuje me jel neko bio tamo na skijanju ili bilo gde u Francuskoj pa da me malo "prosvetli" svojim impresijama?

#2 volodja

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 04. Nov 2009 - 14:44

Dobio sam mail da idem na forume i sajtove skijanje.rs, skibus i skimanijaci!?!
E bas necu makar ne nasao nijednog skijasa (skijasicu) na ovom sajtu.
Pa jel mogu ce da nema niko ko ucestvuje na forumu potovanja.info, a da je bio na skijanju u Francuskoj?

P.S.
Ima li makar neko ko ide skijanje (bilo gde)?

#3 artichoka

putnik

• Član
  • Poruka:144
  • ženski

Napisano: 06. Nov 2009 - 12:08

Ja sam cula jako dobre utiske o francuskim skijalistima tako da u martu 2010 idem da "overim" situaciju.

Opet, impresije verovatno zavise od toga gde si do sad skijao... ako je bila u pitanju varijanta Kop - Jahorina - Bugarska verovatno bi bio zadovoljan.

Meni se dopada ideja da za 300nak eurica imam prevoz + smestaj + ski pass i garantovano uredjene i dobre staze za sve nivoe skijaskog/borderskog umeca.

#4 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 06. Nov 2009 - 12:12

Pogledaj porukuvolodja @ 03. Nov 2009 - 16:26

Interesuje me jel neko bio tamo na skijanju ili bilo gde u Francuskoj pa da me malo "prosvetli" svojim impresijama?

Ja jedino mogu da zamolim jedan mladi bračni par da se priključe ovde i napišu svoje utiske. Mislim da su dve godine bili u Francuskoj, sve u svojoj režiji. Ali mislim da su bili u Chamon...(konsultujem Google)..ix-u.

:-P

#5 volodja

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 06. Nov 2009 - 12:52

Pogledaj porukuartichoka @ 06. Nov 2009 - 12:08

Ja sam cula jako dobre utiske o francuskim skijalistima tako da u martu 2010 idem da "overim" situaciju.
Mi planiramo da idemo 15. januara, cena je 345 evra/po osobi, a paket aranzman obuhvata prevoz+smestaj+ski-pass!?!
Mislim da je to povoljno i da ovo ne smemo propustiti.
Kontaktirala me je jedna dama iz jedne turisticke agencije i dala par sasvim korisnih informacija, tako da sam zakljucio da hrana u marketima nije skupa (ona kaze da su cene na nivou Beograda) i da ne treba nositi "sarmu i podvarak".
Inace cuo sam se jos sa jednim velikim zaljubljenikom u skijanje koji je bio u Francuskoj, ali u one "tri doline" i kaze da ne sredjuju francuzi staze bas kao recimo italijani ili austrijanci, ali da je i to bolje nego na KOP-u, Jahorini ili Bugarskoj.

U svakom slucaju voleo bih da se javi neko ko je bio na skijanju u Francuskoj.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 17. Jan 2011 - 19:59
skracen citat

#6 anchilli

backpacker

• Član
  • Poruka:40
  • ženski

Napisano: 11. Nov 2009 - 10:14

Volodja, koja agencija je izbacila tu ponudu?

Kakav je smeštaj, neki studio za "gomilu ljudi" ili standardna soba?  :D

#7 igor.jankovic

putnik

• Član
  • Poruka:121

Napisano: 11. Nov 2009 - 11:09

Pogledaj porukuvolodja @ 03. Nov 2009 - 16:26

Nasao sam jednu vrlo interesantnu ponudu za skijanje u Francuskoj, a mesto je Les 2 Alpes.

bio sam u Val d'Isere-u u martu 2004, a pre toga u Tri Doline, negde kasnih 80-tih.
Poredjenje sa Kop-om nije bas moguce. Ako poredimo sa ITA, AUT, onda bih rekao da je broj staza mnogo veci, a vece su i visinske razlike. Savojski Alpi su najvisi delovi Alpa, sto omogucava skijanje na nekih 1500 (i vise) metara visinke razlike (t.j. jaaaaako duge staze), kao i duzu sezonu. Ipak, slozio bih se da su staze u ITA, AUT nesto bolje odrzavane.

Licno, bio sam jednom ali posle toga sam se uvek opredeljivao za ITA/AUT. Prvo mnogo je blize, put dosta jeftiniji. koliko se secam samo za tunel Frejus smo platili nekih 30-ak evra.
Zatim smestaj u FRA (barem gde sam ja bio) je mnogo losiji od apartmana koje sam za manje pare imao u ITA/AUT. Studio koji smo imali u Val d'Isere-u je bio minimalan . Ma manje od 20 m2. Kuhinja je bila da se eventualno skuva kafa. kakvo spremanje klope - mission imposible. E sad verovatno je bolja situacija sa vecim apratmanima. Mada verovatno to zavisi i od samog apartmanskog naselja (mi smo bili na pocetku grada, La Daille, ogromni kompleks od nekih 4,5 visokih zgrada sve sa apartmanima). Cene po restoranima su nesto vise u FRA.

Po meni ko je ljubitelj skijanja, FRA je svakako destinacija koju bi jednom trebalo posetiti. Priroda je predivna, ogomna kolicina staza, Zbog visine vecina staza je iznad dela koji ima drveca/sume, sve oko tebe je belo, kao na drugoj planeti.
Takodje ko voli da ima i dozivljaj pravog alpskog mesta (crkvica, pesacka zona...) onda preporucijum Val d'Isere. Predivno mestasce. A i mnogo je zivlje nego npr u Austrij (gde obicno uvece posle 8 nema nikog na ulicama).

#8 volodja

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 11. Nov 2009 - 12:52

Pogledaj porukuanchilli @ 11. Nov 2009 - 10:14

Volodja, koja agencija je izbacila tu ponudu?

Kakav je smeštaj, neki studio za "gomilu ljudi" ili standardna soba? :D
http://www.france-ski-express.rs/

Na ovom sajtu imate ove tri nase agencije koje su izgleda "udruzile snage" kako bi napunili autobuse.
Vrlo dobar poslovni potez, po meni.

Mislim da je ova ponuda sasvim korektna, a radi se stvarno o standardnim 2 i 4-krevetnim sobama, ali evo pogladajte:

http://www.eurojet.r...programmeId=443

#9 alek92

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 20. Nov 2009 - 00:08

Bili smo 2005 u Dve Alpe u Mercur hotelu. Mesto je lepo, veliko, svake noci se sredjuju skijaske piste i ima puno nocnih zabava. Bilo je puno Italijana koji su isli na uspinjace od 2600m. U turist offisu potrazite informacije i o okolnim mestima, ciju posetu ne treba propustiti. Bon voyage(srecan put)

#10 volodja

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 20. Nov 2009 - 14:06

Hvala Alek!
Uplatili smo januar (polazak 15. uvece) pa sta nam Bog da.

Interesuje me kakve su cene po marketima. Nesto mi se ne nosi sarma, jagnjetina i tursija (i kiseli kupus).Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 17. Jan 2011 - 19:58
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post

#11 teddi

svetski putnik

• Član
  • Poruka:4011
  • ženski

Napisano: 28. Nov 2009 - 22:20

Ćao! I ja se spremam u martu. Koliko znam svi autobusi staju u dolasku u neki veliki market u Francuskoj da bi se nabavila hrana koja je tamo jeftinija nego kod nas!

Postavljena slika

#12 volodja

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 30. Nov 2009 - 09:08

Da, to sam i ja cuo, samo sam zeleo neki info o tim cenama iz prve ruke.
Pre jedno dve godine sam upoznao lika koji redovno ide na prvomajsko skijanje u Tignes i on kaze da je samo prvi put "proplivao" i napunio tasnu domacom radinosti. Od tada redovno se oslanja na to svracanje u neki mega-market i kaze da je hrana jeftinija nego kod nas i da su cak i hleb (vakuumizirani) uzimali za tih 10-tak dana!?!

#13 micika84

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 05. Jan 2010 - 02:00

Pored Livigna,omiljeno skijaliste,u martu ce biti 4 put kako idem tamo,bila sam i leti i zimi i moram vam priznati da sam odusevljena!Ako niste znali ovaj ski centar spada u top 5 francuskih skijališta i svako ko nije bio ima moju preporuku da ga poseti.Skijanje fenomenalno,provod super,mesto prelepo,smestaj ok,cene onako.Staze su fenomenalne,uzivanje za voznju,apres ski-odlican,pogotovo u Umbrella bar-u,za izlazak preporucujem Smithy's Tavern sa svirkama uzivo...Sto se tice hrane nismo isli nesto po restoranima jer je uglavnom skupo ali zato u marketma cene nisu nesto bas bas previsoke za razliku od cena u marketima u drugim skijalistima po Francuskoj..Koliko se secam baget je bio 0,90€,mleko oko 1,5 €,sirevi od 3€-5€,vino(flasa) od 2,5 €..
Ako se odlucite da posetite ovo skijaliste obavezno iskoristite priliku da skijate jedan dan u Alpe D Huez (čuven po najdužoj "crnoj stazi") kao i jedan dan u SERRE CHEVALIER.
Uz ski pass mozete koristiti besplatno bazen i klizaliste tako da budite sigurni da vam nikako nece biti dosadno.Ja sam pogotovo bila iznenadjena sta sve ovo skijaliste pruza i leti,jer pored skijanja,ski pass vam vazi za bazen,klizaliste,bob stazu(neverovartan dozivljaj),stelicarstvo,mini golf i jos gomilu nekih stvari koje nismo ni stigli da iskoristimo..
MOJA PREPORUKA!a ko ide u terminu 13.03-20.03 nek se javi pa da skijamo zajedno i druzimo jer nas ide bas dosta:)

#14 boca80

backpacker

• Član
  • Poruka:48

Napisano: 16. Jan 2010 - 18:10

hvala za korisne savete, ja idem u tom periodu, ides preko neke agencije ili u sopstvenoj reziji?

#15 micika84

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 17. Jan 2010 - 03:10

Idem preko jednog udruzenja-ski kluba,ne znam da li smem da napisem njihovo ime(da ne bude reklama),to su mi sve drugari tako da ide nas sigurno 20-ak...kako ti ides?

Ovu poruku je izmenio DraganV: 17. Jan 2011 - 20:01

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)