Austrija-Beč

77 poruka u ovoj temi

Postavljeno · Prijavi

Pregledao sam forum, naišao sam na teme o Austriji i Beču ali su mislim odranije. Ni moja priča nije odskoro ali možda nekome pomogne. Da bi krenuli put Austrije ili uopšte put Evrope, zasada, treba se naoružati strpljenjem oko viza. Ja sam prvi put otputovao u Evropu, konkretno Beč, 1992. godine, noćnim vozom na relaciji Beograd, Budimpečta, Beč, pre toga sam naravno obezbedio vizu u austrijskoj ambasadi. Moj prvi susret sa ovim Gradom je bio je neopisiv čini mi se. Novi Grad, novi ljudi, novi jezik, ali snašao sam se lako, prevoz je jako dobro organizovan. U početku sam se vozio tramvajem a potom i podzemnom železnicom kojom se stiže brže u odredjene delove Grada. Putovao sam potom još ukupno oko 15 puta na ovoj relaciji, uglavnom noćnim vozom. Želja mi je da u skorije vreme ponovo posetim ovaj divan Grad, koji sam mnogo zavoleo, sada mi netreba viza a želja mi je da i Naši sugrađani uskoro mogu da putuju slobodno Evropom bez vize. U Beču ima toliko toga lepoga za posetiti, ja sam uglavno svaki put odlazio na Prater, zabavni park, dvorce kao što su Belveder i Šenbrun... Posetio sam većinu bicirkova, opština u Beču. Zasada ovaj moj kraći zapis ostavljam na ovom forumu ako je odgovarajući, nadam se biće i novijih iskustava na ovoj relaciji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno) · Prijavi

Mene interesuje da li neko zna u okolini Beča ili na žestokoj periferiji da li ima neki jeftini hotel sa 2 ili 3 zvezdice?

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako te zanima Hostel za dan ili nekoliko evo predloga, za Hotel nisam pokusavao!

Hostel u kome sam ja bio 1997., Da li jos postoji i koje je kategorije moraces da proveris.

Jugendgastehaus

Wien

Schlosberggasse 8

Lako je stici do njega sa Westbanhofa, zeleznicke stanice!

fax za rezervaciju je bio:

(pozivni za Austriju) (01) 87702632

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Miron,

Hvala, ali mislio sam na jeftinijie hotele sa 2 ili 3 zvezdice s obzirom da putujem sa zenom.Vidim na sajtovima da ima dosta hotela (recimo booking.com) ali na zalost ne mogu da nadjem nijedan ispod 50 evra za noc.

Izgleda da ce opet morati da "radi" neka agencija... nova godina se blizi.:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

MEININGER Hostel, uredan, cist, pristupacan...blizu stanice za metro, koja ide 5min. do strogog centra. Bolji je od svih nasih hotela sa ***.

http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/MEININGER-Hotel-Vienna-City-Center/Vienna/19221

i direktan link: http://www.meininger-hotels.com/index.php?id=74&L=2

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

probaj s ovom stranicom, imaju ponudjene skuplje i jeftinije hotele, a pokraj je i trazilica gdje mozes usporedjivati cijene...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

A na ovoj vasoj putovnici, jedino ne postoji Srbija kao destinacija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

koliko sam ja primjetio u trazilici hotela ima cijeli svijet, pa tako i srbija, a pod destinacijama su mjesta gdje su opisana vlastita iskustva, interakcija i to, pa nije nicim iskljuceno da bilo koja drzava bude stavljena na popis (za sada njih 17).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Aha, O.K. To samo znaci da niko jos nije bio u Srbiji i opisao to na Trazilici.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima na odgovorima!Ipak sam se odlucio za veneciju, posto jedini aranzman (koji mi je odgovarao - cenovno) za Bec je ukljucivao ETAP hotel, pa ne bih zeleo bas da se vracam u studentsko doba. :-)

Odoh za Veneciju, a u Bec cu najverovatnije u prolece, kad bude bilo jeftinije .. a bogami mozda tada ukljucim i Prag u paketu. :-)

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Planiram krajem aprila da odem do Bratislave na dan ili dva i par dana do Beča.Klasična tura obilazak grada + šoping u usputnim outletima. Ovde sam nasao vrlo malo informacija o Bratislavi, a mislim da je i Beč sada baš aktuelan pa ako može nekih informacija šta treba obići u navedenim gradovima ili usput pošto bi išao autom, gde su jeftiniji HOTELI....

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Zdravo svima!

Da li neko moze da mi pomogne u vezi radnog vremena prodavnica , restorana i svega ostalog u Becu za vreme praznika...Konkretno za Uskrs (2-5.april) ili eventualno za 1. maj koji pada u subotu ali koliko vidim prenosi se i na ponedeljak 3.maj.

Da li je neko mozda bio prethodnih godina tamo u to vreme pa zna kakav je obicaj ili ako neko zivi tamo, jako bi mi pomogla ta informacija! Cisto da znam da li cu ostati gladna i plus bez suvenira:)

Planiram krajem aprila da odem do Bratislave na dan ili dva i par dana do Beča.Klasična tura obilazak grada + šoping u usputnim outletima. Ovde sam nasao vrlo malo informacija o Bratislavi, a mislim da je i Beč sada baš aktuelan pa ako može nekih informacija šta treba obići u navedenim gradovima ili usput pošto bi išao autom, gde su jeftiniji HOTELI....

Pozdrav

Obisli smo Bratislavu kad smo isli u Prag i mogu ti reci da ne moras da trosis noci tamo i novac na prenociste jer stvarno ti je dovoljno svega 2 sata da je obidjes , i iskreno nema mnogo toga da se vidi...Bratislava je kao manji Novi Sad.A za Bec ti ne mogu pomoci jer i ja planiram po prvi put tamo da idem pocetkom aprila ili maja pa sam isto dosla ovde na konsultaciju u vezi njega:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

@Serbida

Na nekim informacijama o Madjarskoj sam video da neki centri ne rade 4 i 5 aprila, pa predpostavljam da ni Austrijanci tada ne rade. Najbolje proveravati na sajtovima trznih centara, tamo uvek stave info kada ne rade.

Mislili smo da stignemo uvece u Bratislavu, prespavamo i sutra obilazimo grad do nekih 14-15h, a onda da obidjemo Avion soping centar (kazu da je garderoba jeftina) i opet uvece u hotel na spavanje.Sutra ujutru pravac Bec, sto je nekih 60km i onda po Becu koliko treba 2-3 dana i u povratku Parndorf.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Interesuje me ima li neko preroruku za stan u centru beca. Bitno je da stan bude blizu centra. U pitanju je prva polovina aprila. Unapred hvala na preporukama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Mislili smo da stignemo uvece u Bratislavu, prespavamo i sutra obilazimo grad do nekih 14-15h, a onda da obidjemo Avion soping centar (kazu da je garderoba jeftina) i opet uvece u hotel na spavanje.Sutra ujutru pravac Bec, sto je nekih 60km i onda po Becu koliko treba 2-3 dana i u povratku Parndorf.....

Andrej, moj predlog bi takodje bio kao sto je neko vec pomenuo da ne trosite novac na prenociste u Bratislavi. Grad je simpatican, zanimljiv, ali sve ono sto je znacajno mozete obici za nekoliko sati. Moj Vam je predlog da novac koji bi ste dali na hotel u Bratislavi, sacuvate za Prag ili Bec u kojima svakako imate mnogo vise toga da vidite! smajl.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Trenutno online   9 članova, 1 anoniman, 48 gostiju (Pogledaj čitavu listu)

• Mr. Anderson
    • ceca c
    • dunjas
    • gio
    • Millan1
    • digital_nomad
    • Scorpioslo
    • alexxia
    • mimi28
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

20911
    Ukupno tema
    612388
    Ukupno poruka
  • Naši članovi

• Ukupno članova
      49178
    • Najviše članova online
      737

Novi članovi
    serdjon86
    Pridružio/la se
  • Dragi posetioci, predstavljamo vam novi sajt :simple_smile:

Još uvek je sve sveže pa je moguće da ima grešaka koje mi nismo uočili. 

Molimo vas za strpljenje. Hvala! :simple_smile: