Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

NEI PORI

5922 odgovora na temu

#3736 Nedeljkovici

backpacker

• Član
  • Poruka:19
  • ženski

Napisano: 28. Jun 2013 - 21:50

Pogledaj porukuvecic @ 28. Jun 2013 - 16:24

@Nedeljkovići
bez brige cene su slične našim a nije neka razlika ni u supermarketu Larisa. Koliko daš za gorivo i kupiš nešto što ti nije neophodno skuplje dođe. Jedino što sam videla da imaju spremljenu hranu kao u Maksiju i Ideji. Ko poželi nešto da jede a nije restoran može u Larisi da kupi. Jedino nisam zapamtila cene.
U toj prodavnici nisu samo krofne ima i slanog i sve je 0,80. A veličina krofne je kao ona na plaži koja košta 2 evra.

Preterane gužve nema i vidim da su neke vile još zatvorene. Ako vas nešto interesuje pitajte dok sam ovde.

Hvala puno :cvetak: mi bismo isli peske jer sam ja kao shvatila da je to relativno blizu ali izgleda da sam se zaebala :biggrin: u svakom slucaju, samo cu obratiti paznju na lokalne markete i cene a ako mi se bas nesto bude jelo osim girosa i pastete, skoknucemo do Larise :)

Imam sada jedno mozda glupo pitanje ali nisam mnogo puta isla na more a i prvi put idem u Grcku - da li nosite hranu odavde i koliko cesto se desi da carinicima dune da pregledaju sve torbe? Mi bismo dosta stvari poneli odavde ali sam cula pricu da ponekad dune carinicima da ispregledaju sve...pa ne znam dal me samo loze ili stvarno rizikujem da nahranim carinike i posle jedem leba i jogurAta 10 dana? :biggrin:

jaoj sapke ovo je stvarno ocaj....hvala na iscrpnom izvestaju, ja sam jos pre neki dan upisala u mob "NE GIromania" kad sam procitala tvoj prvi post o njoj....

#3737 Mica1

backpacker

• Član
  • Poruka:22
  • muški

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:15

po mome nema potrebe tegliti iz srbije hranu jedan odlazak u lidl i za 100 eu hrane koliko ti je volja sladoleda itd...

#3738 Nedeljkovici

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:24

A ako nemas auto? Koliko sam shvatila Lidl nije bas blizu...

A i tamo nema kartica, cekova i slicno...

#3739 milena2222

putnik

• Član
  • Poruka:106

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:25

Pogledaj porukuNedeljkovici @ 28. Jun 2013 - 21:50

Hvala puno :cvetak: mi bismo isli peske jer sam ja kao shvatila da je to relativno blizu ali izgleda da sam se zaebala :biggrin: u svakom slucaju, samo cu obratiti paznju na lokalne markete i cene a ako mi se bas nesto bude jelo osim girosa i pastete, skoknucemo do Larise :)

Imam sada jedno mozda glupo pitanje ali nisam mnogo puta isla na more a i prvi put idem u Grcku - da li nosite hranu odavde i koliko cesto se desi da carinicima dune da pregledaju sve torbe? Mi bismo dosta stvari poneli odavde ali sam cula pricu da ponekad dune carinicima da ispregledaju sve...pa ne znam dal me samo loze ili stvarno rizikujem da nahranim carinike i posle jedem leba i jogurAta 10 dana? :biggrin:

jaoj sapke ovo je stvarno ocaj....hvala na iscrpnom izvestaju, ja sam jos pre neki dan upisala u mob "NE GIromania" kad sam procitala tvoj prvi post o njoj....
Imate posebna tema za to, pa mozete procitati razliciti mislenja i iskustva, licno ja nosim nesto sitno poneka supa, cedevita.. ali nikad frizidercici, voce,povrce...
http://www.putovanja.../page__st__1425

#3740 Mica1

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:34

ako ne idete autom onda je problem ima oko 12km moze vozom ali nije bas jednostavno a sto se kartice tice tu si u pravu mi smo pre 2 godine nosili nesto konzervi i suhomesnato vakumirano nije bilo problema na granici a koliko znam dosta mojih prijatelja nosi hranu i niko do sad nije imao problem

#3741 Srđan

backpacker

• Član
  • Poruka:18
  • muški

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:36

E, pa dragi moji, odo ja na more. Opet sam zakasnio i ponovo ću čamiti na granici, al šta da radim, uvek se nešto zalomi pa ne krenem na vreme. Žena mi je sinoć izdepilara ledja, malo svrbucka, al sve za lepotu, lepota ni za šta :)

3... 2... 1... Vozdricaaaa!

Sigranje s klincima na plaži u Nei Poriju - Neprocenljivo!

Za sve ostalo tu su baba & deda.

#3742 Nedeljkovici

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:39

milena2222 hvala puno, nova sam pa se jos uvek ne snalazim, nisam ni znala za ovu temu :)

nisam ni mislila da nosim gajbu paradajza i slicno :biggrin: nego klasika, ovo sto pomenu Mica1 poneku konzervu, nesto vakumirano i supu u kesicama :biggrin:

hvala jos jedared obema :cvetak:

#3743 Mica1

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:40

sretan put i mirno more

#3744 Mica1

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:43

mica1 u muskom rodu

#3745 milena2222

putnik

• Član
  • Poruka:106

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:45

@Nedeljkovici nema na cemu, ponesite nesto sto se ne kvari i ne brinite o carinici, ja sam iz Makedonije i putujem autobusom i uvek grcki carinici otvaraju gepek, ali nikad torbe!
@Srgjan sretan put, cuvajte nam krofne :hahaha:

#3746 Nedeljkovici

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:50

Pogledaj porukuMica1 @ 28. Jun 2013 - 22:43

mica1 u muskom rodu

jaoj :sorry: izvini molim te...

Srdjane, srecan put, lepo se odmori(te) :)

#3747 SrecicaNis

backpacker

• Član
  • Poruka:32

Napisano: 28. Jun 2013 - 22:51

Mi smo nosili pre 20tak dana hranu jer sam cula da je mnogo skuplje i pravo sam se pokajala, jer ima neke stvari koje su jeftinije a neke koje su skuplje. Uglavnom na isto se izadje.
Jedina prednost je ako imas gotov rucak i samo ga podgrejes za 5 minuta.

#3748 valjan

turista

• Član
  • Poruka:65
  • muški

Napisano: 28. Jun 2013 - 23:43

Pogledaj porukuPetra08 @ 28. Jun 2013 - 17:55

interesuje me da li je za Grcku neophodno da dete (5 godina) bude u sedistu ili moze da bude vezana pojasom. Mi je vozimo uvek vezanu, pojasom, samo sto izbaci rucicu i pojas ide ispod pazuha umesto ramena. Sediste joj je malo, onaj podmetac deluje jako neudobno a ovo nam se cini veoma bezbedno.
Nismo nasli konkretne propise, negde kazu da je neophodno da bude vezana ali ne i u sedistu sa toliko godina...
Ima li neko iskustva s ovim temema?

Pravila u EU, a Grčka je članica, su ista za sve države od 2008, i kažu da dete do 3 godine mora imati zasebno sedište po propisanim standardima, a deca do 12 god odnosno niža od 135cm moraju imati ili zasebno sedište ili ono "jastuče", kako bi ih pojas pravilno zaštitio, jer su one tri tačke vezivanja na pojasevima projektovane za prosečnu odraslu osobu... Najosetljiviji je predeo karlice, koji se u potpunosti razvije tek negde oko četvrte-pete godine, pa ako je dete tog uzrasta vezano samo običnim pojasom, može se lako dogoditi da prilikom jačeg kočenja polomite detetu kosti... A pojas ispod pazuha? Glava, vrat i ramena imaće veću slobodu, plus sva sila kočenja će biti preneta na rebra i karlicu, tako da se lako može dogoditi da dete kod jačeg kočenja završi sa "kragnom" i par polomljenih rebara i po još kojom koščicom pride... Pojas pravilno štiti samo kad je pravilno postavljen, tako da bolje booster sedište pod guzu i češće pauze nego rizik od povreda...

#3749 ivananeda

putnik

• Član
  • Poruka:123

Napisano: 29. Jun 2013 - 07:59

Nedeljkovici, niko nista ne pregleda , mozes da nosis sta hoces, a ako vodis racuna o novcu kao i vecina, jeftinije je da poneses (a i brze). Larisa ti je blizu ako ides plazom i ako si u starom Nei Poriju a imas i vozic 3,5 evra po osobi. Mada nije to bas toliko jeftinije nego u marketima Nei Porija, u Platamon treba ici jer je uvece bas lep i drugaciji.

#3750 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • Poruka:9339
  • ženski

Napisano: 29. Jun 2013 - 09:42

Pogledaj porukuSrđan @ 28. Jun 2013 - 22:36

Žena mi je sinoć izdepilara ledja, malo svrbucka, al sve za lepotu, lepota ni za šta

3... 2... 1... Vozdricaaaa!

:hahaha: :hahaha: :hahaha: Prvi si ... znači udesila te žena !!! Ajde lep provod, samo ne znamo gde ste zapalli ??? :neznam: :neznam: :neznam:
i piš kad se vratiš ... :thankyou:

* * * M F T * * *

Postavljena slika

Postavljena slika

Broj korisnika koji čitaju temu: 3

Članovi: 0, gosti: 3, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)