Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Vozom iz Leptokarie do Atine

10 odgovora na temu

#1 bojan_zr

backpacker

• Član
  • Poruka:8

Napisano: 09. Aug 2009 - 17:26

Zanima me da li je neko putovao vozom iz Leptokarie ili nekog okolnog mesta do Atine? Koliko kosta karta? Gde staje voz u Atini? Koliko se putuje? ...?

Unapred hvala! :wacko: :P

#2 mvesna

putnik

• Član
  • Poruka:122
  • ženski

Napisano: 11. Aug 2009 - 12:51

isto pitanje i mene interesuje vezano za vozom do Atine?

#3 gnjavatorix

turista

• Član
  • Poruka:61
  • ženski

Napisano: 11. Aug 2009 - 21:12

Pogledaj porukumvesna @ 11. 08. 2009 - 13:51

isto pitanje i mene interesuje vezano za vozom do Atine?

mi smo putovali od soluna do atine vozom, ali pre 3 godine. tada smo imali balkan flexipass kartu, jer smo isli iz novog sada, pa nismo kupovali posebnu kartu.
voz je bio odlican, klimatizovan, ali na istoj relaciji saobraca i neka matora krntija. mozete da trazite da idete tim novim vozom kad kupujete kartu. poslednja informacija koju sam cula o cenama je da je solun-atina, jedan pravac, oko 15e (potpuno neproverena i matora informacija - probajte da nadjete sajt grcke zeleznice (www.ose.gr), mislim da sam ja svojevremeno odatle pokupila neke informacije). ceo put traje oko 6h. voz staje u leptokariji, ali ne znam koliko je tacno vremena potrebno bas od leptokarije do atine...
u atini voz staje na larissa railway station ili national railway station (cini mi se): "To get there one can take the trolley bus no.1 from Venizelou (Panepistimiou) Str., as well as the "METRO" Line 2 "Syntagma->Sepolia" "
i evo nekih linkova
http://www.athensgui...lwaylarissa.htm
http://wikitravel.org/en/Thessaloniki
eto, nadam se da je ovo bilo od pomoci
gnjavatorix evolved from bilosta!

MFT: Greece 2008 (part 1)
MFT: Greece 2008 (part 2)

MFT: Messinia and 2 more...

#4 bojan_zr

backpacker

• Član

Napisano: 13. Aug 2009 - 20:58

Pogledaj porukugnjavatorix @ 11. 08. 2009 - 22:12

mi smo putovali od soluna do atine vozom, ali pre 3 godine. tada smo imali balkan flexipass kartu, jer smo isli iz novog sada, pa nismo kupovali posebnu kartu.
voz je bio odlican, klimatizovan, ali na istoj relaciji saobraca i neka matora krntija. mozete da trazite da idete tim novim vozom kad kupujete kartu. poslednja informacija koju sam cula o cenama je da je solun-atina, jedan pravac, oko 15e (potpuno neproverena i matora informacija - probajte da nadjete sajt grcke zeleznice (www.ose.gr), mislim da sam ja svojevremeno odatle pokupila neke informacije). ceo put traje oko 6h. voz staje u leptokariji, ali ne znam koliko je tacno vremena potrebno bas od leptokarije do atine...
u atini voz staje na larissa railway station ili national railway station (cini mi se): "To get there one can take the trolley bus no.1 from Venizelou (Panepistimiou) Str., as well as the "METRO" Line 2 "Syntagma->Sepolia" "
i evo nekih linkova
http://www.athensgui...lwaylarissa.htm
http://wikitravel.org/en/Thessaloniki
eto, nadam se da je ovo bilo od pomoci

Jeste, veoma! Hvala puno!

#5 bojan_zr

backpacker

• Član

Napisano: 07. Sep 2009 - 18:41

Bio, vratio se i evo par informacija, smernica, saveta: Voz iz Leptokarie za Atinu ide jednom dnevno i to u 00:06. Put traje oko 5:45, znaci negde pre sest ste u Atini, a voz staje na Larissis station (obavezno na stanici rezervisite mesto u vozu, inace ostajete bez njega, odnosno stojite do Atine, isto uradite i kad stignete u Atinu, odmah pri dolasku rezervisite mesto za povratak, ako imate povratnu kartu) Povratna karta do Atine staje 25 evra za drugu klasu, mislim da je za oko 10 evra skuplja za prvu. Vozovi su ok, mozete uzeti sokove, grickalice itd. u samom vozu. Kada stignete na Larissis station u trafici mozete kupiti mapu sa posebno obelezenim najvaznijim lokacijama u gradu, koja ce vam dosta pomoci da sve obidjete. Odmah pri izlasku sa stanice vam je ulaz u metro kojim se jednostavno stize do svih delova grada, a dnevna karta staje 3 evra. Nemojte ici ponedeljkom, jer je to jedini dan kada ne radi muzej na Akropolju. Ulaz za posetioce Akropolja, Zevsovog hrama i svega uz Akropolj je od 9:00 i karta za sve je 12 evra. Obavezno obici Nacionalni arheoloski muzej Atine koji se otvara 13:30 i karta je 7 evra. U svako slucaju uz dobru organizaciju, a uz pomoc metroa za jedan dan se moze obici sve sto vredi videti u Atini!

Nadam se da ce ovo biti od pomoci! Pozz

#6 Peca72

svetski putnik

• Član
  • Poruka:624
  • muški

Napisano: 07. Sep 2009 - 19:25

Pogledaj porukubojan_zr @ 07. Sep 2009 - 18:41

Bio, vratio se i evo par informacija, smernica, saveta: Voz iz Leptokarie za Atinu ide jednom dnevno i to u 00:06. Put traje oko 5:45, znaci negde pre sest ste u Atini, a voz staje na Larissis station (obavezno na stanici rezervisite mesto u vozu, inace ostajete bez njega, odnosno stojite do Atine, isto uradite i kad stignete u Atinu, odmah pri dolasku rezervisite mesto za povratak, ako imate povratnu kartu) Povratna karta do Atine staje 25 evra za drugu klasu, mislim da je za oko 10 evra skuplja za prvu. Vozovi su ok, mozete uzeti sokove, grickalice itd. u samom vozu. Kada stignete na Larissis station u trafici mozete kupiti mapu sa posebno obelezenim najvaznijim lokacijama u gradu, koja ce vam dosta pomoci da sve obidjete. Odmah pri izlasku sa stanice vam je ulaz u metro kojim se jednostavno stize do svih delova grada, a dnevna karta staje 3 evra. Nemojte ici ponedeljkom, jer je to jedini dan kada ne radi muzej na Akropolju. Ulaz za posetioce Akropolja, Zevsovog hrama i svega uz Akropolj je od 9:00 i karta za sve je 12 evra. Obavezno obici Nacionalni arheoloski muzej Atine koji se otvara 13:30 i karta je 7 evra. U svako slucaju uz dobru organizaciju, a uz pomoc metroa za jedan dan se moze obici sve sto vredi videti u Atini!

Nadam se da ce ovo biti od pomoci! Pozz

Svaka ti cast za ovu organizaciju. A kad polazi voz iz Atine za Leptokariju. Pozzzz

#7 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 07. Sep 2009 - 22:52

Ovako izgleda stanica u Leptokariji...karta do Soluna je 7 E, i staje skoro u centru.

Vozovi su im odlicni...vec sam pisala negde...

Postavljena slika

Postavljena slika

Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#8 bojan_zr

backpacker

• Član

Napisano: 09. Sep 2009 - 17:33

Pogledaj porukuPeca72 @ 07. Sep 2009 - 19:25

Svaka ti cast za ovu organizaciju. A kad polazi voz iz Atine za Leptokariju. Pozzzz
ah da! zaboravih reci: voz iz atine za leptokariu krece 23:51. taman da predvece odmorite noge do voza, jer ce vas sigurno boleti!

p.s. uvece izbegavajte trg omonia, koji je prepun narkomana koji vam traze pare i dilera koji vam nude drogu!

#9 bojan_zr

backpacker

• Član

Napisano: 09. Sep 2009 - 17:37

Pogledaj porukuINFOPUTNIK @ 07. Sep 2009 - 22:52

Ovako izgleda stanica u Leptokariji...karta do Soluna je 7 E, i staje skoro u centru.

Vozovi su im odlicni...vec sam pisala negde...

Postavljena slika

Postavljena slika

da dodam: voz za solun ide na skoro svakih sat vremena i uglavnom je u pitanju nov voz mnogo bolji od ovg na slici. put traje nesto krace od sat vremena.

#10 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 09. Sep 2009 - 17:58

Da bolji je, ovaj na slici je za Trikalu.
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#11 Peca72

svetski putnik

• Član
  • Poruka:624
  • muški

Napisano: 11. Sep 2009 - 08:28

Vozovi su im prva liga. Necuju se uopste. Pozzz

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)