Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

PARIZ u svojoj reziji

285 odgovora na temu

#181 twixy

svetski putnik

• Član
  • Poruka:612
  • ženski

Napisano: 13. May 2013 - 09:26

Evo da i ja podelim utiske sa vama. Posto je dosta pisano na ovoj temi osvrnucu se na boravak u Parizu sa decom.

U Parizu smo boravili za prvomajske praznike. Let smo rezervisali 6 meseci unapred preko Lufthanse (veza u Minhenu) i dobili karte po ceni od 187 evra po osobi. Smestaj je rezervisan preko booking.com, i to prvih pet dana u hotelu Novotel Charenton (hotel za svaku preporuku, metro na 50 m, prodavnica 10 m, smestaj za 4 sa odlicnim doruckom 113 evra), a za poslednja dva u blizini Diznilenda hotel L'Elysse (takodje za preporuku, besplatan bus do Diznilenda, noc sa doruckom 129 evra).

Od aerodroma do hotela smo se prevezli rer-om i metrom, sto svakako svima preporucujem. Veoma brzo i udobno. Za metro smo uzimali karnete od 10 karata i za nas i za decu.

Prvog dana smo posetili dvorac Versaj, do koga ide RER C (voz VICK). Karta je za odrasle bila 4,2, za decu 2,1 e. Trebalo nam je nesto vise od sat vremena da stignemo od hotela do tamo. Karte za dvorac smo ranije uzeli preko interneta. Osobe do 18 godina ne placaju ulaz! Ispred dvorca je bila ogroooomna guzva, cekalo se preko sat vremena. Nismo bili bas u raspolozenju za toliko cekanje, te smo odmah otisli u bastu i vozicem se prevezli do Velikog i Malog Trianona i farme. U povratku smo se odvezli do Velikog kanala, a na kraju smo posetili dvorac ispred kojeg je bila znatno manja guzva (cekanje 5 minuta). Iako je prilicna kicerica, dvorac i cela okolina tesko koga mogu da ostave ravnodusnog. Nakon toga smo se vozom prevezli do La Defensa, poslovne cetvrti. Mnoge to ne zanima, ali meni je bio gust i to da vidim. Na zalost lift na Grande Arche nije radio, te smo propustili pogled i posetu muzeju kompjutera.

Za sledeca tri dana smo uzeli karte za turisticki autobus Open Tour, koji ima 4 linije i brodic po Seni. Za preporuku jer se deca manje umaraju a ide do svih turistickih atrakcija. Metro se ne koristi pa i iz busa mogu da se vide vama manje interesantne lokacije. Ajfelov toranj nismo posetili jer smo zakasnili za karte preko internet, a tamo je bila nesnosna guzva. Za moj ukus je bila prevelika guzva i za karte kupljene unapred, a kamoli za ove koji cekaju. Red za stepenice je bio oko 100 m.

Da ne bih previse tupila, za obilazak s decom preporucujem Monmartr (Sakr ker i penjanje na kupolu – prelep pogled na grad), Vojni muzej (Invalidi), Muzej nauke i industrije (imaju postavku za decu od 5-12 godina, sfericni bioskop, posetu pravoj podmornici Argonaut…), Sen Zermen, Luksemburski park.

Guzva je bila ogromna svuda. Pariz je kosmopolitski grad sa previsokim cenama. Sreca je sto smo imali dorucak u hotelu. Za obilazak grada sam spremala sendvice, vodica, slatkis, jabukica. Po zavrsetku obilaska smo isli na rucak – veceru, i to je za nas 4 iznosilo od 25-50 evra. Pored mekica, Pizza hut, kafanice na Monmartru, preporucujem svima restoran Flunch – nalazi se kod centra Zorz Pompidu. Kids meni je 4 evra, a za odrasle 6-10. Princip je da se uzme glavno jelo, plati se, a onda se prilozi (pomfriti, pire, razno povrce, spagete, sosovi…) sipaju u kolicinama koje vama odgovaraju. Tamo smo dva puta jeli. Bolja je varijanta od brze hrane, krajnje pristupacna i ukusna.

Kafici su takodje preskupi. Generalno nema kafe ispod 5 evra (pa navise). Najjeftinije je bilo u Starbucksu, sto je smesno jer je uglavnom svuda on bas najskuplji.

O Diznilendu (park i studio) je suvisno pricati. Proveli smo dva cela dana tamo i nismo uspeli da vidimo sve sto nas je zanimalo. Hranu i pice mozete uneti, samo je pitanje koliko vam to odgovara posto na nekim voznjama ne mozete bas da idete sa rancem od 10 kg. Kod ulaza se nalaze i lokeri koje nismo koristili. Prosecan rucak za 4 je 40-50 evra, i za sta god da se opredelite je manje vise ukusna brza hrana. Za popularnije voznje je cekanje od 30-60 minuta. Za neke se moze uzeti i fast pass, ali u jednom trenutku mozete imati samo jedan. Nama to cekanje, nije tesko palo, zbog uzbudjenja i lepe scenografije, i valjda cinjenice da smo dva dana tamo. Ako se ide na jedan dan verujem da je stres mnogo veci.

Poslednjeg dana smo posetili akvarijum Sealife u trznom centru-outletu Val d’Europe. Ne znam sta bih vam rekla. Cena je prilicno visoka (57 evra), a akvarijum mali. Deca su bila odusevljena posto ranije nisu bila na takvim mestima, a muz i ja prilicno razocarani posle npr. Oceanografica u Valensiji.

Najbrza i najpovoljnija varijanta za odlazak na aerodrom se ispostavio TGV koji krece sa stanice u Diznilendu. Karta je 52 evra, a stize za 10 minuta. Taksi je 80, kao i autobus (traje od 45-60 minuta), dok je metro kome treba 90 min oko 50 evra. Ovo su naravno cene za nas 4.

Sigurno sam puno toga izostavila, pa ako nekog nesto interesuje neka pita.

#182 jaca58

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:395
  • ženski

Napisano: 24. Jun 2013 - 17:57

Koliko je bezbedno voziti se metroom nakon 22 sata ? Čula sam da su crnci svuda, da ima narkomana koji vas saleću i sl. Kakva su vaša iskustva s prevozom ?

#183 Medo

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1548
  • muški

Napisano: 25. Jun 2013 - 18:49

Prevoz je efikasan i bezbedan - nemoj da brineš.Tamnoputi stanovnici Pariza su skoncentrisani u područjima grada koja nisu turistički zanimljiva a narkomana verovatno ima kao i svuda ali ih nisam nešto primetio ( zadnji put sam bio prošle godine 8 dana).
Ako dolaziš RER-om sa aerodroma CDG ,može se desiti da u vozu bude dosta tamnoputih mladića i devojaka ,jer voz ide kroz krajeve gde su skoncentrisani u većem broju ali i usputne stanice su pune žandarmerije tako da je i taj voz bezbedan.Naravno kao i za svaki veliki grad važi da se čovek čuva od džeparoša i prevaranata.Novčanik u unutrašnji džep a svakoga ko ti se obrati sa nekom nebuloznom pričom ladno iskuliraš.
Lep provod u Parizu!

#184 jelenait

backpacker

• Član
  • Poruka:1487
  • ženski

Napisano: 25. Jun 2013 - 19:59

Zamislite! A sto je najgore, vecina tih CRNACA ima francusko drzavljanstvo i mnogo su bezopasniji od belaca koji ih se plase i koji ne mogu da se nacude sta ce crnci u jednoj "pristojnoj" drzavi. Sreca da u Srbiji nema tih opasnih nizih rasa. :uterivac-reda:

#185 jaca58

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 26. Jun 2013 - 15:06

Hvala puno. Idemo organizovan s agencijom, hotel nam je u južnom delu Pariza i koristićemo metro :)

#186 marco polo

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:310
  • muški

Napisano: 26. Jun 2013 - 16:11

što se bezbednosti u Pariskom metrou tiče, nema razloga da brineš. Tamo i posle 22:00 ima dosta ljudi koji se vozi ovim prevoznim sredstvom. Gledaj samo da stigneš na vreme pre zatvaranja, mislim da presaje sa radom u 00:30. Što se crnaca u Parizu tiče oni su pretežno skoncentrisani u severnom delu Pariza u četvrtima: Barbes, Šapel, Klinjakur, Sen Deni.

*** M F T ***

Oni koji me sreću misle da ja to putujem. A ne putujem ja.
To beskraj po meni hoda.

#187 jaca58

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 26. Jun 2013 - 16:37

Hvala još jednom :) Gledam Marco tvoje foto ture, zapisujem šta treba videti i sve pohvale za šetnju Parizom :) Nemamo puno vremena za obilaske svega što je preporučeno, ali jedan dan ćemo izdvojiti da sledimo tvoju poslednju foto turu.
Gde se može jeftino a dobro ručati ? Da nije Mec, može i giros i sl. specijaliteti koji bi zamenili ručak :)

#188 igoork

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 27. Jun 2013 - 14:28

Planiram da putujem za Pariz sa devojkom u Avgustu na nedelju dana.
Iznajmio bih sobu preko airbnb i isli bismo wizzair-om, to nas izadje nekih 300€ po osobi.

Zanima me da li bi neko mogao da mi kaze koliko nam para treba tamo za tih 7 dana.
Nista preterano, koja kafa da jedemo naravno itd, barem neka okvirna cifra.

Hvala

#189 andrej26

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1271
  • muški

Napisano: 30. Jun 2013 - 05:26

marco polo @ 26. Jun 2013 - 16:11

što se bezbednosti u Pariskom metrou tiče, nema razloga da brineš. Tamo i posle 22:00 ima dosta ljudi koji se vozi ovim prevoznim sredstvom. Gledaj samo da stigneš na vreme pre zatvaranja, mislim da presaje sa radom u 00:30. Što se crnaca u Parizu tiče oni su pretežno skoncentrisani u severnom delu Pariza u četvrtima: Barbes, Šapel, Klinjakur, Sen Deni.
Petkom i subotom radi do 01:30h

#190 andrej26

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1271
  • muški

Napisano: 30. Jun 2013 - 05:37

Mi smo bili 04.06. u Parizu u svojoj režiji. Uzeli smo karte preko Wizz-a prošle godine kada su pustili promo letove i tri povratne karte su nas koštale 10.980rsd. Avion koji leti iz Bgd-a je nov ( baš nov, to mu je bio brugi let) Airbus A-320. Avion sleće na aerodrom Boves i odatle direktni šatl busevi voze do Pariza 16 eur po osobi( do stanice Porte Mauillot za 1:15h). Hotel nam je bio Verlainne i njega smo dosta ranije rezervisali pa nas je izašao 344eur + doplatac za dete ( poseban krevet 80 eur), ali su nam kada smo plaćali dali to gratis. Hotel je na super mestu, metro na 30m, Lidl market koji je stvarno džabe i za nađe cene, mnogo restorana, kafića, ljudi. Miran kraj što je veoma bitno. Nas je ovo sve po osobi koštalo oko 180 eur za četiri noći.
Pitajte za neke detalje, ako treba pomoć....

#191 jaca58

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 30. Jun 2013 - 09:50

Cene muzeja i drugih znamenitosti su van ove sume od 180 evra?

#192 Eowyn

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:236

Napisano: 30. Jun 2013 - 12:42

andrej26
Neko je spominjao da ima bus koji iz Beauvais-a vozi za 10 evrica. Pronasla sam info samo za bus kojim ste vi isli. Da li si odmah uzeo povratnu kartu? Karta se kupuje u busu ili na prodajnom mestu van aerodroma?

A sto se tice prtljaga, da li je bilo problema? Muce me dimenzije kabinske torbe 42x32x25, a jos vise nervira sto se i tasnica racuna kao rucni prtljag, pa moram da je uguram u torbu, jer nemam nameru da im dodatno placam.

:thankyou:

#193 dragoljub.t

backpacker

• Član
  • Poruka:28
  • muški

Napisano: 30. Jun 2013 - 13:06

Pozdrav svima.
Evo par informacija sa neta do kojih sam ja došao, s obzirom da se spremam za put.Idem 23.07. na osam dana, naravno avio preko Wizz-a a hotel smo uplatili preko TUI-a. Sve ukupno 320 EUR, hotel kod Trga Republike. Mislim da je cena OK.
Što se tiče ulaznica i obilaska planiram da uzmem Musee pass za 4 dana koji je 54 EUR (ulaz u preko 60 muzeja i znamenitosti) i za prevoz Travel pass za 5 dana 34 EUR.
Pojedinačno su ulaznice mnooogo više. Naravno ne planiram ja sve to i da obiđem ali za ono što je bitno mislim da se Musee pass najviše isplati. Ima nekih doplata za neke obilaske ali mislim da to neće sve ukupno izaći više od 140-150 EUR.

Ima li neko drugi predlog .

Naravno planiram i Moulin rouge. Ako je neko bio,neka kaže utiske, svaka informacija je od koristi.

Što se tiče transfera od i do aerodroma šatl bus je najbolje rešenje.
Pitanje za andrej26...Jel se može kupiti karta za bilo koji šatl bus nakon sletanja aviona ili je predviđen samo onaj koji je odmah nakon sletanja Wizz air-ovog aviona (mislim da je u 15.15h ili tako nešto) To me prvenstveno interesuje u slučaju da avion malo kasni.

#194 Helena01

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:233
  • ženski

Napisano: 30. Jun 2013 - 17:40

neko pomenu kaficu.... valjalo bi znati, da u mnogim bistroima (kaficima) kafa (ne znam da li se odnosi na sva pica), kada se pije za sankom, je najjeftinija npr. 1e, u kaficu npr. 2e, u basti npr 2,5e (ne secam se tacno). Tako da pusaci uvek prodju najskuplje, jer je zabranjeno pusenje u zatvorenom prostoru. Zbog toga su im baste pune cak i usred zime, i greju ih necim odozgo.

#195 igoork

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 01. Jul 2013 - 14:44

jaca58 @ 30. Jun 2013 - 09:50

Cene muzeja i drugih znamenitosti su van ove sume od 180 evra?

Da to i mene interesuje, 180€ po osobi ali sa "muzejima" ili bez?

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)