Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Viza za Tursku

22 odgovora na temu

#1 kaca

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:290
  • ženski

Napisano: 30. Jul 2009 - 12:21

da li neko zna da li je potrebno vaditi nove pasose za Tursku, iako nam stari vaze jos 2-3 god.

Planirali smo put u septembru, a u agenciji nam kazu kao da ne moraju da se vade novi, ali nam oni ipak savetuju da izvadimo za svaki slucaj.

Sta vi mislite?

#2 mikap

svetski putnik

• Član
  • Poruka:4520
  • ženski

Napisano: 31. Jul 2009 - 10:19

Bilo je price o tome skoro.
Prvo su trebali novi pasosi, zbog Bugarske tranzitne vize, jer je stari u tom slucaju vazio do 30.06.
Medjutim izgleda da su Bugari promenili, pa sad valjda moze sa starim pasosem do 30.09. da se putuje.
Ali ja sam ipak izvadila novi pasos, tj. jos uvek ga cekam jer naravno kasne. Ja idem 30. avgusta u Tursku autobusom, tako da mi je ipak bilo sigurnije da izvadim novi pasos.
Kakva je situacija ako idete avionom u Tursku, e to vec neznam. :bez-zuba: Cini mi se da i za Tursku stari pasosi vaze do 30.09., ali nemojte me drzati za rec. Nazovite Tursku ambasadu pa se raspitajte, to je ipak najsigurnije.
Kad putujete ? Ako imate vremena do puta, nije lose mozda ipak izvaditi novi pasos, jer kako god okrenete uskoro ga morate vaditi .

Postavljena slika

#3 kaca

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:290
  • ženski

Napisano: 04. Aug 2009 - 14:44

Danas smo bili u agenciji da uplatimo,krecemo 03.09. autobusom u Bodrum. definitivno su nam potvrdili u agenciji da nam ne trebaju novi pasosi, posto se vracamo pre 30.09. tako da ih verovatno necemo ni vaditi, jer nam je to preveliko cimanje sad.

hvala u svakom sslucaju na odgovoru.

gde ti putujes? mozda se sretnemo, jer idemo u relativno istom terminu :D

#4 bubica r

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 19. Jun 2010 - 14:17

Ako bi neko mogao da mi kaze da li zna da li moze da se udje normalno u Tursku ukoliko neko ima zbranu za Eu?

#5 codemaker

svetski putnik

• Isključen
  • Poruka:4249
  • muški

Napisano: 19. Jun 2010 - 14:38

Zašto ne bi mogao, Turska nije u EU...
Postavljena slika
Danas smo stariji nego što smo ikad bili, ipak mlađi smo nego što ćemo ikada biti.
Uživajmo onda u ovom danu dok traje.....

#6 boske3

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 29. Jul 2010 - 11:16

Pozdrav svima

Vratio sam se iz Turske pre nedelju dana . Viza za Tursku i dalje treba ali je procedura da se uzima na samoj granici ,izadjes iz busa vodic ti pokaze salter gde se kupuju vize odes das 10e dobijes vizu u obliku malo vece markice zalepis, vratis se do saltera pored busa i tu dajes paseos da ti udare pecat (policija) , sedas u bus i ulazis u Tursku.

Sto se tice Bugara oni ne prave problem sa crvenim ,sada je procedura da svi putnici izlaze iz busa ulaze u kucicu i jedan po jedan daju pasose udara se pecat i sedas u bus i kreces.
U povratku su samo usli u bus i pitali da li neko ima plavi pasos crvene nisu ni pecatirali :)
Ko ide sa plavim pasosom obaveyno vizu (sengen) za prolaz kroz Bugarsku !

Guzva u povratku otprilike po 15-30min a u polasku otprilike po sat vremena na svakom granicnom prelayu.

Pozdr

#7 alexcvet

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 20. Aug 2010 - 14:58

Cao svima,
putujem na letovanje u Tursku (Kusadasi) 3. septembra. Interesuje me da li je potrebna turska viza ako imam crveni pasos? Znam da se do sada placala 10 eura, ali pre dvadesetak dana sam cula neku vest o tome da je potpisan sporazum o ukidanju viza sa Turskom, pa ne znam da li je stupio na snagu.

Unapred hvala.
pozz

#8 DraganV

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:6714
  • muški

Napisano: 21. Aug 2010 - 09:26

Pogledaj na temi o pasosima, sve je napisano.
Da bi se vizni rezim ukinuo odluku mora da potvrdi parlament.
Postavljena slika

#9 Commendatore

turista

• Član
  • Poruka:56

Napisano: 21. Aug 2010 - 12:57

Treba mi turska viza(da bi izvadio Bugarsku tranzintu)kako da dodjem do nje,dali je uopste moguce to dobiti u Srbiji ili slucajno ima neko od forumasa a zeli da pomogne???

#10 baki70

svetski putnik

• Član
  • Poruka:855
  • muški

Napisano: 21. Aug 2010 - 13:26

Turska viza za građane Srbije može se izvaditi i u ambasadi u Beogradu, ali je skuplja nego na granici. Prošle godine je za jedan ulazak u Tursku koštala 33 eura, a za više ulazaka 66 eura. Viza može da se dobije isti dan, ali najčešće sutradan. Najbolje ti je da nazoveš ambasadu, da se nije nešto u međuvremenu promenilo.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 19. Mar 2011 - 23:31
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#11 Commendatore

turista

• Član
  • Poruka:56

Napisano: 21. Aug 2010 - 16:39

Ok pitacu hvala...samo mi reci jel se unapred zakazuje neki razgovor ili moze odmah da se izvadi bez nekog cekanja,treba mi sledece ned.

#12 baki70

svetski putnik

• Član
  • Poruka:855
  • muški

Napisano: 21. Aug 2010 - 16:51

Nema nikakvog zakazivanja, samo poneseš slike i pasoš, a tamo popuniš neki formular. Gledaj samo da budeš tamo, čim se otvori konzulat, da bi ti eventualno isti dan popodne završili vizu. Takođe ponesi sitne evre da bi ste se lakše raskusurali. Samo ponavljam ovo su informacije od prošle godine.

P.S. Vidim da ti se žuri sa vizom, pa da napomenem da sam bugarsku tranzitnu vizu čekao nekih nedelju dana.

#13 alanya84

svetski putnik

• Član
  • Poruka:974
  • ženski

Napisano: 13. Feb 2011 - 18:03

Од 3. 12. 2010. нам више не треба виза у оном смислу речи која је била до сада. Добија се и даље на граничном прелазу печат који важи 90 дана унутар 6 месеци.
Предпостављам да је печат или налепница као до сада, али се не плаћа.

Иначе, Турци су до 1.1.2011. плаћали излазак из сопствене земље у виду исте те маркице која подсећа на визу. :lud:

#14 kizazvucnik

putnik

• Član
  • Poruka:122
  • muški

Napisano: 10. Mar 2011 - 10:26

Zdravo svima da li neko zna da li su ukinute vize ili nisu za Tursku posto to izgleda od zvanicnika niko nema pojma,hvala.

Pricali su da je kao ukinuto ali da li je....

#15 alanya84

svetski putnik

• Član
  • Poruka:974
  • ženski

Napisano: 10. Mar 2011 - 11:13

Здраво! Укинуте су визе, данас пређох границу. Добијеш печат који ти важи 90 дана унутар 6 месеци.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)