Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Meljine

13 odgovora na temu

#1 Danina

backpacker

• Član
  • Poruka:6
  • ženski

Napisano: 11. Jul 2009 - 00:49

Zdravo svima :srce: Ja sam Danina, bitnije - mama dvogodisnjeg decaka. U totalnoj sam dilemi da li ove godine da idem na more u septembru ili kao i prosle godine na Zlatibor. Dok nisam postala mama isla sam na atraktivnije destinacije, ali sada bih na neko mirnije, cistije, malo, a za dete pogodno letovaliste. Jedino sto sam nasla, po meni, interesantno je Meljine. Ali, ja nikada nisam letovala u Boki :( Zato vas molim, ukoliko bar nesto znate o tom mestu, vasa zapazanja, iskustva... bilo sta, vi napisite. Sigurno ce mi koristiti. A administratoru se unapred izvinjavam ukoliko sam zapocela vec postojecu temu, ja trazeci u pretrazi vrlo malo, skoro da nista o Meljini ili Meljinama nisam nasla.

#2 Roli

kosmopolita

• Član
  • Poruka:5057
  • muški

Napisano: 11. Jul 2009 - 01:23

Ni ja nisam našao na pretrazi,tako da nije problem! :)

Ako ti nešto znači ja sam bio u Meljinama,ali davne 1997. godine!

#3 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 11. Jul 2009 - 03:05

Gde behu Meljine?

Ja znam da sam bio u Kotoru, Perastu, Kamenarima, Zelenici...preko puta, kako se zove ono mesto - tri sestre zaljubljene u istog mornara pa se zazidavale žive po kući...zavoravio sam...

UGLAVNOM sva ta mala mesta u Boki su bila MIRNIJA. Kome je tebao odmor, tamo je mogao da ga nađe. Ne znam koliko se promenilo u poslednjih 5 godina.

U svakom slučaju bih pre otišao tamo na letovanje nego samo na Zlatibor.

#4 ljerka

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3561
  • ženski

Napisano: 11. Jul 2009 - 05:09

kod Herceg Novog

http://www.sitecente...definerethtml3/

Ovu poruku je izmenio DraganV: 10. Jan 2011 - 00:09
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post

#5 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 11. Jul 2009 - 08:17

Onda sam bio i tamo. Vozio sam bajs celim tim putem, od Kotora do HN.

#6 Roli

kosmopolita

• Član
  • Poruka:5057
  • muški

Napisano: 11. Jul 2009 - 12:12

Stopljen je sa Herceg Novim,pa možda zato nisi imao utisak da je posebno mesto.

Neka neko od moderaora ko ima ovde ovlašćenja prebaci ovu temu u Crnu Goru! Postavljena slika

#7 drugarica

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3809
  • ženski

Napisano: 11. Jul 2009 - 12:39

Meljine su na 15-20 minuta opustene setnje od HN (od dela Savina) Setalistem 5 Danica (uz obalu) koje ide od Igala do pocetka Meljina. Plaza u Meljinama jeste mala ali je fino sredjena (bila prosle godine) i sitan, sitan sljunak je, a na nju se nadovezuje veliki betonski deo koji je zapravo u sklopu jednog kafica. Ne znam da li ce biti od pomoci ali evo ubacujem dve slicice koje jesu malo sa visine i iz daljine slikane ali bar da otprilike vidis kako izgleda...

Postavljena slika
ovo ti je cisto orijentira radi, ovaj Manastir i brdo su Savina a iza brda je sam centar HN Stari grad gore, a sto se tice Meljina ovo par kuca-zgrada sto se vidi je uz samu plazu a iza ovog reda zgrada je magistrala i veci deo naselja Meljine sto vec zalazi u brdo pa nisam sigurna koliko je za klince prakticno, taj betonski deo plaze zamisli u nastavku desnog dela slike a izmedju ima masa onih naduvanih zanimacija i zezalica za igre na vodi...
Postavljena slika
druga slika je slikana sa ovog brda iznad manastira, i ovo prvo sto se vidi, kao iza sume su ti Meljine, onda one zanimacije za igre na vodi su ti ovo sto iz daleka izgleda kao neki mali mol (vidi se nesto zelenkasto) a iza tog je ta betonska plaza (u pravcu ova tri zadnja brodica) a u sklopu te plaze je picerija-restoran-kafic, sledece sto se vidi na slicici je plaza sa sumom iza to je vec Zelenika neka divlja plazica koja mi je bas super (ali samo kroz sumu mozes do nje ili jednim malim delom preko stena kroz vodu jer se od Meljina vidi ta plaza samo stencice malo zezaju) a iza sume je vec naselje Zelenika...

ne znam koliko su ti od koristi ove slicice jer su bas iz daleka a nesto na sta obavezno obrati paznju je voda, nama je prosle godine neki tip nudio ceo stan za 30e dnevno iznad magistrale u Meljinama ali je bez vode od 12-18h svaki dan, ne znam za Meljine onaj smestaj sto je ispred magistrale, uz plazu pa to dobro proveri! ja kad sam u CG uvek letujem u tom delu HN od manastira prema gradu jer je na tom vodu Vojna bolnica Meljine i UVEK ima vode da ne razmisljas a taj deo sto je iza bolnice stvarno ne znam...
pozdrav i pitaj ako nesto jos treba :srce:
Nesavrsenstvo nije negacija savrsenstva, konacnost ne porice beskonacnost.
To se samo celina pokazuje u delovima, to se beskraj otkriva u granicama...

#8 dimitrije

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:303

Napisano: 12. Jul 2009 - 11:57

Često letujem u Boki Kotorskoj,pa bih mogao da ti dam par korisnih saveta...
Meljine imaju jako lepu plažu(sitan šljunak),a sa leve i desne strane su molovi na kojima su smešteni jako lepi restorani i kafići sa ležaljkama i sl.Međutim,problem je što jako mnogo sveta dolazi na tu plažu i popodne je problem gde na nju staviti peškir(i to prošle godine,kada je zabeležen veliki pad-turistički)...

Osim toga u Meljinama nema ništa drugo,kroz celo mesto prolazi magistrala,gust saobraćaj,ima dosta prodavnica različite vrste robe(čak i jedan mali Merkator),puno nekih magacina i uopšte sve deluje kao predgrađe nekog grada(što u suštini i jeste).
Najveća prednost im je povezanost sa H.Novim šetalištem ,,5 Danica" i šetnja tom rivom je zaista jako lep ugođaj...
Ako ideš sa malim detetom,ja bih ti predložio neka druga mesta tu u blizini kao što su npr. Baošići i Đenovići!
Nalaze se 5-6 km od Meljina u pravcu Kamenara(trajekta),mnogo su zaklonjenija od magistrale u odnosu na Meljine,mirna su sa mnogo malih plaža,imaju nekoliko supermarketa,restorana gde se može za pristojan novac pretplatiti na neki obrok,zanimacija za decu itd.
Koliko znam imaju i dosta smeštajnih kapaciteta priv.soba,apartmana(čak dosta i novih kuća sa apartmanima izgrađenih u poslednje dve godine)
Ono što je najveća BOLJKA cele Boke je manjak vode,zato se dobro raspitaj pre odlaska da li u objektu ima vode ceo dan,ili ako su restrikcije da li imaju alternativno snabdevanje vodom(cisterne na kući i sl.)
Pozdrav...

#9 ledydi

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 17. Jul 2009 - 09:01

Pogledaj porukuRoli @ 11. 07. 2009 - 12:12

Stopljen je sa Herceg Novim,pa možda zato nisi imao utisak da je posebno mesto.

Neka neko od moderaora ko ima ovde ovlašćenja prebaci ovu temu u Crnu Goru! :)

Draga Drugarice ili Dimitrije, i ja sam kao Danina zainteresovana za Meljine i procitala sam vase komentare pa bih vas molila za neku konkretnu adresu ili tel za smestaj, ako ne moze javno posaljite mi na moj privatni e-mail

#10 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 17. Jul 2009 - 09:27

Što kod Mire Adanje Polak videh neke lepe vile u Perastu...milina.
Psihoturizam.

#11 onakask

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 19. Jul 2009 - 21:46

Dali mozete nesto vise reci o Bijeloj.Kakve su tamo plaze? Kakva je snabdevenost vodom i dali je dobro ici sa malim detetom?sporedbe radi, prosle smo godine bili u Rafailovicima i bilo je jako dobro. Sad postoji dvojba izmedju Boke i budvanska rivijera.Pozdrav iz Skoplja

#12 dimitrije

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:303

Napisano: 20. Jul 2009 - 07:26

Slično kao u ostalim mestima u Boki plaže su male,uske ,šljunkovite...Ove godine,za sada,nije bilo restrikcija vode,pa se nadam da će tako i ostati do kraja sezone...
Bijela je prilično dugačko mesto i pruža se i preko magistrale,a najlepši deo je ,naravno na obali,između hotela Delfin i Park,pa bih ti preporučio da u tom delu tražiš smeštaj...
Snabdevenost je dobra,u centralnom delu mesta,na magistrali,je lep supermarket ,,Tažex",a malo dalje,iza ulaza u Brodogradilište su još dva supermarketa...Ima i malu,ali dobro snabdevenu pijacu...
Iako se u Bijeloj nalazi veliko Brodogradilište,ono se skoro i ne primećuje,pogotovo u ovom delu mesta,koje sam ti predložio,a more je skoro uvek bistro i čisto...

Boka je jako lepa,ali ako se ide svojim kolima...tada možeš uživati na mnogim plažicama i posetiti zanimljiva mesta!To je i osnovna razlika u odnosu na Rafailoviće,gde je sve skoncentrisano na jednom mestu i ne moraš se puno kretati(pogotovo ako imaš jako malo dete)...

Ovu poruku je izmenio DraganV: 10. Jan 2011 - 00:13

#13 onakask

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 20. Jul 2009 - 13:37

Hvala Dimitije idemo kolima sa 4 god.detetom i zelimo male peskovite plazice, ali zelimo i kad spavamo posle 23 da ne bude galame, t.j. da ne svira glasna muzika iz neke kafane. Ako nesto konkretno znas od Bijele do Meljina za preporuciti evo ti moj mail:onakask@yahoo.com

Pozdrav!

Ovu poruku je izmenio DraganV: 10. Jan 2011 - 00:13

#14 Danina

backpacker

• Član
  • Poruka:6
  • ženski

Napisano: 22. Jul 2009 - 09:19

Caos, da ne ispadne da sam postavila temu, dobila odgovore pa zbrisala, moram da kazem da sam trazeci smestaj po Crnoj Gori upecala toliko virusa da mi je komp bio na ciscenju ( izvinjavam se zbog nestrucnih izraza, totalna sam neznalica sa tom terminologijom :(

Hvala vam, posebno Drugarici i Dimitriju.

Ja taj apartman sto sam nasla u Meljinama, kosta 48e dan od 01.09. i ima dve spavace sobe, super je, ali kako mi je Drugarica objasnila, rekla bih da je u brdu, pa jos kada sam pogledala slike to je to... u brdu 100% Tako da sam nasla nesto u Petrovcu, sjajan apartman, blizu plaze, kaze da uvek ima vodu, sa dve spavace sobe i kosta 40e dan. Mi idemo od 01.09. ne mozemo pre zbog odmora a i racunam na manju guzvu.
Ko ce znati, negde se mora otici. A ja sam postala vec dosadna, smaram sve ljude oko sebe sa ovom temom kao da mi od toga zivot zavisi, zato sad brisem...

Pozdrav

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)