Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

iz Italije do Srbije

8 odgovora na temu

#1 dajana-lady

backpacker

• Član
  • Poruka:16

Napisano: 23. Jun 2009 - 22:53

Dal il neko zna kako najjeftinije da dodjem iz Bolonje ili Venjecije do Srbije(Novi Sad)?

Da li neko poznaje sajtove Italijanskog zeleznickog ili buskog prevoza :))

#2 du-kii

backpacker

• Član
  • Poruka:20

Napisano: 24. Jun 2009 - 22:11

Sajt italijanskih železnica na engleskom je http://trenitalia.it/homepage_en.html , provereno više puta: RADI.

#3 dajana-lady

backpacker

• Član

Napisano: 24. Jun 2009 - 23:03

Hvala..provericu...ti si putovao njima? znam da vozovis sigurno nisu kao nasi,ali koliko su skuplji? cula sam da su potrebne rezervacije...gde si ti putovao?

Ovu poruku je izmenio DraganV: 20. Jan 2011 - 14:36
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#4 du-kii

backpacker

• Član

Napisano: 25. Jun 2009 - 07:34

PROŠLE GODINE SMO PROVELI JEDAN GODIŠNJI ODMOR U TOSKANI. KORISTILI SMO SAMO LOKALNE VOZOVE KOJI IDU SAVRŠENJO ČESTO, BRZO, JEFTINO. ŽELEZNIČKE STANICE SU UVEK U SAMOM CENTRU GRADA, ŠTO DAJE PREDNOSTI U IZBEGAVANJU GUŽVE NA ULAZU U GRAD, NIJE POTREBNO VREME DA PRONAĐEŠ PARKING I NA KRAJU ŠTO TAJ PARKING NE PLATIŠ. OVO SU NAŠA ISKUSTVA, DO TAMO SMO IŠLI KOLIMA A PO LOKALU VOZOM.

#5 ljerka

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3559
  • ženski

Napisano: 25. Jun 2009 - 15:48

Da li ste koristili Interrail, ili neku njihovu visednevnu kartu za putovanje po Italiji?

Gde su vam za to vreme bila kola / hotelski parking?/ i koliko ste placali parkiranje?
Planiram u Italiju kolima, izmedju ostalog i u Toskanu, ali u svom aranzmanu, pa me interesuju detalji.....

Ovu poruku je izmenio DraganV: 20. Jan 2011 - 14:36
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#6 lutalica

putnik

• Član
  • Poruka:127
  • ženski

Napisano: 25. Jun 2009 - 18:56

Pogledaj porukudajana-lady @ 23. 06. 2009 - 23:53

Dal il neko zna kako najjeftinije da dodjem iz Bolonje ili Venjecije do Srbije(Novi Sad)?

Da li neko poznaje sajtove Italijanskog zeleznickog ili buskog prevoza :))

Najjeftiniji je verovatno Fudeks koji ima redovne linije na relaciji Beograd-Firenca, i staje i u Bolonji i u Veneciji.
Pogledaj njihov red voznje, mozda nadjes nesto sto ti odgovara.
http://www.fudeks.rs/red_voznje.aspx

Iz Venecije takodje mozes i vozom do Beograda, a vremena i ostalo mozes da vidis na sajtu srpske zeleznice.

#7 du-kii

backpacker

• Član

Napisano: 25. Jun 2009 - 20:05

Pogledaj porukuljerka @ 25. 06. 2009 - 16:48

Da li ste koristili Interrail, ili neku njihovu visednevnu kartu za putovanje po Italiji?

Gde su vam za to vreme bila kola / hotelski parking?/ i koliko ste placali parkiranje?
Planiram u Italiju kolima, izmedju ostalog i u Toskanu, ali u svom aranzmanu, pa me interesuju detalji.....

Odgovor je totalno off topic jer zahteva posebnu temu, ali ukratko zakupili smo lepu, prostranu kucu na 7 dana u nekom vidu seoskog turizma u srcu Toskane, okruzenu vinogradima, vinogradima, cempesima, lepotom, a onda u obilazak; Siena, San Gimignano, Empoli, Luka, Firenza, Piza, Pistoia, region Ciante gde se proizvodi cuveno vino Cianti clasico,...... uglavnom smo isli kolima jer su to relacije 30-40 km a u Firencu vozom 30-ak km, karta je oko 2e po osobi, a kola taj dan na parkingu z. stanice i tako 7 nezaboravnih dana. E da, to je bilo za uskrsnje praznike 2008. godine. Dok se jos secam detalja pitajte. Mozda sam propustio najvaznije, zakup cele kuce sa dvoristem "u raju" za 7 osoba za nedelju dana 362 E. Sve rezervisano i placeno iz Srbije.

#8 du-kii

backpacker

• Član

Napisano: 25. Jun 2009 - 20:21

Priloženi fajl  bazen_u_dvoristu.jpg   20.89K   18 Broj preuzimanjaPriloženi fajl  pogled_iz_dvorista.jpg   13.3K   16 Broj preuzimanja[a
ttachment=1641:spavaca_soba.jpg]Evo i neka slicica, ako mi uspe.

Priloženi fajlovi

#9 dajana-lady

backpacker

• Član

Napisano: 25. Jun 2009 - 20:26

Pogledaj porukulutalica @ 25. 06. 2009 - 23:56

Najjeftiniji je verovatno Fudeks koji ima redovne linije na relaciji Beograd-Firenca, i staje i u Bolonji i u Veneciji.

hvala...htedoh bas do Zagreba,ali ako ne nadjem alternativu,pravac srbija Postavljena slika)

javim kako sam se snasla...

Ovu poruku je izmenio DraganV: 20. Jan 2011 - 14:38
skracen citat

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)