Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

ASTRONOMSKA CENA POVRATNE VOZNE KARTE DO SUTOMORA

44 odgovora na temu

#16 pop26

backpacker

• Član
  • Poruka:18

Napisano: 11. Jun 2009 - 09:23

Evo jedne slike koja nije iz CG... BARBADOS

Priloženi fajlovi

#17 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 11. Jun 2009 - 09:37

Pogledaj porukupop26 @ 11. 06. 2009 - 09:15

Sve u svemu, izvinjavam se što sam i ja skrenuo sa teme, ali sam prosto morao da odreagujem. Držimo se teme!

Super ti ide to držanje za temu...

#18 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • Poruka:1363
  • muški

Napisano: 11. Jun 2009 - 10:16

Heheh ima svasta ovde napisano sa cime bih se rado slozio, ali hajde da ostanem nepristrasan i da kazemo da je lepo i tamo i ovamo, ali i odavde iz Beograda se neke razlike vide - cene. A to je ovde glavna tema, cini mi se.

Šta reći kad je ona čerga na šinama što se trangelja od beograda do bara i preteće visi nad kanjonom Morače postala luksuz, a leteće konzerve da ne pominjem :wacko: poređenja radi, juče sam kupio kartu iz Dubrovnika za Beč u avgustu za 49 eur (povratna bi bila 98, a do pre neki dan je koštala 68, ali sam propustio tu cenu... www.skyeurope.com)

Što je mnogo - mnogo je. Para na paru, vaška na vašku.

#19 pop26

backpacker

• Član
  • Poruka:18

Napisano: 12. Jun 2009 - 07:48

I opet kazem, drzite se teme, ovo nema nikakve veze sa opisom turizma u CG ili bilo gde drugo. Tema je visoka cena prevoza!!!

#20 Clara

putnik

• Član
  • Poruka:127
  • nije upisan

Napisano: 12. Jun 2009 - 10:09

Citat

Mada ne znam prosle godine kolika je cena bila.
Prosle godine je bilo 4100 dinara za voznu kartu i rezervaciju mesta u kupeu, Beograd-Sutomore. U povratku smo uzeli spavaca kola, dvokrevetna kabina, 20 evra.

#21 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • muški

Napisano: 12. Jun 2009 - 11:02

evo ja malo istrazivao i napisao tekst u magazinu o tome:

http://www.putovanja.info/sr/zanimljivosti...ftinije_do_mora?

#22 codemaker

svetski putnik

• Isključen
  • Poruka:4249
  • muški

Napisano: 12. Jun 2009 - 11:53

Pogledaj porukupop26 @ 11. 06. 2009 - 10:15

Za Codemaker, zaista tvoji komentari ne stoje na mestu. Izgleda da se nisi mnogo potrudio gde ćeš odsesti kada si bio u CG, ako si bio, pa te je isprepadao prvi koji te je sreo. Slažem se da ima svega, kao i u drugim državama, ali da neko izdaje šupe u kojima je prethodno držao krave, to je zaista neukusno. Lično smatram da ti imaš lični problem sa CG, pa tvoji komentari nisu objektivni. Proputovao sam mnogo, pa iz iskustva ti mogu reći da i po celoj Srbiji imaš još i gore uslove, takođe i u Turskoj, Grčkoj, Bugarskoj itd. Ne možeš lepiti epitete celoj državi ili naciji na osnovu tvog lošeg iskustva u nekom smeštaju ili zbog tvoje lične netrpeljivosti prema CG iz ko zna kojih razloga. I još jedno pitanje, šta misliš gde Grci izlivaju, kako ti kažeš, naša g...a? Ili, gde to isto rade na Bora Bora ostrvima?

Sve u svemu, izvinjavam se što sam i ja skrenuo sa teme, ali sam prosto morao da odreagujem. Držimo se teme!
Prvo da kažem da sam, kad god sam bio u CG, odsedao u svojoj vlastitoj kući, koju sam nedavno prodao. Dakle nisam se ništa trudio da nađem smeštaj, već sam imao dosta prilika da gledam gde su ljudi smešteni i u kojim uslovima. Ako ti te neverovatno loše uslove nisi video, ne znam gde si gledao i odsedao, možda u nekoj ekskluzivi u BD?

Dalje, Codemakera ne može tek tako da isprepada niko, pa bio to i neki đetić iz CG pa još "prvi koji me je sreo"

Kad sam rekao šupe i držanje krava, znaš ti i sam da je tu u pitanju namerno preterivanje da bih ukazao kakve sve prostorije koriste "domaćini" da bi smestili turiste. Premnogo puta sam viđao izdate "sobe" u kućama koje uopšte nisu ni završene, od terase ima samo ploča bez ograde, unutra neomalterisano i žice vire iz zidova, pod betonski, nedovršen... To mi se i desilo jedne godine kad je sin išao sa društvom i nije hteo u moju kuću (jer ih je bilo previše), nego nađoše neki smeštaj u brdu iznad Sutomora sa "pogledom na more" Kad sam ih te godine obišao, zaprepastio sam se kad sam video ŠTA su deci izdali.. Odmah sam pozvao turističke poslenike i zapretio da ću razglasiti u svim medijima kojih se dočepam (igrom slučaja veliki broj moji prijatelja je veoma uticajan u nekim medijskim kućama) i internetu. Uzeo sam od "domaćina" pare nazad i našao deci bolji smeštaj.

Ako smatraš da imam lični problem sa CG, gadno se varaš, pola mi je familije crnogoraca jer mi je supruga iz tih krajeva. Znam jako mnogo ljudi odande, kojima skidam kapu i poštujem ih, ne samo one koji su mi porodica. Ovde govorim o gramzivosti onih koji se bave "turizmom" u CG i koji zaista prelaze svaku meru dobrog ukusa i pokazuju koliko ne cene one od kojih zapravo bi trebalo da žive.
Dakle sa CG imam isti problem kao i sa Tanzanijom što se tiče ličnog odnosa.

Što se tiče smeštaja u CG, nemoj da se lažemo, za manje pare se može letovati u grčkoj, u boljem smeštaju, govorim o "low cost" varijanti, da varijantu sa boljim hotelima ni ne pominjem. Za sada, nažalost i cena viza utiče na sveukupnu cenu.
Da hotele ne pominjem, ako upoređujemo cene, ljubaznost i još mnogo štošta.

Nikada ja nisam crnogorce nazvao generalno primitivnim ali tvrdim da među onima koji se bave "turizmom" u CG, ima dosta onih koji su primitivni u ponašanju, pristupu poslu i odnosu prema onome ko im je ciljna grupa. Nemoj mi izvrtati reči.

I na kraju, ne jednom sam na barskoj plaži imao veoma bliske susrete u moru sa fekalijama, tako da za svojiih zadnjih odlazaka tamo, nisam više ni ulazio u vodu. E sad, gde Grci to bacaju, na koju daljinu to "frljnu" nemam pojma ali tamo gde se kupamo, fekalija nema. Tek da se to raščisti. Da ne pominjemo one silne infekcije, povraćanja i slično svakog leta sa kojima se turisti vraćaju. To je postalo već normalno da se iz CG vrlo lako vratiš bolestan. Da izuzmemo Grčku, kad se neko vratio iz Španije masovno sa stomačnim tegobama? O tome govorim
NAravno, uvek postoji verovatnoća da se neko na putu razboli, ali u tom broju...

I nije to politička tema, nema veze sa politikom, već sa onim šta prosečnog turistu može očekivati u CG, ma šta ti o tome mislio, ćinjenice su činjenice.
Upoređivati južnu Srbiju sa CG obalom je smešno jer ovde govorimo o CG obali i turizmu na moru. Turizma na žalost nema u Surdulici na primer. Ali "ima" u Baru na primer. JA nisam ništa pisao o ostalim delovima CG jer ih ne račumam u turističku ponudu

I da se vratim na voz. Iste cene su i u povratku iz Bara ako se kupuju u jednom pravcu, dakle nema cena veze samo sa Srbijom, drpaju obe kompanije a ne daju ništa ili toliko malo da je to već bezobrazno. Pre par godina sam se vozio vozom u Francuskoj. Sa kolegom smo u Parizu ušli u naš kupe i zatekli da je korpica za smeće puna papira, ništa posebno, par iscepkanih papirića i jedna kesica valjda badema ili slično. Na našu intervenciju bilo je malo frke a kao "nadoknadu" smo sve vreme putovanja imali besplatna pića i naravno besplatan obrok uz neprekidna izvinjavanja...
Kod nas u sred zime bez svetla i bez grejanja celu noć, niko da kaže ni reč makar izvinjenja....

E sad ako je to znak mog ličnog problema sa CG, onda ok...
Postavljena slika
Danas smo stariji nego što smo ikad bili, ipak mlađi smo nego što ćemo ikada biti.
Uživajmo onda u ovom danu dok traje.....

#23 codemaker

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 12. Jun 2009 - 13:17

Pogledaj porukupop26 @ 10. 06. 2009 - 09:40

Možda se neko neće složiti sa činjenicom da je Crna Gora daleko jeftinija, ali ja ću pokušati da to približno prikažem.
Naime, izuzimajući voznu kartu, privatni smeštaj u Sutomoru se može naći čak i za 5 Eura, što je za 10 dana 50 Eura. Cene hrane i pića su zanemarljive u odnosu na Grčku ili neku drugu destinaciju i sasvim Vam je dovoljno dnevno 10-15 Eura što je ukupno od 100 do 150 Eura džeparca za 10 dana+smeštaj, možete letovati za 200 eura. Kada sam hteo da idem u Grčku, namamljen turističkim ponudama u smislu 200-220 Eura u sezoni, shvatio sam da na to treba dodati još 75 Eura prevoz, 5,3 Eura (500,00 dinara) za agencijski servis za vizu, 10,5 Eura (1.000,00 dinara) osiguranje i džeparac od najmanje 300 Eura. Sve to ukupno iznosi 590 Eura po osobi ili bez prevoza 515 eura. Ako ćemo ići u detalje, treba vam i dve fotografije koje imaju takođe svoju cenu. One famozne ponude od 79 Eura i slično ne uzimam za ozbiljno, jer koliko para toliko i muzike. Takođe moram napomenuti da ni taj smeštaj u Grčkoj (zakup apartmana) nije mnogo kvalitetniji od recimo smeštaja u Crnoj Gori.
2007.godine sam letovao u Sutomoru u jednom privatnom smeštaju koji je bio fenomenalan i dnevno sam platio 5 Eura + 0,60 Eura boravišnu taksu.
pošto opominješ da se držimo teme, na tvoj offtopic samo mali offtopic:
offtopic starts
---------------
Kakav je to fenomenalni smeštaj u CG za 5€ ?
I to upoređuješ sa odlaskom u Grčku?
Pa ti aranžmani od 79€ i jesu u rangu tih 5€ za noć, kao što si rekao, koliko para toliko muzike..

Za nešto malo više para, možeš dobiti ubedljivo bolji smeštaj nego u Sutomoru za iste pare.

U sred sezone na primer u lepom malom mestašcu Platamonas, hotel Dias, koji je po kvalitetu i usluzi iznad mnogih hotela u CG, može se naći smeštaj za (cena prošle godine) 80€ sa doručkom, ručkom/večerom za DVE osobe (nadam se da će mi sad dati popust zbog reklame :)). I to INDIVIDUALNO, bez agencija. Govorim i jako dobro sređenom malom, ušuškanom hotelu sa internetom u svakoj sobi na primer a ne vilama za izdavanje ili sobama po kućama. Mislim da ima 4 zvezdice. Koliko to košta u CG u Petrovcu na primer?

Računica koju si naveo gore za Grčku, teško da može da drži vodu. Agencije u cenu svojih usluga uračunavaju prevoz i sve ostale takse (vize i zdravstveno osiguranje plaća putnik, to važi za sve države sveta, ali se nadamo da će vize skoro biti ukinute pa sledeće godijne otpada i taj trošak)
Sa druge strane, ako ideš kolima u CG, kao mnogo odavde, plaća se i ekološka taksa za ulazak, dakle svuda ima dodatnih troškova

Mogu ti reći da ti za džeparac ne treba u Grčkoj ništa više nego u Sutomoru. Osim ako te ne ponese lepota mesta i zaboraviš na oprez :)

To što si rekao u "Cene hrane i pića su zanemarljive u odnosu na Grčku ili neku drugu destinaciju i sasvim Vam je dovoljno dnevno 10-15 Eura" mi govori da ti izgleda nikada nisi ni bio u Grčkoj pa ne znaš cene. Daleko je to od istine o čemu pričaš. Pitanje je i o kakvoj prehrani pričaš - kuvanju u studiju ili jeklo u restoranu,kafani?
Da li si ikada letovao u Grčkoj uopšte?
Jer ako nisi, ako ikako možeš, najtoplije ti preporučujem. Kad se vratiš, možemo onda da saberemo utiske.
---------
offtopic ends

E jedino što se ne može baš elegantno putovati u GR vozom, ide do Soluna a posle bi se trebalo snalaziti.. :(
Sa druge strane, kolima je uživancija zbog odličnih puteva, a sam znaš kakvi su putevi BG-CG
Postavljena slika
Danas smo stariji nego što smo ikad bili, ipak mlađi smo nego što ćemo ikada biti.

#24 salenele@gmail.com

turista

• Član
  • Poruka:90
  • muški

Napisano: 12. Jun 2009 - 15:42

Codemaker,džaba trošiš reči i vreme na kuckanje...neka ih,bre neka sabiraju i oduzimaju,ionako pojma nemaju
SaleNele

#25 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • muški

Napisano: 12. Jun 2009 - 16:24

Pogledaj porukutalija @ 11. 06. 2009 - 19:46

Hit!

#26 codemaker

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 12. Jun 2009 - 16:58

Pogledaj porukuAleksandar Đuričić @ 12. 06. 2009 - 17:24

Hit!
Šta reći...
A imaju prirodni potencijal, samo im se nešto ne da....
Problem je što treba raditi...
Postavljena slika

#27 pute

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:305
  • ženski

Napisano: 13. Jun 2009 - 03:34

Ja necu pisati esej:P Sto se tice prevoza, iako je nenormalno skup, mislim da je avionski prevoz najbolji (sto se tice odnosa cena/kvalitet), narocito van sezone kad ima i promotivnih karata. Ako vec treba da se izdvoji 80e, doda se jos 20-30, i putuje se 35 minuta:)

#28 igoce

backpacker

• Član
  • Poruka:15

Napisano: 13. Jun 2009 - 13:19

Evo i ja sam upravo proverio cenu putovanja vozom iz Novog Sada i neprijatno se iznenadio ....
Voz: Novi Sad-Bar-Novi Sad

Sedenje:5.700+300din rezervacija u jednom pravcu sto mu dodje 6.300din=68e po osobi

Kuset kola 5.700(cena povratne karte)+300+300(rezervacija tamo i nazad)+570+570(doplata tamo i nazad za kuset kola)=7.440din=80e po osobi

Spavaca kola 5.700(cena povratne karte)+300+300(rezervacija tamo i nazad)+855+855(doplata tamo i nazad za spavaca kola)=8010din=86e po osobi

Ako sam dobro nasao na netu od Novos Sada do Bara ima oko 650km,a kao primer za poredjenje sam uzeo relaciju Novi Sad-Suncev breg-Nesebar (Bugarska) do kojih ima oko 950km i za koje je povratna cena autobusom koji je skuplje prevozno sredstvo od voza 5450din=57e u oba pravca,pa vi vidite ....

Da ne spominjem jos taxi od Sutomora-Bara pa do Budve ili Becica koji je sigurno jos nekih 10-15e u jednom pravcu po osobi,znaci vozom od Novog Sada do Budve izadje minimum oko 9.390din=101e pa do 11.000din=118e ej bre i to vozom koji je socijalni prevoz sa siroke narodne mase,cist lopovluk!!!

#29 pute

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:305
  • ženski

Napisano: 13. Jun 2009 - 20:10

pa sto ne poredis voz do bugarske sa vozom do cg, i bus do bugarske sa busom do cg, jedino tako mozes relevantno da uporedjujes

Ovu poruku je izmenio DraganV: 09. Jan 2011 - 17:52
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#30 anaone

backpacker

• Član
  • Poruka:42

Napisano: 15. Jun 2009 - 20:26

Kada se vec prica o ceni svi koji planiraju ili su planirali da idu vozom neka provere cene ali ne tako sto ce da uzmu direktno celu kartu do Bara,nego da uzmu kartu do granice,a kada udu u Crnu Goru da doplate kartu do Bara jer onda svaka drzava uzme svoje,a karta se ne vodi kao medunarodna,tako da bi trebalo da bude jeftinije.

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)