Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Plaže na Sitoniji

sitonija plaza hlad

2354 odgovora na temu

#796 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • Poruka:760
  • muški

Napisano: 04. Sep 2010 - 20:22

@mirarbi, bokins, cmoka

Za mirise ne mogu na ovaj nacin nazalost nista da ucinim, ali kada su boje u pitanju mali izazov za Bokija i neke nove, zasad retke poglede na Sitoniju.

SITONIJA  pogled sa same granice Svete Gore kod mesta Ouranoupoli

Postavljena slika

a izmedju Atosa i Sitonije, fantasticni Ammouliani!

Postavljena slika                  sitonijanadlanu                Postavljena slika

#797 nounoursic

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:272
  • ženski

Napisano: 05. Sep 2010 - 23:19

Evo jos jedne slike cuvenog cuda prirode :kez: na Favi, ali od pre nekoliko dana, sa talasima
Postavljena slika
Postavljena slika

#798 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 07. Sep 2010 - 19:49

Pripreme za poslednji ovogodisnji pohod na Sitoniju pri kraju sa posebnim akcentom na plaze do kojih se mora peske... Najnepristupacnije je ipak za mene najizazovnije, pogotovo u carobnim bojama Septembra!

Postavljena slika

A sve dok je sa pogledom na Atos i najpozeljnije kada je Sitonija u pitanju!

Postavljena slika                  sitonijanadlanu                Postavljena slika

#799 Jbyn4e

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:210
  • muški

Napisano: 13. Sep 2010 - 09:50

Vratismo se mi pre neki dan, napravismo (abecedno) foto turu(e), pa ko zeli moze i da pogleda:
Sitonija sep. 2010: Ag.Ioannis, Armenistis, Bahia, Kalamitsi, Kalogria
Sitonija sep. 2010: Klimataria
Sitonija sep. 2010: Koviou, Lagomandra, Lagonisi
Sitonija sep. 2010: Limanaki, Manassou, Nikiti
Sitonija sep. 2010: Sarti, Talgo, Thalatta, Toroni, Trani ammouda, Zografou

Duzi izvestaj cim stignem....

#800 Bokins

Bokins

• Član
  • Poruka:1639
  • muški

Napisano: 13. Sep 2010 - 17:02

Pogledaj porukuJbyn4e @ 13. Sep 2010 - 09:50

• Predivno...plaze...MFT
  • Koliko ste dana bili i gde Vam je smestaj bio?

Postavljena slika

• Izvestaj cekamo

#801 Bokins

Bokins

• Član
  • muški

Napisano: 13. Sep 2010 - 17:06

Pogledaj porukusitonijanadlanu @ 04. Sep 2010 - 20:22

@mirarbi, bokins, cmoka

Za mirise ne mogu na ovaj nacin nazalost nista da ucinim, ali kada su boje u pitanju mali izazov za Bokija i neke nove, zasad retke poglede na Sitoniju.

SITONIJA  pogled sa same granice Svete Gore kod mesta Ouranoupoli

Postavljena slika

a izmedju Atosa i Sitonije, fantasticni Ammouliani!

Kako si ovo uspeo da slikas? neki filteri ? 

Slika je strava

#802 Kick

turista

• Član
  • Poruka:73

Napisano: 17. Sep 2010 - 14:55

Vratili se pre 7 dana sa Sitonije i na žalost prvih nekoliko dana nas je smorio jak vetar. Ali kao što neko reče protiv prirode se ne može... Uspeli smo da obiđemo samo par plaža i to većinom na zapadnoj obali (loša pozicija smeštaja za obilazak). Moj favorit je Kalogria a moga muža Lagomandra. Bili smo i na plaži Karidi, na žalost po najjačem vetru, tako da je to totalno pokvarilo utisak. Plaža jeste slatka, ali ipak na njoj je velika gužva (čak i u septembru), bez toaleta je (bilo je bliskih susreta u vodi sa ljudskim produktima varenja), tako da je po meni to plažica koju bih pre videla nego se kupala na njoj. Jasno mi je da zašto ljudi vole plaže do kojih se teško stiže, koje su puste ali ja sam ipak za varijantu ležaljki, tuševa i toaleta na plažama. Ovo nam je prvi put na Sitoniji, nadam se da niko neće pomisliti da se pravimo pametni, jer od Sitonije ni S nismo videli. Sledeći put će klinci već biti malo stariji i biće lakše sa njima obilaziti manje i teže pristupačne plaže. Ako ne zbog kupanja onda par zbog uživanja u bojama Sitonije.

#803 tajaaaa

turista

• Član
  • Poruka:80

Napisano: 18. Sep 2010 - 18:33

Pogledaj porukuKick @ 17. Sep 2010 - 14:55

Vratili se pre 7 dana sa Sitonije i na žalost prvih nekoliko dana nas je smorio jak vetar. Ali kao što neko reče protiv prirode se ne može... Uspeli smo da obiđemo samo par plaža i to većinom na zapadnoj obali (loša pozicija smeštaja za obilazak). Moj favorit je Kalogria a moga muža Lagomandra. Bili smo i na plaži Karidi, na žalost po najjačem vetru, tako da je to totalno pokvarilo utisak. Plaža jeste slatka, ali ipak na njoj je velika gužva (čak i u septembru), bez toaleta je (bilo je bliskih susreta u vodi sa ljudskim produktima varenja), tako da je po meni to plažica koju bih pre videla nego se kupala na njoj. Jasno mi je da zašto ljudi vole plaže do kojih se teško stiže, koje su puste ali ja sam ipak za varijantu ležaljki, tuševa i toaleta na plažama. Ovo nam je prvi put na Sitoniji, nadam se da niko neće pomisliti da se pravimo pametni, jer od Sitonije ni S nismo videli. Sledeći put će klinci već biti malo stariji i biće lakše sa njima obilaziti manje i teže pristupačne plaže. Ako ne zbog kupanja onda par zbog uživanja u bojama Sitonije.

Sasvim se slazem sa opisom plaze Karidi.Snimljena iz pticije perspektive stvarno izgleda prelepo.
Na njoj sam proveo samo nekoliko minuta jer je vise licila na deponiju smeca,da ne nabrajam kakvog.

#804 mirarbi

putofilka

• Član
  • Poruka:11310
  • ženski

Napisano: 19. Sep 2010 - 13:02

I ja se slažem sa vašim mišljenjem o Karidi plaži. Iako smo 20 dana bili smešteni u samom Vourvourou, nijednom se nismo okupali na Karidiju, osim što smo je više puta obišli, onako u prolazu. Boje mora su stvarno prelepe, otprilike kao na Mega Portokali plaži, ali, za moj ukus, ima previše posetilaca, a kola ostaviti u onom haosu, na improvizovanom parkingu, je veliki rizik, jer su svi parkirani bez reda, u svim pravcima, te su velike šanse da vas neko očeše, udari i ode.

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

MOJE FOTO-TURE.

MOJI PUTOPISI: Tasos (2005.), Tasos (2006.), Tasos (2007.), Tasos (2008.).

MOJ YOUTUBE KANAL sa brojnim foto & video radovima.

#805 Jbyn4e

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 25. Sep 2010 - 11:26

Ovako, nekako se mora poceti... ionako nikako da zavrsim ovaj "izvestaj" ;(

Bili smo smesteni u Hatzis house, Nikiti, blizu luke. Smestajem nismo potpuno zadovoljni, za razliku od (pretpostavljam) clana foruma Mira79 koji su dosli posle nas i njenog drustva koji su u petokrevetnom apartmanu. Mi smo bili u trokrevetnom - gde je navodno odvojena kuhinja i kupatilo od sobe - ali na nasu zalost bez vrata??? Kupatilo je toliko usko da se jedva provuces sam, a kamoli kad nosis dete koje si okupao. Kuhinja ima samo reso sa dve ringle, pribora(posudja) nedovoljno, a ispod sudopere zaudara. Na nase insistiranje oko toga, dobili smo odgovor da ostavimo otvoreno pa ce to izvetriti... soba je mala, zbudzeno sa 3 kreveta i jednim ormarom, nedovoljno prostora. Nema wi-fi (nije nam ni trebalo, kompjuter ne nosim na odmor), ima samo grcke kanale na najmanjem televizoru uz plafon (nije ni to problem posto ni TV uglavnom ne gledamo na odmoru).
Da ne bude da samo kudim, dvoriste je odlicno uredjeno, terasa velika. To je inace apartman kad se udje u dvorisrte pa druga terasa koja se vidi, a slika sobe moze da se vidi na adresi
http://www.hatzis-ho...20interior5.jpg
Inace, Sakis (sin vlasnika kako smo saznali) je super za rezervacije preko net-a, ali on nije tamo, tamo je samo njegov otac Jorgos koji od reci koje nisu grcki zna samo "good", a sve ostalo pantomimom trazite da telefonira Sakisu. On je tako dobro organizovao te rezervacije preko neta da je pola apartmana uz plazu bilo prazno dok je Hatzis (koji nije prvi red do plaze, sliku imate na mojoj foto turi) pun - i za to mu svaka cast. Inace Jorgos i njegova zena su sasvim ok gazde, i nece vas opterecivati. Pred polazak sam uspeo da mu objasnim da mi treba crevo da sperem prasinu sa kola pred put, a on mi je cak ukljucio agregat da bih imao bolji pritisak. Dobili smo utisak da se interesuju za goste, kako im je, ali bez preteranog opterecivanja i smaranja, a ako ga pitate (pantomimom ili pomenete paralia ili akti) koja plaza u blizini bi mogla da bude ok kad je vetar i talasi u Nikitiju, reci ce vam gde je najbolje da idete.
Inace, koga zanima cena, prvih 10 nocenja (30-08 do 09.09) smo dobili pre putovanja cenu od 35 evra, a posto smo se dogovorili sa Sakisom da produzimo jos 2 dana, cena je bila 30 evra po danu, ali je na kraju zaokruzio tu cirfu na po 25 evra kako bi ukupna cena za tih 12 nocenja/13 dana bila 400 evra za nas troje.

U Nikitiju ima 4 supermarketa od kojih je jedan u medjuvremenu zatvoren dok smo mi bili tamo (Marinopulos valja), tu je i Galaksias i Masutis i Lidl. Svi na glavnom putu koji prolazi kroz Nikiti (ne u delu gde je plaza), mesto ima i pekare (preskupa peciva), mesare (nismo testirali), kafane, barove, itd. Ali vec pocetkom septembra je sve prilicno prazno. Postoji i svetla tacka, igraonica za decu na otvorenom, odlicno organizovana i jeftina - 2 evra po detetu, radi od 17-24h, ali su cene pica i klope naravno nabudzene pa se tu nadomesti cena igranja....

Postoji i stari Nikiti, malo udaljen od tog "centra" tj. magistrale, ali je lepo za videti te uske ulice i kamene kuce, inace nista posebno, osim kafane "O Platanos" koja izgleda jedina radi tamo u septembru i koja je za svaku preporuku - cene nize nego u Nikitiju, a klopa ukusna (obavezno probati taramu (namaz/salata od ikre i jos necega) koja je tamo ona prava, za razliku od raznih taverni i prodavnica).

E sad malo o plazama.

Nikiti plazu smo posecivali uglavnom tu na 100-200 metara od luke ka kampu. Tu je krupan pesak i sljunak. Beach barovi su organizovani da uz pice zauzimas lezaljku i suncobran, ali ko ne zeli ima mesta i za sopstvene. U vodi su neke ribice koje grizu kad malo stojis u vodi. Ume da bude i neprijatno, ali dok se kreces ne diraju te. Voda cista i prozirna, plaza cista i odrzavana. Generalno, da nije lepota Sitonije, mogli smo se ne mrdnuti i uzivati. Naravno. problem je kad ima vetra i talasa, onda nije bas za kupanje.

Prva plaza posle Nikitija ka Marmarasu, Agios Joanis, nije nam se svidela - uz talase tog dana bilo je i dosta trave i drugih stvari u vodi, a ljudi su na njoj pozirali. Na istaknutim cenovnicima kod lezaljki smo videli da kafa kosta 4.5 do 5 evra, sto je vise nego duplo nego u Nikitiju, a pritom imate i fensi dugme na suncobranu da pozvonite konobaru da dodje do vas. Svi koje smo tamo videli su pozirali na sve strane, pa smo se pokupili i otisli, jebi ga, nismo fenseri... plaza kao plaza deluje lepo, kao i more, ali nismo imali priliku usled vetra i talasa tog dana da je isprobamo.

Sledeca, Koviu plaza na kojoj bismo nesudjeno bili (razmatrali neke apartmane tamo) je manje vise divlja i neuredjena jer su lezaljke zakljucane, bar na plazi ne radi, hotel Makednos u blizini deluje skoro napusteno, a do njega se dolazi puticem koji je okruzen visokim korovom. Plaza nije losa, ali nije odrzavana pa ima svega. Ni tu nam se nesto nije svidelo pa smo samo prosli i vratili se. Da ne pricam da nema uredjenog parkinga, da put koji vodi do plaze je vrlo cudan, dolazi do hotela jedan deo a drugi zavrsava zemljanim putem koji odlazi nekuda u brdo(???) tako da smo parkirali pored hotela. Inace postoji improvizovani parking na magistrali dosta pre skretanja za plazu i hotel, i tu postoji putic koji se strmo spusta na plazu.

Sledeca Kalogrija je odmah posle Koviou (skretanja su udaljena nekih 100 metara) je predivna, odlicno radi sve, saceka vas na ulazu u parking batica koji isprica da je free parking, free sunbeds (naravno, uz pice) itd itd. i odlicno organizovano. Plaza i more su tu prelepi, a posto je zaklonjena brdima, znada bude mirno i kad duva vetar. Duz plaze ima i sitnog i krupnijeg peska, i stena u vodi... ma sve.

Sledeca, Lagomandra, bili po oblacnom vremenu, veoma lepa ali nije me "pogodilo" mnostvo borova... lepa plaza podeljena na dva dela - jedan deo sa lezaljkama, drugi bez, cisto i u redu, ali mi je nesto falilo kod nje. Preporuka, svakako za nju.

Bili smo i u Neos Marmarasu da se raspitamo o brodicima koji idu odatle po zalivu Toroneos. Simpaticno mesto, ali osim guzve nista posebno. Mnogo nizbrdo i uzbrdo. Na kraju nismo ni otisli na izlet brodicem, jer se ide u Pefkohori (???) pa se tamo nesto "sopinguje", pa onda se ide na neku plazu na Kasandri gde se zadrzava 2 sata po najvecem suncu (oko podne), pa tek posle se ide nesto ka Sitoniji, sto nam se nesto nije svidelo. Inace je zanimljivo da ulazi sa magistrale ka Marmarasu imaju sledeci redosled: A, B, G, D ,E, pa nam je to bilo cudno sto je G umesto C... , dok nismo shvatili da smo budale sto ne "razmisljamo" na grckom (alfa, beta, gama,delta, epsilon)...

Dalje na jug smo posetili Toroni plazu igrom slucaja jer nam je kuma bila u hotelu Blue Sea. Oni su imali praksu - ujutro Kalamitsi, popodne Toroni. Plaza u Toroniju nije losa uopste, osim sto je Toroni jedno malo a dugacko mesto bez nekog preteranog sadrzaja i bez okolnih velikih supermarketa (najblizi je u Marmarasu).

Idemo dalje tim putem, prelazi se ka drugoj strani, nailazi se na Thalatta i Kalamitsi plazu. Na thalattu smo slucajno dosli misleci da nam je kuma tu (lose objasnila), a znak pored thalatta kampa i plaze kaze "kalamitsi" iako je kalamitsi u stvari na sledecem "kalamitsi" skretanju. To je velika i siroka plaza, sa relativno krupnim peskom, neuredjena i bez barova i lezaljki, sa kampom na kraju plaze. Deluje zanimljivo za opustanje - tolika plaza a toliko prazna. Posto smo zurili da nadjemo kumu, otisli smo odatle ka Kalamitsiju.

Kalamitsi... toliko puta vec prezvakano na forumu - jako lepa plaza, sa barovima i lezaljkama u jednom delu (blize steni-ostrvu), cista i predivna voda, otvoren pogled na more... dosta ljudi, dete je uzivalo u igri sa drugom decom.

Dalje ka Sikiji nailazi se na raskrsnicu (pre Sikije sa te strane, odnosno posle skretanja za Sikiju kad se ide od Sartija) gde se skrece za kamping Pistoni, plaze Limanaki - 5 steps in the sand, Pigadaki (Tourkolimnionas) i nama omiljene Klimatarije. Od svih ovih bili smo na Klimatariji, najdaljoj tim putem. Prvo se dolazi do odvajanja za kamping i put koji ide uzbrdo ka ostalim plazama. Nailazi se na 5 steps in the sands, kolima izlazite odmah pored plaze - tu su par taverni, mali parkingic i mala plazica, lepo izgleda ali u vodi nacickano puno brodova pa izgleda jos manje. Prolazi se pored nje, zatim uzak ali asfaltiran put vijuga oko nekih kuca, odlazi dalje u brdo i na kraju stizete do nadvoznjka, tu jedno polukruzno asfaltnim putem i dolazite do zemljanog puta koji posle 100 metara zavrsava na parkingu kod beach barova. Usput smo videli i stenu koja nam je licila na slona (slika na foto turi). Plaza je uredjena, delom sa lezaljkama i 4 taverne/bara. Pesak sitan da sitniji ne moze biti (kao brasno), zuto-beli pomesan sa crnim "cesticama" (vulkanskog porekla, rece moja zena) a mestimicno i zelen pesak. Ako iskopate 5 cm peska, nailazite na sloj zelenog peska, pretpostavljam da je boja od algi ili neceg slicnog. Plaza postepeno ulazi u vodu, za decu fenomenalno, nasa devojcica je uzivala utrcavajuci u vodu i igrajuci se peskom. Plaza je prilicno zatvorena sa svih strana, pa nema vetra ni talasa (barem kada smo mi bili). Nekako nam je ugodjaj bio najbolji na ovoj plazi, inace najdaljoj od Nikitija. Sa nje se pruza pogled i na Valti i Griavas plaze koje nismo posetili.

Dalje se nailazi na Sikija plazu koja se mesticno vidi sa puta. Koliko smo uspeli da vidimo, ogromna (ali bukvalno ogromna) prazna plaza, retko ko je bio na njoj.

Sledeci je Sarti, plaza se nekako "obrusava" ka moru i svaki put kad smo prosli bili su talasi. Koliko smo shvatili, talasi su redovna pojava u Sartiju. Lep pogled na vrhove Atosa, ima i igralista za decu, puno kafana i ostalog. Sve u svemu, kome se to svidja, narocito talasi, verovatno bi uzivao u tom mestu, a i pored je puno drugih lepih plaza.
Pored Sartija videli smo novu plazu "u izgradnji", barem nam se tako cinilo. Ima naziv "Platania beach". nismo svracali, a odmah je iza Sartija ka Sikiji.

Platantsi, Orange (portokali) i plaze u blizini nismo posecivali.

Sledeca koju smo posetili, Armenistis, lepa plaza bez lezaljki i barova, samo kamp koliko sam uspeo da vidim, posto smo bili u podne sa detetom, trazili smo suncobrane pa se na njoj nismo zadrzavali. Ulazi se besplatno kroz kapiju na kojoj pise "free access to the beach". Sitan beli pesak, ali nismo iprobavali kako je na njoj, vec smo produzli ka sledecoj na sever, Manassou.

Mannasou (oneirou) plaza je zanimljiva. Mala pescano sljunkovita plaza, sa slojem kamenja u vodi. Valjda zbog zelenila okolo (strmo se uzdizu planine pune sume), ili zbog kamenja u vodi, ovde more ima nekako zelenkastu boju. Na ovoj plazi postoje osim lezaljki i beach bara i tusevi i decije igraliste U HLADU (obicno budu na suncu), tako da se vase dete moze i tu zabaviti. U vodi ima dosta krupnog kamenja. Bar je nesto udaljen od plaze, a dok smo tamo bili niko nije trazio da za upotrebu lezaljki i suncobrana kupimo neko pice ili bilo sta drugo.

Sledeca koju smo zeleli da posetimo je Bahia plaza, sa istoimenim beach barom.Dolazi se do nje preko zemljanog puta duzine oko 2 km, uopste nije zabavno u kolima, tako sto se prvo prodje pored Zografou plaze (nismo posetili) pa se onda klaj klaj jos kilometar i nesto uzbrdo nizbrdo dodje do plaze. Nazalost, kada smo dosli do tamo, sacekali su nas stvarno veliki talasi i vetar, iako je plaza mala. Hteli smo barem kafu da popijemo, ali nas je zaposleni iz beach bara koji se reklamira "all day all night" obavestio da su zatvoreni(???) jer nema nikoga. Koliko smo videli, ima lezaljki, plaza je krupan pesak i sljunak, i plaza je mala.

Sledece plaze koje smo posetil su Karidi i Fava. Nazalost tu sam zaboravio foto aparat, pa nista od slika. Koliko smo videli, Karidi je mala, neuredjena i prilicno prljava plaza, iako prelepa i prilicno posecena. Favu smo jedva pronasli, iako smo dosli do nje nismo bili sigurni da smo na pravom mestu posto oznake nema, pa smo na kraju zavrsili i na nekoj od uvalica pored Karidija. Vratili smo se do Fave, pronasli parking na cijem kraju postoji prolaz pored zgrada - to je prolaz do plaze. Fava je isto neuredjena i bila je isto prljava od nanosa stvari iz mora, tako da se ni tu nismo zadrzavali.

Pokusali smo da saznamo kako se dolazi do Livari plaze, ali nismo uspeli, ali smo culi da bas i nije za kupanje (dva prirodna "spruda" ili poluostrva koja cine lagunu sa jedne strane). NEko nam je posle rekao da moze da se dodje do nje prolazom ka smestaju Vrachos.

Sledeca na redu na istocnoj strani je Talgo plaza. Jedna lepa uredjena plaza sa krupnim peskom i slojem kamenja malo dalje u vodi. Sa strane cudne stene. Plaza ima lezaljke i bar (istog naziva), more se preliva u raznim bojama, a plaza se redovno cisti i dobar je ugodjaj na njoj.

Blizu talgo se nalazi Lagonisi. Pretpostavljam da bi to trebalo da znaci laguna, jer tako i izgleda, kao jedna predivna laguna. Plaza nije uredjena, nema bara/lezaljki, ali je i pored toga prilicno cista i plaza a more pogotovo. Blizu ulaza u more su stene kod kojih postoje prolazi ka dalje u more. Postepeno se ulazi u vodu, dosta je dugo plitko. Postoji i poluostrvo, do koga se dolazi preko pescanog spruda, i u tom delu je veca guzva (iako guzve nije bilo). Plaza je dosta "zasuskana" i talasi nisu veliki ni uz vetar koji je duvao.

Poslednja u nizu je Trani ammouda. Prelepa plaža do koje se dolazi putem koji se odvaja na raskrsnici sa Ormos Panagias i teško se uocava (put). Sitan pesak i mirno more kad su drugde bili talasi. Ležaljke i bar postoje samo na jednom mestu na ovoj ogromnoj prelepoj plaži.

Inace smo igrom slucaja jednog dana zavrsili i u Haniotiju, na Kasandri, i mogu vam reci da je Kasandra u odnosu na Sitorniju prepuna - iako su tamo bile tek nesto vise od pola pune lezaljne na plazi, a na Sitoniji tek ponegde da ima nekoga - tako da sto se tice mirnoce i odmora, Sitonija je cudo. Za provod ipak mora da se ode negde drugde.

Mislim da ce za ovo putesestvije biti dovoljno, stvarno nemam dovoljno vremena da bih vise pisao, ali ko ima dodatna pitanja, potrudicu se da odgovorim sto pre.

#806 Bokins

Bokins

• Član
  • muški

Napisano: 26. Sep 2010 - 11:22

spisak plaza Sitonije ... Za neke i ne znam ni gde se nalaze ni da postoje....Oznacene su / pojacanim slovima

Ovde ima objasnjenje spisak plaza

ali ako je neko bio na njima, kakve su plaze, slike...

Postavljena slika

Beaches In Sithonia

• Kalyves
  • Mikyverna
  • Gerakini
  • Psakoudia
  • Metamorphosi
  • Nikiti
  • St. Ioannis
  • Koviou
  • Perigiali
  • Lagomandra
  • Paradeisos
  • Kalogria
  • Spathies
  • Elia
  • N.Marmaras
  • Porto Karras
  • Azapiko
  • Aretes
  • Tristinika
  • Ampelos
  • Porto Koufo
  • Tripotamos
  • Salonikiou
  • Kriaritsi
  • Klimataria
  • Linaraki
  • Valti
  • Platanitsi
  • Sarti
  • Kavourotripes
  • Armenistis
  • Zografou
  • Koutloumousi
  • Karidi
  • Livari
  • Panagia Bay
  • Trani Ammouda
  • Livrochio
  • Pirgos
  • Kampos
  • Pyrgadikia
  • Kalamitsi

Postavljena slika

#807 Jbyn4e

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 29. Sep 2010 - 07:15

^^ Sad tek vidim da sve vreme pisem pogresno, znaci plaza koja je kod mene oznacena sa Limanaki je u stvari Linaraki (5 steps in the sand)... pa sam morao da ispravim i u foto turama...

To je deo odgovora na tvoje pitanje, a pravi spisak plaza ko zna, pojavljuju se i drugi nazivi i jos nepoznatih plaza na raznim sajtovima... evo samo nekih odgovora na tvoje pitanje:

Citat

• Perigiali
  • Paradeisos
  • Azapiko
  • Aretes
  • Ampelos
  • Linaraki
...
  • Trani Ammouda
  • Livrochio
  • Pirgos
  • Kampos
  • Pyrgadikia
Prvih 6 imas oznaceno na google earth fajlu koje sam ostavio na temi u potpisu. Jedina "poznatija" tj sa mestom oko sebe je ona Paradeisos, koja je u stvari odmah pre Neos Marmarasa kad se dolazi iz Nikitija.

Drugih 5 pretpostavljam da su u delu od trani ammoude ka atosu.

Zanimljivo je da se pominju i jos neke plaze koje nisi naveo na nekim sajtovima, npr:
Demetrakia, Fteroti, Karidi, Pnevmatiko i Platani oko Vurvurua (jedino sam za Karidi cuo)
Kounia beach, Livari beach,Karagatsi i Galini beach od kojih znam gde je Livari ali ne i kako se dolazi do nje.

#808 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 02. Oct 2010 - 21:37

Dragi moji!

Upravo stigli sa Sitonije u poslednjem ovogodisnjem obilasku sada za mene POTPUNO RAZOTKRIVENOG poluostrva. Prvi utisak je da mi je ovo bio najuspesniji i najefikasniji odlazak, a vremenske prilike kao i situacija na terenu bile kao porucene. Ucinak potpun, otkriveno jos 5 plaza, tako da je konacna brojka 66, a obisli preko 120 zanimljivih mesta, detaljno obradjenih pa sve u detalje u vremenu koje je pred nama. 

I ono najvaznije, pronadjena i overena najskrivenija i po meni najlepsa DUKINA PLAŽA koju sa posebnim zadovoljstvom posvecujem svojoj supruzi. Inace radi se o plazi koja se sastoji od cetiri uvale, dve vece i dve manje, a dozivljaj... jednostavno recima neopisiv. Prosto morate otici tamo, a siguran sam da ce vec sledece leto mnogi od vas uzivati ovaj biser Sitonije.

DUKINA PLAŽA, Sitonija, istočna obala

Postavljena slika

Yassoo!

#809 nounoursic

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:272
  • ženski

Napisano: 03. Oct 2010 - 09:22

Pogledaj porukusitonijanadlanu @ 02. Oct 2010 - 21:37

Dragi moji!

Upravo stigli sa Sitonije u poslednjem ovogodisnjem obilasku sada za mene POTPUNO RAZOTKRIVENOG poluostrva. Prvi utisak je da mi je ovo bio najuspesniji i najefikasniji odlazak, a vremenske prilike kao i situacija na terenu bile kao porucene. Ucinak potpun, otkriveno jos 5 plaza, tako da je konacna brojka 66, a obisli preko 120 zanimljivih mesta, detaljno obradjenih pa sve u detalje u vremenu koje je pred nama. 

I ono najvaznije, pronadjena i overena najskrivenija i po meni najlepsa DUKINA PLAŽA koju sa posebnim zadovoljstvom posvecujem svojoj supruzi. Inace radi se o plazi koja se sastoji od cetiri uvale, dve vece i dve manje, a dozivljaj... jednostavno recima neopisiv. Prosto morate otici tamo, a siguran sam da ce vec sledece leto mnogi od vas uzivati ovaj biser Sitonije.

DUKINA PLAŽA, Sitonija, istočna obala

Postavljena slika

Yassoo!
Super sto ste imali lepo vreme i uzivali :)
Gde je ova plaza, negde u okolini FAve, posel Vourvourou-a? Nesto slicno sam videla, samo sa talasima

#810 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 03. Oct 2010 - 17:42

@nounoursic

Da, potez izmedju plaza Karidi i Platanitsi je vrlo izdasan kada su plaze ovog tipa u pitanju, ali ljubitelji ovakvih plaza treba posebnu paznju da ogranice na prostor izmedju Platanitsija i Armenistisa. Upravo tu se nalazi meni najinteresantnija i najlepsa DUKINA PLAŽA. Inace do plaze se mora peske tacno 504 m i potrebno je oko 12 minuta hoda kroz prelep predeo. Sve do detalja, GPS, uputstva u novom putopisu, uputstvu za leto 2011.

Postavljena slika

Inace deo najlepsih impresija sa izuzetnih mesta Sitonije posvetio sam i mnogim cenjenim kolegama sa Foruma, a kada je treca uvala Dukine Plaze u pitanju tu mi je u pameti bila Pefkari i njen izuzetan doprinos razotkrivanju najlepseg sto priroda cuva. Dakle,

DUKINA PLAŽA, Sitonija, 26.09.2010, za Pefkari

Postavljena slika

@Jbyn4e

Kada se krene od plaze Sykie prema Klimatariji redosled plaza je sledeci:

1. Linaraki

2. Limanaki (ili Pygadaki) tu su taverne 5 steps, Zambakos i Limanaki

3. Tourkolimnionas

Mnogi brkaju nazive, ali ovo je definitivno pravi sled. Inace plaza Sykije se zove i Ag. Ioannis ali s obzirom na popularnost istoimene plaze na severu zapadne Sitonije u upotrebi je naziv SYKIA BEACH, a mislim da plaza i zasluzuje jedinstveno ime.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)