Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Važno obaveštenje: Sajt Putovanja.info neće biti u funkciji u utorak, 28. aprila
Nova verzija sajta će biti dostupna u sredu i tada ćete opet moći da pristupite sajtu!
Ukoliko ste propustili, pogledajte šta će biti drugačije na novoj verziji sajta

Plaže na Sitoniji

sitonija plaza hlad

2450 odgovora na temu

#586 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • Poruka:4067
  • ženski

Napisano: 18. feb 2010 - 19:16

Pogledaj porukucmoka80 @ 18. feb 2010 - 12:49

Bogami, Miki, ne znam šta da dodam.. Posle ovoga što je ''sitonijanadlanu'' prikazala Postavljena slika

Jeste Cmoki! sitonijanadlanu mi je samo evocirao divne uspomene! Postavljena slika

#587 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 18. feb 2010 - 19:29

Pogledaj porukusitonijanadlanu @ 18. feb 2010 - 17:38

Ni na kraj pameti nije mi bila namera da nekoga odvratim od bilo koje druge destinacije u Grckoj. Jednostavno pricu o Sitoniji sam zaokruzio i zeleo da nagomilane utiske podelim sa svima vama koji lepotu prirode primate na pravi nacin. Mnogo mi znaci sto su i dobri poznavaoci drugog prsta otkrili jos po nesto bez cega im slika o ovom sjajnom poluostrvu nebi bila potpuna. Dakle po svom nahodjenju, a Milena i Daki bez brige moja target destinacija za jun je bas Lefkada, pripreme u toku do najsitnijih detalja, a onda naravno sledi Lefkadanadlanu.

Do tada obecavam jos puno lepih slika i korisnih informacija o fenomenu zvanom Sitonija kako bi vam skratio dane koji su nam preostali do polaska.

Pozdrav za sve!

Nemoj da se sikiraš Sitononija na dlanu ja uopšte nisam tako labilna ličnost. Kao što rekoh, uspešno si nam otkrio još neke detalje sa poluostrva, neke plaže na koje ja nisam obratila pažnju. Baš se pogodilo da tu ima i tako finih smeštaja, ušuškanih, pored same plaže u zelenilu i tišini. To ja tražim i znam šta tražim i šta hoću. Dosta čitam i o Lefkadi i čitaću. Nisam baš uspela da pronađem tako lep smeštaj, bar do sada, ali ono što me najviše odvraća jesu česti talasi na tim divnim polažama Lefkade, a naš sin od 8 godina je još poluplivač i voli da pliva, ali nije baš sposoban da se nosi sa talasima. Sa druge strane, ona istočna strana Lefkade, gde je i Nidri ima lošu plažu, usku i velika je gužva. To je isto nešto što ne želim za ovo leto. Tako ti samo idi na Lefkadu, pa u septembru blago nama da čitamo Lefkadanadlanu! Jedva čekam da je čitam i možda opet da nađem nešto ili dosta interesantnog za mene! Postavljena slika

E da, do tada ćemo, ako dozvoliš neizmerno da uživamo u tvojim slikama i opisima sa Sitonije. Hvala ti u na tome. Pozdrav i za tebe!

#588 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 18. feb 2010 - 19:37

Pogledaj porukuNatasa B. @ 18. feb 2010 - 15:23

Za Lefkadu kazu,da je boja mora neopisiva i neuporediva...Postavljena slika Postavljena slika Postavljena slika

Isto tako kazu da je more dosta hladnije nego,recimo na Sitoniji,tako da,ako se odlucujes za Lefkadu,neka to bude bas u sezoni...

Plaze su divne za one koji imaju avanturisticki duh,ali ne za one koji imaju malu decu i koji vole da im se deca opusteno brckaju,dok oni uzivaju jos opusteniji na nekim lezaljkama uz neke koktele...Postavljena slika Postavljena slika

Jao jeste, divna boja mora! Vidi Lefkadu i .... Samo, avanturistički duh možeš da imaš ili ne na bilo kom ostrvu. Možeš i na Sitoniji da se pentraš po brdima i uvalama. Eto, možeš i zmiju da sretneš. Postavljena slika

#589 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 18. feb 2010 - 19:51

Ljudi, gde nam je Bokins?

#590 cmoka80

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1566
  • ženski

Napisano: 19. feb 2010 - 12:19

Odgovara na greškom poslate poruke povodom besplatnih propusnica za sajam turizma :bez-zuba:

#591 Natasa B.

turista

• Član
  • Poruka:52
  • ženski

Napisano: 19. feb 2010 - 12:44

Pogledaj porukumilenaidaki @ 18. feb 2010 - 19:37

Jao jeste, divna boja mora! Vidi Lefkadu i .... Samo, avanturistički duh možeš da imaš ili ne na bilo kom ostrvu. Možeš i na Sitoniji da se pentraš po brdima i uvalama. Eto, možeš i zmiju da sretneš. Postavljena slika

U pravu si....Postavljena slika

A ja sam nesto tako umorna od ove zime,da samo sanjam sitan pesak,lezaljku,neku lepu plazu i ooooodmooooor!!!!!!!!Postavljena slika Postavljena slika

#592 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 19. feb 2010 - 17:07

Pogledaj porukuNatasa B. @ 19. feb 2010 - 12:44

U pravu si....Postavljena slika

A ja sam nesto tako umorna od ove zime,da samo sanjam sitan pesak,lezaljku,neku lepu plazu i ooooodmooooor!!!!!!!!Postavljena slika Postavljena slika

Evo, šta da ti kažem, ja sam još na poslu i tako skoro svakoga dana. Pa možeš samo da zamisliš koliko mi treba odmooooooooooor. Možda je dosta "trčanja" da vidim i slikam što više plaža. Ovoga leta sve će to da bude kao jedan usporen film i to bez tona!
Pre neki dan sam pročitala da si ti u stvari Tači, koja nije uspela kao takva da se uloguje! Postavljena slika Pa gde si Tači! Mislila sam da je Natasa B neki novi član.

#593 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 19. feb 2010 - 17:09

Pogledaj porukucmoka80 @ 19. feb 2010 - 12:19

Odgovara na greškom poslate poruke povodom besplatnih propusnica za sajam turizma Postavljena slika

Cmoki, ja ovo ne razumem!

#594 Bokins

Bokins

• Član
  • Poruka:1639
  • muški

Napisano: 19. feb 2010 - 19:33

Pogledaj porukumilenaidaki @ 19. feb 2010 - 17:09

Odgovara na greškom poslate poruke povodom besplatnih propusnica za sajam turizma public/style_emoticons/default/bez-zuba.jpg

Ne razume ni ja......

pripremamo se za:

Postavljena slika

dok je

Postavljena slika

a negde tamo

Postavljena slika

sa

Postavljena slika

cekajuci

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

#595 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • Poruka:760
  • muški

Napisano: 19. feb 2010 - 20:43

TOP PLAZE SITONIJE KOHI BEACH

Lokacija: u okviru kompleksa Porto Carras kod mesta N.Marmaras (juzno)

GPS: N40.0735408/E23.7906652

Opis: uredjena pescana plaza (sitni kamencici)

Sadrzaji: lezaljke, suncobrani, beach bar, tus, toalet, teren za odbojku, iznajmljivanje bicikla, iznajmljivanje ronilacke opreme

More: modrozeleno sa sljunkom na dnu i brzim prelaskom u dubinu

Plaze u blizini: Marmaras, Paradisos, Lagomandra, Elia

Opsti utisak: plaza u trendu sa svim potrebnim sadrzajima za duzi boravak ali sve se placa od ulaska u kompleks do lezaljke

Postavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slika

Ovu poruku je izmenio mikap: 10. okt 2011 - 08:05
obrisan link

Postavljena slika                  sitonijanadlanu                Postavljena slika

#596 cmoka80

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1566
  • ženski

Napisano: 20. feb 2010 - 12:14

Pogledaj porukumilenaidaki @ 19. feb 2010 - 17:09

Dele se besplatne propusnice za sajam turizma.
Aleksandar Đuričić je poslao obaveštenje svima koji su dobitnici i zamolio ih da na pp pošalju svoje podatke, da bi ima poštom stigle ulaznice.
Ljudi su, nekako, greškom Bokiju počeli da šalju svoje podatke.
Zato sam ja rekla da ga nema ovde, jer nema vremena pošto mora time da se bavi :)

#597 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 21. feb 2010 - 14:31

TOP PLAZE SITONIJE ORANGE BEACH (PORTOKALI)

GPS: N40.1259312/E23.9747854

Opis: pescana (sitni beli pesak) plaza sa borovom sumom u zaledju

Sadrzaji: lezaljke, suncobrani, beach bar, kantina

More: tirkizno sa belim peskom na dnu i plicakom

Plaze u blizini: Armenistis, MegaPortokali, Kavourotripes, Platanitsi

Opsti utisak: prelepa plaza sa fantasticnim prirodnim okruzenjem i direktnim pogledom na Atos, jedna od najpopularnijih na Sitoniji pa treba racunati na prilicnu guzvu (od 10 do 20h)

Preporucena amb. muzika: Ailein Duinn-Capercaillie (od 20 do 10h)

Postavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slika

Ovu poruku je izmenio mikap: 10. okt 2011 - 08:06
obrisan link

Postavljena slika                  sitonijanadlanu                Postavljena slika

#598 mirarbi

putofilka

• Član
  • Poruka:11342
  • ženski

Napisano: 21. feb 2010 - 19:13

Bila sam ubedjena da su Portokali i Kavourotripes dva naziva za istu plazu, a sad vidim da sam izgleda imala pogresne informacije. Sitonijanadlanu, sta kazes na ovo?

Postavljena slika

MOJE FOTO-TURE.

MOJI PUTOPISI: Tasos (2005.), Tasos (2006.), Tasos (2007.), Tasos (2008.).

MOJ YOUTUBE KANAL sa brojnim foto & video radovima.

#599 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 21. feb 2010 - 20:02

Pogledaj porukumirarbi @ 21. feb 2010 - 19:13

Bila sam ubedjena da su Portokali i Kavourotripes dva naziva za istu plazu, a sad vidim da sam izgleda imala pogresne informacije. Sitonijanadlanu, sta kazes na ovo?
Nakon jedne fantasticne noci provedene sa grupom Grka u leto 2008. na plazi jedne od niza uvala Kavourotripes svi detalji su razjasnjeni, a i vise od toga... Cak je i plazi gde se sve dogodilo, a s obzirom da se radi po meni i njima najlepsoj u ovom nizu dato ime  MEGAPORTOKALI!  Dakle  KAVOUROTRIPES  je niz uvala smestenih i levo i desno od danas prikazane i nadaleko poznate plaze  ORANGE BEACH (PARALIA PORTOKALI).  U mom putopisu  (obrisano zbog reklamiranja)  sve je detaljno opisano i objasnjeno.

Kako god da zovete ove sjajne plaze jedino je vazno odabrati pravi tajming i lokalitet u zavisnosti od vasih zelja, interesovanja ili opredeljenja. Sve ostalo je UZIVANJE SVIM CULIMA! Nadam se da se mirabi u ovo vec uverila.

#600 mirarbi

putofilka

• Član
  • Poruka:11342
  • ženski

Napisano: 21. feb 2010 - 21:38

Dakle meni se onda definitivno svidela neka od uvala iz Kavourotripes niza, a ne Orange beach. Po dolasku sa Sitonije sam svima pricala da sam odusevljena divljim uvalama u blizini Orange beach-a, a to je u stvari bila Kavourotripes :). Orange beach bi bila po mom ukusu da nema kafica, usorenih lezaljki, gomile kola i ljudi ko u mravinjaku.

Nego, Siti (moram da ti tepam, jer ti je dugačak nick :)), mene interesuju te divlje, poludivlje, gotovo puste sitonske plaze, bez lezaljki i suncobrana u nizu, bez kafica i restorana u pozadini. Te Kavourotripes uvale i Favu ubrajam u takve. Ima li ih još?

Postavljena slika

MOJE FOTO-TURE.

MOJI PUTOPISI: Tasos (2005.), Tasos (2006.), Tasos (2007.), Tasos (2008.).

MOJ YOUTUBE KANAL sa brojnim foto & video radovima.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)