Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Plaže na Sitoniji

sitonija plaza hlad

2310 odgovora na temu

#586 IvanaR

putnik

• Član
  • Poruka:183
  • ženski

Napisano: 01. Apr 2010 - 08:08

Pogledaj porukusitonijanadlanu @ 31. Mar 2010 - 21:15

Jedini motiv koji me je vodio u nastajanju putopisa Sitonija Na Dlanu je da prave, potpune i proverene informacije stignu do vas. Mislim da je to jedini nacin da se stekne realna slika i donese prava odluka u vezi izbora destinacije i organizacije odmora. Vecina nas radi cele godine da bi sebi i porodici priustili tih 10tak dana odmora koji ako se dobro osmisli i realizuje moze dugo da se pamti. Odusevljen prirodnim potencijalima Sitonije i izuzetnim mogucnostima za ljude razlicitih interesovanja smatrao sam da je potrebno sistematizovati sve cinjenice i podeliti to sa vama. A svi postovi na ovom forumu samo su podsecanje na mnoga lepa mesta i divne trenutke koje smo imali u zadnje dve godine druzenja sa Sitonijom. Prica o Sitoniji je zavrsena i ostavljena vama na procenu, a plan za osvajanje sledece destinacije razradjen do najsitnijih detalja. Na redu je Lefkada, ostrvo koje me posebno inspirise, a mnogi sjajni forumasi (Vladan 381, Putnica, Jerotije, PatuljaC...) koji su ovaj biser Jonskog mora vec otvorili svojim iskustvima sasvim izvesno ubrzati nastajanje putopisa Lefkada Na Dlanu. Naravno sve do detalja onako kako to budem doziveo. Ostaje samo da izbrojim 64 dana i prvi materijali sa ove misije kroz objektiv na SD kartici, a kroz impresije koje nastanu u secanja jednog velikog zaljubljenika u more i Grcku. Do tada ostajem vam na raspolaganju u vezi Sitonije i sve vas pozdravljam! Vas Sitonijanadlanu.

Samo jedno veliko BRAVO!!! Postavljena slika
Juče je prošlost, sutra je budućnost, danas je...poklon!

#587 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • Poruka:4061
  • ženski

Napisano: 01. Apr 2010 - 08:49

Pogledaj porukusitonijanadlanu @ 31. Mar 2010 - 21:15

Do tada ostajem vam na raspolaganju u vezi Sitonije i sve vas pozdravljam! Vas Sitonijanadlanu.
Postavljena slika

#588 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • Poruka:760
  • muški

Napisano: 01. Apr 2010 - 18:41

Dosta je polemike na forumima o Sitoniji vezano za vetar i talase,a neki komentari idu cak i do odvracanja od izbora ove destinacije. Za one koje tek treba da donesu konacnu odluku moje skromno misljenje na ovu temu. Vetar, pa logicno i talasi su sasvim prirodna stvar i nesto sto je krajnje normalno na poluostrvu ovakve konfiguracije. Mnogi od nas u dane velikih talasa dobijamo posebnu inspiraciju i bas te dane iskoristimo za dopunsko uzivanje i dozivljaj koji se dugo pamti. Fotografije koje tada nastanu imaju posebnu dimenziju, a uzivanje u talasima, naravno dobro poznatih plaza, neopisivo je recima. Zato se nastavljam na Bokijevu viziju ovog fenomena mini serijalom Sithonia Waves.

SITHONIA WAVES 1

MegaPortokali Beach - voda jedan od 4 zivotnih elemenata (i Sitonija 5.)

Postavljena slika

Platanitsi Beach (stene) - varijanta za zaljubljene

Postavljena slika

Sart Beach - porodicna uzivancija na delu

Postavljena slika

mnogo dobro, zar ne?                                           nastavice se...

Postavljena slika                  sitonijanadlanu                Postavljena slika

#589 Alexia

svetski putnik

• Član
  • Poruka:832
  • ženski

Napisano: 02. Apr 2010 - 20:27

Cudi me da niko nije pomenuo plau Trani ammoudia tj. Livrohio. Izgleda leo na slikama, nasli smo neku kucu blizu...Jel neko bio na ovoj plazi?

#590 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 03. Apr 2010 - 14:15

SITHONIA WAVES 2

Goa Beach - drustvena varijanta na domak Sartija

Postavljena slika

Prassou Beach - varijanta za usamljenike i mastare

Postavljena slika

Valti Beach (stene) - biti u pravo vreme na pravom mestu

Postavljena slika

dakle za svakog po nesto...                                       nastavice se...

Postavljena slika                  sitonijanadlanu                Postavljena slika

#591 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 13. Apr 2010 - 18:10

TOP PLAZE SITONIJE ARMENISTIS BEACH

GPS: (N 40.1255400/E 23.9640592) silazak sa magistrale

Opis: velika pescana (najfiniji beli) plaza sa borovom sumom u zaledju

Sadrzaji: nalazi se u sklopu kampa (A klase) sa svim sadrzajima

More: kristalno tirkizno sa pescanim dnom i postupnim prelaskom u dubinu

Plaze u blizini: Zografou, Bahia (ex Porto Paradiso), Banana, Lakara, MegaPortokali, Orange Beach, Kavourotripes

Opsti utisak: odlicna plaza pogodna za duzi boravak sa direktnim pogledom na Atos

Preporucena amb. muzika: Der Blaubeermund - E Nomine

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Fantasticna plaza gde vam nista nece usfaliti, a na domak Sartija... PREPORUCUJEM!!!

Ovu poruku je izmenio mikap: 10. Oct 2011 - 08:10
obrisan link

#592 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 24. Apr 2010 - 18:20

SITHONIA WAVES 3

Thalatta Beach - raj za windsurfere

Postavljena slika

Valti Beach - moc prirode na delu

Postavljena slika

Platanitsi Beach - kada vetrovi pojacaju iz pravca Atosa

Postavljena slika

uzivanje u talasima je poseban dozivljaj...            nastavice se...

#593 nounoursic

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:272
  • ženski

Napisano: 02. May 2010 - 08:40

Sitonijanadlanu,hvala na odlicnim opisima plaza,sluzice nam ovo leto na Sitoniji. Imam jedno pitanjce:da li imate predlog gde ici vikendom kad Grci dojure i popune plaze? Bicemo smesteni u Neos Marmarasu.
Hvala,
Pozdrav

#594 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 02. May 2010 - 09:48

@nounoursic

Pravo pitanje! Glavni adut Sitonije i ono zbog cega svi dolaze ovde su predivne plaze, manje ili vise razotkrivene, a samim tim i posecene. Naravno u dane vikenda kada Grci opasno napadaju obale izbegavanje guzve sasvim je izvesan problem. Sto se tice plaza gotovo uvek bez primetne guzve, pa i vikendom, mogu doci u obzir plazice u okolini Sykie (Valti, Griavas, Limanaki, Tourkolimnionas), Kriaritsi, Kalamitsi nudist bay, Porto Koufo beach, Destenika, Tristinika, Azapiko, Aretes, Likithos neke zbog udaljenosti od smestajnih kapaciteta, a neke jer Grci dolaze kasnije (u vreme rucka zbog odlicnih restorana koji su u neposrednoj blizini). Ostali sadrzaji tipa kulturni i shoping gotovo su simbolicni pa bi dobro bilo da vikend iskoristite za neki lep izlet. Ukoliko se odlucite za organizovan izlet (*) mozete pogledati sajt Astra Travela i njihove opise i cene, a ostaje vam i mogucnost da osmislite neki lep izlet u sopstvenoj reziji.

Evo i jedan predlog za izlet kojim cete sigurno pojacati vase impresije:

Neos Marmaras-Ormos Panagias-Ag.Nikolaos-Pyrgadikia-Gomati-Ierissos-Nea Roda-Ouranoupoli

Obilazak mesta koja vredi videti i doziveti, nekih 90km u jednom pravcu uz vrlo zanimljiva mesta kroz koja prolazite, rucak u drevnom Ouranoupoliju (predlazem restoran Lemoniadis sa prelepom bastom i direktnim pogledom na Amouliiani), a u povratku vecera naravno u Pyrgadikiji (Taverna Afdoni).

Postavljena slikaPostavljena slika

Na ovaj nacin vas dozivljaj bice upotpunjen, a povratak na Sitoniju sa ojacanom dozom zadovoljstva.

Yassoo!

Ovu poruku je izmenio mikap: 10. Oct 2011 - 08:12
postavljanje linka ka agencijama se smatra reklamom

#595 nounoursic

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 02. May 2010 - 15:57

*Sitonijanadlanu,
dobra ideja za ove izlete, a mozda se i uputimo sami u obilazak ovih mesta koje ste nam predlozili. Jos nesto, planiramo da iznajmimo skuter, da li su nam Sarti i plaze na istocnoj obali daleki za put skuterom, sta mislite?
Hvala puno na korisnim info za izlete, i linkom za iste

#596 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 02. May 2010 - 19:13

@nounoursic

Neos Marmaras-Vourvourou-Sarti je put od 66km, a Neos Marmaras-Kalamitsi-Sarti 50km. Misljenja sam da vam skuter ne bi bio dobra opcija jer je put sa mnogo serpentina i uspona, a i vecina top plaza ima malo "nezgodniji" pristup. Svakako bolje automobilom pa makar da iznajmite na jedan dan ako ne idete sa vasim autom. Uopste Sitonija se ne moze doziveti na potpun nacin bez auta. Mi smo na svakom pohodu na Sitoniju za desetak dan prelazili od 500-1000km, naravno ukljucujuci i izlete (najmanje dva). Ono sto je vazno da kilometrazu uopste ne osetite, jer na svakih nekoliko kilometara ima po nesto zanimljivo i vredno zaustavljanja. Dakle Sitonija izuzev severnog dela zapadne obale NIJE ZA STACIONARNU VARIJANTU ODMORA, vec namece aktivniji pristup kako bi sve prirodne potencijale kojima raspolaze konzumirali u sto vecoj meri. Bitan je samo dobar plan, a uputstvo vec imate pa prema tome SITONIJA JE VAŠA!

#597 nounoursic

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 03. May 2010 - 17:21

Pogledaj porukusitonijanadlanu @ 02. May 2010 - 19:13

@nounoursic

Neos Marmaras-Vourvourou-Sarti je put od 66km, a Neos Marmaras-Kalamitsi-Sarti 50km. Misljenja sam da vam skuter ne bi bio dobra opcija jer je put sa mnogo serpentina i uspona, a i vecina top plaza ima malo "nezgodniji" pristup. Svakako bolje automobilom pa makar da iznajmite na jedan dan ako ne idete sa vasim autom. Uopste Sitonija se ne moze doziveti na potpun nacin bez auta. Mi smo na svakom pohodu na Sitoniju za desetak dan prelazili od 500-1000km, naravno ukljucujuci i izlete (najmanje dva). Ono sto je vazno da kilometrazu uopste ne osetite, jer na svakih nekoliko kilometara ima po nesto zanimljivo i vredno zaustavljanja. Dakle Sitonija izuzev severnog dela zapadne obale NIJE ZA STACIONARNU VARIJANTU ODMORA, vec namece aktivniji pristup kako bi sve prirodne potencijale kojima raspolaze konzumirali u sto vecoj meri. Bitan je samo dobar plan, a uputstvo vec imate pa prema tome SITONIJA JE VAŠA!
Tako sam i mislila za skuter, videcemo kakve budu novcane mogucnosti, ili da uzmemo skuter za okolne plaze koje vidim da su isto lepe a kola na 2,3 dana za te dalje,oko Sartija, mada mislim da se ne isplati jer znam da je uvek jeftinije kad se uzme rent a car na vise dana. Jer , cilj nam nije da budemo u Neos Marmarasu vec na plazama po Sitoniji. Da li znate cene rent a cara i imate li da nam preporucite neku rent a car agenciju?
Hvala Sitonijanadlanu,
Pozzz

#598 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 03. May 2010 - 18:06

Postoje mnoge agencije za iznajmljivanje automobila, a izbor malih i jeftinijih vozila je velik (CHEVROLET SPARK 1.0L ili FIAT PANDA 1.2L ili FORD FIESTA 1.3L). To su sve mali potrosaci goriva, a sasvim primeren izbor za svrhu koja vam je potrebna. U Marmarasu imate (obrisano zbog reklamiranja) pa pogledajte uslove, a i na licu mesta cete vec pronaci sta vam najvise odgovara. Dakle resenje postoji, mada ja i dalje mislim da je najbolje ici svojim kolima. Tada vam je sloboda u istrazivanjima Sitonije potpuna.

#599 nounoursic

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 07. May 2010 - 10:35

Pogledaj porukusitonijanadlanu @ 03. May 2010 - 18:06

Postoje mnoge agencije za iznajmljivanje automobila, a izbor malih i jeftinijih vozila je velik (CHEVROLET SPARK 1.0L ili FIAT PANDA 1.2L ili FORD FIESTA 1.3L). To su sve mali potrosaci goriva, a sasvim primeren izbor za svrhu koja vam je potrebna. U Marmarasu imate Rent-a-car pa pogledajte uslove, a i na licu mesta cete vec pronaci sta vam najvise odgovara. Dakle resenje postoji, mada ja i dalje mislim da je najbolje ici svojim kolima. Tada vam je sloboda u istrazivanjima Sitonije potpuna.
Hvala na odgovoru. Nemamo svoja kola, nazalost, inace, slazem se da je to najbolji moguci nacin za odlazak u Grcku. Svratis gde ti padne na pamet, imas potpunu slobodu.
Pozzz

#600 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 07. May 2010 - 20:13

Osecaj potpune slobode sasvim izvesno najpotpuniji na plazi

TOURKOLIMNIONAS BEACH

Postavljena slika

u ocekivanju najimpresivnijeg zalaska sunca na Halkidikiju...

Postavljena slika

... kada nebo i more porumene. Probati OBAVEZNO!!!.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)