Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Nesebar ili Suncev Breg?

14 odgovora na temu

#1 mapislava

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 26. May 2009 - 13:16

Treba mi pomoc oko Bugarske tj:izmedju Nesebara ili Suncevog Brega.Htela bi ove godine da idem u Bugarsku na more ali ne znam da li da idem u Nesebar ili Suncev Breg?

#2 mimbg

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:253
  • ženski

Napisano: 26. May 2009 - 13:40

Sto se tice letovanja u Bugarskoj i odabira mesta, neko moje licno iskustvo je da je Suncev Breg bolji jer ima dugackuuuuuuuu pescanu plazu,dosta mesta za izlaske,restorane,aqua park i sve sto bi jedno turisticko mesto uopste trebalo da ima.Nesebar je ok,ali onaj stari deo i to samo kao obilazak...Novi deo ne znam kakav je i kakva je plaza ali koliko se secam to je u stvari produzetak plaze Suncevog Brega...Mozda sve ovo treba uzeti sa rezervom posto sam u S.Bregu bila pre 6 godina Postavljena slika I naravno,ako ocekujes da se dobro provedes to je pravi izbor...More nije prelepo ali tamo uglavnom ljudi i ne idu zbog kristalnog mora i belog peska Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 07. Jan 2011 - 00:01
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post

#3 mapislava

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 26. May 2009 - 13:46

Hvala..!!! :D Ali mi nije jasno na ovom forumu pise da je aqua park u Nesebaru,a ti kazes da je u Suncevom Bregu...pa gde je onda ustvari aqua park?

#4 BALTY

turista

• Član
  • Poruka:66
  • muški

Napisano: 26. May 2009 - 15:57

Ne znam da li ga ima u Nesebaru, znam za 3 u Suncevom bregu ali razdaljina izmedju Nesebara i Suncanog brega ti je ko da biciklistickom stazom ides od ade do kalemegdana ! P. S. Ako volis Srbiju u malom, idi u Nesebar a ako volis da imas osecaj da si na Ibici i da cujes samo Engleski i Nemacki jezik, ONDA TI JE SUNCEV BREG PUN POGODAK ! ! !

Ovu poruku je izmenio DraganV: 07. Jan 2011 - 00:01

#5 Timos

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1857
  • ženski

Napisano: 26. May 2009 - 18:30

Ja sam bila 3 puta u istom u Suncevom Bregu, nisam ni znala da postoje jos dva tamo, verovatno su neki manji, a sto se tice Nesebara znam da se poslednje godine kada sam isla(2006-e) otvorio jedan na samom ulazu u mesto, verovatno se taj pominjao na forumu, nije izgledao lose, ali nisam bila, ovaj u Bregu je proveren :D .

#6 BALTY

turista

• Član
  • muški

Napisano: 27. May 2009 - 11:43

Gruni moram da ti priznam da si u pravu ! Kada sam 2005 prvi put bio u Suncevom bregu bio sam igrom slucaja od 26 Augusta do 6 Septembra i mogu ti reci da do 1 Septebra je bilo krcato srednjoskolacima a ja koji sam tada imao 34god za mene su bili klinci a bilo je dosta i porodicnih ljudi sa malom decom e onda od 1 do 3 Septembra mrtvo, nigde zive duse a onda 4 i 5 Septembar krcato turistima od 25 pa navisee godina ! Tako da za starije momke i devojke je najbolji Septembar ali ja na zalost ove godine radi posla, moram da krenem drugog Augusta !

#7 Todorovic

putnik

• Član
  • Poruka:103
  • muški

Napisano: 29. May 2009 - 08:36

Nesebar svakako,

Nesebar ima i stari i novi deo grada, sa puno najrazlicitijih turistickih sadrzaja,

Mada, u principu obe destinacije su u nekoliko kilometara pa neces pogresiti!
@Todorovic - negovanje turističke fotografije TT Group

#8 tamarica19

backpacker

• Član
  • Poruka:13

Napisano: 02. Jun 2009 - 22:09

I ja sam u velikoj dilemi S.breg ili Nesebar. S. breg bih odabrala najvise zbog hotela jer je bolja ponuda, skoro svaki ima bazen (koji dobro dodje kad upekne sunce pa se zbrise sa plaze), a opet neki kazu da je Nesebar u prednosti jer ima 2 plaze, ali se meni ne ide tamo najvise zbog smestaja (nisam nesto odusevljena privatnim smestajem)....I da, jel zna neko da li je moguce na plaze u S.bregu i Nesebru poneti svoj suncobran da se ne daju pare jos i za to...

#9 Timos

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 03. Jun 2009 - 09:36

Ja sam bila u Nesebaru vise puta i uglavnom sam se kupala na onoj manjoj plazi, znaci ne ona kojom je spojen Suncev Breg i Nesebar vec ona druga. To iskreno i tebi preporucujem, voda je mnogo cistija, guzva manja, plaza lepsa.
Sto se tice suncobrana, nas je bilo mnogo u drustvu, jedne godine 20-ak, druge 15-ak...pa smo funkcionisali tako sto iznajmimo jedan suncobran i jos par nasih spojimo sa tim iznajmljenim, to ti niko nece braniti, a ima i delova plaze gde mozes postaviti tvoj suncobran, ali je bas ogromna guzva, pa ti tu opciju i ne bih preporucila.

Ne znam kakva je situacija bas u Suncevom Bregu, tamo sam isla samo uvece, ali i ako ne poneses suncobran, a vidis da ti treba, mozes da ga kupis tamo, ima bas povoljnih.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 07. Jan 2011 - 00:03

#10 superhik1975

backpacker

• Član
  • Poruka:8
  • muški

Napisano: 03. Jun 2009 - 16:31

Nemoj ni jedno ni drugo. Ja sam prošle leto letovao u Nesebru, a pošto sam išao motorom, obišao sam i Sunčev breg. Bio sam na severnoj, južnoj i nudističkoj plaži (krajnji desni ogranak južne)u Nesebru. Mane: pesak nikakav, more neslano ružne boje, prljavo od algi, plitko kao u Igalu, sunce zalazi na nekoj levoj strani, hrana i ako jeftina, nema neki naročit ukus, ukratko Crna Gora je daleko bolje rešenje. Ako neko ne veruje, mogu da okačim i slike. Ja sam Valjevac, ne navijam ni za kog u turizmu, ali u Bugarsku više neću.

#11 profesorka

putnik

• Član
  • Poruka:185
  • ženski

Napisano: 04. Jun 2009 - 11:39

Ako si se vec odlucila za Bugarsku, onda i Nesebar i Suncev breg....jako su blizu, tako da ti je svejeno gde si smestena jer lako mozes da dodjes do onog drugog. Sad, u Suncevom bregu su lepi hoteli, dugacka pescana plaza, sportovi na vodi, odbojka na pesku, mogucnost postavljanja svog suncobrana, ali i talasi, vetar, alge i meduze.....U Nesebru je privatan smestaj, ne bas nesto fensi, standardno vec, stari grad koji je prelep, manja pescana plaza, puno barova, restorana. Naravno, slazem se sa predhodnim postom, hrana je za nas ukus prilicno neobicna, treba ti par dana da se naviknes (djevrek je kod njih preliven secernim prelivom, pica je sve samo ne pica, kiselo mleko je ustvari nas jogurt, i tako...), ima puno algi u vodi i meduza (barem kada sam ja bila) i duvao je vetar neprestano, toliko da me je glava bolela, pa sam izbegavala da ulazim u vodu, a da, morska voda je totalno neslana (kao da si na Adi), nigde onog mirisa mora i borova, vec kukuruzi. Aqua park u Suncevom bregu je jako lep, treba ga obici. Mi smo se lepo proveli, ali smo ipak po povratku iz Bugarske otisli u Crnu Goru (iako pre odlaska u Bugarsku to nismo planirali). Cisto da osetimo miris mora...
Neki ljudi godinama letuju u Bugarskoj...mi smo rekli, nikad vise! Ipak, ja sam za to, otici, videti i licno doziveti! Mozda ti se svidi, mozda ne, ali dozivljaj je samo tvoj, kakav god bio!

#12 Timos

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 04. Jun 2009 - 13:10

Bugarksa je po meni, dobar izbor za mlade ljude, koji ne mogu sebi da priuste neko fensi ostrvo, a glavni razlog zbog koga odu na more je dobar provod.
Ne ocekujte neko prelepo plavetnilo i rajske plaze, ali zato ocekujte zezanje svake noci do zore, tako je makar ranije bilo. Meni su ta letovanja ostala bas u lepoj uspomeni.
Inace nisam videla nijednu meduzu nikada, mozda je period letovanja bitan.
Nego nesto koliko sam ja videla cene, prilicno je skupo sada, za slicne pare mozete i u Grcku.

#13 tamarica19

backpacker

• Član

Napisano: 04. Jun 2009 - 14:35

Hvala svima na odgovorima, najverovatnije cu se odlučiti za S.breg preko Argusa hotel Tia Maria, fino izgleda nije mnogo para a i vidim da su ga neki već hvalili....

#14 BALTY

turista

• Član
  • muški

Napisano: 04. Jun 2009 - 17:29

LION je takodje dobar hotel ! Odlicna je hrana a i preko puta je PLAY BOY CLUB ! ! ! :D :D :D

#15 tamarica19

backpacker

• Član

Napisano: 06. Jun 2009 - 12:33

Pogledaj porukuGruni @ 4. 06. 2009 - 17:09

Ni hotel SAPIRE ne izgleda lose,a za iste pare. :D

Hvala za preporuku, ne znam kako ga nisam videla u ponudi... extra izgleda a i u Argusu su nam ga preporucili, tako da sam uplatila Sapphire i to sa popustom cak koji daje Argus do 15.06. ustedela 50 E...

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)