Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Dokumenta za ulazak u Crnu Goru

39 odgovora na temu

#31 ukii

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 31. Jul 2011 - 23:49

jel potreban pasos za ulazak u crnu goru?

#32 Viscount

backpacker

• Član
  • Poruka:37
  • muški

Napisano: 01. Aug 2011 - 00:37

Ne treba pasoš.

http://www.mip.gov.m...nci/srbija.html

#33 majapp

backpacker

• Član
  • Poruka:12
  • ženski

Napisano: 01. Aug 2011 - 23:10

Trazeci po netu prevoz za Crnu Goru naidjem na sajt jedne turisticke agencije koja za decu do 14 godina trazi izvod iz maticne knjige ili crveni pasos i kopiju zdravstvene knjizice (!?)

Jel zaista potrebna kopija zdravstvene knjizice za dete koje poseduje crveni pasos i putuje sa oba roditelja?!

Malo mi to nema logike jer dole ne vazi nasa zdravstvena knjizica i sve se placa,svaki pregled a opet pre par godina sam davala na granici i zdravstvenu i djacku i pasos pa me milicioner pogledao ko da sam alien Postavljena slika "Gospodjo...zar ja vama licim na doktora?!" da sam mogla u zemlju da propadnem - propala bi od blama!

Jel ima neko da se vratio skoro,jel traze uopste zdravstvenu...? Mislim...ne znam uopste,po kojoj logici ni ko da trazi al ajde... Postavljena slika

#34 MINJA011

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:368
  • muški

Napisano: 17. Aug 2011 - 13:08

Не траже.
Довољан је један од та три документа.

#35 filip666

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 28. Aug 2011 - 14:56

Zanima me da li mogu da udjem u CG sa starim plawim Srpskim pasosem, na njemu pise da wazi do 15.08.2018? Zamolio bih was da mi sto pre odgoworite jer bih trebao da krenem u utorak, a licna karta mi do tada nece biti gotowa... Hwala wam unapred.

#36 stejo

putnik

• Član
  • Poruka:121
  • muški

Napisano: 28. Aug 2011 - 19:32

Ja sam dosao pre dva dana iz C.G. pa da razresim dilemu onima koji tek planiraju put. Sto se tice dokumenata za prelazak, situacija je bila ovakva.... U odlasku na nasoj strani trazili licne karte i skenirali,a za decu nisu ni pitali.Dok je na crnogorskoj granici covek lepo rekao DOBRO DOSLI,a ja hvala i po gasu. U povratku crnogorac pita ,,jel s mora,, i srecan put,a na nasoj strani pita da li smo samo ja i supruga u autu i koliko dece- nije hteo dokumenta.
Sto se tice plavih pasosa mislim da ako je vazeci - nece biti nikakvih problema.
Pozdrav i srecan put !!

#37 MINJA011

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:368
  • muški

Napisano: 28. Aug 2011 - 21:58

Pogledaj porukufilip666 @ 28. Aug 2011 - 14:56

Zanima me da li mogu da udjem u CG sa starim plawim Srpskim pasosem... wazi do 15.08.2018? ...

Сигурно можете путовати у Црну Гору са плавим пасошем.

#38 draganavv

backpacker

• Član
  • Poruka:46

Napisano: 29. Aug 2011 - 12:06

Pre tri dana smo dosli osim licne karte niko nista pogledao nije ni za nas ni za dete....tako da je to sve sto treba

#39 navolim

putnik

• Član
  • Poruka:164

Napisano: 31. Aug 2011 - 09:03

Ja sam se juce vratio sa kraceg boravka u Crnoj Gori: granicu mozete preci sa pasosem ili licnom kartom. Apsolutno nema nikakvih zadrzavanja (govorim o prelazu Spiljani - Dracenovac). Crna Gora je tokom trajanja ljetnje sezone ukinula vize sa sve posjetioce - niko nam, cak, na MNE carini, nije ni trazio pasose (putovao sam sa dvoje djece), bukvalno bacili pogled na djecu, pozadi, i rekli: 'Srecan put ...' ... ja imam MNE pasos, moja djeca SRB pasos, kola su registrovana na suprugu (BG tablice), nisam imao ni njeno ovlascenje :), a niko nam nije pravio nikakve probleme ... ko planira da provede septembar u MNE, samo naprijed, bez ikakvih razmisljanja, ili strahova, o prelasku granice ...

#40 <Greg>

backpacker

• Član
  • Poruka:3
  • muški

Napisano: 12. Apr 2012 - 23:55

Samo jedno obavještenje/upozorenje za one sa starim ličnim kartama.
One važe do Juna mjeseca, nakon toga se neće moći ući u CG sa njima!

Informacija nije 100% provjerena, ali je vjerovatno tačna. :)
Prije 7 dana su mi drugovi došli iz SRB, na granici ih je carinik pitao za nova dokumenta (samo jedan je imao),
i rekao im da mogu još malo sa tim starim dokumentima da prođu, do juna i da poslije toga ne važe.

Da li je carinik samo htio malo da ih "cima" ;), ili je to stvarno tačno, ne znam, ali valjalo bi provjeriti. :novine:
Ne škodi, a ako ne škodi... ;)

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)