Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

KALITEA

491 odgovora na temu

#316 Pajglica

backpacker

• Član
  • Poruka:21
  • ženski

Napisano: 14. Aug 2012 - 17:04

Da, imaju peškire, čini mi se po 2 za svakoga i još jedan za ruke, ali smo mi poneli naše ne znajući. :D menjaju ih kao posteljinu, na 3 dana :)
za check in ne znam, mi smo stigli oko 10 ujutru i odmah su nas smestili a check out je do 12, nema požurivanja i kucanja na vrata, kofere možete da ostavite na recepciji i da odete na plažu dok vam ne stigne autobus ako niste kolima. Ne znam da li imaju neki tuš, mi smo na plaži samo sprali so, a imaju lep wc u kom možete da se presvučete. Generalno su uredni i čisti što mi se baš svidelo :)

#317 Pajglica

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 14. Aug 2012 - 17:14

@ubio_sam_ajnshtajna, potpuno se slažem - ja sam se prošle godine u Pefkohoriju mnogo bolje provela (u izlasku) baš iz razloga što ljudi nisu bili toliko nabeđeni i isfolirani. Da nisam imala veće društvo, ne bih se nešto posebno provela, jedino da baaš volim klubsku muziku i atmosferu :/ Grci očigledno izađu samo da pokažu kola, frizuru, garderobu i sl :D

#318 mimigaga

backpacker

• Član
  • Poruka:16

Napisano: 15. Aug 2012 - 23:07

Pogledaj porukuMi i Ma @ 01. May 2011 - 10:49

E ovako...
U Kalitei smo bili zadnje 2 godine i vec smo uplatili depozit i za ovu godinu. Kalitea je najlepse mesto na Halkidikiju i slobodno mozemo da kazemo da moze da se poredi sa plazama na Rodosu, koje su prelepe! Videli smo komentare da neki pisu da je svakodnevno vetrovito, ili prljavo. To su gluposti! Mi smo bili u razlicitim mesecima i slobodno mozemo da kazemo da ni u julu ni u septembru nije bilo nesto posebno vetrovito, a jos manje prljavo. Ako i malo dune vetric, izuzetno prija. More je toplo, bistro, tirkizno. Nema meduza, rakova i drugih zivotinja. U daljini se cesto mogu videti delfini. Jedina mana je to uzvisenje, odnosno uzbrdica koja deli centar Kalitee i plazu. Ko je sa autom, to cak i ne primeti. Imaju parkinzi i uvek se moze naci slobodno mesto. Kalitea nudi svima po nesto. Mi smo hteli mir i odmor i imali smo ga, ali Kalitea ima i dosta klubova i diskoteka, za one koji zele tu vrstu odmora, koje su van centra grada.
....

...
Mi smo prvi put bili u hotelu Amon Zevs i zadovoljni smo. Hotel je na samoj plazi. Dorucak i vecera su bili svedski sto. Nema kakvih jela nema, prilicno smo se ugojili. Plaza se placa, iako je plaza od hotela. Hotel ima i bazen koji se ne placa, gde je retko kada guzva. Jedina mana je sto hotel zaklanja sunce u poslepodnevnim casovima, pa je vec od 4-5 sati hladovina. Soba je uvek bila cista, toalet papira dovoljno....soba naravno nema kuhinju i to nam je jedino nedostajalo da ujutru popijemo domacu kafu na terasi u sobi. Nama nije nesto posebno odgovarala opcija dorucak-vecera, jer smo svaki rucak jeli u restoranu i za veceru nismo gladni, pa smo je cesto preskakali. Eto jedino to sto se ne isplati uplatiti je, a nemaju (ili bar tada nisu imali) opciju punog pansiona.
Prosle godine (a i ove cemo) idemo u hotel Margarita. To je nemacki hotel i nase agencije ga nemaju u ponudi. Mi smo hotel videli preko Google Earth i preko interneta pronasli boj, pa smo sami rezervisali i uplatili. Usluga je besprekorna. Apartmanski je smestaj. U ponudi imaju samo dorucak, ali nismo hteli jer ima potpuno opremljena kuhinja u apartmanu (frizider, zamrzivac, sporet, rerna), pa smo dorucak uglavnom jeli na terasi sa pogledom na more. Hotel ima bar i na plazu ti donose kafu, pice, sendvice, picu....sta god pozelis. Cena nije puno manja od hotela sa 4 zvezdice, ali je usluga mnogo bolja.
Eto toliko od nas. U koliko zelite da se odmorite, osvezite i uzivate u prelepo citstom tirkiznom moru, idite u Kaliteu!

...prva slika je kada je more mirno i lepo se vidi divna prozirna cista voda. Druga slika je more sa talasima ispred hotela, ali je more opet bistro i tirkizno....kao u bajci!

...da dodam jos ponesto...
Plaza je pescana, sitni zuti pesak. Na nekim mestima duz plaze (kao sto je slucaj ispred hotela) se pesak svako jutro cisti, tako da je raj za decu koja se igraju u pesku. Posebno je lep ugodjaj sedeti na tom cistom kristalnom pesku tik uz vodu, pravo uzivanje. Lezaljke se placaju, idu u paketu sa suncobranom. 2 lezaljke i 1 suncobran su 7e. Ispred hotela Margarita imaju i zabavu na vodi (skuteri, banana, slaufi...). Za svakog po nesto. Crnci setaju plazom-prodaju slike, kisobrane, tasne, djindjuve... Ima i par grka koji duz plaze setaju i prodaju krofne i palacinke... Nikada vece krofne nismo jeli :klap: . U Kalitei se na puno mesta prodaje koza, krzno i zlato. Ogroman izbor. Kalitea je nesto skuplja od ostalih mesta na Kasandri, mozda je zato Srbi redje posecuju, ali na 20min voznje autom je Lidl. Jeftinoca kakve nigde nema!!! Jeftinije nego u srpskim supermarketima. Primetili smo da porodice idu tamo u nabavku. Kutija onih velikih sladoleda poput Kinga je 4e. Za nepoverovati. Salata, slatkisi, pice, suhomesnati proizvodi....bagatela!
Zaboravili smo da napisemo i to da iako su plaza i grad odvojeni uzbrdicom, strme stepenice nisu jedini put kojima bi pesaci mogli doci, ima i put za auta koji je sasvim pristupacan i nije toliko strm. Mi smo svako vece njime odlazili do grada i istim se vracali-peske. Najbitnije je da je bezbedan i nije uzak, tako da ima mesta i za pesake. Toliko od nas.
Evo jos koja slicica, ako nekoga nesto interesuje, neka pita...tu smo.

Molim vas recite mi kolika je bila cena app bez doručka u Margariti i kako je moguće rezervisati ovaj hotel, s obzirom da ga naše agencije nemaju u ponudi?

#319 telis

putnik

• Član
  • Poruka:127
  • nije upisan

Napisano: 15. Aug 2012 - 23:59

Nama su u junu trazili 120e za cetvorokrevetni apartman sa frontalnim pogledom na more i doruckom.
Nisam siguran da moze da se rezervise samo smestaj bez dorucka, ali pokusajte.
Mozete da im pisete na hotel@margaritahotel.gr i na taj nacin da izvrsite rezervaciju.

#320 ubio_sam_ajnshtajna

putnik

• Član
  • Poruka:109

Napisano: 16. Aug 2012 - 18:36

Moze li mi neko reci na koju foru sse vrse rezervacije za aqua i pearl a sinoc me ni u angels nisu pustili bez rezervacije? Ok,nazovem i....?mislim jer mora neki depo?

#321 Pajglica

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 16. Aug 2012 - 22:08

mislim da ne,ni ulaz se ne plaća, samo nazovi onaj broj. Pitaj konobarice na Almiri, oni su povezani, i pazi na dress code :D mi smo pitali neke grke da uđemo s njima pošto nismo imali broj za rez. a možeš valjda preko dana da odeš do Pearl-a, uvek je neko tamo kako mi je rekla neka Solunka, oni su tako rezervisali :) i mislim da su za Pearl male šanse, mi kad smo probali (u petak), rekli su nam da je još u sredu cela subota rezervisana :/

#322 brainiac

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:288
  • muški

Napisano: 17. Aug 2012 - 09:20

Pogledaj porukuubio_sam_ajnshtajna @ 16. Aug 2012 - 18:36

Moze li mi neko reci na koju foru sse vrse rezervacije za aqua i pearl a sinoc me ni u angels nisu pustili bez rezervacije? Ok,nazovem i....?mislim jer mora neki depo?

Nema fore, pozoves broj koji sam ovde postavio i rezervises. Svi znaju engleski.

Nece pustiti nigde bez rezervacije mladje musko drustvo, to mi veruj, s izgovorom dress code-a, a ako je on ok onda rezervacije.

U Akvi se ulaz placa 5 E ako nemate rezervaciju (bez pica za to), a u Perlu 10 (jedno pice za to), mada u oba slucaja sleduje sank, ako ima mesta, i procene da hoce da vas puste.

Najbolje je s rezervacijom, i ja sam uvek zvao Perlu dan pre (znaci u petak za subotu), i uvek je bilo mesta... OK, uzimao sam pultove gde je obavezna potrosnja 100 E, dakle flasa pica i dodaci... U Akvi nema obavezne potrosnje, a kokteli su svi po 10 E, a pivo Becks 8, sto je sumanuta cena za pivo, tako da svi piju koktele. :D

#323 Pajglica

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 17. Aug 2012 - 09:35

Uh,a nama u Pearl-u nisu naplatili ulaz i komotno je neko od nas mogao da ne pije ništa, nije bilo uslovljavanja, ali smo ipak svi uzeli koktele (12e) :D

#324 brainiac

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 17. Aug 2012 - 11:20

pa da, u Perli se s rezervacijom ne placa ulaz, a vi ste usli s Grcima koji su je imali

da se ne plati ulaz i dobije sto ili pult, a da pritom niko ne pije, e to sigurno ne moze :D

#325 ubio_sam_ajnshtajna

putnik

• Član

Napisano: 17. Aug 2012 - 20:36

Hvala pajgli and brejni :) rezervisao sam preko devojke iz almire za veceras angels tjst ona je zvsla a za pearl cemo videti,cujem da je dosta tinejdzercica tamo...

#326 brainiac

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 17. Aug 2012 - 20:43

Aj lep provod :)

Moj je savet da se Perla nikako, ali nikako NE propusti, mnogo je dobro. :D

Tamo je 99% Grka, pa je sansa da odvojite "tinejdj" Grkinje vrlo bliska nuli, to odmah da znate... Za te stvari pravac Pef i Bomba, tamo su nase. :)

#327 Pajglica

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 18. Aug 2012 - 15:23

Evo i malo linkova da se upotpuni priča:

Ahoy http://www.ahoy.gr/index.php

P
earl (piše i br za rezervacije, takođe piše nešto i o Aqui i Bouni-ju) http://salonicanight...=218&Itemid=254

Na ovom sajtu ima i još nekih klubova za koje nisam čula, ne izgledaju loše: http://halkidiki.hol...a_clubs_en.html

I, naravno, Almira: https://www.facebook...lmyra.kallithea :)

#328 volodja

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2222
  • muški

Napisano: 18. Aug 2012 - 15:30

Pogledaj porukuMi i Ma @ 15. Aug 2012 - 23:07

E ovako...
U Kalitei smo bili zadnje 2 godine i vec smo uplatili depozit i za ovu godinu. Kalitea je najlepse mesto na Halkidikiju i slobodno mozemo da kazemo da moze da se poredi sa plazama na Rodosu, koje su prelepe!...
Morao sam da se ukljucim u diskusiju cisto da pitam jel to ono mesto koje dole na moru ima plazu i hotel na njoj "Amon Zeus"?

#329 Pajglica

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 18. Aug 2012 - 15:48

Jeste, to je to :)

#330 ubio_sam_ajnshtajna

putnik

• Član

Napisano: 19. Aug 2012 - 01:05

Da,amon zeus gde je komplet lezaljki 7e I gde je hlad vec oko17h,kod almire free uz neki cepi,frafe 3,5e recimo a na onom delu kod margarite isto oko 7e lezaljke bez pica i frape oko 3e....

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)