Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Shopping u Segedinu

4019 odgovora na temu

#2266 sojic

backpacker

• Član
  • Poruka:18

Napisano: 31. Jan 2013 - 03:14

Pogledaj porukuamanda80 @ 26. Jan 2013 - 00:15

Hvala na odgovoru!

I zna li neko koji je tacan iznos potrosenog novca za naplacivanje afe?
52000huf

Pogledaj porukuTikvicaZu @ 09. Jan 2013 - 15:12

Pozdrav! :)

Pre neki dan sam bila u Arkadu, ali nisam prešla 52.000 forinti.
Sada me zanima da li postoji mogućnost da kada opet odem, dodam na to nove račune? Da li će mi uvažiti stare pri objedinjavanju računa? I ako je to moguće, koliko mogu da budu stari ti računi?
nece uvaziti.

#2267 Abeona

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:293
  • ženski

Napisano: 31. Jan 2013 - 19:21

Naprasno smo odlucili da idemo za vikend u Segedin. Citam temu koliko mogu i pretrazujem, ali ne verujem da cu uspeti sve da procitam, pa se izvinjavam ako se ponavljam, ali imam par pitanja:

1. da li je najbolje kupovati TV u edigitalu?

Vidim da tu radnju najcesce spominjete, pa me zanima da li je tamo izbor najbolji ili su najpovoljniji i gde bi jos osim tamo mogli da pogledamo neke 3d Tv (najverovatnije Smart) i to LG?

2.na njihovom sajtu pise povracaj afe 27%
Koliko ustvari dobijem, ako afu naplatim u Beogradu u Raiffeisen banci? I koji mi tu obrazac (ili kako vec) treba, sta da trazim u radnji?

3. da li mi se vise isplati da evre menjam za forinte ili da placam karticom?
(neko je spominjao da se kartica vise isplati, zbog loseg kursa)

4. da li se sad placa carina na tv ili ne?

5. ako u nekoj drugoj prodavnici kupimo npr. nesto od hrane ili odece, da li to mogu da dodam na tv, za povracaj afe ili je to racun za sebe, koji isto mora da bude preko 150e?

Udavih znam, ali znacilo bi mi da mi neko odgovori sazeto, a ja odoh da citam dalje.

#2268 iivvanna

backpacker

• Član
  • Poruka:16

Napisano: 31. Jan 2013 - 20:22

Koliko se putuje od Beograda do Segedina autobusom preko agencije u proseku? Da li je neko putovao preko agencije Banbus? Interesuju mi zimska jakna i cipele North Face, Helly Hensen i slicno. Gde bi to moglo da se nadje u Segedinu?

#2269 pljilja

backpacker

• Član
  • Poruka:13

Napisano: 01. Feb 2013 - 09:31

da li je neko bio skoro u arkadu i kakvo je stanje u hm ,da li jos uvek ima snizenja.unapred hvala

#2270 zeke

turista

• Član
  • Poruka:81
  • ženski

Napisano: 01. Feb 2013 - 10:33

Ja planiram sa porodicom za Dan državnosti u Segedin, i ceo taj vikend.Krenem sinoć vrlo optimistično da rezervišem smeštaj a sve prodato.Jedva uspem nešto :) Znači 15. će sigurno biti rasprodaje bez obzira da li nam se Segedin isplati ili ne :)

#2271 zucca

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3517
  • muški

Napisano: 01. Feb 2013 - 15:20

Pogledaj porukupljilja @ 01. Feb 2013 - 09:31

da li je neko bio skoro u arkadu i kakvo je stanje u hm ,da li jos uvek ima snizenja.unapred hvala
Bio, sta je valjalo, rasprodato... Nova kolekcija stupa na snagu...

#2272 diver

svetski putnik

• Član
  • Poruka:635

Napisano: 01. Feb 2013 - 16:00

IVANA ,ima u ARKADU,prodavnica s svim tim sto ti hoces.Malo je papreno,ali...

#2273 diver

svetski putnik

• Član

Napisano: 01. Feb 2013 - 16:12

ABEONA

E DIGITAL je dobra radnja,ali je mala i na lageru nemaju bog zna sta,treba poruciti.Oni vracaju oko 20 posto para od placenog,27 posto je cena na veleprodajnu cenu,dakle vratice ti 20 posto,manje-vise.
Koliko vrate u BGD,ne znam,verovatno manje ali ako ne planiras put Segedina u narednih 180 dana onda ti se isplati.Za povrat u BGD,trazi GLOBAL BLUE racun.
Dobar izbor tv-a JE u Mediamarkt-u,imas ga u ARkadu,kao i u AUCHANU,TESCU...

Najbolje da placas devizniom karticom.

Carina se i dalje placa.

Da bi ostvarila pravo na povracaj AFE,moras pazariti na jednom mestu,tj u jednoj radnji iznos od 52001ft i ne mogu ti se sabirati racuni.

SRECAN PUT.

#2274 nekobre

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 02. Feb 2013 - 17:44

Molim Vas, da mi neko odgovori da li postoji povracaj AFA, na bebi opremu(kolica, krevetac i sl.)?
Cudi me da niko to ne spominje, a meni bi ta informacija bila od velikog znacaj. Da li Madjarska ima pdv na bebi opremu ili ne, i da li je iko kupovao u radnjama kao sto su Brendon i yoops? Molim vas za brz odgovor, i unapred se zahvaljujem na istom.

Pozdrav!

#2275 diver

svetski putnik

• Član

Napisano: 02. Feb 2013 - 22:48

U Madjarskoj postoji afa na sve pa i na to...mozete traziti povracaj poreza ako zadovoljite uslove za povrat.

#2276 zucca

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 03. Feb 2013 - 10:46

Pogledaj porukunekobre @ 02. Feb 2013 - 17:44

Molim Vas, da mi neko odgovori da li postoji povracaj AFA, na bebi opremu(kolica, krevetac i sl.)?
Cudi me da niko to ne spominje, a meni bi ta informacija bila od velikog znacaj. Da li Madjarska ima pdv na bebi opremu ili ne, i da li je iko kupovao u radnjama kao sto su Brendon i yoops? Molim vas za brz odgovor, i unapred se zahvaljujem na istom.

Pozdrav!
Ima i na to, kupite za 52001 i tražite povraćaj...

#2277 nekobre

backpacker

• Član

Napisano: 04. Feb 2013 - 10:34

@zucca

Hvala jos jednom na ljubaznosti.. Pozz.

#2278 zucca

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 05. Feb 2013 - 20:26

Planiram da 15.02.2013 idem za Segedin, jel bion neko skorije, interesuje me decija garderoba? Hvala unapred.

#2279 zucca

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 07. Feb 2013 - 23:13

Niko nije bio skorije???

#2280 nekobre

backpacker

• Član

Napisano: 08. Feb 2013 - 15:48

Vratih se juce iz Segedina, i evo pisem ono sto nisam nasao na forumu, a cini mi se da ce znaciti. Dakle, sto se tice bebi opreme, postoje dve radnje Brandon (www.brendon.hu), i baby center(www.yoops.hu,), obe su u rangu akse, i vrlo su blizu jedna druge. Seged je ipak mali grad i sve je blizu, ali u krugu od 500 m su 4 najbitnija objekta za obici po mom misljenju, ako imate bebce: dva pomenta, Szeged plaza i Tesco. Brendon je pored meka, a preko puta tesca, a bebi centar je dijagonalno od brendona, oko 500m. Sto se tice opremljenosti, imaju iste stvari, a uglovnom od razlicitih brendova. Najbitnija razlika je u tome sto u brendonu dobijate plavi obrazac za povracaj AFA, odnosno global blue, i tu se dobija povracaj AFA, (koji je izgleda za sve ili gotovo sve proizvode 27%) u iznosu od 13%. Naravno kod nas u rajfajzenu, ako ne uzmu jos neki procenat. Kod baby centra, stvar je drugacija. Naime dobija se potpun povracaj pdv(100/ 127= 0,79), i dobijate zeleni(mozda crveni) obrazac, ali tek kada se ponovo vratite u istu radnju. U obe radnje ce vam uredno popuniti sve formulare sa podacima iz vaseg pasosa, uredno iskopirati sve sto treba, cariniku u krajnjoj desnoj traci na granicnom prelazu(zzol(col) na madjarskom). Dakle, na vama je da odlucite, sta vam vise odgovara, i kada. Cene imate na sajtovima, ali posto su obe radnje delovi velikih lanaca, ne postoje bas svi artikli u pomenutim. Mozda nije lose koji dan ranije poslati mail i upitati. Iznos za povracaj je naravno 52k. A sad ostalo: Obisli smo i Tesco i Auchan i mogu reci da je tesco mnogo, mnogo poseceniji od bivse core, i verovatno bolji izbor. Cene su uglavnom vece, vrlo malo nego recimo u disu, izuzev tehnike, koja je jeftinija.Stice se utisak da su recimo tekstil odeca i obuca kvalitetniji nego u nasim hipermarketima, ako uopste to neko gleda. Nemojte upadati u zamku jurenja 5200f, zarad povracaja, kupovinom stvari koje vam ne trebaju, ali ako idete bas u veliku nabavku i ako isparatite artikle na akciji, kupovina u tescu, moze biti dobar izbor, uz naravno povracaj poreza verovatno na global blue principu. H&M, je po nekom mom razmisljanju jedini razlog obilaska molova, od kojih je cini mi se plaza jednostavnije resenje, ali to je stvar izbora. Ja sebi ne mogu oprostiti sto sam tek sada procitao da za put do Segedina nije potrebna vinjeta, koju sam platio 14 eura, ali zato vi citajte. Jos jedna stvar, na samom prelazu prvo treba da prodjete pasosku kontrolu(ne mora sa autom), pa onda stanete u krajnju desnu traku. Od coveka ispred mene u redu sam saznao da carinici nekad traze kopiju prve strane pasosa, pa sam ja kopirao pasos kod spedintera pored za 50 centi, a ipak na kraju mi to nije trebalo. Mi smo nasu carinu prosli bez problema, jer su nam samo mahnuli, a kupili smo kolica i pooodosta stavri jos...

Nadam se da je koristilo ...

Broj korisnika koji čitaju temu: 3

Članovi: 0, gosti: 3, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)