Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Shopping u Segedinu

3715 odgovora na temu

#2206 Misi167

backpacker

• Član
  • Poruka:45
  • muški

Napisano: 07. Jan 2013 - 01:09

Ja nisam primetila da su cene u DMu u Arkadu jeftinije nego kod nas,čak sam primetila da su skuplje...ali sam samo par proizvoda pogledala...Ima ona slična drogeria Rossmann,fine cene i fina roba.....

#2207 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • Poruka:9791
  • ženski

Napisano: 07. Jan 2013 - 11:25

Pogledaj porukuMisi167 @ 07. Jan 2013 - 01:09

Ima ona slična drogeria Rossmann,fine cene i fina roba.....

Izuzetno mi se dopada. Ja sam prvih puta kada sam odlazila u Segedin mislila da je to apoteka. Tek sam nedavno otkrila da je drogeria i baš mi se dopala.

Postavljena slika evo PROGRAM

* * * M F T * * *

***Postavljena slika **** Postavljena slika ***** Postavljena slika *** Postavljena slika

Postavljena slika * * *

#2208 Skomi1

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 08. Jan 2013 - 00:55

Zdravo ljudi, posto vidim da dosta njih pise i razlicite oblike formula za povracaj AFU, pa da li neko moze lepo to da objasni, svi razlicito pisu, planiram da kupim neki tv velikih dimenzija (106cm) da li je neko pazario i gde trebam pogledati, pratio sam dosta toga edigital, metro, mediamartk, tesco... Tako isto sto se granice tice, nesto je ukidano ovih dana, e sad jel to skinuto skroz, sto se tv-a konkretno tice, ili je umanjeno za neki jos procenat. Jos nesto, procedura za vracanje afe, i koji je kurs? znam da je pisano, ali citajuci razne postove, dovodi me do zbunjenja, jer svi razlicito pisu, jos jednom se izvinjavam zbog ovoga, ali sam zbunjen...

HVALA SVIMA !

#2209 Bica 969

turista

• Član
  • Poruka:97
  • ženski

Napisano: 08. Jan 2013 - 12:33

Posetili smo Segedin od 3-5.1,granicu presli na Kelebiji u nameri da pogledamo cene u Hataru radi poredjenja ali 3.1.je bio popis.Posetili smo Arkad i Napfeny park dok je moj suprug trazio razne praktikere,Obi i centre po svojoj zelji.Sto se tice Arkada moj utisak je da su cene iste kao kod nas,nisam nesto specijlno povoljno videla ali deca su kupovala garderobu u radnjama koje i inace obilaze u uscu ili delti,nista novo.Arkad je predivno ukrasen i to nam se mnogo dopalo.U tom Napfeny parku,ima jedna radnja svajcarska kuca Charles Vogele,tako nesto gde smo uzimali muske biznis kosulje po 8e,snizene sa 30 i to je jako povoljno pamuk100%.Takodje garderoba za zene vecih brojeva po ok cenama,lepi modeli ne krpe.Sve adrese smo nasli preko neta,pa navigacija inace nista nebi uradili niti pronasli.Obisli smo Tesco koji radi 24h,cene kozmetike i hemije su vece nego kod nas.Gledali smo mob.telefone medjutim nista nismo uzeli,cene slicne pa mislim da je bolje da porucimo sta hocemo od ljudi koji donose,tako smo vec kupili tv...U povratku obisli Hatar,pokupovali dosta toga ali bez cekanja afe a neke od cena,napisacu drugom prilikom.Ono sto se secam,head &sholders 675 ml oko 390 din,2 vanisha od 1l oko 420 din.Kurs u Arkadu 280,a u Hataru 288.I sve ovo smo obavili usput jer smo prvenstveno isli radi uzivanja i kupanja a ne kao soping tura.Granicu presli oko 17,bilo 7 vozila u redu za afu,verovatno je kasnije veca guzva.

#2210 tatjanca

turista

• Član
  • Poruka:80

Napisano: 08. Jan 2013 - 14:14

Pozdrav drugari forumasi,
Puno puta mi je ovaj forum pomogao, doduse vecinom do sada oko letovanja u Grckoj :thankyou: ...No, sada imam druge brige...
Posto vidim da je vecina Vas isla do Segedina , ja sam bila jako davno i to samo u Metro-u, Cori i Tescu zanima me sledece..
Vidim da ljudi kod mene na pijaci prodaju hranu iz Madjarske ali BAGATELA BRE..Mnogo jeftinije nego kod nas..E sada kada gledam kataloge na netu to nisu te cene niti roba (vecinom) Mislim na kataloge Metroa, Lidla, Tesca...Nista mi se ne slaze , cak i sa povracajem AFE...
Zna li ko, gde ti ljudi kupuju to tako povoljno ?

#2211 miki11

backpacker

• Član
  • Poruka:9

Napisano: 08. Jan 2013 - 15:47

Kupuju u Segedinu ili u marketima na Tompi, a razlika u ceni postoji pošto oni uzmu AFU, ali samo deo zadrže za sebe a prodajna cena im je negde izmedju neto cene i bruto cene. Na prehranu je porez 28%, uzmu sebi 20%, a robu prodaju neto+8% - otprilike. Zato dosta njih iz Madjarske dolazi u Suboticu da pazari madjarsku robu na buvljaku. Mada, ko je samo jednom video kako se ta roba prenosi, posebno mislim na prehrambenu robu, verovatno je više nikada nece kupiti na tezgi na pijacama. Naime, madjarski carinici (da li namerno ili to tako baš mora) kolonu vozila za povracaj AFE drže po nekoliko sati na cekanju. Navodno kod povrata poreza moraju da sravne svaki racun sa robom pa se zato toliko ceka. E, sad, leti kad je temperatura preko 40 stepeni, salamice i viršlice stoje nagurane u gepeke koji saticak, a potom se na nicijoj zemlji pre ulaska u Srbiju "prepakuju" tj. guraju u šupljine vozila (da ne bi platili carinu kod nas) i tako "higijenski prevoze". A onda na tezgu - njam, njam. Elem, kada sam sveo racunicu, pošto živim blizu, isplati mi se da sam odem preko u Tompu (dva dobro snabdevena marketa robom široke potrošnje), pokupujem namirnice i predjem granicu bez cekanja, pošto nikad ne uzimam porez i bolje prodjem nego da sam isto to nabavio u Rodicu ili Idei i slicnim marketima. Mozda nesto platim do 50 dinara skuplje nego na pijaci, ali sam bar siguran da, posebno leti, necu potrovati celu porodicu. I sa takvom cenom sam u debelom plusu u odnosu na radnje kod nas. Posto sam relativno blizu granice, povoljnije mi je, jer trosak za gorivo i nije neki, a vidim da mestani Kelebije prelaze pesice granicu posto su ti marketi u Tompi bukvalno odmah posle granicnog prelaza.

#2212 Maja*NS

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 08. Jan 2013 - 18:35

Pozdrav svima, procitala sam dosta stranica ove teme, ali nikako ne mogu sve, ogromna je... :)) Izvinjavam se unapred ako sam propustila da je negde vec pisano o ovome, ali bih postavila pitanje: Na netu sam procitala da je moguce povratiti afu iako se kupuje u vise prodavnica, vazno je da je u okviru jednog trznog centra, npr Arkad... Da li nek zna nesto o tome? Evo link stranice na kojoj sam to procitala, desno uokvireno : http://www.szegedgui...ping-van-srbije
I planiram da idem u Segedin sad u petak, prvenstveno zbog garderobe za dete, pa me zanima ima li svrhe, da li jos uvek traju popusti... Hvala unarped...

#2213 snjegurocka

turista

• Član
  • Poruka:58

Napisano: 09. Jan 2013 - 01:37

i mene zanima u vezi sa decijom garderobom u arkadu i u tescu, je li jos uvek traju popusti, da znam da ne krecemo za dzabe (jer bismo prvenstveno zbog toga isli) ? prosle godine smo isli 22.01. i bilo je samo probrano sa rasprodaja-manji deo + nova kolekcija
hvala svima!

#2214 Misi167

backpacker

• Član
  • Poruka:45
  • muški

Napisano: 09. Jan 2013 - 02:37

Nisam kupovala za decu odecu,ali mogu ti reci da traju popusti....valjda ono poslednje posle novogodisnjih popusta da rasprodaju...ja sam sebi fine stvari kupila na popustu....

#2215 leprsava

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2259
  • ženski

Napisano: 09. Jan 2013 - 09:10

popusti su bili i dalje 50-70% samo sto ja na primer nisam nasla nista sto mi se dopalo velicine 38...sve je bilo 40 pa na gore

#2216 Maja*NS

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 09. Jan 2013 - 10:26

Pa verovatno je vec probrano i verujem da je problem sa tom nekom najcescom velicinom 38 npr... Ali kontam da bi za decu trebalo biti, jer razlicite velicine se kupuju....ako razumete sta hocu da kazem...

#2217 TikvicaZu

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 09. Jan 2013 - 15:12

Pozdrav! :)

Pre neki dan sam bila u Arkadu, ali nisam prešla 52.000 forinti.
Sada me zanima da li postoji mogućnost da kada opet odem, dodam na to nove račune? Da li će mi uvažiti stare pri objedinjavanju računa? I ako je to moguće, koliko mogu da budu stari ti računi?

#2218 dragan0911

backpacker

• Član
  • Poruka:109
  • muški

Napisano: 09. Jan 2013 - 15:56

Pogledaj porukuSkomi1 @ 08. Jan 2013 - 00:55

Zdravo ljudi, posto vidim da dosta njih pise i razlicite oblike formula za povracaj AFU, pa da li neko moze lepo to da objasni, svi razlicito pisu, planiram da kupim neki tv velikih dimenzija (106cm) da li je neko pazario i gde trebam pogledati, pratio sam dosta toga edigital, metro, mediamartk, tesco... Tako isto sto se granice tice, nesto je ukidano ovih dana, e sad jel to skinuto skroz, sto se tv-a konkretno tice, ili je umanjeno za neki jos procenat. Jos nesto, procedura za vracanje afe, i koji je kurs? znam da je pisano, ali citajuci razne postove, dovodi me do zbunjenja, jer svi razlicito pisu, jos jednom se izvinjavam zbog ovoga, ali sam zbunjen...

HVALA SVIMA !

Kupi te TV naprimer u MediaMarketu na kasi trazi te afa racun e sad tamo vam daju 2 varijante zeleni obrazac koji nakon overe pri izlasku iz Madjarske podizete kod njih u MediaMarketu kad dojete opet i u tom slucaju dobije te najveci povracaj. Druga varijanta je plavi Global blue obrazac njega isto overavate na granici a novac moze te podici u nekoj od vecih ekspozitura Rajfajzen banke u Srbiji o tom je vec negde pisano u temi. Sto se tice carine ona je i dalje ostala za fizicka lica 10%. Ali nije samo carina ima te i 20% pdv.
Primer
tv koji kosta tamo 182880 ft / kurs 288 izadje kad se dobije povracaj od 21,26% oko 500 eura
Na tih 500 placa te 10% carine i to je 550eura e sad na tih 550 placa te i pdv i izadje vas 660eura.

Koji tacno model planira te da donesete. Mozda ih kod nas nadjemo jeftinije.
Senior Web Developer

#2219 zucca

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3212
  • muški

Napisano: 09. Jan 2013 - 15:57

Pogledaj porukuTikvicaZu @ 09. Jan 2013 - 15:12

Pozdrav! :)

Pre neki dan sam bila u Arkadu, ali nisam prešla 52.000 forinti.
Sada me zanima da li postoji mogućnost da kada opet odem, dodam na to nove račune? Da li će mi uvažiti stare pri objedinjavanju računa? I ako je to moguće, koliko mogu da budu stari ti računi?
Nemoze da se skuplja, koliko ja znam...

#2220 dragan0911

backpacker

• Član
  • Poruka:109
  • muški

Napisano: 09. Jan 2013 - 20:09

To sakupljanje nikad nije moglo nit ce moci. O tom je vec pisano vise puta.
Senior Web Developer

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)