Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Shopping u Segedinu

3999 odgovora na temu

#1996 dragan0911

backpacker

• Član
  • Poruka:109
  • muški

Napisano: 11. Dec 2012 - 23:41

U sub
otu 8.12. sam bio do Segedina. Krenuo iz NS u 6,00 granicu presao oko 8,00 bez zadrzavanja. Sneg nas je pratio celim putem. U MediMarketu kupili
2 LG 42LM660s televizora sa 2 LG OPTIMUS L7 smart telefona koji su prethodno bili rezervisani. Garancija overena i fiskalni original račun. Na LG važi u garancija u Srbiji. Pitao u 3 servisa lično. 2 u BG i 1 u NS. Mora da na kutiji tv-a ima nalepnica na kojoj piše LG Magayr elektronic KFT. Posle obišli Auchan ali zbog očajnog izbora mesa otišli u Metro. Tamo pazarili sirovo meso za sušenje i ostale sitnice za kuću. Meso im je extra dobro, sveže a i cene su ok. Evo nekih cena koje sam otprilike upamtio od onog što smo kupovali. Preračunate u dinare sa skinutom afom.
Svinjsko : Pečenica 410, Plećka 310, Vrat bez kosti 400
Ćureće: Batak 158, karabatak bez kosti kože i žila 410, file 530
Živinsko: belo fileti 400
Suva dimljena svinjska šunka cela u foliji po kg=380. Sve brzo odradili afu za 10minuta našu granicu prošli uz pomoć PRIJATELJA. Kad smo ušli u Srbiju počinje naš pakao. Put loše očišćen ali to i nije tako stašno do 16-tog kilometra od Feketićke petlje. Tu sam stao i u kolima proveo 17sati čekajući da osposobe put. Haos je nastao kad je neki Bugarski kamion obilazio kamione čistač auto puta, prevrnuo se i zakrčio celu traku u pravcu SU-NS. Preživeli smo stigli živi i zdravi kući na nedeljni ručak sa zabrinutim porodicama. Zadovoljni svim što smo doneli i kako smo prošli sve sem 17sati čekanja u mestu. Vidim da se dosta pisalo dok sam bio odsutan. I ovog puta sam se uverio da iz Segedina se uglavnom pratiti roba sa akcije i donsiti samo nju. Akcije pratiti na netu. To ne važi za diskonte na Kelebiji tamo je uvek neka vrsta akcije na sve. Što se tiče televizora dobro ste pisali. Isplati se iz Madjarske doneti. Na jeftinijim modelima je razlika 100-150€ na skupljim i do 400-500. Ja sam na mom uštedeo skoro 400€ u odnosu na naše prodavnice. A doneli smo 2 ista sa 2 telefona. Međutim sve ovo važi ako ne platite carinu. O sakrivanju i neprijavljivanju TV-a nerazmišljaj te. Tv dijagonale 42 inča nije baš tako mali da se može lako sakriti. Zaključak je da ako nemate nekog na granici ili nekog ko će vam ih preneti za neku nadoknadu ne moj te to sami radi. Treba pogledati po oglasima KupujemProdajem na njima se oglašava dosta ljudi koji donose televizore. Puno oglašivača i mnogo različitih cena. Isti model može da varira u ceni i do 100€
u zavisnosti koliko koji od trgovaca hoće da zaradi. Ima njih par kojima može te poručiti tačno koji model hoće te iz kojeg hiper marketa u Segedinu. Oni se ugrade neko celu afu neko pola a neki trećinu afe. Treba pratiti kataloge i brzo reagovati jer obično jači modeli se razgrabe u prvih par dana objavljivanja kataloga. Ko planira kupovinu TV-a narednih 40-tak dana je pravi momenat. Preporučujem ko planira kupovati TV da se registruje na sajtovima eDigitala i MediaMarketa i da se prijavi na opciju da prima njihov katalog na gMail. Tako će te biti uvek na vreme informisani jer katalog vama šalju dan ranije pre zvanične objave na njihovom sajtu. U obe prodavnice se može mailom rezervisati odredjeni TV da vas čeka dan dva dok nedodje te. Treba samo prethodno naći način kako ih preneti. Za garancije LG važi kod nas. Panasonik važi ali se pisalo o ukidanju servisne podrške za Srbiju neznam zašto. Za Samsung nevaži garancija u Srbiji. Za Sony neznam.
Senior Web Developer

#1997 dragan0911

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 12. Dec 2012 - 01:36

@vasici
Ako ide te samo za hranu najbolja je Kelebija. Al pošto će te busom u Segedin moja preporuka za hranu je Metro. Prvo dobro pregledaj te njihov katalog. Blizu je i Auchan pa ako vam se nedopada izbor i cene u Metrou može te i u Auchan. Izbor suhomesnatog je ogroman. Uglavnom važi pravilo koliko para takva i roba. Nemoj te kupovati one najjeftinije salame i kobasice. Na primer ima nekih salama oko 100dinara za kg. Može te zamisli ti kakva je. Grozna ! Ja nemogu tačno da vam kažem koja je kobasica ili salama dobra jer kupujem uvek različite. Pa kad mi se neka dopada upamtim otprilike koja je pa sledeći put kupim opet istu. Kad mi se neka nesvidi još bolje je pamtim i nekupujem više nikad. Imaju dobru konjsku kobasicu izadje oko 550dinara. Nju voli cela moja porodica i uvek se prva pojede. Biram da budu bolje suve kobasice to jest malo tvdje kad pipnete rukom. Dobra je cena dimljenih šunki celih od buta i plećke. Pik viršle mada nisu na akciji ali moja deca ih obožavaju. Pik zimske i ostale kobasice salame neće te sigurno pogrešiti. Jeste da su malo skuplji Pik proizvodi ali su zato i dobri svi. Sireva ima te raznih vrsta i cena. Ja uzimam nekoliko vrsta a to su trapist obični u crvenoj fokiji, masdamer50%, gauda, blu berg "buđavi", ementaler, mocarela mala u kesicama 100gr.
U Metro obavezno kupujem neki namazni sir nesećam se naziva al stoji pored aro natur vajkremova. Elipsastog je oblika kutijica i sa ukusom je budjavog sira. Kupujem razne namazne krem sireve, Medve i Fine Food. Sveže meso je isto tako povoljno. Vina imaju dobra i podobrim cenama. Taj TV što ste pisali da je tamo 200000Ft izadje kad se skine afa oko 566€. Pišite tačno koji je model pa ću vam reći kako se za njega kreću cene kod ovih trgovaca sa KupujemProdajem. Za kupovinu TV-a važi pravilo iz moje prethodne poruke. Prati te cene u narednih 40-tak dana ali prvo rešite šta kupujete običan LCD ili neki LED smart 3D. Koliko budem bio u mogućnosti pomoći ću vam u savetima. Samo prvo odlučite šta želite i do koliko €.
Senior Web Developer

#1998 zemunka

backpacker

• Član
  • Poruka:13

Napisano: 12. Dec 2012 - 08:34

U subotu ako sve bude kako treba idemo kolima do Segedina. Treba mi preporuka za prodavnicu ski opreme,pantalone,jakne... za decu i odrasle. Ne mora da bude firmirano,bitno da kvalitet zadovoljava i da je cena niza u odnosu na Srbiju. Hvala

#1999 srkins

backpacker

• Član
  • Poruka:15
  • muški

Napisano: 12. Dec 2012 - 09:38

Ja sam bio u Tompakeru 5.12,bilo nas je dvoje i pazarili smo za oko 500 evra,prehrane,hemije slatkiše,evo i nekih cena, salame šunkarice ima više vrsta kg oko 500 dinara , zimska salama panonija 600g 550 din,sir dimljeni karavan 1,2kg 950din,ćureći bareni karabatak 1.8kg 1290din.neskvik 800g 420din,milka 300g 220din,100g 75din,kinder čokolada200g 185din,paštete i naresci pakovanja od 105-135g 45-75din,zdenka sirevi pakovanja od 75-140din,špic rebra dimljena kg 440din,konzerva haringa file 110din,prašak dosia 8kg 840din,ariel 10kg kartonska kutija 2050din, neki tečni kolor quick 3l 250din,perwol crni 4l 890din,omekšivač coccolino 2l 300din, old spice za tuširanje 250ml 210din, nismo smeli više uzimati jer dok smo bili u Tompa keru neki naši šverceri su se vratili sa Madjarske granice i rekli da su naši sprecijalci na granici u diskontu je bio haos,mnogi nisu znali šta da rade,ja sam u tom momentu čekao red na šalteru da mi overi afu,robu sam posle pakovao u kese da ništa nebude zajedno od sireva,salama i ostalog tako da je bilo u kesi od svačega po malo, i krenuli smo na madjarsku granicu u red za afu i stavili smo u pasoš svako po 700 forinti,1% od iznosa računa,prošli smo Madjarsku granicu i imate boksove za auta sa desne strane i tu stanete u svakom boksu ima neka klupa izvadite nekoliko proizvoda koje ste kupili i stavite na klupu i čekate dok ne dodje carinik da skupi pasoše i papire za afu, i obavezno prvo pogleda dali ima para u pasošu,auto pored mene su isto bili dvoje u autu i njima je vratio jedan pasoš jer nije bilo para u njemu pa su morali da stave pare,na našoj granici pita carinik jel ima nešto za carinu,ja mu rekao pošto nas je bilo dvoje da idemo jednom mesečno,i da je svako za sebe kupio nešto malo za porodicu on samo bacio pogled u kabinu auta a posle u gepek i kaže vozi, tako da sam super prošao, u Tompakeru radi dosta naših iz Subotice tako da možete sve da pitate šta vas interesuje ili što nemožete da nadjete u radnji,jer dosta ima proizvoda da stoje u kutijama na podu,jer su se rafovi ispraznili a oni nestignu da ih napune.Sve u svemu ima dosta jeftinijih proizvoda, ima da su cene iste kao i kod nas a ima i da su neki proizvodi skuplji, Za sve koji hoće televizore naka sačekaju da prodje nova godina da odu specijalci,jer sada nemogu da rade ni veliki šverceri,a i carinici se boje,tako je bilo i prošle godine u decembru, to je neko moje iskustvo, ako nekom treba neka pomoć,tu sam.

#2000 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • Poruka:10055
  • ženski

Napisano: 12. Dec 2012 - 10:04

Pogledaj porukudragan0911 @ 11. Dec 2012 - 23:41

U subotu 8.12. sam bio do Segedina.
Tu sam stao i u kolima proveo 17sati čekajući da osposobe put.

Malo je falilo da i ja krenem na tu stranu ali u poslednjem trenu odlučih da to ipak bude Temišvar.

Postavljena slika

* * * M F T * * *

Postavljena slika *** Postavljena slika Postavljena slika Postavljena slika *** Postavljena slika

#2001 Ljuban

backpacker

• Član
  • Poruka:32

Napisano: 12. Dec 2012 - 10:28

Ovo za pare staviti u pasos prvi put cujem, idem u proseku 1x u 3 meseca i to jos nisam doziveo, doduse uvek idem na Horgos.
Kakve veze imaju specijalci sa televizorima, imas pravo da kupis sta hoces (naravno ako nije za sverc. to je onda druga prica).

#2002 jeca.........

turista

• Član
  • Poruka:66

Napisano: 12. Dec 2012 - 10:48

Dragane ,
da znas ako ti slucajno bude neispravan panel na lcd dobijas potvrdu za zamenu za nov koji se menja samo u radnji gde si kupio znaci da bi ponovo morao da ides u Segedin

#2003 srkins

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 12. Dec 2012 - 10:52

i još nešto za one koji idu u Tompaker i Hatar,postoje tri ulaza i izlaza na parking ispred diskonta, kada se vraćaju kući obavezno ići na treći tj.zadnji ulaz i izlaz jer jedino tu nema puna linija za levo, na prva dva je puna linija,a policija je skoro uvek tu u civilnim kolima i uniformama i kazna je 10000ft.

Pogledaj porukuLjuban @ 12. Dec 2012 - 10:28

Ovo za pare staviti u pasos prvi put cujem, idem u proseku 1x u 3 meseca i to jos nisam doziveo, doduse uvek idem na Horgos.
Kakve veze imaju specijalci sa televizorima, imas pravo da kupis sta hoces (naravno ako nije za sverc. to je onda druga prica).
ovo je ovako na kelebiji a specijalci rade strogo po zakonu, mada možeš da se nekad provučeš i sa većom cifrom od 100e po osobi, ali kada rasturaju svaki auto za sakrivenu bilo koju stvar makar to bilo i 2 čokolade pišu ti carinski prekršaj minimum 9000din.

imaš to i na horgošu valjda kako koja smena, ili kako im dodje,to ti je kada čekaš papire od afe po 2,3,4 sata

#2004 Cvrča

MFT moderator

• Član
  • Poruka:4121
  • ženski

Napisano: 12. Dec 2012 - 11:58

Pogledaj porukubiljagenije @ 11. Dec 2012 - 00:03

jedna agencija nece da stane, a drugi staju skoro na ukljucenju na auto put, sto nije uopste blizu, tako da mi treba neka novosadska
Pored onoga što sam napisala upravo sam videla da Grand Tours ima ture svake subote za 1000 dinara (+1e osiguranje). Kreće od Lokomotive, a na kratko svraća i u Morahalom banju.

#2005 vasici

backpacker

• Član

Napisano: 12. Dec 2012 - 12:13

Dragan0911,

hvala na toliko korisnih informacija i na strpljenju.Televizor je jos uvek u domenu razmisljanja,tako da otom-potom...Hvala jos jednom,a hvala i srkins,jer su takvi postovi sa konkretnim odgovorima i postavljenim cenama za odredjene proizvode najkorisniji za one koji nisu isli u Segedin,a nameravaju.

#2006 snjegurocka

turista

• Član
  • Poruka:58

Napisano: 12. Dec 2012 - 12:47

Pogledaj porukubiljagenije @ 10. Dec 2012 - 12:45

da li neko moze da mi preporuci neku agenciju ili da mi kaze koji je najlaksi nacin da odem u \segedin, zvala sam stanicu imam bus za 1680 din, mada me zanima da li pored toga treba da platim i osiguranje, a kad sam nazvala agenciju kazu 1500 plus osiguranje, mozda ima jos nesto za sta nisam saznala, pa mi recite ako znate, inace sam iz novog sada, najlakse mi je da idem za z stanice, tj autobuske, a ne kao neke agencije koje rade u saradnji sa bgd pa treba da ih cekam ispred rodica! :azdaja:

isti problem sam i ja letos imala, i sasvim slucajno sam naletela na stalis turs agenciju iz ns-a. s obzirom da nas je bilo svega 3 prijavljeno, covek nas je autom vozio za segedin (po meni mnooooogo bolje nego busom da smo se drndali) . vozio nas je tamo gde smo mi hteli (mi smo konkretno isli u arkad pa onda u tesco) i zadrzavali se koliko smo hteli! platila sam 1400din (bez ikakvog dodatnog osiguranja), nismo stajali za afu i od mene sve preporuke za njih. i koliko znam idu samo vikendom, ne radnim danima,tako je bilo letos. polazili smo ispred lokomotive kod z.stanice, a u povratku nas je ostavio gde je kome odgovaralo.

#2007 dragan0911

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 12. Dec 2012 - 14:50

@jeca.....
Može te li malo bolje da pojasnite to što ste pisali za panel i nošenje televizora za Madjarsku.
HVALA UNAPRED !

@srkiNS
Koliki je kurs bio 5.12. u Tomapakeru. Ja nisam bio od septembra pa mi te cene deluju malo velike. Te cene što ste pisali u dinarima predpostavljam da su sa skinutom afom ili ne.

@Ljuban
To za forinte u pasoš je na Kelebiji je praksa kad ima te puno robe u autu. Mi uvek stavimo 1000. Jedan put smo hteli da probamo bez tog. Bilo nas u autu četvoro vrednost robe oko 850€. Držali su nas u boksu za afu 1sat dok su druge puštali. Vratio pasoš carinik a papire ne. Sve dok nismo stavili 1000 u pasoš i dali mu ponovo pasoš nije nas pustio. Možda smo mi svi što stavljamo krivi jer smo ih tako i naučili. Kako ti prolaziš na afi bez 1000. Piši nam tvoja iskustva u vezi tog.
A što se tiče specijalaca i TV-a čovek je mislio da nemožete proći bez carine čak i ako imate vašeg carinika. A to da platite carinu na tv je neisplativa rabota jer dosta jeftinije može te kupiti taj isti TV iz Mađarske u Subotici od te kombinacije TV-AFA+CARINA
Ljudi iz Subotice rade televizore po porudžbini uglavnom za pola afe a neki i za trećinu.
Senior Web Developer

#2008 jeca.........

turista

• Član
  • Poruka:66

Napisano: 12. Dec 2012 - 17:35

Dragane,
Ako se na LCD pokvari Nesto tipa mrezni modul ili procesorska ploca Nesto sto Moze da se naruci do njih Onda se LCD popravlja medjutim ako je neispravan panel taj deo lg ne isporucuje nego vam daju potvrdu za zemenu da idete u prodavnicu I uzmete nov LCD tako da bi vi morali da idete u prodavnicu u Segedinu gde ste kupili da ga zamenite.

Potvrdu o zameni vam daje ovlasceni servis lg u vasem gradu ako ustanovi da je panel neispravan u garantnom roku I u Tom slucaju vi ga menjate za nov tamo gde ste kupili

#2009 srkins

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 12. Dec 2012 - 18:53

Pogledaj porukuvasici @ 12. Dec 2012 - 12:13

... hvala i srkins,jer su takvi postovi sa konkretnim odgovorima i postavljenim cenama za odredjene proizvode najkorisniji za one koji nisu isli u Segedin,a nameravaju.
nema na čemu,uvek je lepo kada možeš nekome da pomogneš.

moraš da platiš uvek je 1% od računa, mada i kada daš više zna carinik da zezne nešto pa posle neće da vrate afu u diskontu,a za televizore jeftinije je kod švercera koji rade na veliko jer oni plaćaju carinicima do 20e po komadu u zavisnosti od modela.Poznajem ljude koji to rade,donesu ti tv kući.

#2010 Ljuban

backpacker

• Član
  • Poruka:32

Napisano: 12. Dec 2012 - 20:19

@dragan0911

Pa nemam sta da ti kazem, uglavnom idem sa drugarom, dakle nas dvojica i kupujemo samo za nas. Vrednost robe bude oko 250e po glavi, hrana uglavnom i ponekad nesto drugo. Na granici (Horgos) sve regularno, predamo racune i pasos i uredno nam to obrade pa teraj dalje. Jeste da cekamo u proseku par sati (svi cekaju) ali niko nista ne daje i zato sam se iznenadio za taj obicaj davanja, to na Horgosu do sada nismo videli a nema ni logike.
No medjutim, moguce je da na Kelebiji imaju taj obicaj da maltretiraju "sirotinju raju" ali za to je raja kriva zato sto na to pristaje.

Za TV sam razmotrio sve opcije (tamo i ovde) i jednostavno ne mogu da se slozim s tim da nema racuna, model koji nameravam da uzmem sve sa carinom i pdv, a posle povracaja afe odprilike da je za 100e jevtiniji nego u Bg a + sto ga ovde i nema u prodaji.

Broj korisnika koji čitaju temu: 5

Članovi: 1, gosti: 4, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)