Shopping u Segedinu

4275 poruka u ovoj temi

Postavljeno

Da li je neko isao u soping u Segedin? koje su cene hrane, da li je tacno da je tamo znatno jeftinija hrana nego ovde?pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

Hm..ovoj temi sigurno nije mesto ovde, al da ti odgovorim, verujem da će je već neko prebaciti gde treba.

Idem često u Segedin i ono što mogu da ti kažem je da je hrana nešto jeftinija, ali ne džabe kako mnogi govore. Isplati se pazariti u metrou (ukoliko imaš karticu za isti) , Cori, Tesku i to tako što ćeš nakoh pazara uraditi povraćaj poreza (afa). Gde god da pazariš, minimum je da potrošiš 42001 forinti i onda ti oni urade papire za taj povraćaj, koje overavaš kod madjarskih carinika, novac podižeš kad sledeći put dodješ tamo gde si i kupovao. Još nešto je novina kod naših carinika, a to je da od nedavno prave problem za meso, suhomesnato i mlečne proizvode, navodno stigla im neka uredba i to se ne sme unositi u zemlju. ( Miškovićevo maslo kažu) , mada ljudi i dalje nose pa idu ono na sreću hoće li proći ili ne. Meni je Segedin relativno blizu te mogu da idem često, ali ukoliko nisi negde u blizini to ti se i neće nešto isplatiti. Ukoliko te nešto interesuje pitaj. pozz .

1 euro = 285 forinti

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

@slatkiš

šoping je super, ali taj grad vredi videti i sam po sebi. imaju čak i jednu staru pravoslavnu crvu u centru. evo zvanični sajt http://tip.szegedvaros.hu/start.php ima na engleskom i nemačkom jeziku. preporučujem da se granica pređe kod Kelebije

:-)

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

ja sam bio u segedinu pre 7-8 godina, i bio u metrou i nije mi trebala kartica, nego na osnovu pasosa dobijes dnevnu... da li je sada drugacije? inace imam nasu metro karticu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Da li u Segedinu ima i prodavnica tipa C&A, H&M... Ili nekih boljih markiranih stvari?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Samo da kazem da NE TREBA kartica da bi se kupovalo u metrou, vec se na osnovu pasosa dobije papir A4 formata koji igra ulogu kartice! Citao sam po netu, svi govore da treba a evo ja bio u segedinu par dan pre nove godine i na ovaj nacin kupovao u metrou! Ne razumem ljude koji govore neproverene stvari, a tih je jako mnogo!

Bio sam u Seged plazi, citajuci po netu da je to veliki shoping mall! Totalno razocarenje, nije ni 20% velicine od nasa dva u BGu! Nisam video da li postoje te dve prodavnice, nisam mnogo setao po gradu! ALi cenim da nema! Za pravi soping treba otici u Budimpestu ili Bec... u segedin uglavnom samo za klopu i to u Metrou(pre svih) , pa COra , Tesco...i kako sam cuo od nasih koje sam sreo u metrou, koji su uzimali svoj novac od povracaja afa-e ,da je sada min 200e da bi se dobio taj povracaj!

1e je oko 275forinti

Izmenjeno (Nesapancevo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

a koji je postupak povracaja afe?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

procitaj drugi post...

opisano u samo jednoj recenici a sasvim jasno...

Izmenjeno (Nesapancevo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

http://www.metro.co.hu/

http://cora.hu/

http://www.tesco.hu/stores.php

Ovo da ne treba kartica u Metrou nisam znao, ali to je sjajna informacija jer je moje iskustvo da je Metro najjeftiniji sto se tice hrane.

A odmah pored su i Cora i Practicer.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ako je neko raspolozen da ide do Segedina ovih dana moze samnom, planiram u petak ili ponedeljak da idem, pa ima jos jedno ili dva mesta, podelimo troskove goriva i putarina, a i u drustvu je lepse.

Ja sam u Beogradu, a vise informacija preko PM-a.

Poz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Metro rules ;)

Kad udes u metro, sa leve strane je pult, gde das pasos i kazes da hoces da udjes, sacekas nekoliko trenutaka, i dobijes taj papir! Ja kada sam bio, devojka za pultom je govorila srpski!

Kada malo bolje razmislim , nije madjarska bas toliko jeftinija od nas, nego ima proizvoda kojih nema kod nas, tj.veci je izbor, a i ja volim da probam nesto novo! Zavidim Suboticanima i okolini ;)

strikan- ideja ti je super, ali ja sam skoro bio, pa cu verovatno opet ici na prolece! Nacis vec nekog! :) ja sam isao preko Zrenjanina, Sente, da bih izbegao putarinu! Putuje se oko pola sata duze, ali putarina u oba smera je cini mi se oko 1000din! Nemoj da se prevaris pa da kupis vinjetu u madjarskoj, jer taj deo auto puta i puteva oko Segedina je besplatan za automobile!

srecan put

Izmenjeno (Nesapancevo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ma vec nas ima dvojica sigurnih, cekam treceg da se javi, tako da ima jos jedno ili dva mesta. A mrzi me da idem okolo, nisu te putarine strasne, tako da cu auto putem. To sam negde procitao da se za tu deonicu puta ne kupuje vinjeta ali i da se placa 4 eura nije strasno.

A sto se tice cena, mogu ti reci da je u mom slucaju razlika i te kako velika za TV koji planiram da kupim. Tako da sada idem ono da izvidim cene, i da narucim tv ako ga ne budu imali na lageru.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

na sajtu njihovog automoto saveza postoji mapa na kojoj pise gde , za koga i koliko se placa!

Ako ne uspes da sakrijes TV, plaztices carinu i porez, sto zajedno iznosi(procitah u novinama pre neki dan ) 30%... ali obzirom da ces povratiti madjarski porez, onda te na kraju izadje nekih 10% skuplje nego sto platis i radnji!

Izmenjeno (Nesapancevo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Upravo tako, ni ne mislim da krijem televizor, ionako uzimam 107 cm, tako da bi to malo teze bilo da se sakrije :)

Mislim da platim carinu i porez, i kada uradim povracaj poreza izaci ce me opet dosta jefinije nego u Beogradu da ga kupim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

i ja bih u soping tamo...:)) samo, zanima me da li neko moze da mi preporuci pristojan hotel ili hostel u segedinu a da nije preskup...zbog nekih drugih planova mislim da cu u segedin stici predvece a posto je vikend u pitanju rekoh sebi sto da ne prespavam i vidim malo grada...cini mi se da ima sta da se vidi bar za jedan dan....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Naši članovi

50140
    Ukupno članova
    1059
    Najviše članova online
    Novi članovi
    dz0nner
    Pridružio/la se
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21046
    Ukupno tema
    626820
    Ukupno poruka