Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Shopping u Segedinu

3601 odgovora na temu

#1 jokii

backpacker

• Član
  • Poruka:7
  • ženski

Napisano: 25. Apr 2009 - 21:31

Da li je neko isao u soping u Segedin? koje su cene hrane, da li je tacno da je tamo znatno jeftinija hrana nego ovde?pozzz

#2 slatkiš

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:394
  • ženski

Napisano: 27. Apr 2009 - 13:42

Hm..ovoj temi sigurno nije mesto ovde, al da ti odgovorim, verujem da će je već neko prebaciti gde treba.

Idem često u Segedin i ono što mogu da ti kažem je da je hrana nešto jeftinija, ali ne džabe kako mnogi govore. Isplati se pazariti u metrou (ukoliko imaš karticu za isti) , Cori, Tesku i to tako što ćeš nakoh pazara uraditi povraćaj poreza (afa). Gde god da pazariš, minimum je da potrošiš 42001 forinti i onda ti oni urade papire za taj povraćaj, koje overavaš kod madjarskih carinika, novac podižeš kad sledeći put dodješ tamo gde si i kupovao. Još nešto je novina kod naših carinika, a to je da od nedavno prave problem za meso, suhomesnato i mlečne proizvode, navodno stigla im neka uredba i to se ne sme unositi u zemlju. ( Miškovićevo maslo kažu) , mada ljudi i dalje nose pa idu ono na sreću hoće li proći ili ne. Meni je Segedin relativno blizu te mogu da idem često, ali ukoliko nisi negde u blizini to ti se i neće nešto isplatiti. Ukoliko te nešto interesuje pitaj. pozz .
1 euro = 285 forinti

#3 krs-1

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 15. Jun 2009 - 12:37

@slatkiš

šoping je super, ali taj grad vredi videti i sam po sebi. imaju čak i jednu staru pravoslavnu crvu u centru. evo zvanični sajt http://tip.szegedvaros.hu/start.php ima na engleskom i nemačkom jeziku. preporučujem da se granica pređe kod Kelebije
:-)

Ovu poruku je izmenio mikap: 22. Dec 2011 - 19:01
Obrisan citat, direktan odgovor na post

#4 Shonepa

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:265

Napisano: 28. Sep 2009 - 19:26

ja sam bio u segedinu pre 7-8 godina, i bio u metrou i nije mi trebala kartica, nego na osnovu pasosa dobijes dnevnu... da li je sada drugacije? inace imam nasu metro karticu

#5 kikik

putnik

• Član
  • Poruka:109

Napisano: 12. Jan 2010 - 02:01

Da li u Segedinu ima i prodavnica tipa C&A, H&M... Ili nekih boljih markiranih stvari?

#6 Shonepa

iskusni putnik

• Član

Napisano: 13. Jan 2010 - 03:26

Samo da kazem da NE TREBA kartica da bi se kupovalo u metrou, vec se na osnovu pasosa dobije papir A4 formata koji igra ulogu kartice! Citao sam po netu, svi govore da treba a evo ja bio u segedinu par dan pre nove godine i na ovaj nacin kupovao u metrou! Ne razumem ljude koji govore neproverene stvari, a tih je jako mnogo!
Bio sam u Seged plazi, citajuci po netu da je to veliki shoping mall! Totalno razocarenje, nije ni 20% velicine od nasa dva u BGu! Nisam video da li postoje te dve prodavnice, nisam mnogo setao po gradu! ALi cenim da nema! Za pravi soping treba otici u Budimpestu ili Bec... u segedin uglavnom samo za klopu i to u Metrou(pre svih) , pa COra , Tesco...i kako sam cuo od nasih koje sam sreo u metrou, koji su uzimali svoj novac od povracaja afa-e ,da je sada min 200e da bi se dobio taj povracaj!
1e je oko 275forinti

#7 danijel86

backpacker

• Član
  • Poruka:20
  • muški

Napisano: 13. Jan 2010 - 12:03

a koji je postupak povracaja afe?

#8 Shonepa

iskusni putnik

• Član

Napisano: 13. Jan 2010 - 14:11

procitaj drugi post...
opisano u samo jednoj recenici a sasvim jasno...

#9 volodja

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2205
  • muški

Napisano: 13. Jan 2010 - 14:33

http://www.metro.co.hu/

http://cora.hu/

http://www.tesco.hu/stores.php

Ovo da ne treba kartica u Metrou nisam znao, ali to je sjajna informacija jer je moje iskustvo da je Metro najjeftiniji sto se tice hrane.
A odmah pored su i Cora i Practicer.

#10 strikan

backpacker

• Član
  • Poruka:48

Napisano: 13. Jan 2010 - 18:54

Ako je neko raspolozen da ide do Segedina ovih dana moze samnom, planiram u petak ili ponedeljak da idem, pa ima jos jedno ili dva mesta, podelimo troskove goriva i putarina, a i u drustvu je lepse.
Ja sam u Beogradu, a vise informacija preko PM-a.

Poz

#11 Shonepa

iskusni putnik

• Član

Napisano: 13. Jan 2010 - 20:54

Metro rules ;)
Kad udes u metro, sa leve strane je pult, gde das pasos i kazes da hoces da udjes, sacekas nekoliko trenutaka, i dobijes taj papir! Ja kada sam bio, devojka za pultom je govorila srpski!
Kada malo bolje razmislim , nije madjarska bas toliko jeftinija od nas, nego ima proizvoda kojih nema kod nas, tj.veci je izbor, a i ja volim da probam nesto novo! Zavidim Suboticanima i okolini ;)

strikan- ideja ti je super, ali ja sam skoro bio, pa cu verovatno opet ici na prolece! Nacis vec nekog! :) ja sam isao preko Zrenjanina, Sente, da bih izbegao putarinu! Putuje se oko pola sata duze, ali putarina u oba smera je cini mi se oko 1000din! Nemoj da se prevaris pa da kupis vinjetu u madjarskoj, jer taj deo auto puta i puteva oko Segedina je besplatan za automobile!
srecan put

#12 strikan

backpacker

• Član

Napisano: 13. Jan 2010 - 21:12

Ma vec nas ima dvojica sigurnih, cekam treceg da se javi, tako da ima jos jedno ili dva mesta. A mrzi me da idem okolo, nisu te putarine strasne, tako da cu auto putem. To sam negde procitao da se za tu deonicu puta ne kupuje vinjeta ali i da se placa 4 eura nije strasno.
A sto se tice cena, mogu ti reci da je u mom slucaju razlika i te kako velika za TV koji planiram da kupim. Tako da sada idem ono da izvidim cene, i da narucim tv ako ga ne budu imali na lageru.

#13 Shonepa

iskusni putnik

• Član

Napisano: 13. Jan 2010 - 21:36

na sajtu njihovog automoto saveza postoji mapa na kojoj pise gde , za koga i koliko se placa!
Ako ne uspes da sakrijes TV, plaztices carinu i porez, sto zajedno iznosi(procitah u novinama pre neki dan ) 30%... ali obzirom da ces povratiti madjarski porez, onda te na kraju izadje nekih 10% skuplje nego sto platis i radnji!

#14 strikan

backpacker

• Član

Napisano: 13. Jan 2010 - 22:47

Upravo tako, ni ne mislim da krijem televizor, ionako uzimam 107 cm, tako da bi to malo teze bilo da se sakrije :)
Mislim da platim carinu i porez, i kada uradim povracaj poreza izaci ce me opet dosta jefinije nego u Beogradu da ga kupim.

#15 mj84

backpacker

• Član
  • Poruka:12
  • ženski

Napisano: 28. Jan 2010 - 08:25

i ja bih u soping tamo...:)) samo, zanima me da li neko moze da mi preporuci pristojan hotel ili hostel u segedinu a da nije preskup...zbog nekih drugih planova mislim da cu u segedin stici predvece a posto je vikend u pitanju rekoh sebi sto da ne prespavam i vidim malo grada...cini mi se da ima sta da se vidi bar za jedan dan....

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)