Pachis beach - smeštaj i sve ostalo

291 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Da li mi neko moze reci nesto vise o hotelu "Pachis beach", koji je u ponudi agencije Magic.

Isli bismo sa detetom od godinu i po, kolima.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno

Na temi "Tasos-ostrvo koje se voli" ti je pisano o toj plazi i smestaju. Forumas Hasek je tamo bio, pa ce ti dati najbolje informacije....plaza ti je idealna za boravak sa tako malim detetom, jer ima prirodnog hlada i sva je u pesku, za ostalo pitaj Haseka, reci ce ti sve sto zna o tome...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Hvala Pefkari,ali mi pomozi i kazi na kojoj stranici pomenute teme jer je prilicno opsirna

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Goxy je napisao:

"Kao sto sam obecao kolegi Haseku pre mnogo strana dacu opis Pachisa tj onako kako sam ga ja doziveo.Pre toga moram da kazem da sam Pachis odabrao bas zbog mirnog odmora, jer posle saobracajke iz koje smo se supruga,ostali saputnici i ja izvukli samo zbog toga sto su se otvorili svi airbag-ovi,pa onda pada konstrukcije od 600 kg na mene i opet srecnog prezivljavanja bez ozbiljnijih povreda,pa onda jos mnogo sitnijih stvari i porodicnih tragedija, Pachis mi je delovao kao idealan za odmor i oporavak i u tome nisam pogresio.Dakle ovako - prvi dan i dolazak u hotel mi se ucinio kao mozda promasaj jer nas je docekala starija gospodja koja je naravno znala samo nemacki,pa onda sleganje ramena naseg vodica Milene ( koja je inace jako ljubazna i simpaticna devojka ) kad je videla gde nas ostavlja,pa onda sok kada smo usli u sobu koja je bila u ocajnom stanju ( kupatilo - iz slivnika se osecao strasan smrad da ni 17 osvezivaca nije mogao da ga neutralise, soba - strasna prasina po policama i u ormanu, pesak na podu sobe,onda ventilator koji je izvlacio dim iz kuhinje i pravio toliku buku nocu kao da polece avion,tako da nam je bilo drago kada smo za promenu culi cvrcke koje je pominjao Hasek u svom opisu,u sobi nije bilo ni agenciji obecanih frizidera,fena i ventilatora ) taj dan se zavrsio tako sto smo samo ostavili kofere u sobi uzeli kupace i ostatak dana proveli na plazi.Drugi dan odlazak u Rachoni, supermarket Gekas kupovina krpa,tecnosti i ostalih gluposti za odrzavanje cistoce,povratak u hotel ciscenje sobe,kupatila i terase,posle toga zene koje su cistile svaki dan nisu imale tezak posao,dan se naravno zavrsio na plazi sa ogromnom kriglom domaceg piva u ruci i debeloj hladovini drveca na samoj plazi.Treci dan,e sad pocinje odmor,ali da vas ne bih davio sa opisima svakog dana,obilazaka plaza i naselja po Tasosu dacu samo opis Pachisa.Posle pocetnog soka zbog smestaja i soba (kako rece Hasek kao iz Radovana 3) verujte covek se vrlo brzo povrati i seti se da mu sobe,kupatila i ostale gluposti nisu na prvom mestu. Sam hotel jako simpaticno mestasce naravno za one kojima stvari pominjane gore nisu toliko bitne,dvoriste prepuno maslina,cveca,smokvi i raznoraznih biljaka sa sve poljskim wc-om u sredini kompleksa deluje lepo ukomponovano sa prekrivenom bastom hotelskog restorana.Hrana u restoranu-dorucak malo monoton,ruckovi i vecere za svih deset dana stvarno nisam uspeo da nadjem ni jednu zamerku,hrana im je po meni cak i odlicna,a sve to prelivano odlicnim domacim pivom i belim vinom.Osoblje hotela uglavnom Bugari osim stare gospodje mame,brata koji vodi restoran i sefa kako ga oni zovu (inace je gazda hotela) sve u svemu porodicna atmosfera.Od ostalih desavanja na plazi dva kafica sa dobrom muzikom i jedna taverna sa dobrom klopom.Sama plaza bi mogla da bude malo cistija ali i pored toga jedna od najlepsih sa neobavezno poredjanim lezaljkama i suncobranima ( cena kompleta od dve lezaljke i suncobrana 6 e )drvecem,peskom,dobrim prilazom u vodu,biserno cistom vodom,plicakom ( u dubljim delovima ima trave )guzva jedino vikendom kada se sjate svi na Pachis.Od zivuljki na Pachisu ima po malo osa i pcela,po malo komaraca sve podnosljivo i kako kazu u dosta manjim kolicinama nego prethodnih godina,meduza i jezeva nema (sto nije bio slucaj sa ostalim mestima u kojima su bili gosti iz iste agencije) e da ima morskih krastavaca malo vise ali oni stvarno ne smetaju uzitku kupanja u malo hladnijoj vodi mora za taj period.Gosti hotela ulavnom Nemci i Nemice,Cesi,Talijanke,Grci i poneki Srbin ( bogami Hasek ja srecom nevide one pederase ali su zato Nemice,Cehinje,Talijanke i Grkinje izgleda bile u najjacem sastavu ).Sve u svemu simpaticno malo mestasce i stvarno sam se razocarao kada sam od gazde cuo da ce ga najverovatnije srusiti zbog nekog tamo hotela koji ce donositi vise para i preuredjivanja plaze u sterilno cistu sa milimetarski tacno poredjanim lezaljkama.Posle svega dozivljenog stvarno sam teska srca napustio Pachis i sam Tasos i shvatio da me je isti kupio za sva vremena.Sto se Nikane tice stvarno mi je krivo sto smo je upoznali tek poslednjeg dana jer je devojka posle svega pomenutog na ovom forumu i druzenja sa ljudima sa foruma pa preko spremnosti da uvek pomogne nasim ljudima stvarno biser Tasosa i nebih mogao da je zamislim ni na jednom drugom mestu."
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Super,takav opis mi je trebao.MM je vise za varijantu Limenas,zivlje mesto,gde uvece mozemo da prosetamo,malog kada se uspava da prenesemo do sobe ,a preko dana da kolima odemo na obliznje plaze.To mu je bolja varijanta nego nocu da idemo u Limenas i uspavano dete da vozimo nazad po mraku.Ja sam bila za varijantu Pachis,mada me je pokolebao opis pomenutog smestaja.Sta vi mislite,pogotovu oni koji imaju malu decu,za koju soluciju biste se odlucili.A da,mm je doduse bio i protiv Tasosa,ne zbog Tasosa,nego zbog deteta od 1.5 godine,trajekta,sta ako se razboli itd

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Trajektom se iz Keramotija do Tasosa stiže za manje od pola sata, karte nisu skupe, česti su, te to nije nikakav problem. Na ostrvu, lekar postoji u svakom mestu, a i mini bolnica u Skali Prino, te ni zbog toga ne bi trebalo da brinete. E sad, da li je Pachis hotel pravi izbor ili nije, čućete i od našeg Hašeka, ako se javi. Međutim, ne verujem da bi Hašek ponovo uplatio taj hotel, da nije bio zadovoljan. Koliko sam ja shvatila, u pitanju je smeštaj nižeg ranga, sa solidnom klopom i odličnom pozicijom, a pritom izuzetno povoljan. A ako ste pre za hotelski smeštaj srednjeg ili višeg ranga, onda se zna: hoteli u Pefkariju (Akti, Esperia, Kapaxi, Green velvet, Thassos), Skali Rahoni (Rahoni bay...) ili u Potosu (Alexandra beach, Kamari, Sirines). U većini tih hotela je povoljnost to što dete od 1,5 godinu boravi besplatno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Sad tek videh ovu temu.

S obzirom da sam već više puta pisao o tome - neću da se ponavljam.

Ko što reče Mirabi, ne bi ponovo uplatio da nisam bio zadovoljan.

Neću da preporučujem ništa, jer je to nezahvalno. Čitajući ove forume i različite doživljaje istih mesta, svatio sam koliko ljudi imaju različite standarde.

Neko pomenu smeštaj nižeg ranga. Nemam pojma šta to znači.

- Čisto, pristojno, na idealnom mestu. Klopa solidna, ništa ni bolja ni lošija od onoga što jedem kod kuće.

Na more i ne odlazim da bi se prežderavao kojekakvim egzotičnim đakonijama i švedskim stolovima sa 15 vrsta salata, slatkiša itd.

Niti imam nameru da plaćam eksstra cenu da bi 10 dana gledao u italijanske pločice iznajmljenog kupatila, zatvarao vrata i prozore da bi pustio klimu, niti mi treba tv da gledam grčke kanale (niti bilo koje druge kanale)

- Ono što nema cenu je veranda pod maslinama i zvuk zrikavaca koji razbija jednoličnu noćnu tišinu i šum talasa. A po tom pitanju - Pahis je smeštaj ekstra kvaliteta.

Činjenice:

- do plaže i mora - 50metara

- nema klimu nema tv

- sobice male, čiste.

- doručak kontinentalni, večera - jedno jelo, nema biranja

- priroda i ambijent fenomenalni

- porodice s decom. puno društva kao garancija da dete nećete osetiti

- nema prodavnice u blizini. Mora kolima - 2 km.

- prvo mesto za izlazak - Limenas oko 8 km.

U kakve rupe sve ljudi idu, daleko od plaže, crvljivi nameštaj - za iste pare.

Ovo je ipak hotel, pansion. Dođeš, pojedeš, odeš. Nema kupovine, spremanja, pranja sudova.

Tv, klimu i pločice imam kod kuće. A i žena (kad je lepo zamolim) ume da spremi dobru klopu.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Sad tek videh ovu temu.

S obzirom da sam već više puta pisao o tome - neću da se ponavljam.

Ko što reče Mirabi, ne bi ponovo uplatio da nisam bio zadovoljan.

Neću da preporučujem ništa, jer je to nezahvalno. Čitajući ove forume i različite doživljaje istih mesta, svatio sam koliko ljudi imaju različite standarde.

Neko pomenu smeštaj nižeg ranga. Nemam pojma šta to znači.

- Čisto, pristojno, na idealnom mestu. Klopa solidna, ništa ni bolja ni lošija od onoga što jedem kod kuće.

Na more i ne odlazim da bi se prežderavao kojekakvim egzotičnim đakonijama i švedskim stolovima sa 15 vrsta salata, slatkiša itd.

Niti imam nameru da plaćam eksstra cenu da bi 10 dana gledao u italijanske pločice iznajmljenog kupatila, zatvarao vrata i prozore da bi pustio klimu, niti mi treba tv da gledam grčke kanale (niti bilo koje druge kanale)

- Ono što nema cenu je veranda pod maslinama i zvuk zrikavaca koji razbija jednoličnu noćnu tišinu i šum talasa. A po tom pitanju - Pahis je smeštaj ekstra kvaliteta.

Činjenice:

- do plaže i mora - 50metara

- nema klimu nema tv

- sobice male, čiste.

- doručak kontinentalni, večera - jedno jelo, nema biranja

- priroda i ambijent fenomenalni

- porodice s decom. puno društva kao garancija da dete nećete osetiti

- nema prodavnice u blizini. Mora kolima - 2 km.

- prvo mesto za izlazak - Limenas oko 8 km.

U kakve rupe sve ljudi idu, daleko od plaže, crvljivi nameštaj - za iste pare.

Ovo je ipak hotel, pansion. Dođeš, pojedeš, odeš. Nema kupovine, spremanja, pranja sudova.

Tv, klimu i pločice imam kod kuće. A i žena (kad je lepo zamolim) ume da spremi dobru klopu.

Hasek,slazem se sa tobom.Meni je vazno da ne budem sa detetom u sobi od 11 do 5 popodne,vec napolje,na plazi, u hladovini borova.Za smestaj mi je bitno da nije neka stroka,bubasvabe,smrdljiva kanalizacija i sl.Klimu i kada sam imala nisam imala potrebe da koristim,nocu je uvek bilo prijatno a danju i nismo u sobi.Ja na odmor i idem da se odmorim, pored ostalog i od tv.Ozbiljno razmisljam o Pachisu.Dosta sam proputovala Grcku,a verovali ili ne ,na Tasos nisam bila,ali tu je sada malo dete i gledamo da se ne udaljavamo mnogo,da idemo kolima i sl.Koji je najbolji period za Tasos,i sto se tice vremena a i guzvi?Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Hasek,slazem se sa tobom.Meni je vazno da ne budem sa detetom u sobi od 11 do 5 popodne,vec napolje,na plazi, u hladovini borova.Za smestaj mi je bitno da nije neka stroka,bubasvabe,smrdljiva kanalizacija i sl.Klimu i kada sam imala nisam imala potrebe da koristim,nocu je uvek bilo prijatno a danju i nismo u sobi.Ja na odmor i idem da se odmorim, pored ostalog i od tv.Ozbiljno razmisljam o Pachisu.Dosta sam proputovala Grcku,a verovali ili ne ,na Tasos nisam bila,ali tu je sada malo dete i gledamo da se ne udaljavamo mnogo,da idemo kolima i sl.Koji je najbolji period za Tasos,i sto se tice vremena a i guzvi?Pozz

Poslednje dve godine sam išao od 12 do 22 jula.

Pretprošle godine je bilo idealno, bez ikakve gužve, ljudi dovoljno da ti ne bude dosadno i da se ne pitaš gde sam pogrešio i šta nije u redu sa ovim mestom a opet ne previše da te guše na plaži i u gradu.

Prošle godine u istom periodu je bilo primetno više turista. Limenas je uveče bio već problematičan za šetnju od gužve, a i na plažama više nije bila onakva komocija.

- Naravno, sve to je još uvek daleko od gužvi u Crnoj Gori.

U principu mislim da bi prva polovina jula bila najbolji odnos dobrog vremena i nedostatka gužve.

U avgustu nisam bio ali prema pričama drugih - tu je špic.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pricala sa prijateljima koji su bili na Tasos, i oni misle da se secaju pomenute plaze,misle da je uska,i kazu da tu oko Scala Rahoni ne valja jer su tu neke naftne platforme.Nisu me bas ubedili,ali najbolje vas da pitam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pricala sa prijateljima koji su bili na Tasos, i oni misle da se secaju pomenute plaze,misle da je uska,i kazu da tu oko Scala Rahoni ne valja jer su tu neke naftne platforme.Nisu me bas ubedili,ali najbolje vas da pitam

Pa ne bi rekao da je plaža uska ali nije ni nešto široka. Kolika god da je, gužvu na njoj nisam iskusio.

A naftna platforma postoji, ne oko Scala Rahonija već negde oko Prinosa i negde je na pola puta od kopna do ostrva, možda bliže kopnu. Vidi se sa plaže u daljini ta platforma. Nije romatnično ali nije ni strašno. Noću liči na veliki osvetljeni brod :D

Ja sam se svega 2 puta upecao na naftnu mrlju, ali nije strašno - lako se skida :D

Sve zavisi na koju stranu vetar duva, ako i donese naftu do plaže - ujutro službenici hotela zapale vodu po površini, nafta izgori i dok gosti doručkuju - more je spremno da primi kupače.

Izvinjavam se zbog poslednjeg pasusa, nisam odoleo a da se malo ne našalim :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ma kakva nafta u vodi na Tasosu. To su gluposti. Tamo je voda svuda bistra i čista. A ta naftna platforma se vidi u daljini, na pučini, kad je extra vedro, bliže kopnu (npr. negde između Asprovalte i Kavale) i nikakve veze sa ostrvom nema. Ako je izbunarim na nekoj slici, okačiću je ovde.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ja sam se svega 2 puta upecao na naftnu mrlju, ali nije strašno - lako se skida :D

Sve zavisi na koju stranu vetar duva, ako i donese naftu do plaže - ujutro službenici hotela zapale vodu po površini, nafta izgori i dok gosti doručkuju - more je spremno da primi kupače.

Izvinjavam se zbog poslednjeg pasusa, nisam odoleo a da se malo ne našalim :bez-zuba:

A ovde sam se i ja "upecala" i zinula od cuda! :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Razmisljamo da uplatimo letovanje.Dvoumimo se izmedju Halkidikija i Tasosa.Sto se tice Tasosa tu se dvoumimo izmedji Pachisa i Scale Potamie.Posto imamo bas malo dete,bice nekih 16 meseci kada budemo bili na moru,i da je u pitanju i trudnica,sta biste nam savetovali,mogu i druge opcije.Da napomenem da volimo uvece da prosetamo,popijemo pice,ne mora da smo u vecem mestu ali da je relativno blizu,do 10 min,idemo kolima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ma kakva nafta u vodi na Tasosu. To su gluposti. Tamo je voda svuda bistra i čista. A ta naftna platforma se vidi u daljini, na pučini, kad je extra vedro, bliže kopnu (npr. negde između Asprovalte i Kavale) i nikakve veze sa ostrvom nema. Ako je izbunarim na nekoj slici, okačiću je ovde.

Evo ja je izbunarih...

s6001471.jpg

Izmenjeno (Gulanfer)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21172
    Ukupno tema
    634157
    Ukupno poruka