Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Put do Atine

164 odgovora na temu

#121 Грд

turista

• Član
  • Poruka:90
  • muški

Napisano: 01. Jul 2010 - 07:13

Pogledaj porukubicca @ 30. Jun 2010 - 19:55

Jedno 12-15 evra. Ja sam isao malo zaobilaznim putem pa ne mogu precizno da ti kazem (od Soluna do Meteora preko Larise, pa onda od Meteora preko Lamie do Atine). Imas naplatnu rampu tamo negde blizu kad se spajaju put od Evzonija i auto put od Soluna, pa se sledeca valjda ne placa jer su u toku radovi (20ak km pre Katerinija), pa imas jednu na ulasku u Tempi (ili na izlasku, malo sam pomesao) i imas sigurno jos jedno 2 pre Atine i jedna za ulazak u Atinu. Cene su od 1,9e do 2,9e.

Хвала!   :D

Ја сам мислио да су око 12 евра, а онда налетех на пост у оквиру теме Скиатос који је поставио Миле-мобилни са линком ка чланку из грчких новина:

http://news.exnet.gr...oiksan-ta-tempi

у којем пише да су путарине 19.5 евра укупно. 

#122 bicca

putnik

• Član
  • Poruka:142
  • muški

Napisano: 01. Jul 2010 - 09:09

Uh, sad si me malo zbunio :)

Svekupno sam platio 37e putarine (Srbija-9e, Makedonija-3e, Solun-Larisa-Meteori-Lamia-Atina, Atina-Patra-Kilini~9e).
Tako da moze biti da je to cifra, ali ako ne radi ta jedna naplatna rampa onda je za toliko i manje

#123 Грд

turista

• Član
  • muški

Napisano: 01. Jul 2010 - 13:48

Pogledaj porukubicca @ 01. Jul 2010 - 09:09

Uh, sad si me malo zbunio :)

Svekupno sam platio 37e putarine (Srbija-9e, Makedonija-3e, Solun-Larisa-Meteori-Lamia-Atina, Atina-Patra-Kilini~9e).
Tako da moze biti da je to cifra, ali ako ne radi ta jedna naplatna rampa onda je za toliko i manje

Хвала још једном!!! :kez:

И ја сам збуњен, али ако рачунам на најскупље, обрадоваће ме сваки евро који буде прекомандован са путарине на рецину и маслине...  :D ммммммммммммммм.......

#124 bicca

putnik

• Član
  • Poruka:142
  • muški

Napisano: 01. Jul 2010 - 18:15

E Boga mi, tesko ces prebaciti putarine na masline. Meni nije jasno, u Solunu, Haniotiju i Pefkohoriju, masline su pa bar jedno duplo skuplje nego u Veru u Beogradu ili bilo gde u Beogradu. Frapirao sam se. Mislim da je neko malo pakovanje u kesi u supermarketima oko 4-5e.

Pitao sam moje prijatelje Grke iz Atine zasto je to tako, kako je moguce da Srbija koja uvozi masline ima jeftinije masline od drzave koja prakticno samo to i ima kao proizvod. Objasnjenje kao da su to turisticka mesta, da treba da odem u region gde se masline prave i da je tu djaba. Stvarno glupo i nezamislivo.

#125 Грд

turista

• Član
  • muški

Napisano: 01. Jul 2010 - 18:21

Pogledaj porukubicca @ 01. Jul 2010 - 18:15

E Boga mi, tesko ces prebaciti putarine na masline. Meni nije jasno, u Solunu, Haniotiju i Pefkohoriju, masline su pa bar jedno duplo skuplje nego u Veru u Beogradu ili bilo gde u Beogradu. Frapirao sam se. Mislim da je neko malo pakovanje u kesi u supermarketima oko 4-5e.

Pitao sam moje prijatelje Grke iz Atine zasto je to tako, kako je moguce da Srbija koja uvozi masline ima jeftinije masline od drzave koja prakticno samo to i ima kao proizvod. Objasnjenje kao da su to turisticka mesta, da treba da odem u region gde se masline prave i da je tu djaba. Stvarno glupo i nezamislivo.

Зато ваља обилазити пасивне крајеве... :D

Прошле године на Лефкади куписмо од бабе крај пута 1,5л маслиновог уља (које је мирисало предивно) за, мислим, 4 евра. Скоро да сам плакао када га је нестало...

#126 Марија Љ.

putnik

• Član
  • Poruka:127
  • ženski

Napisano: 15. Jul 2010 - 22:29

Pogledaj porukuГрд @ 21. Jun 2010 - 07:44

Колико су сада путарине од Солуна до Атине?

Унапред хвала! :D

Управо се вратила из Атине. Путарине редом од границе према Атини:2,00 ; 2,80 ; 2,20 ; 1,00 ; 2,70 ; 2,40 ; 2,20 ; 2,30 ; 1,90; 2,70 Сачувала сам рачуне.

#127 GOTAM

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:209
  • ženski

Napisano: 18. Jul 2010 - 10:18

Pogledaj porukuМарија Љ. @ 15. Jul 2010 - 22:29

Управо се вратила из Атине. Путарине редом од границе према Атини:2,00 ; 2,80 ; 2,20 ; 1,00 ; 2,70 ; 2,40 ; 2,20 ; 2,30 ; 1,90; 2,70 Сачувала сам рачуне.
Mi smo prosle godine platili sve putarine ok 16 evra.
Znaci da su poskupeli!

#128 zeljkosrbin

backpacker

• Član
  • Poruka:14

Napisano: 28. Jul 2010 - 01:54

Pogledaj porukuГрд @ 21. Jun 2010 - 07:44

Колико су сада путарине од Солуна до Атине?

Унапред хвала! Postavljena slika

oko 25evra u jednom pravcu, sa tendencijom rasta...
jos 2 naplatne rampe treba da prorade, jedna kod Katerinija i jos jedna kod Atine...

#129 Casual

backpacker

• Član
  • Poruka:42
  • muški

Napisano: 13. Mar 2012 - 18:54

Drugari koja mi je najpovoljnija opcija da Atine... Posto nemam auto u obzir dolaze autobus, voz i eventualno avion... Medjutim koliko znam voz nema direktni do Atine, vec samo valjda do Skoplja? :) Koliko bi recimo mogla da me kosta povratna karta za autobus?Sta je po vama najbolja opcija? :)

#130 tatatatira

turista

• Član
  • Poruka:75
  • ženski

Napisano: 20. Mar 2012 - 22:24

Pogledaj porukuCasual @ 13. Mar 2012 - 18:54

Koliko bi recimo mogla da me kosta povratna karta za autobus?

Letos je povratna u Alamanisu koštala ravno 10000 din.

#131 bokijoki

turista

• Član
  • Poruka:74

Napisano: 04. Aug 2012 - 14:24

Da li mozda neko mozda zna, gde su sve naplatne rampe od ulaza u grcku do atine, i koje su cene putarina, tacne....Trazim po netu i nesto se uopste ne mogu da nadjem ono sto mi treba...najboje bi bilo kada bi postojale ucrtana naplatna mesta na nekoj karti zajedno sa cenama putarina. Pokusavam da nadjem ne nekom njihovom zvanicnom sajtu ali ne uspevam... :rolleyes:

#132 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 04. Aug 2012 - 22:22

23,5 e je do Atine,a ima ih mnogo. Malo, malo pa pumpa. Svako selo ima naplatnu :). Ako ti bas treba tacno, da vidim po papiricima naplate?
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#133 bokijoki

turista

• Član
  • Poruka:74

Napisano: 06. Aug 2012 - 14:15

Ne bih da te maltretiram da sad gledas po pairicima pa da mi prekucavas, vise sam mislio ako ima negde na nekom grckom sajtu spisak i lokacija naplatnih rampi...nemoguce da nema takav sajt...verovatno je na grckom pa pretragom na engleskom ja ne mogu da ga nadjem...inace hvala za info da su putarine toliko...

Vise mi treba jer cu negde usput stajati dok budem isao do Atine pa da negde izbegnem putarinu ako je u pitanju jedan izlaz ranije i slicno, mislim iskljucim se jedan izlaz ranije i da ne platim putarinu, pa lokalnim putem do konkretnog mesta, ako me razumete...

#134 petronije2

putnik

• Član
  • Poruka:195
  • muški

Napisano: 06. Aug 2012 - 14:27

Mozda ti GavSa moze pomoci... :)
http://putovanja.inf...post__p__445150

A ovde je i zvanicni sajt Aegean A1 autoputa http://putovanja.inf...post__p__434279 sa mestima i cenama putarine. Jedino nisam nigde uspeo da nadjem zvanicni sajt sa naplatnim rampama od Lamije do Atine.

Putopis: Postavljena slika MFT: Postavljena slika Postavljena slika Postavljena slika Postavljena slika Postavljena slika

#135 volodja

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2213
  • muški

Napisano: 07. Aug 2012 - 12:24

Lamia-Athina (by viamichelin):

Tragana: Toll: 2.40 EUR
Thíva (bar): Toll: 2.50 EUR
Afidnes: Toll: 2.05 EUR

E sad kolko je to tacno ne znam jer viamichelin kaze da je ukupna putarina Evzonoi-Athens 18,55 evra!?!
Sto apsolutno nije tacno i siguran sam da je info od Infoputnice mnogo tacniji spram proslogodisnjeg licnog iskustva!

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)