mookaja

Put do Atine

200 poruka u ovoj temi

Jedno 12-15 evra. Ja sam isao malo zaobilaznim putem pa ne mogu precizno da ti kazem (od Soluna do Meteora preko Larise, pa onda od Meteora preko Lamie do Atine). Imas naplatnu rampu tamo negde blizu kad se spajaju put od Evzonija i auto put od Soluna, pa se sledeca valjda ne placa jer su u toku radovi (20ak km pre Katerinija), pa imas jednu na ulasku u Tempi (ili na izlasku, malo sam pomesao) i imas sigurno jos jedno 2 pre Atine i jedna za ulazak u Atinu. Cene su od 1,9e do 2,9e.

Хвала!   :D

Ја сам мислио да су око 12 евра, а онда налетех на пост у оквиру теме Скиатос који је поставио Миле-мобилни са линком ка чланку из грчких новина:

http://news.exnet.gr...oiksan-ta-tempi

у којем пише да су путарине 19.5 евра укупно. 

Izmenjeno (Грд)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, sad si me malo zbunio :)

Svekupno sam platio 37e putarine (Srbija-9e, Makedonija-3e, Solun-Larisa-Meteori-Lamia-Atina, Atina-Patra-Kilini~9e).

Tako da moze biti da je to cifra, ali ako ne radi ta jedna naplatna rampa onda je za toliko i manje

Izmenjeno (bicca)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, sad si me malo zbunio :)

Svekupno sam platio 37e putarine (Srbija-9e, Makedonija-3e, Solun-Larisa-Meteori-Lamia-Atina, Atina-Patra-Kilini~9e).

Tako da moze biti da je to cifra, ali ako ne radi ta jedna naplatna rampa onda je za toliko i manje

Хвала још једном!!! :kez:

И ја сам збуњен, али ако рачунам на најскупље, обрадоваће ме сваки евро који буде прекомандован са путарине на рецину и маслине...  :D ммммммммммммммм.......

Izmenjeno (Грд)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E Boga mi, tesko ces prebaciti putarine na masline. Meni nije jasno, u Solunu, Haniotiju i Pefkohoriju, masline su pa bar jedno duplo skuplje nego u Veru u Beogradu ili bilo gde u Beogradu. Frapirao sam se. Mislim da je neko malo pakovanje u kesi u supermarketima oko 4-5e.

Pitao sam moje prijatelje Grke iz Atine zasto je to tako, kako je moguce da Srbija koja uvozi masline ima jeftinije masline od drzave koja prakticno samo to i ima kao proizvod. Objasnjenje kao da su to turisticka mesta, da treba da odem u region gde se masline prave i da je tu djaba. Stvarno glupo i nezamislivo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E Boga mi, tesko ces prebaciti putarine na masline. Meni nije jasno, u Solunu, Haniotiju i Pefkohoriju, masline su pa bar jedno duplo skuplje nego u Veru u Beogradu ili bilo gde u Beogradu. Frapirao sam se. Mislim da je neko malo pakovanje u kesi u supermarketima oko 4-5e.

Pitao sam moje prijatelje Grke iz Atine zasto je to tako, kako je moguce da Srbija koja uvozi masline ima jeftinije masline od drzave koja prakticno samo to i ima kao proizvod. Objasnjenje kao da su to turisticka mesta, da treba da odem u region gde se masline prave i da je tu djaba. Stvarno glupo i nezamislivo.

Зато ваља обилазити пасивне крајеве... :D

Прошле године на Лефкади куписмо од бабе крај пута 1,5л маслиновог уља (које је мирисало предивно) за, мислим, 4 евра. Скоро да сам плакао када га је нестало...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Колико су сада путарине од Солуна до Атине?

Унапред хвала! :D

Управо се вратила из Атине. Путарине редом од границе према Атини:2,00 ; 2,80 ; 2,20 ; 1,00 ; 2,70 ; 2,40 ; 2,20 ; 2,30 ; 1,90; 2,70 Сачувала сам рачуне.

Izmenjeno (Марија Љ.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Управо се вратила из Атине. Путарине редом од границе према Атини:2,00 ; 2,80 ; 2,20 ; 1,00 ; 2,70 ; 2,40 ; 2,20 ; 2,30 ; 1,90; 2,70 Сачувала сам рачуне.

Mi smo prosle godine platili sve putarine ok 16 evra.

Znaci da su poskupeli!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Колико су сада путарине од Солуна до Атине?

Унапред хвала! biggrin.jpg

oko 25evra u jednom pravcu, sa tendencijom rasta...

jos 2 naplatne rampe treba da prorade, jedna kod Katerinija i jos jedna kod Atine...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari koja mi je najpovoljnija opcija da Atine... Posto nemam auto u obzir dolaze autobus, voz i eventualno avion... Medjutim koliko znam voz nema direktni do Atine, vec samo valjda do Skoplja? :) Koliko bi recimo mogla da me kosta povratna karta za autobus?Sta je po vama najbolja opcija? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko bi recimo mogla da me kosta povratna karta za autobus?

Letos je povratna u Alamanisu koštala ravno 10000 din.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mozda neko mozda zna, gde su sve naplatne rampe od ulaza u grcku do atine, i koje su cene putarina, tacne....Trazim po netu i nesto se uopste ne mogu da nadjem ono sto mi treba...najboje bi bilo kada bi postojale ucrtana naplatna mesta na nekoj karti zajedno sa cenama putarina. Pokusavam da nadjem ne nekom njihovom zvanicnom sajtu ali ne uspevam... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

23,5 e je do Atine,a ima ih mnogo. Malo, malo pa pumpa. Svako selo ima naplatnu :). Ako ti bas treba tacno, da vidim po papiricima naplate?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne bih da te maltretiram da sad gledas po pairicima pa da mi prekucavas, vise sam mislio ako ima negde na nekom grckom sajtu spisak i lokacija naplatnih rampi...nemoguce da nema takav sajt...verovatno je na grckom pa pretragom na engleskom ja ne mogu da ga nadjem...inace hvala za info da su putarine toliko...

Vise mi treba jer cu negde usput stajati dok budem isao do Atine pa da negde izbegnem putarinu ako je u pitanju jedan izlaz ranije i slicno, mislim iskljucim se jedan izlaz ranije i da ne platim putarinu, pa lokalnim putem do konkretnog mesta, ako me razumete...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lamia-Athina (by viamichelin):

Tragana: Toll: 2.40 EUR

Thíva (bar): Toll: 2.50 EUR

Afidnes: Toll: 2.05 EUR

E sad kolko je to tacno ne znam jer viamichelin kaze da je ukupna putarina Evzonoi-Athens 18,55 evra!?!

Sto apsolutno nije tacno i siguran sam da je info od Infoputnice mnogo tacniji spram proslogodisnjeg licnog iskustva!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21469
    Ukupno tema
    662281
    Ukupno poruka