Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

NEA KALIKRATIA

481 odgovora na temu

#61 andrej26

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1255
  • muški

Napisano: 23. May 2010 - 13:39

Da li neko moze da pomogne sa opisom nekih okolnih dobrih plaza.

#62 Mirko

svetski putnik

• Član
  • Poruka:685
  • muški

Napisano: 23. May 2010 - 14:53

Kada kazes okolnih...na koju relaciju mislis? Da li si kolima tamo ili ides busom, pa bi otisao negde blize?

#63 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 23. May 2010 - 15:50

Pogledaj porukuMirko @ 23. May 2010 - 14:53

Kada kazes okolnih...na koju relaciju mislis? Da li si kolima tamo ili ides busom, pa bi otisao negde blize?
Kolima sam, ali mislim na okolne plaze, ne na Halkidikiju ili Sitoniji.
Neka dobra plaza u blizini za svaki dan, ako gradska ne bude odgovarala.

#64 talija

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1032
  • muški

Napisano: 23. May 2010 - 16:00

davno pre dvadesetak godina letovali smo u kalikratiji sa roditeljima i secam se da su nas jezevi na gradskoj plazi doslovce upropastili.neznam kako je sad tamo dosta je vremena proslo ali pamtim to letovanje kao najbolnije od svih letovanja
sine veli: ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom vratniku

#65 djidja021

putnik

• Član
  • Poruka:196
  • muški

Napisano: 23. May 2010 - 16:23

Pogledaj porukutalija @ 23. May 2010 - 16:00

davno pre dvadesetak godina letovali smo u kalikratiji sa roditeljima i secam se da su nas jezevi na gradskoj plazi doslovce upropastili.neznam kako je sad tamo dosta je vremena proslo ali pamtim to letovanje kao najbolnije od svih letovanja

Ja sam bio pre 15 godina i takodje je bilo ježeva ali manje. mesto je skroz ok, i mislim da su sada mnogo bolji uslovi. Treba paziti stvarno na ježeve i ima ih na marginama plaže na samoj plaži ih nisam viđao.

#66 talija

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1032
  • muški

Napisano: 23. May 2010 - 16:32

ne secam se zaista gde ih je bilo ali ih je bilo itekako.
verujem da od tada svasta promenilo i to na bolje naravno,pa su mozda pronasli mehanizam kako eliminisati jezeve.
sine veli: ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom vratniku

#67 eskontic

svetski putnik

• Član
  • Poruka:788
  • ženski

Napisano: 24. May 2010 - 08:03

Pogledaj porukujelenaa @ 19. May 2010 - 18:14

Cao,
hvala puno na odgovoru i informacijama
Mislim da smo napravili dobar izbor i da je bolja Dora od vile Filareti, a koju su nam isto preporucili.
Idemo sredinom jula i kad se vratimo bice svezih informacija
pozzz i hvala jos jednom

Izbor je sigurno bolji jer Filareti nemaju klimu....
radim,na poslu sam mk

#68 eskontic

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 24. May 2010 - 08:07

Pogledaj porukuandrej26 @ 23. May 2010 - 13:39

Da li neko moze da pomogne sa opisom nekih okolnih dobrih plaza.

Samo bih htela da dodam da se tamo raspitate kazu da postoji na 2-3 km od Kalikratije mini aqua park ......pa nam javi ....
radim,na poslu sam mk

#69 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 28. May 2010 - 07:47

Pogledaj porukueskontic @ 24. May 2010 - 08:07

Samo bih htela da dodam da se tamo raspitate kazu da postoji na 2-3 km od Kalikratije mini aqua park ......pa nam javi ....

Nije meni problem da javim nego se plasim da necu biti od pomoci za ovu godinu jer idemo tek u drugoj polovini avg.

#70 eskontic

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 28. May 2010 - 08:00

Pogledaj porukuandrej26 @ 28. May 2010 - 07:47

Nije meni problem da javim nego se plasim da necu biti od pomoci za ovu godinu jer idemo tek u drugoj polovini avg.

Ok ali ces nekom biti od pomoci za sledece leto.....
radim,na poslu sam mk

#71 Veselica

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2113
  • ženski

Napisano: 28. May 2010 - 14:21

To sam i ja čula, mi idemo 11 jula, i nakon povratka javljam...
-------------------------------

*** Budi dobar čovek, dobrota je veliko zdravlje - Duško Radović

Tasos koji smo zavoleli - I deo
Tasos koji smo zavoleli - II deo

#72 Mirko

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 28. May 2010 - 17:29

Da...mini aqua park se nalazi jako blizu kalikratije, na par minuta peske...nalazi se na jednoj velikoj i sirokoj plazi. Vikendom je na toj plazi prava zurka jer je ta plaza i to mesto jedno od najomiljenijih kod solunjana, tako da subotom a pogotovo nedeljom tamo je velika guzva a pre svega dobra zurka. E radnim danima je situacija znatno drugacija...plaza je pusta, cista...kafici u pozadini plaze su prazni i atmosfera je krajnje opustena...Na tu sam plazu sa familijom cesto dolazio... U mestu Nea plagia na 10 km daleko od kalikratije u pravcu Kasandre, se nalazi takodje lepa plaza...dugacka je oko 4 km i povezuje kalikratiju sa Dionisisom...Ali nekako mi se cini da je plaza ipak lepsa bas u delu gde je i plagija...Takodje na pocetku plagije, gde i plaza pocinje je dosta mirnije, nema bas toliko kafica i lezaljki, ali ako odete jedan km odatle, prema centru plagije, nailazite na bezbroj fantasticnih kafica, sa dobro uredjenom infrastrukturom, i igralistima za decu, i velikim platnima, dobrim barovima i fenomenalno uredjenim plazama koje se nalaze odmah ispred...
nadam se da sam pomogao...

#73 mungosava

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3102
  • ženski

Napisano: 28. May 2010 - 19:11

Pogledaj porukuMirko @ 28. May 2010 - 17:29

Da...mini aqua park se nalazi jako blizu kalikratije, na par minuta peske...nalazi se na jednoj velikoj i sirokoj plazi.

na google map sam nasla nesto sto lici, ali je snimak iz satelita u tom delu bas mutan, nalazi se juzno od grada, na plazi prema halkidikiju.
mirko, da li je to mini aqva park koji spominjes?
letujem u flogiti od 21.06.2010., idemo kolima i imamo nameru da prozujimo po okolnim plazama i gradovima.
javim utiske
m u n j o s a v a

#74 Mirko

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 28. May 2010 - 20:35

jeste, to bi trebalo da bude...nalazi se juzno na 2 km od kalikratije...na googlu earth se vidi velika plaza, a on se nalazi na pocetku....to je zaista mali ali simpatican park, i preporucujem da u njega idete nekim radnim danom a ne vikendom...
U blizini nea kalikratije odnosno kada idete iz flogite ka kalikratiji imate na 10 km daleko od glavnog puta, jednu fenomenalnu pecinu...Petralona...postoji jasan putokaz i nemoze se promasiti...to je ako se ne varam, jedna od najstarijih i inajdubljih pecina istrazenih u grckoj...tamo postoji i jedan manji muzej...a u pecinu se ulazi u podnoziju brda, kroz rudarsko okno...deluje zaista impozantno i nesvakidasnje...To je dobra mini ekskurzijica u vreme neke velike vrucine...ili nekog kisnog dana..Unutra je poprilicno hladno pa treba poneti topliju garderobu...
Inace od neakalikratije pa sve do mudanje, postoji put koji ide gotovo celim putem uz more, naime postoje tri puta...jedan je auto put, drugi je nekakva magistrala koja povezuje sva ta mesta izmedju kalikratije i mudanje, i treci je nekakav lokalni koji vas vodi gotovo celim putem uz more...tako da je i taj obilazak poprilicno lep i interesantan...
http://www.panoramio.com/photo/5095369

#75 mungosava

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3102
  • ženski

Napisano: 28. May 2010 - 20:42

hvala Mirko, moj klinja obozava pecine :bez-zuba:
hvala za korisne savete, zlatan si
u tom delu grcke nikada nismo letovali, pa imam razlog da posetim sve u okolini :rolleyes:
m u n j o s a v a

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)