Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Rim

115 odgovora na temu

#1 balsa

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 01. Nov 2008 - 21:47

Novi sam na forumu tako da se jako tesko snalazim. Idem u rim za novu godinu. Znacajna bi mi bila svaka vrsta pomoci. na primer sta sve obici, narocito mi je bitno radno vreme muzeja galerija i arheoloskih nalazista,hotel mi se nalazi kod termini stanice, zatim postoje li neke karte za jeftiniji metro i muzeje, gde su prodavnice su prodavnice jeftinije odece, posto sam cuo da postoje. Sta jos ima zanimljivo da se vidi sto nisam naveo? ostajem 7 dana. pozdrav Balsa :D

#2 girl79

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:232
  • ženski

Napisano: 02. Nov 2008 - 13:48

Cao Balsa, ja sam se vratila iz Rima 26.10. bila sam 4 dana. Sad bas nemam puno vremena da ti pisem,ima vremena do N.G.

Evo ti za pocetak jedan link koji je meni bio koristan,posto sam i ja sada isla prvi put.

http://www.b92.net/z...p?nav_id=312668

Napisacu ti ja ovih dana svoje utiske.
Pozz

#3 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 03. Nov 2008 - 09:24

Klikci malo okolo, Balsa

http://www.putovanja...?showtopic=4376

Nemoj da te zbuni to sto se tamo pricalo o varijanti jednog dana u Rimu. Ima tamo svih vaznih informacija.

Ako si dobar sa engleskim, najvise korisnih saveta mozes da nadjes na www.virtualtourist.com

#4 balsa

backpacker

• Član

Napisano: 03. Nov 2008 - 14:41

Hvala ti puno, kad budes imala vremena napisimi svoje utiske i sta si sve obisla., ziva rec mi je najbitnija.

#5 girl79

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:232
  • ženski

Napisano: 10. Nov 2008 - 09:49

Pogledaj porukubalsa @ 1. 11. 2008 - 21:47

Novi sam na forumu tako da se jako tesko snalazim. Idem u rim za novu godinu. Znacajna bi mi bila svaka vrsta pomoci. na primer sta sve obici, narocito mi je bitno radno vreme muzeja galerija i arheoloskih nalazista,hotel mi se nalazi kod termini stanice, zatim postoje li neke karte za jeftiniji metro i muzeje, gde su prodavnice su prodavnice jeftinije odece, posto sam cuo da postoje. Sta jos ima zanimljivo da se vidi sto nisam naveo? ostajem 7 dana. pozdrav Balsa :D

E ovako,ja sam isla u aranzmanu od 5 nocenja,tj. 4 puna dana sam bila u Rimu.Utisci su mi odlicni,super nam je bilo.
Snalazili smo se super u Rimu,nije tesko. Uzmes kartu u ruke i krenes u setnju. Gde god da krenes izbices na neki trg,fontanu,crkvu. Sve smo obilazili peske,metro smo koristili samo jednom,hteli smo sto vise toga da vidimo. Tebi je hotel naodlicnom mestu.
Cena metro karte je 1 eur. i vazi ti oko 70 min. Postoje i celodnevne i karte koje vaze vise dana.
Klima u Rimu je odlicna,kazu da sneg nikad ne pada a i kad pada kisa brzo prodje (u to sam se sama uverila)
Posto ides za N.G. ne znam kakvo ce im biti radno vreme. Bili smo u Forum Romanumu i za to nam je trebalo oko 2-3 sata da sve obidjemo,pa posle u Koloseum. Ulaznica za Forum i Koloseum je ISTA i kosta 12 eur. Moj ti je predlog da prvo idete u Forum i da tamo kupite ulaznicu jer je manja guzva,pa posle u Koloseum. Samo kad dodjete u koloseum nemoj opet da stanes u red koji je ogroman nego im pokazi da vec imas ulaznicu.
Ja nisam isla u shoping,htela sam maksimalno da iskoristim to vreme u Rimu. Usla sam samo u 2-3 radnje koje postoje u BG samo da bih uporedila cene i iste su. Ti ces uleteti kad su snizenja pa mozda ces imati vise srece.Postoji samo jedan trzni centar u Rimu i nalazi se u novijem delu Rima koji se zove EUR.
Preporucila bih ti da pdete u deo Rima koji se zove Trastevere,to mu dodje kao nasa Skadarlija.

Ako imas jos neka pitanja reci,ja sam ovo na brzinu napisala a ima mnogo toga...
Ja sam postavila foto turu Rima u potpisu mi je pa pogledaj.

#6 balsa

backpacker

• Član

Napisano: 10. Nov 2008 - 10:55

hvala ti puno. ti si prvu turisticku kartu uzela u ruke tek kad si dosla u rim, jer ja se bojim da se necu snaci, a onda sam na google earth-u video kako izgleda sve to i cini mi se da nije tako tesko za snaci se. vidim da si bila u vatikanu i zanima me kolika je cena karata. ja sam cuo za neki roma pass koji kosta 22e i podrazumeva 3 prva muzeja koja obidjes besplatna, a za ostale muzeje popust od 30-50 posto, takodje podrazumeva i besplatan metro u periodu od 06 do 00 pa mislim da mi je to najbolja i najjeftinija varjanta. zanima me jos i da li si bila u villi borghese i kakvi su tvoji utisci, jer kazu da je prelepo...

#7 lutalica

putnik

• Član
  • Poruka:127
  • ženski

Napisano: 10. Nov 2008 - 12:41

Ako volis umetnost i razumes se u nju onda ti definitivno preporucujem da obidjes Villu Borghese, jeste fenomenalna. Na sajtu galerije mozes da pogledas kolekciju i odlucis da li to zelis da vidis uzivo.

Vatikanski muzej ima slobodan ulaz svake poslednje nedelje u mesecu, ali su redovi tada zaista ogromni. Mislim da je cena 14 evra, ali sve prave informacije imas na njihovom sajtu.

Ako sam dobro shvatila ti ides za Novu Godinu, pa ti savetujem da se obavezno raspitas sta je kada otvoreno jer su u to vreme praznici.
Te informacije postoje na raznim sajtovima i u svim turistickim vodicima. Ja uvek krecem od wikipedije ...

Jos jedna interesantna stvar koju sam ja obisla su katakombe, malo su izvan centra ali ja sam imala vremena i zaista mi se dopalo.

Sta god da obidjes sigurna sam da ces biti odusevljen sa Rimom.

#8 Ivaana

backpacker

• Član
  • Poruka:17
  • ženski

Napisano: 16. Nov 2008 - 20:21

Cao Balsa,
s obzirom da ti je hotel blizu Termini stanice sto je fantasticno, najbolje bi ti bilo da kupis nedeljnu kartu (kupuje se na stanici Termini) koja vazi i za metro i za bus, jer u vecini slucajeva kartu ne mozes kupiti nocu za bus, za metro da ali samo za liniju B koja ide do 2 ujutru(linija A radi do 9:30), a bus vozi celu noc. U sustini nista nije daleko i da se ide peske, ali verovatno da ce ti nekad i trebati prevoz. Sto se prodavnica tice i na na Terminiju ih ima dosta dobrih, a od ostalih npr. Via del Corso, to ti je ulica koja ide od Piazza del Popolo pa sve do Piazza Venezia, dugacka je jako i u celoj ulici su samo prodavnice.
Za obilazak ima stvarno dosta toga , ja sam bila mesec dana ali nisam uspela bas sve da obidjem ali najvaznije jesam. na Piazza venezia se nalazi Campidoglio(muzeji Kapitola), i spomenik Vittoria Emanuelle.Kad dodjes do spomenika desno ti je campidoglio a levo kad ides je Coloseum. Spanski trg, Fontana di Treivi, Pantheon, castel S.Angelo ispred kojeg se nalazi most Sv. andjela po meni najlepsi,Vatican, piazza Navona je prelepa ali leti mnogo lepse izgleda jer tada su otvoreni svi restorani. Popust mozes dobiti samo u Vaticanu u slucaju da si student i imas medjunarodnu studentsku karticu, u drugim muzejima ne. A sto se tice radnog vremana u to vreme ne znam trenutno ali pitacu prijatelje pa cu ti javiti.
Pozdrav, ako sam nesto zaboravila da pomenem a interesuje te pitaj slobodno..

#9 balsa

backpacker

• Član

Napisano: 17. Nov 2008 - 14:01

hvala puno na informacijama, mene zanima koje su cene karata za ove najznacajnije muzeje, npr. vatikan koloseum , rimski forum i koja je cena te sedmodnevne karte za metro.. takodje sam cuo za roma pass i svi ljudi kazu da je odlicna stvar, vazi tri dana i prva dva muzeja koja obidjes su besplatna a ostali imaju popust od 30-50 posto. takodje u ta 3 dana imas i besplatan metro do ponoci...poZzZzZzzzZZZzz

#10 Ivaana

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 17. Nov 2008 - 14:48

Evo ovako sto se tice cena karata, da ti ne bih pisala sve najbolje je da odes na sajt
http://www.rome.info/it/trasporti
i tu ces u tekstu da pise crvenim slovima BIGLIETTI TURISTICI, udjes tu i videces cene.
A za Roma pass, imas detaljno za sve moguce kombinacije na sajtu
http://goitaly.about...t/rome_pass.htm

Takodje na ovom prvom sajtu mozes skinuti mapu za metro, i tu mozes videti cene za muzeje, za coloseum, gde se sta nalazi kad radi a i tu imas cene za roma pass,koje trgove bi trebalo da posetis, dosta korisnih informacija
U svakom slucaju ima i na engleskom, ne znam sta ti vise odgovara, pogledaj pa pitaj ako ti jos nesto treba
Pozdrav..

#11 mikiki

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 25. Nov 2008 - 19:32

I ja sam planirala da idem u Rim za Novu godinu, u svojoj reziji, pa me zanima kako najjeftinije stici do Rima, autobusom, vozom..

#12 karadjordje

putnik

• Član
  • Poruka:171
  • muški

Napisano: 14. Dec 2008 - 17:58

Ivaana, mnogo ti hvala na ovim vise nego korisnim linkovima.Naravno - Rim - nova godina :)

#13 Ivaana

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 16. Dec 2008 - 14:57

Nema na cemu i drugi put...
Lep provod u Rimu

PozdravPostavljena slika

#14 Nevena.butterfly

backpacker

• Član
  • Poruka:29

Napisano: 17. Jun 2009 - 16:39

Ja sa deckom idem krajem jula u Rim na 9 dana, sasvim dovoljno da obidjemo grad ja mislim... Sem glavnih turistickih lokacija tipa Vatikan, Koloseum, Fontana di Trevi, Spanske stepenice...sta teba obici? Mi cemo biti u hotelu kod Trga Vitorio Emanuele II, koliko je to udaljeno od samog centra, da li nam treba prevoz, da li neko mozda zna? I koji je najbolji i najjeftiniji nacin da se stigne od Fiunicino aerodroma do centra? I naravno gde se uputiti u neki shopping, ipak ne mogu da se vratim iz Rima bez icega novog? Ako neko ima neki koristan savet ili preporuku za restorancice ili bilo sta drugo, molim vas pisite, svaka informacija znaci! :thumbelina:

#15 lutalica

putnik

• Član
  • Poruka:127
  • ženski

Napisano: 18. Jun 2009 - 08:53

9 dana je vise nego dovoljno, mozete cak i da napravite neki izlet van grada!

Trg Victor Emmanuel II ti je sam centar, znaci lokacija ne moze biti bolja! Iza trga su Forum i Koloseum a ispred krece via del Corso, glavna ulica kroz grad, najbolja i za shopping. Od nje imas levo i desno sve sto treba videti u centru, a u tim okolnim ulicicama sigurno ces naci puno odlicnih restorana.

Sto se tice transporta do i od aerodroma, imas expres voz koji je malo skuplja varijanta, ali vredi jer nigde ne staje. Treba mu oko 30 minuta do Termini stanice. Postoje i lokalni vozovi koji usput staju, oni su jeftiniji, a imas i autobuse koji voze do Terminija ili do nekih drugih metro stanica.

Pogledaj sajt Rimskog Turistickog biroa. Tu imas sve informacije.

Zelim ti super provod!

Broj korisnika koji čitaju temu: 5

Članovi: 0, gosti: 5, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)