Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Docek Nove Godine u Becu

61 odgovora na temu

#1 grgi

backpacker

• Član
  • Poruka:23

Napisano: 28. Oct 2008 - 22:28

zamolila bih one koji su nekada bili u Becu za docek Nove godine da mi daju savete sta treba da se vidi,gde da se ode,sta da se jede,pije,sta ne sme da se propusti.....planiram docek na ulici-trgu. Hvala unapred!!!!!!

#2 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 28. Oct 2008 - 23:08

Ja cu (ponovo) da pokriem gastronomski deo.

Mada je to poznato: Sachertorte, Mozartkugel, Wiener schnitzel i dosta vina u Grinzingu.

Pa u krug!

Evo i ovde par saveta.

#3 shamrock

backpacker

• Član
  • Poruka:28
  • muški

Napisano: 30. Oct 2008 - 11:04

bec po zimi je zaista predivan, zapravo, u svako doba godine je takav, hehe. vidim da je gastronomski dio vec pokriven, pa cu ja malo o znamenitostima u becu. najveci dio je koncentriran oko i unutar ringstrasse. parlament, gradska vijecnica, burgteater, hofburg, katedrala (stephansdom), karlskirche, opera... malo izvan toga su, po meni, dva najljepsa dvorca u gradu, belvedere i schönbrunn.

ispred gradske vijecnice i schönbrunna su po zimi bozicni sajmovi. ne znam kada tocno stizes u grad, ali ako ce u to vrijeme jos biti otvoreni, uzivat ces u njihovoj atmosferi, a pogotovo kuhanom vinu ;)

ako volis muzeje, postoji cijela cetvrt, museums quartier, uz koju vrijedi posjetiti jos i albertinu (uvijek zanimljive izlozbe, trenutno je od van gogha) i kunsthistorisches museum.

jos malo vezano uz gastronomiju, sacher torte, obavezno probati :D imas u hotelu sacher i slasticarni demel.
shopping je koncentriran u centru, mariahilfer strasse i kärtner strasse...

eto, toliko za sada ;)

#4 grgi

backpacker

• Član

Napisano: 04. Nov 2008 - 17:32

E stvarno ste super!Hvala vam puno,mislim da ce ovo mnogo da mi znaci,jedino se nadam da cu stici do Beca,jer po agencijama se nesto prica da onaj ko ima plavi pasos nece moci da dobije vizu,to je prva varijanta,a druga,da nece moci dase ide,jer od Nove godine vaze samo novi pasosi.Videcemo sta ce biti.U svakom slucaju hvala puno na ovim korisnim informacijama! ;)

#5 sneza021

turista

• Član
  • Poruka:79

Napisano: 05. Nov 2008 - 14:15

To da plavi pasosi ne vaze od pocetka 2009 je cista glupost, odakle im samo te dezinformacije???

Ovu poruku je izmenio DraganV: 05. Jan 2011 - 14:47
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#6 Marina 03

svetski putnik

• Član
  • Poruka:770
  • muški

Napisano: 09. Nov 2008 - 12:19

Pogledaj porukushamrock @ 30. 10. 2008 - 11:04

ispred gradske vijecnice i schönbrunna su po zimi bozicni sajmovi. ne znam kada tocno stizes u grad, ali ako ce u to vrijeme jos biti otvoreni, uzivat ces u njihovoj atmosferi, a pogotovo kuhanom vinu ;)

Eh, daaa...
Ja sam bila par dana pre NG, prosle godine, ali su sajmovi bili završeni, valjda traju do 25.12.
Svakako je prelepo.
Kako vreme prolazi, meni se sve vise vraca tamo. ehh

A ovo kuvano vino je neka kombinacija 2 kuvana pića, možda čak imaju i dodatak cimeta. Pih, kako sam to zaboravila, moracu da se podsetim što pre! ;)
Ovo je super grejno piće kad lutas po ulicama ceo dan i razgledaš sve ovo što su ljudi gore naveli.
Ne može biti loše. Zavisno koliko ćeš vremena provesti tamo, napravi dobar raspored, kad, gde i šta.

Restorani počinju da budu prepuni (čeka se u redu) u vreme ručka, tj. negde oko 16-17h, kada se ljudi vraćaju sa posla. Barem je tako bilo po centralnim ulicama, prošle god.

Vodič nam reče da sniženja, počinju posle NG, mada smo mi naleteli na prilično niske cene i pre.

Ako ides preko agencije, sigurno ćeš imati jedan obilazak grada autobusom. Pamti (zapisuj ako treba) šta priča vodič, pa posle, ako vas oni ne odvedu, organizuj se pa napravi neku individualnu posetu muzejima i mestima koja su ti bila zanimljiva iz priče.

A za pasoše ne brini, važno je samo odabrati neku sigurniju agenciju.

#7 Margarita

putnik

• Član
  • Poruka:191
  • ženski

Napisano: 09. Nov 2008 - 18:43

Поздрав, Беч ти је заиста сјајан избор за Нову, посебно због бљештавих декорација, а и попусти који у време њиховог Божића почињу су свакако, добродошли...

Е да, њихово младо вино, које се продаје по улицама, зове се hojriger, и сигурно ће ти пријати док будеш лутала централним делом , такозваним Ring-om, а припреми е и на неки изненадни позив на плес, тј. валцер, јер у поноћ када сат откуца завршетак старе године, одјекну звуци познатих нам Штраусових валцера и сви заиграју ...
Уколико се бојиш петарди да знаш да их по улицама готово и не бацају ( знаш већ како је у Београду.... страшно!).
У улици Marija Hilferstrase (нисам сигурна да се овако пише), најбољи ти је шопинг, рецимо, пре 2 године у Бенетону, за Н.годину, кошуље и панталоне на снижењу биле су по 15 еура.

Никако немој дозволити да у свој распоред не уврстиш Schonbrunn, када га обиђеш схватићеш зашто је то заиста прва знаменитост Беча коју треба видети.

Куриозитет, у самом центру , изнад Шведског трга, налази се кућа у којој је живео наш Доситеј Обрадовић, и на кући и стоји ознака да је он ту живео , као и његова биста испред.

#8 grgi

backpacker

• Član

Napisano: 10. Nov 2008 - 17:02

Super ste,stvarno!!!! Ovo ce mnogo da mi znaci!Agencija preko koje idem ja Grand iz Novog sada,kazu da je dobra,nisam nikada sa njima putovala.E sada kada bi neko jos znao da mi kaze koliko para ce mi biti potrebno,krecem 29.12.2008 uvece u 20h ispred Intercontinentala u BG i vracamo se 02.01.2008 u vecernjim satima.Ne planiram neki bas veliki soping,ali ako nesto lepo i povoljno naidje sto da ne?!? ;)  Znaci interesuju me vise cene ulaznica,cene hrane,posto imamo uplaceno nocenje sa doruckom. d ali neko ima iskustva i koji lokali rade citavu noc za Novu Godinu na nekom od trgova,jer planiram da 2009.docekam na ulici Beca.

#9 Marina 03

svetski putnik

• Član
  • Poruka:770
  • muški

Napisano: 14. Nov 2008 - 13:33

Proveri koji su datumi neradni dani. Verovatno samo 01.01. pa njega mozes iskoristiti za setnju, a ostale za posete.
A koliko ce ti para trebati je tesko pitanje,jer zavisi na sta ces da trosis pare.
Ne znam cene ulaznica, probaj da proveris negde na netu, a za klopu racunaj nesto skuplje nego u BG.
U restoranima imas razne cene, a u svakom imas meni sa istaknutim cenama.

Dorucak u restoranu je bio super. Imas mnoogo vrsta svega: sira, jaja (na ovaj i onaj nacin), sunke, prsute, mleka, jogurta, hleba minimum 5 vrsta... Barem je tako bilo u nasem hotelu. Bili smo u centru, na drugom kraju Mariahilferstrase, ili kako li se vec pise. Ulica je cela shoping zona, tako da ako ides pesaka, moras svratiti barem u neki butik ;). Ja sam kupila neku, kazu koznu, jaknu za 39ev. Lepa je .

A ono sto je mene zaprepastilo je da su ulice tako puste posle 8 uvece, da ne poverujes. Cak su gasili novogodisnje lampice posle 10. Mozda nije tako svuda,ali tuda gde smo mi cunjali...

Mada nakon celog dana razgledanja u hodu, mi nismo bili sposobni za nocne izlaske , pa ni ne znam nista o nocnom zivotu tamno :tuzni:

#10 Lady_D

turista

• Član
  • Poruka:54
  • ženski

Napisano: 10. Nov 2011 - 10:39

Heeeey forumasi.... Citajuci postove o Becu, postala sam fascinirana njime... :D Za novu godinu cu provesti tako 2 dana pa vas molim da mi napisete sta se ne sme propustiti, pored schembrun-a naravno... :D

#11 natasha74

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 12. Nov 2011 - 10:26

Pogledaj porukuMargarita @ 09. Nov 2008 - 18:43

У улици Marija Hilferstrase (нисам сигурна да се овако пише), најбољи ти је шопинг, рецимо, пре 2 године у Бенетону, за Н.годину, кошуље и панталоне на снижењу биле су по 15 еура.

Reci mi molim te da li rade prodavnice 01,02 januara za shoping,mislim bas na te tipa Beneton,H&M.......mislim da li su otvoreni butici?
Hvala

Ovu poruku je izmenio mirarbi: 12. Nov 2011 - 11:31
dupli citat

#12 mirarbi

putofilka

• Član
  • Poruka:11328
  • ženski

Napisano: 12. Nov 2011 - 11:34

Nataša, citirala si postove iz 2008. godine. Ne znam da li su ljudi koji su ih pisali još uvek na forumu, pa ne znam ni da li će ti odgovoriti.

Ono koliko ja znam je da Bečlije ne pridaju neki značaj Novoj godini, već Božiću (25. decembar). Verujem da je merilo da li će 1. i 2. januara raditi prodavnice to na koji dan u nedelji padaju. Subotom radnje rade do 18h plafon, a nedeljom ne radi baš ništa. Dakle, proveri kad padaju 1. i 2. januar 2012. godine.

Postavljena slika

MOJE FOTO-TURE.

MOJI PUTOPISI: Tasos (2005.), Tasos (2006.), Tasos (2007.), Tasos (2008.).

MOJ YOUTUBE KANAL sa brojnim foto & video radovima.

#13 Todorovic

putnik

• Član
  • Poruka:104
  • muški

Napisano: 12. Nov 2011 - 11:56

Razmišljam o ideji dočeka Nove godine u Beču, pa zanima me sledeće,

1. Da li ima mesta u hostelima oko Nove Godine, jer ovo je jedna od Top destinacija kulture u Evropi i uopšte u svetu, i
2. Kakva su vam iskustva na couch surfingom sa bečlijama, tj. ima li prostora oko nove godine za ovu ideju?
@Todorovic - negovanje turističke fotografije TT Group

#14 RUZA

backpacker

• Član
  • Poruka:14

Napisano: 12. Nov 2011 - 17:50

ja takodje planiram za Novu godinu u Bec. Forum koji se odnosi na Bec sam procitala, ali bih htela da pitam da li je neko bio u Rosen hotel Europahouse i koliko vremena treba do centra?Takodje bih molila ako neko zna i da li ima direktan prevoz od hotela do centra ili mora da se preseda?

#15 koldar

svetski putnik

• Član
  • Poruka:832
  • muški

Napisano: 12. Nov 2011 - 19:12

Ovaj sajt daje odgovor na tvoja pitanja uvezi prevoza:

http://www.wienerlin...home.do?tabId=0

S obzirom da je U4 relativno blizu, a sa njim se stiže skoro do strogog centra, možda je jedan prevoz i dovoljan.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)