Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Budimpesta - sta posetiti?

koncerti klubovi

101 odgovora na temu

#1 petariva

turista

• Član
  • Poruka:84
  • ženski

Napisano: 29. Sep 2008 - 20:25

Idem u Budimpestu poslovno na sedam dana. Pretpostavljam da ce biti vremena i za obilaske, pa molim za preporuku sta treba obavezno obici i posetiti.
Unapred hvala svim savetodavcima :)

#2 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 29. Sep 2008 - 20:33

Zarbo poslasticaru.

#3 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 29. Sep 2008 - 20:47

Pored toga sto Nikola voli slatkise pa preporucuje Zarbo, ja bih ti rekla da obidjes sledece: Zgradu Parlamenta, Sent Andreu obavezno, tamo Sabornu crkvu, a mozes kupiti razne rucne radove, na Trg heroja verovatno ces i sama otici, na cardu moze, takodje je zanimljivo uvece jednim od brodova proci ispod mostova. Zoo moze...probaj strudle razne i lepinjice zvane langoske. :P
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#4 petariva

turista

• Član
  • Poruka:84
  • ženski

Napisano: 29. Sep 2008 - 21:09

Pogledaj porukuNikola S. @ 29. 09. 2008 - 21:33

Zarbo poslasticaru.

Joooooj... a ja na dijeti....

Pogledaj porukuINFOPUTNIK @ 29. 09. 2008 - 21:47

...probaj strudle razne i lepinjice zvane langoske. :P

Kao sto vec rekoh... :tuzni:

ja bih ti rekla da obidjes sledece: Zgradu Parlamenta, Sent Andreu obavezno, tamo Sabornu crkvu, a mozes kupiti razne rucne radove, na Trg heroja verovatno ces i sama otici, na cardu moze, takodje je zanimljivo uvece jednim od brodova proci ispod mostova. Zoo moze...

Hvala na predlozima :D

Neki savet sta kupiti (a da nije jestivo :bez-zuba:) ?

#5 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 29. Sep 2008 - 21:21

Pe ne znam, jestivo svasta nesto ima, a ostalo zavisi, od interesovanja i dzeparca. Isto kao i u ostalim gradovima u Evropi, mozda roleri dobri, biciklo, za kucu nesto, garderobu nisam tamo kupovala...
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
Postavljena slika

#6 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 29. Sep 2008 - 21:40

Pored toga sto Nikola voli slatkise pa preporucuje Zarbo...

Ja sam znao da ovde ima puno kompetentnijih za ovu temu pa sam zato i ostavio mesto.
A moj predlog iz razloga ako ga slucajno zaboravite.

Pogledaj porukuINFOPUTNIK @ 29. 09. 2008 - 22:21

Pe ne znam, jestivo svasta nesto ima, a ostalo zavisi, od interesovanja i dzeparca.

Ja sam gledao neku emisiju u kojoj se Sneki Daki i bivsa zena Lotara Mateusa i MK Komerca setaju Budimpestom, pa je ova druga nasla jako povoljno neke subare. Kaze da iste takve u Austriji kostaju mnogo vise...

#7 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 29. Sep 2008 - 22:17

Pogledaj porukuNikola S. @ 29. 09. 2008 - 22:40

Ja sam gledao neku emisiju u kojoj se Sneki Daki i bivsa zena Lotara Mateusa i MK Komerca setaju Budimpestom, pa je ova druga nasla jako povoljno neke subare. Kaze da iste takve u Austriji kostaju mnogo vise...

Jel?! :D
Postavljena slika

#8 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 29. Sep 2008 - 22:21

Jeste.

Al je uredno vratila na mesto, kao da je vise tip zene koja bi svejedno kupila tu skuplju, ne znam...

#9 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 29. Sep 2008 - 22:48

Ne verujem da je ona takva.. Da rezimiramo, znaci u Budimpesti pazare dame razne i to odevne predmete od koze i krzna. Osim toga moze se pazariti u cuvenim robnim markama...cene su slicne kao kod nas, a popusti jos nisu poceli jer je rano. :)
Postavljena slika

#10 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 29. Sep 2008 - 23:04

I jos... u Zarbo poslasticari ume da bude neprijatan zvuk koji stvaraju gvozdene stolice kad ih povlacite po mermernom podu: nemojte da vas ta neprijatnost odvrati od posete ovom cuvenom kulturno-istorijskom objektu.

Setite se da, dok ste u inostranstvu, vi niste samo turista vec i predstavnik svoje zemlje i naroda, pa zato pri povlacenju stolice - lepo je odvojite od tla i dajte primer drugima.

:P

#11 Clara

putnik

• Član
  • Poruka:128
  • nije upisan

Napisano: 30. Sep 2008 - 11:33

Jos da dodam da su pri poseti Budimpesti nezaobilazni i Vaci utca, Ribarski bastion, Matijina crkva i dvorac Matije Korvina, a u drugoj liniji po vaznosti mi smo isli i na Gelert i na voznju brodicem po Dunavu, i Margitino ostrvo.

#12 jaffa

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 30. Sep 2008 - 16:16

Ljubiteljima podvodnog sveta preporučujem Tropikarijum koji se nalazi u okviru tržnog centra Kampona (tržni centar i nije nešto).

#13 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 30. Sep 2008 - 16:56

Zgrada parlamenta i unutra, ne samo spolja.

#14 MAJANS21

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:342
  • ženski

Napisano: 30. Sep 2008 - 20:57

Pogledaj porukupetariva @ 29. 09. 2008 - 21:25

Idem u Budimpestu poslovno na sedam dana. Pretpostavljam da ce biti vremena i za obilaske, pa molim za preporuku sta treba obavezno obici i posetiti.
Unapred hvala svim savetodavcima :)

Evo i mog predloga,ZOO vrt je od lepsih koje sam videla ,a oko njega park sa jezerom koje je zimi zaledjeno i narod se kliza.To je iza Trga heroja do kog stizes crvenom linijom metroa koji u Budimpesti besprekorno funkcionise i lak je za snalazenje.Sto se sopinga tice odes u trzni centar West End koji je kod Njugati stanice koju bi trebalo obici pod obavezno,Mamut koji je u Budimu i odlicno je opremljen i naj hit Arena koji neznam gde je.Predlazem i setnju,vecernju,preko mostova.Obrati paznju na lavove na Lancanom mostu i sta im fali.... :D Slazem se sa Nikolom ,kolaci su im fantasticni,moji omiljeni su korpice sa kesten pireom i visnjicom :srce: Toliko od mene.

#15 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 30. Sep 2008 - 21:19

Pogledaj porukuMAJANS21 @ 30. 09. 2008 - 21:57

Obrati paznju na lavove na Lancanom mostu i sta im fali.... :D

I zbog cega je ... znate ko, uradio...znate sta zbog toga.
Jel ta prica istinita?

:P :smorilo: :P :smorilo:

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)