Budimpesta - sta posetiti?

107 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Idem u Budimpestu poslovno na sedam dana. Pretpostavljam da ce biti vremena i za obilaske, pa molim za preporuku sta treba obavezno obici i posetiti.

Unapred hvala svim savetodavcima :)

Izmenjeno (petariva)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno

Zarbo poslasticaru.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pored toga sto Nikola voli slatkise pa preporucuje Zarbo, ja bih ti rekla da obidjes sledece: Zgradu Parlamenta, Sent Andreu obavezno, tamo Sabornu crkvu, a mozes kupiti razne rucne radove, na Trg heroja verovatno ces i sama otici, na cardu moze, takodje je zanimljivo uvece jednim od brodova proci ispod mostova. Zoo moze...probaj strudle razne i lepinjice zvane langoske. :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Zarbo poslasticaru.

Joooooj... a ja na dijeti....

...probaj strudle razne i lepinjice zvane langoske. :P

Kao sto vec rekoh... :tuzni:

ja bih ti rekla da obidjes sledece: Zgradu Parlamenta, Sent Andreu obavezno, tamo Sabornu crkvu, a mozes kupiti razne rucne radove, na Trg heroja verovatno ces i sama otici, na cardu moze, takodje je zanimljivo uvece jednim od brodova proci ispod mostova. Zoo moze...

Hvala na predlozima :D

Neki savet sta kupiti (a da nije jestivo :bez-zuba:) ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pe ne znam, jestivo svasta nesto ima, a ostalo zavisi, od interesovanja i dzeparca. Isto kao i u ostalim gradovima u Evropi, mozda roleri dobri, biciklo, za kucu nesto, garderobu nisam tamo kupovala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pored toga sto Nikola voli slatkise pa preporucuje Zarbo...

Ja sam znao da ovde ima puno kompetentnijih za ovu temu pa sam zato i ostavio mesto.

A moj predlog iz razloga ako ga slucajno zaboravite.

Pe ne znam, jestivo svasta nesto ima, a ostalo zavisi, od interesovanja i dzeparca.

Ja sam gledao neku emisiju u kojoj se Sneki Daki i bivsa zena Lotara Mateusa i MK Komerca setaju Budimpestom, pa je ova druga nasla jako povoljno neke subare. Kaze da iste takve u Austriji kostaju mnogo vise...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ja sam gledao neku emisiju u kojoj se Sneki Daki i bivsa zena Lotara Mateusa i MK Komerca setaju Budimpestom, pa je ova druga nasla jako povoljno neke subare. Kaze da iste takve u Austriji kostaju mnogo vise...

Jel?! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Jeste.

Al je uredno vratila na mesto, kao da je vise tip zene koja bi svejedno kupila tu skuplju, ne znam...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ne verujem da je ona takva.. Da rezimiramo, znaci u Budimpesti pazare dame razne i to odevne predmete od koze i krzna. Osim toga moze se pazariti u cuvenim robnim markama...cene su slicne kao kod nas, a popusti jos nisu poceli jer je rano. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

I jos... u Zarbo poslasticari ume da bude neprijatan zvuk koji stvaraju gvozdene stolice kad ih povlacite po mermernom podu: nemojte da vas ta neprijatnost odvrati od posete ovom cuvenom kulturno-istorijskom objektu.

Setite se da, dok ste u inostranstvu, vi niste samo turista vec i predstavnik svoje zemlje i naroda, pa zato pri povlacenju stolice - lepo je odvojite od tla i dajte primer drugima.

:P

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Jos da dodam da su pri poseti Budimpesti nezaobilazni i Vaci utca, Ribarski bastion, Matijina crkva i dvorac Matije Korvina, a u drugoj liniji po vaznosti mi smo isli i na Gelert i na voznju brodicem po Dunavu, i Margitino ostrvo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ljubiteljima podvodnog sveta preporučujem Tropikarijum koji se nalazi u okviru tržnog centra Kampona (tržni centar i nije nešto).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Zgrada parlamenta i unutra, ne samo spolja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Idem u Budimpestu poslovno na sedam dana. Pretpostavljam da ce biti vremena i za obilaske, pa molim za preporuku sta treba obavezno obici i posetiti.

Unapred hvala svim savetodavcima :)

Evo i mog predloga,ZOO vrt je od lepsih koje sam videla ,a oko njega park sa jezerom koje je zimi zaledjeno i narod se kliza.To je iza Trga heroja do kog stizes crvenom linijom metroa koji u Budimpesti besprekorno funkcionise i lak je za snalazenje.Sto se sopinga tice odes u trzni centar West End koji je kod Njugati stanice koju bi trebalo obici pod obavezno,Mamut koji je u Budimu i odlicno je opremljen i naj hit Arena koji neznam gde je.Predlazem i setnju,vecernju,preko mostova.Obrati paznju na lavove na Lancanom mostu i sta im fali.... :D Slazem se sa Nikolom ,kolaci su im fantasticni,moji omiljeni su korpice sa kesten pireom i visnjicom :srce: Toliko od mene.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Obrati paznju na lavove na Lancanom mostu i sta im fali.... :D

I zbog cega je ... znate ko, uradio...znate sta zbog toga.

Jel ta prica istinita?

:P :smorilo: :P :smorilo:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Naši članovi

49950
    Ukupno članova
    1059
    Najviše članova online
    Novi članovi
    krckoor
    Pridružio/la se
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.