• Započeli smo sređivanje foruma nakon letnje sezone, što će dovesti do preimenovanja i pomeranja pojedinih podforuma i tema. Nastojaćemo da sređivanje foruma obavimo tako da ne utiče na njegovo svakodnevno korišćenje.

business_girl

Budimpešta - atrakcije, izleti...

270 poruka u ovoj temi

Da li vredi ici na poludnevni izlet u Estergom i Visegrad, za 20 eura?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ti ne preporucujem,jer se izgubi ceo dan,a Budimpesta je velika i ima sta da se vidi.Mi ni na jedan izlet nismo otisli i nismo se pokajali,kupi dobar vodic kroz grad,kartu i setaj sama,tako je najbolje,.Idi na Margitino ostrvo,obidji Tekelijanum,srpsku crkvu,Zerbo poslasticarnicu,onu crkvu u steni u Budimu,itd.,bolje nego da bijes put i zavrsis obilazak Budimpeste,a da je nisi ni videla.Mi smo tri dana setali do besvesti i jos bismo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam zivela u Budimpesti i imala sam vremena na pretek, tako da iz mog ugla gledano, vredi otici na te izlete...Zavisi koliko dana ostajes. Ako ostajes svega tri, cetiri dana koliko nase agencije obicno nude, onda se ipak baziraj samo na grad, jer i tih nekoliko dana bi ti bilo malo. Obidji Parlament, Citadelu, Fisherman kulu sa koje se pruza predivan pogled na Pestu, Tekelijanum i nasu crkvu kao sto ti je optimista rekao...i uh...ima mnogo toga, sada na brzinu ne znam sta da ti napisem. Sto se shopinga tice, ne propusti Westend city center, ogroman trzni centar u kom ima svega i svacega, on je najveci u Pesti. Vaci ulica je nezaobilazna i poslasticarnica Zerbo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam zivela u Budimpesti i imala sam vremena na pretek, tako da iz mog ugla gledano, vredi otici na te izlete...Zavisi koliko dana ostajes. Ako ostajes svega tri, cetiri dana koliko nase agencije obicno nude, onda se ipak baziraj samo na grad, jer i tih nekoliko dana bi ti bilo malo. Obidji Parlament, Citadelu, Fisherman kulu sa koje se pruza predivan pogled na Pestu, Tekelijanum i nasu crkvu kao sto ti je optimista rekao...i uh...ima mnogo toga, sada na brzinu ne znam sta da ti napisem. Sto se shopinga tice, ne propusti Westend city center, ogroman trzni centar u kom ima svega i svacega, on je najveci u Pesti. Vaci ulica je nezaobilazna i poslasticarnica Zerbo...

I naravno Margit sziget, samo ne u vreme muzickog festivala, osim ako zelite da slusate muziku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovorima, ali i dalje ne znam sta da odlucim. Ostajem kratko, ali ne bih da propustim ako su to neki bas lijepi gradovi. Skorpijice, mozes li reci nesto vise o njima? I sta je Margit sziget?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam na celodnevnom izletu u pomenutim mestima, septembra 2004.godine, u pitanju je bio nekakav kongres pa je jedan dan bio organizovano razgledanje pomenutih mesta. STa reci, slatko je i simpaticno u Estergomu ima jedna jako lepa bazilika na uzvisenju iznad grada, a u samom mestu smo obisli i nekakav muzej, u Visegradu smo gledali ostatke nekakvog utvrdjenja i jeli u krcmi gde je kompletna dekoracija podsecala na rani srednji vek, drugi deo dana proveli smo u etno selu nadomak Sent Andreje, ali to vec izlazi iz okvira tvog pitanja. Da ne duzim, slazem se sa predhodnicima da ako imas svega 3-4 dana na raspolaganju a nikako ili slabo poznajes Budimpestu, treba da se fokusiras na grad. Dakle, neko je vec ovde pomenuo, Tekelijanum, a ja dodajem i srpsku crkvu koja se nalazi u maloj ulici koja izlazi na Vaci ulicu, najvecu sinagogu koja je prezivela nemacka razaranja iz drugog svetskog rata, imas takodje i fantasticni park na kraju Andrasi ulice, preko puta s e nalazi nasa ambasada ( tu je nekakav spomenik na kojem su reljefno prikazani svi znacajniji detalji iz madjarske istorije, zimi se u tom parku moze slicugati), zgradu parlamenta i mozda poneki muzej. U Budimu se valja fokusirati na gornji grad, sve sa katedralom i citadelom, a u onom delu blize hotelu Gelert imas ostatke stare srpske cetvrti Taban, gde se nalazi bista Vuka Karadzica te kuca u kojoj se nalazi odlican restoran " Zlatna kruna " koji nudi sjajan izbor specijaliteta od divljaci. I naravno ako imas vremena, valja izdvojiti citav jedan dan za Sent Andreju, to je definitivno najvredniji deo cele price o znamenitostima u MAdjarskoj, a koja je jos itekekao bitna i za nas, Srbe.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Park na kraju Andrasi ulice koji je Dragan spomenuo nalazi se iza Trga heroja i ciji jedan deo zimi sluzi kao klizaliste. Park je divan, kroz njega se dolazi do ZOO-a koji je mnogo lepsi od nasa dva koja imamo u Srbiji (valjda dva, jel?).

Margit sziget ti je Margit ostrvo koje se nalazi na sred Dunava izmedju Budima i Peste. Do njega silazis sa Arpad hida ili mosta, kako hoces, a do tamo sam dolazila trolejbusom sa Blaha Lujza tera (brojevi 4 i 6) i on staje na sred mosta kod stepenista kojima sidjes na ostrvo.

Preko koje agencije ides? Koja god da je u pitanju verujem da ce organiovati sve bitne izlete (znam da svaka agencija vodi turiste na Trg heroja, u Tekelijanum, Parlament, Ribarsku kulu, Citadelu itd), sem na ostrvo, to ces verovatno morati u sopstvenoj reziji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U pitanju je Argus turs, tura je 5 dana ali su u stvari 3 u Budimpesti, jedan u putu a jedan u Sent Andreji. Sad mi izgleda da je najbolje da ne idem u ta 2 grada jer se kratko ostaje u Budimpesti

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam isla preko Argusa.Oni prvo jutro kad stignes rade Budim i zaista se detaljno sve obidje,Kraljevska palata,Ribarske kule,Citadela,Trg Heroja,vodic je bio dobar,skolovan,ali mi smo bili umorni od puta,pa to nije bio dobar spoj.Tako,ostala dva dana iskoristi za Pestu.Rekoh,mi nismo isli na izlete i od ljudi koji su isli culi smo dosta reci razocarenja jer nisu uspeli sma grad da vide.Na Margitinom ostrvu ima dosta ruina,Turci su ih sravnili.Ostrvo se zove po cerki Bele IV Margit koju je on u cast pobede nad Mongolima poslao u manastir,tamo ces videti i njen grob.Ostrvo je je dan divan park,2 sata setnej,ima i banju.Obidji i gradski park iza Trga Heroja,ima divnih gradjevina i ne treba ti vise od sat vremena.Tamo je kopija kule Sibinjanina Janka i neke druge lepe zgrade,ribnjak,park...Izleti su ti samo nacin da ti izvuku jos vise para,veruj mi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa da, i ja tako mislim, kad bih sve izlete platila duplo bi me doslo. A u Tropikarijum dal da idem?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ne bih isla u Tropikarijum jer kada idem u neku drugu zemlju volim da obidjem ono sto je karakteristicno za nju,a taj Tropikarijum ti je neki valjda zooloski vrt,sta li,ribnjak,u sklopu nekog soping centra,izgubis pola dana,to su mi rekli ljudi iz autobusa.Batali i izlete i vodice,uzmi kartu,knjigu,imas u knjizari Plato dobar vodic kroz grad,i cepaj.Srecan put!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle, pitanje iz subjecta:

Da li je neko išao na izložbu Van Gogovih dela u Budimpešti, bila sa nekom aganncijom ili u sopstvenom aranžmanu. naročito bi bilo interesantno ako ima neka preporuka iz prve ruke za neku od agencija koja organizjue vikend izlet sa posetom izložbi...

Izmenjeno (cdr)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam koliko ce ti ovo pomoci, mi kad smo bili u Budimpesti preko Argusa sami smo isli na izlozbe, tada su bile izlozbe Rembranta i Pikasa u onom muzeju na Trgu heroja..moze se desiti da ti neka agencija vise naplati jer kao vodi na izlozbu ..Znaci moj savjet je, ako je izlozba u tom muzeju, da ides i bez agencije i sama to vidis..ako ti treba agencija zbog vize, onda neku najpovoljniju ponudu uzmes, ne mora da vodi do izlozbe, samo podjes u turist info i oni ti objasne gdje je izlozba..i vjerovatno ces jefitinije proci..pogotovo ako imas neku studentsku karticu ili euro 26. Nadam se da sam pomogla. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledaj na sajtu *** Manga Trip

organizovan odlazak u Peštu na izložbu Van Goghovih dela sa nocenjem i razgledanjem grada

ja bio u decembru

Izmenjeno (mikap)
uklonjen direktan link
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@MrWhite

Pogledao i ponuda im je sasim ok, a ima i finih termina za biranje. Jel možeš samo rečenicu dve više o tvom putu... ono, kakav je bio put, gde je i kakvo je prenoćištej, razgledanje grada, izložba... i sve o tome :)

Ako je sve bilo u granicama normale - ostaje samo da se izabere termin :)

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

22451
    Ukupno tema
    699560
    Ukupno poruka