TAJLAND-INFO

1110 poruka u ovoj temi

Postavljeno

Obzirom da sam se kasno odlucio da putujem krajem februara u Tajland i ne postoje opcije da odem preko neke agencije prinudjen sam da putujem u samostalnoj reziji a nemam skoro nikakvih informacija zamolio bih sve koji se pronadju da mogu biti od koristi da daju neki savet. Imam na raspolaganju nesto manje od mesec dana, putovao bih Aeroflotom i ono sto me zanima je sledece: koliko se zadrzati u Bangkoku i sta obavezno obici, kako naci smestaj i koliko to moze da kosta, kojim redosledom dalje obilaziti Thai, sta obavezno pogledati a sta preskociti, gde se najdrze zadrzati? Ne zelim klasican odmor, ne zanimaju me hoteli i preterano izlezavanje po plazama, zelim samo sto vise videti i obici za sto manje vremena i naravno para. Zapravo, ako zanemarimo prevoz koliko treba para po osobi za jednu ovakvu avanturu? Unapred hvala svima na korisnim savetima!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno

Koliko tema sto se tice Tajlanda ........ svasta, svako ko hoce da postavi neko pitanje otvori novu temu :wacko: :wacko:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Obzirom da sam se kasno odlucio da putujem krajem februara u Tajland i ne postoje opcije da odem preko neke agencije prinudjen sam da putujem u samostalnoj reziji a nemam skoro nikakvih informacija zamolio bih sve koji se pronadju da mogu biti od koristi da daju neki savet. !!!

Planiram takodje putovanje na tajland u tom periodu. Isto kao i ti trenutno prikupljam informacije. Imam nekoliko kombinacija ljudi koji zele da putuju, medjutim nisu mi toliko sigurni. Ako hoces mozemo da se iskombinujemo zajedno da idemo.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Takodje me interesuje sve o Tajlandu sobzirom da nase agencije nemaju ponudu grupnih putovanja...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Imate dosta dobrih informacija na www.tailand.co.yu ! Putovanje bi trebalo da se organizuje sto ranije, zbog rezervisanja karata, vize itd.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Zira - imas post... Inace sada kada sam sagledao neke stvari smatram da je u Thai ici preko bilo koje agencije u stvari utopia i da je individualni obilazak prava stvar kako zbog slobode izbora tako i sa finansijske strane, ja definitivno idem kako sam planirao... svaki savet i informacija su dobro dosli i ja se svima zahvaljujem unapred, a ako postoji potencijalno drustvo za ovu avanturu... zasto ne... javite se ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

dosta informacija imate na http://www.forum.hr/showthread.php?t=278

Izmenjeno (igor.jankovic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

dosta informacija imate na http://www.forum.hr/showthread.php?t=278

Hvala Igore... ovaj forum mi je inace bio promakao a definitivno je vredan paznje, verujem da ce mi bar nesto biti od koristi ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

U nasoj agenciji (Mangatrip) ima jedan dragi kolega koji vodi ture na Tailand. On zna sve i svasta o Tailandu, pa mozete da svratite kod nas da ga maltretirate da vam prica o tome. Iako mi ne radimo Tai ovog proleca, mislim da ce vam izaci u susret sa informacijama.

Samo nemojte da kazete da sam vas ja poslao :P.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

ako neko ima informacija o Pattayi, tamo smo u februaru, i kako se posecuje Bangoko bez vodica naravno.. Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

again- na tajland nikako preko agencije! skuplje je a za manje para mozete da ostanete mnogo duze i da se mnogo bolje provedete. Ali, pogledajte neku od tema vezanih za Tajland, koje vec postoje i gde smo dosta pisali :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Da li neko ima iskustva sa agencijom Manga Trip, posto imaju zanimljivu ponudu za Thailand? Hvala unapred na pomoci :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ja sam s njima isla na Thai 2006. i super se provela. Isla sam sama jer kod njih nema nikakvih doplata ali upoznala sam extra drustvo. To je bekpekerska varijanta, spava se u hostelu u Bankoku ali hostel vise lici na hotel a na ostrvu si u bungalovima gde je ok.Nista preterano ali na Thaiu ti nista ni ne treba, kao raj je, ja sam se smejala mesec dana, svugde odise pozitivnom atmosferom. A i inace je tamo sve jeftino pa mozes lepo da se provedes za male pare.

momci koji su to organizovali su bili krajnje fleksibilni i slobodno im se obrati za sve sto te interesuje. ako si za avanturu ja ti JUNGLETRIBE ili MANGU od srca preporucujem. To su dva tipa koji su se sad razdvojili u dve agencije ali rade isti trip.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ja sam se takodje razmisljao da idem u ovom aranzmanu koji ti pominjes, medjutim, ako se malo preracunas i raspitas bice ti jasno nekoliko stvari.. Pre svega da u tom aranzmanu vidis jako malo od Thai, drugo da je samo na prvi pogled jeftinino, trece da je 17 dana premalo kada vec odes tamo sasvim ti je sve jedno 5 dana manje ili vise sa finansijske strane a realno znaci puno... Smestaj ces uvek sama naci jeftino, karta ti je sa svim taksama oko 700 eura, za 500 eura ces tamo opusteno provesti mesec dana i videti mnooogooo vise. A radi se o vrlo pouzdanoj zemlji u kojoj je masovni turizam i sve je podredjeno gostu, nemas cega da se bojis... procesljaj malo forume i raspitaj se kod ljudi koji su bili i svi ce ti ovo reci, tako da... Ranac na ledja i... ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Obzirom da sam ideju o obilasku Tajlanda dobio zahvaljujući forumima, smatram da je korektno da sada po povratku iz ove , nadasve, zanimljive zemlje svoje utiske, zapažanja i iskustva podelim sa vama kako bi , možda, nekome ko se tek sprema za ovu avanturu pomogao i olakšao. Na startu treba pomenuti da se svi razlikujemo po svojim željama, navikama i prohtevima pa iz toga proizilazi da se sigurno nećemo složiti oko svega rečenog na ovu temu, ali, za početak treba imati na umu nekoliko stvari... Ako želite da vidite Tajland i da ga doživite u pravom svetlu morate videti pored Bangkoka i juga obavezno i sever zemlje a ukoliko vam vreme dozvoli i oblasti koje su istocno i zapadno od Bangkoka su takođe jako interesabtne. Tek nakon obilaska cele zemlje moći ćete da da stvorite realnu sliku o ovoj zemlji kao i o njenim stanovnicima. Za ovako nešto je optimalno odvojiti bar mesec dana, ako imate manje nečega ćete se morati odreći a svaki dan više je vrlo poželjan :) I još jedan detalj koji je vrlo bitan, a tiče se finansijskog momenta – život na Tajlandu jeste jeftin za turistu ali ne bagatelan tako da se ne treba voditi mišlju kako je dovoljna karta i par stotina €, to je jedna od prvih zabluda koje se treba osloboditi – čim pre to bolje! Elem, spavanje i Guest House-ima je nešto skuplje nego se pominje na ovim stranam, treba uzeti u obzir da većina nas koja ode na ovaj put očekuje minimum komfora u smislu da to bude bar čisto, iole prostrano i funkcionalno. U zavisnosti od destinacije gde se budete nalazili ove cene će varirati ali će uvek biti najmanje od 10 do 20€ za dvokrevetnu sobu i to je minimum minimuma koju civilizovan čovek može da podnese... znači, viđao sam smeštaje za 200-300 baht-a i tamo ne bih želeo da provedem ni pola sata, a kamo li noć, verujem, ni većina vas dako da je cifra koju sam pomenuo ona sa kojom treba računati kao realnom. Druga stvar se tiče hrane... da, interesantna je Thai kuhinja ali malo nas je naviklo da takve stvari trpa u svoj stomak, za one malobrojne koji se pronađu u toj priči ostaće jedan problem manje, jer ko može da jede scve ono što tajlanđani nazivaju hranom taj može i da računa da će ga obrok koštati 2-3€. Ja i pored najbolje volje nisam uspeo za 40 dana boravka na ovim prostorima da naviknem svoja čula ukusa i mirisa na thai kuhinju... možda, tek nekoliko stvarčica ali to nije nešto na šta bi se moglo osloniti kada ogladniš. Sa druge strane sve ono što spada pod evropsku hranu i ono što je nama neophodno da preživmo košta isto koliko i u Beogradu. U prevodu parče piletine na ulici je 1-2€ a pizza u restoranu 5-6€ koliko i neka druga pasta ili komad mesa što je manje-više slično ovdašnjim cenama. Istina, cene bezalkoholnih napitaka su nešto niže ali kada se uzme u obzir da ćete negde biti 30 i više dana i da za svo to vreme morate jesti u restoranu, platiti spavanje, pranje veša, čuvanje stvari, prevoz... vrlo brzo postaje jasno da se dnevno troši pristojna suma para. Da ne bi ova moja priča dobila neku tamnu notu želim reći da je Tajland izuzetno zanimljiva zemlja u kojoj sve savršeno funkcioniše. Zadivljuje kako je svaka sitnica na svom mestu i kako se tačno zna ko, šta, kada, kako i zašto radi. Cela zemlja ostavlja utisak mira i spokoja tako da se čak i milionskom Bangkoku ni jednog trenutka ne osećate nesigurno. Ovo je retka destinacija gde se u svako doba dana i noći na bilo kom mestu može biti sasvim bezbrižan. Da li je ključ u strogim zakonima ili u njihovoj religiji ja nisam uspeo da odgonetnem ali ovo, definitivno, prija. Dakle, nema nasilja, pljačke, razbojništva... ali, Thai je zemlja masovnog turizma pa je gotovo celo stanovništvo u fazonu da turista ima novce i da ga treba sto bolje opelješiti :) pa iz toga proizilazi da za turistu ne košta ništa koliko za tajlanđanina i to se oseti na svakom koraku... na pijaci, u prevozu, trgovini... svuda! I baš zbog ovoga nema previše opuštanja ali kako je naš „balkanski“ mozak na sve spreman uglavnom ih brzo pročitamo i za razliku od zapadno evropskih i američkih turista od nas se neće previše ovajditi :) Kada ovo pišem mislim na neke određene situacije kojih ću se dotaći na konkretnim primerima. Pošto se priča razlikuje od destinacije do destinacije ovaj post bi bio predug pa ću iz tog razloga za svaku celinu ostaviti poseban post, a, ako neko misli da mu moje informacije mogu biti od pomoći rado ću svakome odgovoriti... sirkepa@hotmail.com

Izmenjeno (Sirkepa)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21371
    Ukupno tema
    642727
    Ukupno poruka