Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Shopping u Istanbulu, cene

578 odgovora na temu

#46 ocu-na-mars

backpacker

• Član
  • Poruka:13

Napisano: 15. Oct 2011 - 13:45

Pozdrav svima.

Treba da kupim koznu jaknu (kratku, musku) a neko je rekao da bi me isto izaslo novca da odem do Istanbula i kupim jaknu. Sto ce reci sa sve putnim troskovima. Da li je ovo moguce, i da li je ovo realno? Sto da ne vidim drugu zemlju, u kojoj nisam bio nikad, ako ce da mi dodje na isto. Cak sam razmisljao da kupim recimo dve jakne, pa da jednu prodam ovde kako bih delimicno (ili skroz) otplatio put.

Ajde ako neko ima iskustva sa kupovinom koznih jakni u Istanbulu da podeli neki savet. I napravite mi neko poredjenje, recimo jakna od 150 eura u Beogradu kosta x novca u Istanbulu.

Hvala. :)

#47 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • Poruka:4846
  • ženski

Napisano: 15. Oct 2011 - 14:10

Mi smo kupovali kožne jakne u Istanbulu, nismo išli zbog kupovine, ali smo je naravno onako usput obavili :)
Kupovali smo i ženske i mušku jaknu.
Muška kratka, klasičan model, ipak je kupljena pre par godina, tako da nije ništa moderno, je bila 60 eura (ili 65 eura)
Ženska duža, klasičan model, ništa moderno, teleća koža (bar bi trebalo da je) 60 eura
Ženska krakta sa ruskom kragnicom, klasika i dalje je lepa i dalje se nose takve, 50 eura.

Mi smo to sve kupili u istoj radnji u tržnom centru "Morava", pominjan je već ovde, uglavnom sve radnje u tržnom centru su radnje sa kožnim jaknama. Naravno ima još gomilu radnji za kožom svuda, ali eto ovde ih ima nekoliko na jednom mestu. Jedino se treba baš cenjkati. "Morava" se nalazi u tom starom delu, lako ćeš je naći, u toj glavnoj ulici, otprilike negde preko puta univerziteta, ali ako ti baš bude trebalo naći ćemo tačno gde je.

Nadam se da je ovo od pomoći , ne znam da li su cene i dalje takve tamo, ali verujem da jesu, samo se treba cenjkati :)

Postavljena slika

#48 ocu-na-mars

backpacker

• Član

Napisano: 15. Oct 2011 - 16:35

Hvala na informacijama. Na dosta mesta sam nasao informaciju da je najbolje kupiti u Moravi, pa pretpostavljam da je tamo najjeftinije. Izgleda da mi se isplati.
Jel imas neku pretstavu koliko je tada otprilike kostala u Srbiji slicna jakna toj sto si tamo platila 60 eura?

#49 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • Poruka:4846
  • ženski

Napisano: 15. Oct 2011 - 17:25

Znam da smo odmah po povratku pogledali u nekim buticima u Novom Sadu, koji donose jakne i robu iz Istanbula, i da je takva ista jakna koštala koliko se sećam 140 eura.
To je sve bilo dosta davno, još u januaru 2004 godine.
Mada, ja mislim da su u Istanbulu cene i dalje manje više slične, ne znam kakve su kod nas.

S druge strane, ja sam prošle nedelje u Beču u C&A kupila kožnu jaknu, moderna, za ovo sad vreme, duža i koštala je 100 eura (doduše platili smo je 80 eura, jer su tad bili neki popusti od 20% , ali redovna cena joj je 100 eura). Radi se o ženskoj jakni.

Možda će ti značiti nešto i ova informacija, pa rekoh i to da ti napišem. :)

Postavljena slika

#50 ocu-na-mars

backpacker

• Član

Napisano: 15. Oct 2011 - 18:18

Hvala ti puno. Mislim da cu morati na jedan izlet. :D

#51 natasha

turista

• Član
  • Poruka:52
  • ženski

Napisano: 15. Oct 2011 - 19:03

Pogledaj porukuocu-na-mars @ 15. Oct 2011 - 16:35

Hvala na informacijama. Na dosta mesta sam nasao informaciju da je najbolje kupiti u Moravi, pa pretpostavljam da je tamo najjeftinije. Izgleda da mi se isplati.
Jel imas neku pretstavu koliko je tada otprilike kostala u Srbiji slicna jakna toj sto si tamo platila 60 eura?
Kupila sam zimsku koznu jaknu-bundu za 320 evra, bila 350 evra, ali sam samo toliko mogla da se cenjkam, tip nije dao za 300, poludela sam..To je bilo prosle NG. Posle sam videla,takva je u NS 98000 rsd. Pa ti vidi, pravac Istanbul!!!!!!!!
Uzela sam je u ulici gde idu tramvaji, na Lalaliju,sve u Moravi mi je bilo bljak,ukusi su definitivno razliciti...

#52 cicaubica

putnik

• Član
  • Poruka:147

Napisano: 18. Oct 2011 - 09:13

Ja sam kupila 4 jakne za 210 eura u Moravi. Dve za mene, jedna za mamu i jedna drugarici. Kupila sam u Moravi, kada uđeš u Moravu, stepenice sa leve strane i prva radnja kada se popneš uz stepenice. Zove se Emir leader, imam negde i vizit-kartu mislim, ako te zanima,a li ne možeš da omašiš. Jakne su od jagnjeće kože, nije svinja, hehe i skroz su mekane i fine. Meni su sašili sivu jaknu, po meri, za 3 sata. Pozz!

#53 lorkex

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 18. Oct 2011 - 12:13

Pogledaj porukusbranislavd @ 21. Mar 2011 - 13:26

Sto se tice sopinga u Instambulu,ja idem stalno privatnim kombi prevozom koji je super,decko nam rezervise hotel i mi tamo provedemo dva dana iskupujemo sve sto treba i vracamo se.Najbitnije sto je povoljno i provereno.Obicno se skupimo nas pet-sest zakupimo ceo kombi,i on nas vozi gde mi zelimo.Takol idemo i u Trst,Sofiju,lepo se zabavljamo i nadjemo svasta od garderobe.Ako vas interesuje dacu vam broj tel.

Volela bih da mi neko da neki kontakt telefon neke agencije ili prevoznika koji vrsi prevoz šoping tura za Istambul...

#54 DakaBane

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:329

Napisano: 31. Oct 2011 - 23:39

Da li ima tamo nesto od krzna npr.prsluk,jakna,ili ovo sada aktuelno-one suskave jakne sto imaju veliko krzno oko vrata i oko zglobova,i kakve su cene?????? te jakne su ovde kod nas 28-35 hiljada,a krzneni prsluci 15-20

#55 cicaubica

putnik

• Član

Napisano: 01. Nov 2011 - 10:09

Ja sam viđala one jakne od prevrnute kože, tj bunde, koje su unutra punjene krznom i imaju veliko krzno oko vrata. Ako vam nesto znači ova informacije, bile su oko 150€.

#56 DakaBane

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:329

Napisano: 01. Nov 2011 - 22:24

Cico,mislim da je to,hvala

#57 cicaubica

putnik

• Član

Napisano: 02. Nov 2011 - 11:17

To sam videla u Moravi, već sam gore pisala u kom butiku sam kupila kožne jakne, a ovo sam videla na istom mestu, da ne ispadne da reklamiram, pogledajte postove moje prethodne. Pozz!

#58 articthea

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 16. Nov 2011 - 16:20

Kakva je situacija sa carinom?Kako se to regulise?hvala

#59 artichoka

putnik

• Član
  • Poruka:146
  • ženski

Napisano: 16. Nov 2011 - 16:46

koliko se secam, tj koliko je nama vodic rekla, tolerisu do dve jakne po putniku... u principu nas nisu ni pretresali ali mi smo isli u turisticku turu (vise dana, veliki autobus)

ako pitas za prenos velike kolicine koze i generalno garderobe to sam isto znala al sam zaboravila :) ali ima neki cenovnik, tipa toliko i toliko za jaknu, toliko za par cipela itd :)

#60 Just_D

putnik

• Član
  • Poruka:115
  • ženski

Napisano: 26. Nov 2011 - 02:53

Da li neko zna, gde se nalazi "Waikiki" prodavnica?? (bar mislim da se tako zove :D ) predpostavljam da ih ima vise, pa me konkretno zanima ako ima negde oko Morave ili oko Aja Sofije ( mislim da se u tom delu uglavnom smestaju nasi turisti) :)
Hvala

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)