Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Shopping u Istanbulu, cene

557 odgovora na temu

#1 michailo

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 21. Sep 2008 - 16:51

Cao svima.Isao bih u Istanbul,pa sam hteo,osim obilaska i provoda ,malo da kupim garderobu neku za zimu.Ali raspitujuci se kod ljudi koji su bili ,a i od ljudi koji zive tamo,shvatio sam da je to Naucna fantastika!
Svi kazu" Istabul je skup, ....Garderoba je skupa....Na bazarima je nekvalitetna roba....A i nije bas jeftino kao sto ocekujes...." itd
Pa me zanima,gde je taj tekstil koji svercujemo iz Turske i kupujemo u nasim buticima?!
Zanima me gde mogu da kupim recimo ok jaknu ,duks ili farmerke...
Da li je zaista toliko lose kao sto pricaju?...
jer sam do sada ziveo u ubedjenju da je Turska Meka i Medina za shopping:)

#2 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 21. Sep 2008 - 18:28

Licno bih samo kupio koznu jaknu, a usput od druge garderobe bas ako mi se svidja i imam pare i za to, bez opterecivanja koliko je kvalitetno. Ali koznu jaknu obavezno.

#3 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 21. Sep 2008 - 21:04

Pogledaj porukumichailo @ 21. 09. 2008 - 17:51

Svi kazu" Istabul je skup, ....Garderoba je skupa....Na bazarima je nekvalitetna roba....
Pa me zanima,gde je taj tekstil koji svercujemo iz Turske i kupujemo u nasim buticima?!
Zanima me gde mogu da kupim recimo ok jaknu ,duks ili farmerke...
Da li je zaista toliko lose kao sto pricaju?...
jer sam do sada ziveo u ubedjenju da je Turska Meka i Medina za shopping:)

Ima i kvalitetne i bof robe, naravno i cena se razlikuje. Kozne proizvode obavezno kupiti,
Ne znam sta su ti to napricali, ali posto ides vec tamo iskoristi i pazari, a ubedjena sam da ces dosta toga naci za sebe. :)
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#4 pedjalon

backpacker

• Član
  • Poruka:41
  • muški

Napisano: 02. Oct 2008 - 21:47

sta je jeftino a sta skupo? Ja sam letos kupio Mc Klaud jaknu (srednje duzine) i jednu zensku jaknu od "svila" koze za 290 eura. I jos puno toga ali OPUSTENO. Ako ti treba konkretna informacija - pitaj.

#5 slatkiš

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:398
  • ženski

Napisano: 08. Oct 2008 - 13:27

Kratke ženske kožne jakne 45-50 eura (modeli kao u Moni) od jagnjeće kože, muške jakne kratke su recimo oko 65 eura, duže od teleće kože su 75-80 eura. Kožu u svakom slučaju kupiti jer je povoljna. Kao i kod nas tako i tamo , imaš i bofl robe i odlične robe. Cene su sasvim ok, zavisi doduše i u kom delu grada kupuješ i da li je za tvoje lične potrebe ili za trgovinu. U svakom slučaju isplati se . Zlato i srebro takodje, više nego povoljno.

#6 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 09. Oct 2008 - 13:49

Nema sta da se misli, namerno zaboraviti i jakne i dukseve i sto vise. Kupiti sve tamo! :bez-zuba:
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#7 marina_g

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3748
  • ženski

Napisano: 07. Nov 2008 - 13:59

Moja prijateljica drzi butike i vec 15 godina ide u Istanbul u nabavku pa imam priliku da vidim garderobu koju donosi i cujem gde sta ima. Postoje radnje sa bofl robom(majice za 2 e i slicno), ali zato ima dosta radnica u kojima se mogu naci kvalitetnije stvari i obuca koje su opet jeftinije nego kod nas. Planiram i ja da li za novu godinu ili posle n.g. da odem u jedan shoping tako da cu se raspitati gde sta konkretno ima.

#8 dzeks

backpacker

• Član
  • Poruka:10

Napisano: 21. Jan 2009 - 12:10

Pozdrav svima,

Imam par pitanja...putujem i Istanbul bez ikakve agencije (rezervisao sam hostel i put avionom i sve me je izaslo oko 190EUR sa vizom :)))) za neki dan i bicu nekih 6 dana. Za znamenitosti sam se informisao ali me zanima jedna stvar - shopping. Gde je najjeftinije kupovati, u kom delu grada?Procitao sam da je Taksim bolji deo grada za sve-shopping, provod... a da je Stari deo grada samo za obilazak.
Jel ima neko neke informacije u vezi sa tim.

Pozz

#9 vukad

turista

• Član
  • Poruka:80

Napisano: 21. Jan 2009 - 14:22

Pretpostavljam mislis na garderobu. I u starom delu imas sasvim dovoljno mesta za shopping. Ordu ulica (kojom idu tramvaji), leva strana pocevsi od Kapali carsije i bocne ulice su ti pune radnji. Onda Olivium mall u Zeytinburnu-u (nedaleko od mesta gde se preseda na metro koji ide od/do aerodroma, tako da ti je usput). Tu imas outlete mnogih firmi i cene su dosta povoljne (www.olivium.com). Ako te interesuju ekskluzivne radnje tipa D&G, Prada i ostali, onda novi deo grada.

#10 lav

svetski putnik

• Član
  • Poruka:947

Napisano: 27. Jan 2009 - 15:06

Ostajem svega tri dana, nisam mogla zbog posla duze. Rezervisala sam smestaj preko sajta booking. com u hotelu Agan-ima odlicnu lokaciju, vidim da je jako popularan, ima dobre ocene, a cena je bas povoljna-nocenje sa doruckom je svega 14 evra. Nadam se da ce sve biti ok, ne znam samo kako ovaj vid rezervacije funkcionise u Turskoj s obzirom da je cena niza od prikazane na sajtu hotela...

Pitanje za Nikolu... Kupila bih neku dobru koznu jaknu, imas li preporuku? Cula sam za Merter...

#11 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 27. Jan 2009 - 18:47

Meni je kožna jakna pod obavezno. Dobiješ kvalitetan komad garderobe na koji godinama možeš uvek da se osloniš, za male pare.

Konkretnu preporuku nemam. Ja sam dve kupio u Kapali čaršiji, visile ispred radnje. Otac je kupovao u radnjama u podzemnom, uz neko bezobrazno cenkanje koje bi obavaljala mama a nas dvojica propadali u jos podzemniju zemlju od sramote...Ima svakakvih modela i materijala (izbor životinje, obična, prevrnuta...), a za žene još i raznih boja.

#12 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • Poruka:4818
  • ženski

Napisano: 29. Jan 2009 - 01:13

Imam ja preporuke za kozne jakne. Doduse ima ih svuda. Ali mi smo nase kupili u trznom centru "MORAVA", sve su samo radnje sa kozom, bar su tad bile. Mi smo kupovali u jednoj jako maloj radnjici sa desne strane (4-5 radnja po redu), gde je radio neki lik iz Novog Pazara tako da je i sporazumevanje bilo krajnje olaksano. A Morava ti se nalazi u tom starom delu u glavnoj ulici, otprilike tacno preko puta ulaza u univerzitet i jedne jako velike dzamije (mislim da se zove Bajazit dzamija). Tad smo kupili 3 jakne, a drugom prilikom jos 2 na istom mestu. Ali stvarno koznih jakni imas svuda, samo se dobro cenjkaj. Mi smo nase platili: musku 65e(ili 60e), zenske malo duze isto 65e, a kratke zenske smo placali 50e.
Nadam se da ti je ovo od pomoci.

Postavljena slika

#13 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 29. Jan 2009 - 01:54

Ali "Morava"... Valjda neće da ih zbuni lakoća kojom se pamti.

Moj deda je pušio, hm, valjda "Dravu", a ja do kioska redovno bio u drami da nije možda "Drina"...

Sve mi to bilo isto...

#14 slatkiš

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:398
  • ženski

Napisano: 29. Jan 2009 - 11:10

Pogledaj porukumikap @ 29. 01. 2009 - 01:13

Imam ja preporuke za kozne jakne. Doduse ima ih svuda. Ali mi smo nase kupili u trznom centru "MORAVA", sve su samo radnje sa kozom, bar su tad bile.

Da "dodam" u ovoj radnjici uglavnom svi naši pazare kožne jakne (butikaši ) , robna kuća Morava , butik LUCIANO, vlasnik je poreklom naš čovek, tačno ;) priča srpski, obožava naša crna vina i narodnjake :smajl:)) Haci Buyukbayrak (Hadžić) ulica je glavna, u blizini kapali čaršije, : Ordu Cad.Beyazit Carsisi 25/31 - Beyazit

#15 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • Poruka:4818
  • ženski

Napisano: 29. Jan 2009 - 11:40

Evo nasla sam vizit kartu, gde smo mi kupovali. Radnja se zove (ili zvala, posto neznam da li jos uvek postoji na tom mestu) MODENA LEATHER.
Inace mi smo te godine isli preko Argusa, gde nam je vodic preporucio, a neke ljude i odveo, radnju kao sa najboljim cenama.... bla bla, znate vec kako to vodici rade. I ta radnja se isto nalazila u Moravi. Znam kad smo jednom prlikom usli u Moravu, da vidimo sve radnje i nadjemo za sebe jakne, da smo sreli vodica u toj , ajde da kazem njihovoj radnji, gde nas je on ubedjivao da je to najbolja radnja, sa najboljim cenama, najboljim modelima.... itd., ali radnja je bila skuplja naravno ( i nisi mogao da se iscenjkas za neku ok cenu), pa smo se mi lepo samo vratili par radnji unazad i kupili jeftinije jakne. :D I tako sve ukupno sad imam 4 kozne jakne :D

Postavljena slika

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)