Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Mahdia

73 odgovora na temu

#31 Solo Capri

putnik

• Član
  • Poruka:167
  • ženski

Napisano: 04. Feb 2013 - 22:59

Odlicni opisi i ja se ozbiljno premisljam u izboru destinacije ovo mi deluje kao pravo porodicno mesto. Mislim da cu i ja procesljati internet i videti sta je to jos sto Mahdia nudi i kao sto je i Goca rekla, kakve su ponude nasih agencija , a vezano za ovu destinaciju. ;)

#32 dujaspasa

svetski putnik

• Član
  • Poruka:900
  • ženski

Napisano: 05. Feb 2013 - 10:06

Petkom (njihova nedelja), je čuveni Camel market.
Obzirom da oni u gradu nemaju puno pravih radnji, sva kupovina za potrebe domaćinstva, oblačenje, za decu... se obavlja tog dana.
Camel market je nešto slično otvorenom tržnom centru na Novom Beogradu ili pančevačkom "buvljaku", samo znatno veće i sa raznovrsnijom ponudom. Gužva je velika i zato treba obratiti pažnju na sitne džeparoše.
Tu možete naći bogato dekorisanu keramiku iz Nabela, kožne cipele iz Sfaxa, kožne tašne, torbe, jakne, taburete, sandale, papuče... Cela jedna dugačka "ulica" provizorno nadkriljenih tezgi je sa raznim materijalima, na metar, trakama, čipkama, koncima... Haljine, marame, pantalone, majice...ma, sve. Šerpe, čaše... krpe...Sve za održavanje automobila... Tepisi i staze...Za decu ama baš sve, od beba do tinejdžera. Jedan deo je sa seknd-hend robom. Nema firmirane robe (osim u seknd-hend ponudi).
Ko voli da "cunja" po takvim mestima, garantujem da će uživati. Mi redovno idemo.
Inače, Camel marketi su jednom nedeljno i u drugim većim mestima (mi smo bili u Susu i Nabelu i vrlo su slični).
Važno je i to da još uvek preovladjuje roba iz Tunisa i Afrike, ali polako sve više ima kineske robe. Kad smo , pre deset godina, prvi put išli na Camel market, nije uopšte bilo robe iz Kine.
Camel market se proteže od centra (stare tvrdjave) pa celom širinom od železničke stanice, iza luke pa ispred pijace i velike džamije sve do Cafe Sidi Salem. Za obilazak svega treba vam celo pre podne. Naravno, uvek možete prekinuti obilazak. Pa ko voli, nek izvoli.
Postavljena slika
Egipat,Tunis,Alžir,Jordan,Kipar,Malta,Grčka Turska...i skora cela zapadna Evropa

#33 strajin

putnik

• Član
  • Poruka:113
  • ženski

Napisano: 21. Mar 2013 - 23:38

DA li je vec neko uplatio EM MAHDIJU za ovo leto? Mi smo tamo od 19.07 do 30.07

#34 Lidija J

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:345
  • ženski

Napisano: 22. Mar 2013 - 10:53

Mi od 28.6 do 9.7

#35 minea

backpacker

• Član
  • Poruka:27

Napisano: 22. Mar 2013 - 13:11

Dujaspaso, divna reportaža, slikovita,čak sam osetila i mirise i slike su sjajne. Sad mi je žao što sam zbog političke situacije odustala od Mahdije ove godine i odlučila se za Kušadasi. Ali dogodine obavezno! Veliki pozdrav

#36 dujaspasa

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 22. Mar 2013 - 13:48

Hvala, *minea!
Ako iduće godine budete otišli u Mahdiju, moći ćete da je uporedite sa Kušadašijem. Plaža je neuporedivo lepša u Mahdiji. Nema velike gužve, a opet, svega ima.
Medjutim, i Kušadaši je lep, na svoj način. Želim vam prijatan odmor!
Postavljena slika
Egipat,Tunis,Alžir,Jordan,Kipar,Malta,Grčka Turska...i skora cela zapadna Evropa

#37 strajin

putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 22. Mar 2013 - 17:30

Pogledaj porukuLidija J @ 22. Mar 2013 - 10:53

Mi od 28.6 do 9.7
Znaci, imacemo svezih informacija kad se vratite

#38 Lidija J

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:345
  • ženski

Napisano: 23. Mar 2013 - 10:58

Naravno , izvestaj kada se vratim.

#39 dujaspasa

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 31. Mar 2013 - 14:04

Kako otići na izlet iz Mahdije?
Pored toga što će vam vodič još prvog dana punuditi fakultativne izlete, vi možete sami otići u okolna mesta.

Izlet u Monastir ili Sus ili Port el Kantaui:
Vozom, kog oni zovu i metro, sa stanice Zone turistique, koja je blizu hotela, možete za 5 Tun.dinara (povratna karta) otići do Monastira ili do Susa. Iz Susa vozićem za 2 TD do Porta.Ako imate planove grada lako ćete obići sve značajno. Red vožnje voza imate na recepciji hotela. Mi smo krenuli posle doručka, a vratili se da stignemo da se okupamo pre večere.

Izlet u Sfaks:
Sa početne stanice vozova koja je odmah iza luke, vozom za male pare odete do Sfaksa. Grad je velik i sasvim drukčiji od Susa. Prošetate gradom i nauživate se pravog Tunisa. Lepo kupite jedne cipele, i vratite se u Mahdiju.

Izlet u El Jam:
Iza železničke stanice je stanica za luaž (kombi prevoz). Sačekate malo da se kombi napuni i za oko 9 TD odete da vidite ogroman koloseum, popijete kaficu ili čaj, odete do muzeja i vratite se na kupanje pre večere.

Kao što vidite, prevoz, odmor u nekoj kafanici, ulaz u neki muzej koštaće vas min 20 TD, odnosno oko 10 evra. Vi uvek možete potrošiti i više. Na primer, mi smo u Sfaksu dali taksisti 10 TD i on nas je dva sata vozio po gradu i pokazivao važnija mesta.

Ovako izgledaju njihovi vozovi. Nigde niko nije ništa našarao. Na početku je poluprazan, a kasnije se skroz napuni.

Postavljena slika
Postavljena slika

#40 kao rani mraz

putnik

• Član
  • Poruka:164
  • ženski

Napisano: 10. Jul 2013 - 07:00

da citiram sebe sa druge teme:

koliko se plaza i voda tj. more u Portu razlikuje od plaze i vode u Mahdiji? jel ovo drugo sigurno lepse i cistije ili i to naravno zavisi od trenutne klime?

bacili su mi buvu i za Mahdiju i vidim da su vasi utisci pozitivni.
nikad nisam bila u Tunisu pa mi je jako vazno da odaberem sta valja,
hvala na razumevanju i pomoci :)

#41 strajin

putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 10. Jul 2013 - 11:56

Ja krecem u Mahdiju u sledeci petak. Zbog pozitivnih komentara i ja sam se odlucila za ovu destinaciju. Moji utisci bice posle 30.o7.

#42 jelenait

backpacker

• Član
  • Poruka:1086
  • ženski

Napisano: 10. Jul 2013 - 16:48

Pogledaj porukukao rani mraz @ 10. Jul 2013 - 07:00

da citiram sebe sa druge teme:

koliko se plaza i voda tj. more u Portu razlikuje od plaze i vode u Mahdiji? jel ovo drugo sigurno lepse i cistije ili i to naravno zavisi od trenutne klime?

bacili su mi buvu i za Mahdiju i vidim da su vasi utisci pozitivni.
nikad nisam bila u Tunisu pa mi je jako vazno da odaberem sta valja,
hvala na razumevanju i pomoci :)

Bitno se razlikuju, u pozitivnom. Pogledaj snimke koje je postavila Dujaspasa.

#43 kao rani mraz

putnik

• Član
  • Poruka:164
  • ženski

Napisano: 11. Jul 2013 - 10:25

nadam se da ce Lidija ubrzo napisati najsveziji izvestaj kako bih se sto pre opredelila :)

#44 seagull

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2595
  • ženski

Napisano: 11. Jul 2013 - 14:47

Kazu da je Mahdija prelepa, ali nije za mlade!

#45 Barkmann

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:375
  • muški

Napisano: 11. Jul 2013 - 22:24

Nije za mlade. Uvece je prilično mrtvo i bez mesta za izlazak. Ograničeni ste na animaciju u hotelu.

Ako želite da se odmorite ili idete sa malom decom. Oni koji su navikli na šetnje i relaksaciju u kafićima, neka potreže drugo letovalište.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)