Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Djerdapska klisura

64 odgovora na temu

#1 Teana

turista

• Član
  • Poruka:97
  • ženski

Napisano: 02. Jul 2008 - 14:37

Da li je neko isao organizovano? Kakva iskustva nosi? Interesuje me odlazak sa obilaskom i Viminacijuma, Smedereva i Golupca, ne samo krstarenje Djerdapskom klisurom. Naravno, vikend.

#2 Margarita

putnik

• Član
  • Poruka:191
  • ženski

Napisano: 03. Jul 2008 - 18:41

Поздрав,

хмммм, Голубац немој очекивати да ћеш сада моћи обићи, тј. можеш да се шеташ путем, али да се пењеш на тврђаву не и то свакако - због змија, којих има много , а и на велику жалост, нису ни уређене стазе за обилазак ( мада, би тврђава град могла бити лепа туристичка атракција).
Обилазак Лепенског вира је ок, мада је срамотно како то значајно налазиште изгледа, тј. у ком је стању...али је свакако корисно и поучно отићи, ја сам била затечена са информацијом да су становници Л.В. у праисторијско време имали изузетно дугачак животни век, претпоставка је због исхране- риба... ето, нисам знала, оно, уврежено је мишљење како су сви људи тада живели око 40 г, па када чујете за животни век од 60 ...у тим околностима...
Е, сада, Кучајске планине... милина.. када би могла одсести у неком сеоском домаћинству.. .
тј. све под претпоставком да не тражиш спа и велнес ( мрзи ме да пребацује на латинично тастатуру), јер тамо имаш једино предивну природу, шуме на све стране, понеки пропланак и насред њега високи разгранати кестен...Ах, мени је Кучај диван за бег из урбаних средина...
И поглед на Дунав је диван.

#3 Ja_Mina

turista

• Član
  • Poruka:85
  • ženski

Napisano: 04. Jul 2008 - 08:09

Pogledaj porukuTeana @ 2. 07. 2008 - 15:37

Da li je neko isao organizovano? Kakva iskustva nosi? Interesuje me odlazak sa obilaskom i Viminacijuma, Smedereva i Golupca, ne samo krstarenje Djerdapskom klisurom. Naravno, vikend.

Mi smo bas pre par nedelja(oko mesec dana) otisli na izlet, jedan dan.
Krenuli smo iz Smedereva-home town svratili do Srebrnog jezera, videli Golubac, posetili muzej Lepenski Vir, videli Glavu Decibela, dosli do Djerdapa i nazad.

Put je ugodan za voznju, na Srebrnom jezeru nismo ostali dugo jer i nije bilo neko vreme za kupanje

Statua Decibela (Decebalus) je 40 metara visoka, najvisa skulptura isklesana u steni u Evropi. Bilo je potrebno 10 godina da se napravi u cemu je ucestvovalo 12 skultora. Ova statua se nalazi na rumunskoj strani u blizini grada Orşova, Rumunija.

Preko puta Statue ali sa nase strane nalazi se Trajanova tabla koja obelezava pobedu rimskog carstva nad Dacijom 105 godine

Tako da ako ides u ovom pravcu ovo su divne stvari za videti.

Sto se Golubca tice sve receno u prethodnom postu podrzavam ali mi smo se popeli stepenicama na zidine i bilo je interesantno. Za muzej se takodje slazem, steta sto nije bolje odrzavan.

Priložene sličice

• Prikačena slika: 300px_Decebalus_Rex.jpg

#4 Teana

turista

• Član
  • Poruka:97
  • ženski

Napisano: 04. Jul 2008 - 09:36

Hvala vam na informacijama, svaka je korisna. Nasla sam agenciju koja radi Djerdapsku klisuru, vikend, ali ...nece je raditi do kraja ljeta, jer nisu imali dovoljno putnika ni u junu, te nisu realizovali. Sve ostalo sto nalazim je krstarenje. Ko zna, mozda ce biti na kraju u sopstvenoj reziji.

#5 Tantal

Runagate

• Moderator
  • Poruka:4244
  • muški

Napisano: 09. Jul 2008 - 12:32

Ja na Đerdap idem relativno stalno jednom u godini dana i gledam da to bude u letnjem periodu. Obično se stacioniram u Donjem Milanovcu i odatle idem na razne izlete poput Lepenskog vira, Porečki zaliv (u blizini Donjeg M) na Miroč, ima masa stvari koje agencije ne prižaju a valja obići i naći neki mir i spokoj. Tamo idem prvenstveno zbog mira i tišine koje pruža Dunav i malo mesto poput Donjeg Milanovca. Došao sam u nedelju iz Milanovca ,tamo je veliko spremanje  šetališta a i video sam jednu barku koja je opremljena za izlete . Počeli su da razmišljaju kako da privuču goste .
TASSOS FOREVER
I am a thousand winds that blow.
I am the diamond glint on snow.
I am the sunlight on ripened grain.
I am the gentle autumn rain.

When you wake in the morning hush,
I am the swift, uplifting rush
Of quiet birds in circling flight.

I am the soft starlight at night.

#6 Sladjana Maric

putnik

• Član
  • Poruka:183
  • ženski

Napisano: 02. Oct 2008 - 12:03

Ako jos nisi bila preporucujem da usput obidjes Viminacijum i Ramsku tvrdjavu.Pre desetak dana smo krenili iz Sd-a putem do muzeja u Pozarevcu u kome su originalne freske iz Viminacijuma,zatim obisli etno selo Tulba koje posluje u okviru Pozarevackog narodnog muzeja,otisli do Viminacijuma i u pratnji vodica obisli sva tri lokaliteta-cena ulaznice je200 din.,otisli do Ramske tvrdjave koju ne treba zaobici,zatim do Srebrnog jezera i Golubacke tvrdjave. Nije bilo vremena da nastavimo dalje,nadam se neki drugi put. Ipak za ovako nesto najbolje je ici u sopstvenoj reziji autom Pozdrav.
Sladjana Maric

#7 Todorovic

putnik

• Član
  • Poruka:104
  • muški

Napisano: 15. Mar 2009 - 22:08

Za Uskrsnje praznike planiram da odem na par dana do Djerdapa.

Zanima me, je l' ima neko kontakt nekog privatnog smestaja?
@Todorovic - negovanje turističke fotografije TT Group

#8 Tantal

Runagate

• Moderator
  • muški

Napisano: 20. Mar 2009 - 13:34

U Donjem Milanovcu znam da ima ali nemam konkretne telefone uzmi malo izgoogluj pa ćeš naći sigurno .
TASSOS FOREVER

#9 Todorovic

putnik

• Član
  • muški

Napisano: 20. Mar 2009 - 19:39

Ma to nije problem, ali me zanima konkretna preporuka uz neku fotkicu ako je moguce ...

#10 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 20. Mar 2009 - 19:48

Ako uzmete u obzir i nešto što nije privatni smeštaj, u Kladovu je nedavno otvoren hotel.
Moji prijatelji su bili i oduševljeni su.

#11 Tantal

Runagate

• Moderator
  • muški

Napisano: 20. Mar 2009 - 20:31

Probaj ovde Donji Milanovac
TASSOS FOREVER

#12 Todorovic

putnik

• Član
  • muški

Napisano: 22. Jun 2009 - 09:27

Pogledaj porukutantal71 @ 20. 03. 2009 - 21:31

Probaj ovde Donji Milanovac

Hvala na savetu, smestaj je bio odlican, cena 9 evra po krevetu je ok, pa preporucujem svima vikend na Dunavu oko Djerdapske klisure...

Evo jedne slicice Golupca,

Postavljena slika

#13 salsita

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2279
  • ženski

Napisano: 04. Jul 2009 - 12:59

Ovo stvarno izgleda super na slikama,nije mi do sada palo na pamet da bi mogli tamo otici za jedan vikend.

#14 Tantal

Runagate

• Moderator
  • muški

Napisano: 04. Jul 2009 - 19:21

Eeeee meni je to zavičaj i dedovina , duša mi je tamo ali zbog obaveza jedva se sastavljam sa dušom .

TASSOS FOREVER

#15 Roli

kosmopolita

• Član
  • Poruka:5057
  • muški

Napisano: 05. Jul 2009 - 15:52

Jel se sada već može popeti na Golubačku tvrđavu?

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)