Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

264 odgovora na temu

#16 sasa78

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 26. Jun 2011 - 13:13

Dali je neko ove godine išao kolima u Bugarsku?Imam par pitanja pa bi bilo lepo ako neko ima neke informacije.Poslednji put sam bio U Bugarskoj 2009 .
Dali je kompletno završen put do Burgasa?
Koliko košta putarina ?
Koja je cena goriva ?
Jel ima nekih problema na putu ?
Dali ima puno sobraćajne kontrole ?
Unapred hvala!

#17 sljivko

turista

• Član
  • Poruka:73
  • muški

Napisano: 26. Jun 2011 - 16:39

Verovatno niko nije isao kolima jer sezona nije jos pocela tamo tj hladno je.Ja sam isao prosle godine pa mogu da ti prenesem iskustva sa tog putovanja :cool:

1.Autoput nije gotov falilo im je prosle godine nekih 120km,nadam se da su odradili jos dvadesetak km dosad.Bice to za par godina,cuo sam da zele da se iz Sofije stize u Burgas za 3 sata :ph34r:

2.Putarina je nedeljno 10lv.Znaci predjes granicu i na Petrol pumpi koja je 10-15km od granice kupis vinjetku,ona vazi 7 dana i kad istekne za povratak negde na pumpama oko Burgasa kupis jos jednu za 10lv da bi se vratio.To je obavezno ne pokusavaj da ustedis na tome jer ce te odrati cim te zaustave ;)

3.Lukoil.bg(odi na sajt imas cene) Pumpa je na ulazu u Sofiju tj kod metroa,trenutno je bezolovni oko 120 din na 7 dana menjaju cene stim sto kod njih zadnjih mesec dana cena pada a kod nas raste :angry2:

E sad lepo bi bilo kad bi imao levove pa da platis benzin u levovima jer na pumpi ako menjas nece ti biti bas povoljan kurs.Tu kod pumpe je metro gde ti je kurs 1.94 tj 100e=194lv.Metro radi cele noci ali menjacnica negde do 8ili 9 po bugarskom.

4.Na autoputu mozes da zazmuris i pustis volan i nece biti nikakavih problema ako ne prelazis 120km\h

5.ispred Sofije imas par punktova gde je 50 ogranicenje ma bez brige i gledaj znakove...

jos nesto?

#18 sasa78

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 26. Jun 2011 - 20:31

Hvala puno! Putujem 30.07.2011 pa ako nekom treba neka infomacija posle toga neka pita.

#19 maryyy

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 26. Jun 2011 - 22:36

Može li mi neko reći koliko je rent a car u Bugarskoj, konkretno u Sunčevom bregu?

Postavljena slika

www.reaching-english.com

#20 majmic

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 27. Jun 2011 - 08:31

Ja sam se vratila pre pet dana iz Kitena, isli smo autom. Sve je potpuno isto kao sto je napisao sljivko. Nismo imali nikakvih problema u putu, jedino sto Bugari voze kao ludi, preticu i ulecu u makaze, nije ni cudo sto je na svakom cosku crna tacka. Vreme je bilo lepo, nije uopste hladno, mozda vece bude malo svezije ali preko dana je bilo zaista toplo, more 22 C. Srecan put!!!

#21 sljivko

turista

• Član
  • muški

Napisano: 27. Jun 2011 - 09:20

Aj sad i ja da pitam dali vam je neko trazio medjunarodnu dozvolu?

Ja cuo da nije potrebna

#22 DraganV

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:6981
  • muški

Napisano: 27. Jun 2011 - 09:58

Na Opstoj diskusiji i Grckoj je dosta pisano o tome. Da, medjunarodna dozvola je jos uvek zakonski potrebna a da li ce vam traziti je drugo pitanje. U 99% slucaja nece.
Postavljena slika

#23 sljivko

turista

• Član
  • muški

Napisano: 27. Jun 2011 - 10:15

Ok i meni niko nije trazio ni u grckoj ni u bugarskoj nego kad je gdja ili gdjica vec bila rekoh da pitam.Ne bacaju mi se dve hiljade

#24 koldar

svetski putnik

• Član
  • Poruka:834
  • muški

Napisano: 29. Jun 2011 - 16:16

Kakva je situacija sa auto-gasom u Bugarskoj? Gde mogu naći na netu neku mapu sa pumpama za LPG (TNG)? Našao sam za CNG (metan) ali ne i za LPG.

#25 sljivko

turista

• Član
  • muški

Napisano: 29. Jun 2011 - 21:59

Bugari su mnogo pre nas poceli sa gasnim stanicama pa prema tome imas toga po celoj bugarskoj a oko sofije sigurno najvise i zato bez brige imas znakove po putu kao i za obicne pumpe ;)

#26 koldar

svetski putnik

• Član
  • Poruka:834
  • muški

Napisano: 29. Jun 2011 - 23:06

Hvala.

#27 deki27

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:415
  • muški

Napisano: 04. Jul 2011 - 07:17

Pogledaj porukukoldar @ 29. Jun 2011 - 16:16

Kakva je situacija sa auto-gasom u Bugarskoj? Gde mogu naći na netu neku mapu sa pumpama za LPG (TNG)? Našao sam za CNG (metan) ali ne i za LPG.

http://www.putovanja...post__p__122651

#28 majmic

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 04. Jul 2011 - 12:49

Evo da odgovorim sa zakasnjenje. Niko nam nije trazio medjunarodnu vozacku dozvolu, niti smo je mi vadili. Posto cesto idemo u Madjarsku i niko nam ne trazi tako smo i u ovom slucaju isli bez toga. Samo pasos i zeleni karton.

#29 sljivko

turista

• Član
  • muški

Napisano: 04. Jul 2011 - 17:08

E fala lepo i ovi sverceri sa buvljaka isto kazu

#30 MINJA011

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:368
  • muški

Napisano: 08. Jul 2011 - 18:22

Да ли неко зна колико у Бугарској сада кошта плин?

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)