Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Ostrog

34 odgovora na temu

#1 tijana87

backpacker

• Član
  • Poruka:34
  • ženski

Napisano: 14. Jun 2008 - 11:18

Ima li neko ili zna gde se na netu moze naci karta kako stici do Ostroga.
Da li je bolje svratiti kada se ide u CG ili kada se vraca?
Koliko kosta izlet do Ostroga busom iz HN? ...
Tijana

#2 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 14. Jun 2008 - 12:44

Tijana,

Ja sam išao u Ostrog u proleće. Leti je nenormalna gužva, i ako se opredeliš za tu varijantu i preko agencije - moraš nekoliko dana unapred da rezervišeš mesto.

Agencija se zvala... MISLIM "LABOKA", ili tako nešto, po prva dva slova od članova porodice, tipa LAzar, BOgdan, KAtarina, ali nisam siguran. LABOSTA!!! pre je to, ono zadnje je od STAna-fantastična žena, nije prestala da priča celim putem. Nas su pokupili u Budvi. Cena je bila 10-15 eura.

Ako nemaš drugi izbor, onda svejedno obavezno idi, samo gledaj da nije nedelja ili neki verski praznik.
Ako voliš gužvu, ignoriši sve ovo.

Takodje preporučujem odlazak do Cetinja, obilazak grada i manastira.

#3 baki58

putnik

• Član
  • Poruka:144
  • muški

Napisano: 14. Jun 2008 - 20:40

Pogledaj porukutijana87 @ 14. 06. 2008 - 12:18

Ako idete kolima, bolje je u povratku da krenete ranije, pa na ulazu u Podgoricu skrenete ka Niksicu, odatle ima oko 40 km do Ostroga. Samo da znate da je put od tog skretanja sa magistrale (ima putokaz za Ostrog), pa do samog manastira izuzetno uzak i sa ostrim krivinama, a sve vreme se vozi prakticno po ivici ambisa, kad naidje bus, mora da se vraca u rikverc do nekog prosirenja da bi se mimoisli. Dakle, nije bas za neiskusne vozace. U tom slucaju je bolje izlet iz HN, mada gubite dan od kupanja.
Inace, prica se da ako ste pomislili da odete u Ostrog, onda to morate i uraditi.

#4 tijana87

backpacker

• Član
  • Poruka:34
  • ženski

Napisano: 15. Jun 2008 - 08:55

Hvala na ovom obavestenju! Mislim da ce mo ipak ici busmo... Postavljena slika)
Cula sam i ja za to, mozda su to samo price, ali nije ni vazno! Vec odavno imam zelju da odem tamo, i mislim da ce mo ovog puta i otici. To dan kupanja nije vazno jer nemamo ogranicenje koliko ostajemo.
Hvala puno!

Ovu poruku je izmenio DraganV: 10. Jan 2011 - 21:33
nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

Tijana

#5 alazovic

putnik

• Član
  • Poruka:109
  • muški

Napisano: 16. Jun 2008 - 16:06

Ako ste na more došli autom i ako se dobro orjentišete u prostoru (ili još bolje, ako imate GPS navigaciju), moja preporuka je da na povratku sa mora ujutro krenete lagano u Ostrog.

Iz Herceg Novog možete na dva načina da stignete do Ostroga. Oko Boke, preko Risna pa uzbrdo do puta koji iz Trebinja ide za Nikšić, a odatle kao Podgorici i na Ostrog. Sve u svemu oko 120km do manastira.
A imate i put preko Budve i pored Podgorice ka Nikšiću, ukupno oko 145km do samog manastira.
Treća varijanta je da idete do Kotora, pa uz Lovćen, preko Njeguša i Danilovgrada do Ostroga.

A kada siđete sa Ostroga, greh je ne obići i taj zapadni deo Crne Gore jer ima šta da se vidi!
Put od Nikšića do Šavnika je malo uži, ali totalno bez saobraćaja. Prolazite kroz prelepu visoravan sa puno predivnih pejzaža, retko viđenih na ovim prostorima. Jedino što fali je neki izvor pitke vode i benzinske pumpe.
Ako već dođete do Šavnika, preporučio bi posetu kanjonu Nevidio, biseru prirode Crne Gore.

Odatle vas vodi put ka Žabljaku i Nacionalnom parku Durmitor - ne treba opisivati, to treba videti!
Posle toga ulazite u novi Nacionalni park - reke Tare i možete birati da li ćete nizvodno na Bijelo Polje i Prijepolje ili ćete preko reke pa na Pljevlju i Prijepolje.

Put ništa nije duži nego obično, a mnogo je lepši i sadržajniji :)

Svaka preporuka - prođite ovim putem barem jednom!!!

Pozdrav,
L.A.

#6 200 na sat

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:235
  • muški

Napisano: 17. Jun 2008 - 08:30

Pogledaj porukutijana87 @ 14. 06. 2008 - 12:18

Nemojte me pogrešno shvatiti, ali manastir Svetog Vasilija čudotvorca (Ostrog) je velika svetinja i u njega se ne svraća već se uz prethodnu duhovnu pripremu namenski ode. Ako ga pak vidite kao turističku destinaciju onda uredu...

#7 minimarko

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 25. Mar 2009 - 22:32

Moze li mi netko odg. da li je potrebno nocenje za iscjeljenje u manastiru ili u nekom drugom smjestaju.??

molim vas odg. mi

#8 spas

svetski putnik

• Član
  • Poruka:588
  • ženski

Napisano: 08. Jul 2011 - 08:37

Za par dana krecem put Kotora, icicemo ovim novim putem, ali mislim da cemo u povratku na Ostrog(sada jedva cekam da vidim MOREEEEEEE), pricam to pre neko vece i kaze mi svekrva, koja nije bila, ali je cula, da ima deo puta koji ne moze da se prodje autom, vec mora pesice, interesujeme, prvo da li je to istina, a onda i koliki je taj deo puta i koliko je nezgodan?

#9 DraganV

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:6970
  • muški

Napisano: 08. Jul 2011 - 08:47

Na koji put mislis, put do Kotora ili Ostroga.
Sto se tice Ostroga ja sam kolima bio do samog ulaza gornjeg manastira. Put jeste uzak za normalno preticanje i mimoilazenje ali nista strasno.
Postavljena slika

#10 spas

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 08. Jul 2011 - 08:52

Do Ostroga sam mislila :-)
A za do Kotora tj Prcnja sam odlucila ovim putem preko Zabljaka sto je bio u Sat-ovoj patroli neki dan...
Hvala punooo :thankyou2:

#11 sloba

putnik

• Član
  • Poruka:192

Napisano: 16. Jul 2011 - 13:57

Pogledaj porukuminimarko @ 25. Mar 2009 - 22:32

Moze li mi netko odg. da li je potrebno nocenje za iscjeljenje u manastiru ili u nekom drugom smjestaju.??

molim vas odg. mi

Svetinje i Svete Mosti svetitelja Gospodnjih nisu neka tamo vradzbina pa da ocekujes da ce da deluje samo zato sto si to obavio... Isceljenje se dobija po meri tvoje vere, onoliko koliko ti se srce obraca Gospodu toliko ces i dobiti... Ako si pre toga obilazio razne Lavove Gersmane, Vidovite Zorke i ostale sluge sotonine u vidu baba vracara, a u medjuvremenu se nisi u suzama pokajao zbog toga, zaboravi na izlecenje na Ostrogu...

#12 spas

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 21. Jul 2011 - 13:18

Eh odoh. Videh. Vratih se.
Oni koji bi kao i ja turisticki da obidju, neka ne ocekuju previse, nije impresivno kao na slikama i manje vise ni nema sta da se vidi. Sve je to jedno komercijalno cudo. Od svega je cak mozda i najimpresivniji pogled sa terase manastira. Manastir je mali i nije nesto ukrasen i ne ide u dubinu stene ili bar mi to ne vidimo :cool:... Tako da mozda bolje napraviti neki drugi izlet ...
Da ponovim pricam onima koji bi iz cistog turizma obilazili...

#13 kriticarka_nickova

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:369

Napisano: 23. Jul 2011 - 10:13

Hvala ti spas na iskrenosti. Taman sam htjela da idem i u Ostrog, ali kad procitah ovo tvoje onda sam odustala.

#14 Vanjcholyna

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 02. Aug 2011 - 00:17

Moram da odgovorim na ovo. Prije svega, u manastir se ne ide turisticki, tu covjek ode s namjerom. U manastirima se nalazi prije svega duhovni mir, covjek se posle toga osjeca puno spokojnije, lakse i mirnije. Oni nisu pravljeni radi estetskog ugodjaja, da vi kad dodjete kazete "Wwooooww kakava gradjevina", vec kao mjesto gdje ce ljudi dolaziti da se mole i jacaju vjeru.
Ja licno u manastir Ostrog idem svake godine i uvijek imam onaj osjecaj nekog mira i spokoja u sebi, tako da mislim da bi svako trebao da ode bar jednom s namjerom da se ispuni "tim" osjecajem, a ne da bi vidio kako manastir izgleda.

#15 spas

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 03. Aug 2011 - 22:34

da to rade vernici, a oni koji to nisu idu iz iz turistickih i mnogih drugih razloga isto tako u dzamiju, manastir i ko zna gde jos :) i uglavom su to impozantne gradjevine
a sto se mira tice, ne znam gde ga pronalazite, jer tamo je buvljak, i ja sam ocekivala svetinju i kulturno ponasanje, a zateklaaaaaa...... uzas....

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)