Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Retimno ili Hanja

87 odgovora na temu

#76 ser_dex2

turista

• Član
  • Poruka:78
  • muški

Napisano: 17. Jul 2012 - 16:29

Pogledaj porukuvolodja @ 17. Jul 2012 - 16:18

http://www.putovanja...post__p__434250

http://www.explorecr...-distances.html

Nije mi jasno da ces iznajmljivati auto i onda ici na brodic. Jedan od tih "brodica" prima i preko 1000 putnika!?!
Ako bas hoces iza Kisamosa ima mala luka gde su usidreni brodovi koji voze na Balos, a toliko ima reklamnih panoa i putokaza da nema sanse da se promasi. Premda ako vec imas auto pa ja nikad ne bih isao na brod samo zbog ovog (to sa broda nema):

Postavljena slika

Do Elafonisi ima vise od dva puta koji se mogu koristiti, a najbolje je skrenu ti kod mesta Drepano.
Do Falasarne je najlakse doci, a evo pogledaj mapu:
http://www.explorecr...s/Crete-eot.png

Pogled je predivan, ali citam masu kmentara da je kolima do Balosa put katastrofa... Ne znam koliko je to "naporan "put za male rentirane automobile???

#77 volodja

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2232
  • muški

Napisano: 17. Jul 2012 - 16:44

Odmah da ti kazem da ima nekih 9 km tucanika gde se bukvalno vozi prvom ili max drugom.
Put je grozan ali ono sto nudi rezultat takvog napora je nemerljiv.
S druge strane put brodom je vremenski ogranicen i kada svi odu brodom sa plaze Balos u stvari postaje najlepsi.
Nema guzve i galame i ono malo ljudi uziva za svoju dusu.

Na tebi je da odlucis ali eto ja sam isao sopstvenim autom i ako bi se opet tamo uputio opet bih isao kolima.

P.S.
Za sva pitanja koja postavljas vec postoje odgovori.
Prelistaj temu "Krit", trajace svega mozda 15-20 min, a tu ces naci bukvalno sve odgovore za nedoumice.
I da: SRECAN PUT I LEP PROVOD!

#78 ser_dex2

turista

• Član
  • Poruka:78
  • muški

Napisano: 17. Jul 2012 - 17:01

Hvala :)

#79 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 17. Jul 2012 - 17:21

Pogledaj porukuser_dex2 @ 17. Jul 2012 - 16:29

Pogled je predivan, ali citam masu kmentara da je kolima do Balosa put katastrofa... Ne znam koliko je to "naporan "put za male rentirane automobile???
Put autom je jos i podnosljiv u odnosu na pesacenje, moze se ici malim i to najvise 10 na sat. Medjutim, ono sto je teze je pesacenje sa tog parkinga posle, skroz preko brda. Tek tada dolazis na vidikovac odakle je i ova slika naslikana. Nakon tog vidikovca krecu stepenice i spustanje, ne bas malo.
Magarac kosta 5 E po osobi da te snese, a preporuka je da se ide u ranim jutarnjim satima kako bi malo i proveli vremena na plazi dole.
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#80 volodja

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 17. Jul 2012 - 17:35

Infoputnice ja mislim da vredi! Nesto me to podsetilo na Egremni (Lefkada).
A bas se nasmejah za ovog magarca. Kad smo mi bili nije bilo tog pomocnog prevoznog sredstva.
Sta mislis ko je bio magarac i vuko rance, suncobran,..., kod nas?

Ma vredi 100%!
Cak sam gledao ove sa broda kako se penju uz brdo ne bi li slikali Balos.

P.S.
Zaso kazes "preko brda", meni se cini da se od parkinga stalno ide niz brdo?
I kad ce ti tvoji utisci, bas me interesuje kako ste Vi Krit doziveli?

#81 ZekaZmaj

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2031
  • muški

Napisano: 17. Jul 2012 - 21:59

@ser_dex2

volodja ti je vec odgovorio na pitanja :D ... ja tu nista ne bih dodao, a da li ces brodom ili autom na balos moras sam da odlucis ...
mi smo prvi put otisli kolima a posle brodom ... ako hoces ful iskustvo idi kolima ali rano ujutru zbog vrucine ...

ako ti jos nesto treba tu smo :D .. pitaj ...
Neki ljudi su toliko siromašni, da sve što imaju je novac ...

#82 volodja

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 20. Jul 2012 - 17:46

Pogledaj porukuZekaZmaj @ 17. Jul 2012 - 21:59

... ako hoces ful iskustvo idi kolima ali rano ujutru zbog vrucine ...
Upravo tako za Balos je najbolje poraniti i dok zvezda ne upece doci tamo, napraviti snimke u najboljim uslovima kada je more stvarno prelepih boja, lagano sici u uzivati jer je Balos neponovljiv.

#83 oddyssey

backpacker

• Član
  • Poruka:14
  • ženski

Napisano: 05. Aug 2012 - 17:47

Cisto da dam svoje misljenje na temu Hanja ili Retimno. Po meni, i bez mnogo razmisljanja - Hanja! Lep je i Retimno, nije da nije, ali Hanja je nesto posebno. Medju najlepsim gradovima Grcke. Hanja je i veca od Retimna, mada to i nije mnogo bitno, zatim blize je Balosu, Elafonisiju i Samariji, u blizini grada su lepe plaze (Agia Marina i dalje ka zapadu)... Opet, vredi videti i jedan i drugi, ali u Hanju bih se uvek vratila, bez razmisljanja. Sto se nadam da ce se desiti uskoro :yesss: I Hanja je jako "fotogenicna", za one sto vole da skljocaju pravi raj :turista: Sve u svemu, gde god da se ode, Krit je uvek pun pogodak :cool:

#84 Surfer011

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 15. May 2013 - 20:49

Prosle godine sam bio u Retimnu. Ostrvo je zaista veliko i nemoguce je obici sve za 10 dana. I Retimno i Hanja imaju zaista mnogo da ponude tako da moje misljenje je da je i jedno i drugo fantastican izbor ali naravno zavisi od preferencija sta ce kome vise odgovarati. Retimno je mozda kompletniji jer ima veliku pescanu plazu za razliku od Hanje. Hanja ima lepsi stari grad mada moj utisak je da je Hanja zaista pravi grad, plaze su okolnim mestima koje rade nase agencije dok je Retimno turisticki grad. Hanja je bliza Gramvusi, Preveliju i Elefonisiju (najlepse plaze na Kritu a verovanto i na celom mediteranu, raj na zamlji:)) a i ima vise ostalih zanimljivih plaza u odnosu na Retimno oblast. Na ove plaze se moze stici i iz Retimna ali planirajte malo vise cimanja ( oko 1.5h-2h je Hanja udaljena od REtimna+oko 2h u proseku od Hanje do ovih najboljih plaza). Dakle Retimno moze vise da ponudi za one koji bi deo odmora provodili u jednom pravom mediteranskom turistickom gradu, sa prelepim starim gradom, setalistem pored mora, puno restorana, klubova, poslasticarnica itd. a oblast Hanja bi vise odgovarala onima koji bi da provedu 10 dana u kolima obilazeci ovo zaista prelepo ostrvo...Inace plaza u Retimnu je zaista odlicna, verovatno i jedna od boljih u tohj regiji. Takodje postoje i autobusi iz REtimna koji tacno voze po redu voznje tako da iz Retimna mozete stici i do Prevelija, Hanje, Hersonisosa, okolnih plaza u Retimno oblasti itd.

Takodje bih zeleo da spomenem da izbegavate agenciju Kalodukas. Vecina agencija radi na upit sto znaci da nude isti smestaj, rade rezervacije preko interneta a pri tome se Kalodukas najvise ugradjuje. Ok, da zanemarimo par desetina EUR vise za identican smestaj ali smestaj koji smo dobili u hotelu Braskos je najgori smestaj u kom sam bio ikada u zivotu. Soba sa minijaturnim prozorom koji gleda u unustranje "dvoriste", soba bez vazuha, prljava, mracna, stari namestaj u fazi raspadanja, kupatilo kao iz horor filmova. Na nasu zalbu dobili smo za nijansu bolju sobu ali to je opet daleko od onoga sto se moze dobiti za tu cenu na Kritu. Prilikom pretposlednjeg dana boravka recepcioner nam je rekao izvrsimo pritisak na predstavnika nase agencije da izvrsi uplatu inace necemo moci da napustimo hotel dok ne platimo?! Na nasu zalbu predstavnik agaencije je sutradan izvrsio uplatu i sve je bilo ok ali toliko o agenciji Kalodukas i nacinu njihovog rada. Iskustva su razlicita, ali za agenciju Kalodukas mogu da kaze da se radi o nasminkanim prevarantima i sa njima ne bih vise isao ni do Marinkove bare a kamoli na Krit. Toliko, dobar provod na KRITU:)))

#85 mikelis

svetski putnik

• Član
  • Poruka:607
  • muški

Napisano: 08. Jun 2013 - 12:33

Hvala na inf., ali koju ona agenciju preporucujete za Santorini/Krit (moze i na pp) ?

#86 BALTY

turista

• Član
  • Poruka:94
  • muški

Napisano: 08. Jun 2013 - 12:53

Ja sam 2011-te bio u Hersonissos-u i bilo mi je EXTRA, sto se tice provoda ! Cuo sam da je Retimno, lepse mesto i da ima lepsu plazu ali me zanima nocni zivot ? Koji je prosek godina ljudi koji letuju u Retimnu i koga od stranaca najvise ima ? P. S. Unapred hvala na odgovorima !

#87 adri1979

backpacker

• Član
  • Poruka:12

Napisano: 03. Jul 2013 - 19:30

Krit je predivan.nema sanse obici ga za mesec dana.moj faborit je definitivno chania.gradic je divan predivan sa posebnim carom.plaze su divne od chanie prema agia marini.u mestu agia apostoli je po meni i mnogima mnogo.lepsa plaza nego u agia marinj i platanias.ako ste u tom kraju obavezno posetite pizzeriju nesaki u mestu kalamaki (na putu od chanie prema agia marini sa leve strane).vlasnici su nasi ljudi.azmosfera i ambijent su za svaku pohvalu.a o pastama salatama i pizzama da ne pricam izvanredno.stvarno se necete pokajati ako jedno vece posetite Nesa tj Nebojsu koji je vlasnik i koji ce vas odusevljeno docekati i naravno preporuciti vam sta je jos dobro da se vidi i poseti u toj regiji.

Krit je predivan.nema sanse obici ga za mesec dana.moj faborit je definitivno chania.gradic je divan predivan sa posebnim carom.plaze su divne od chanie prema agia marini.u mestu agia apostoli je po meni i mnogima mnogo.lepsa plaza nego u agia marinj i platanias.ako ste u tom kraju obavezno posetite pizzeriju nesaki u mestu kalamaki (na putu od chanie prema agia marini sa leve strane).vlasnici su nasi ljudi.azmosfera i ambijent su za svaku pohvalu.a o pastama salatama i pizzama da ne pricam izvanredno.stvarno se necete pokajati ako jedno vece posetite Nesa tj Nebojsu koji je vlasnik i koji ce vas odusevljeno docekati i naravno preporuciti vam sta je jos dobro da se vidi i poseti u toj regiji.

#88 NNG

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 29. Jul 2013 - 19:43

Da li je neko zainteresovan iz Novog Sada za podelu zajednickog prevoza do aerodroma za KRIT putujemo 08. avgusta 2013. preko Eurojet-a? Nas je dvoje iz NS.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)