Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Majorka

1016 odgovora na temu

#841 Raymond

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:331

Napisano: 07. Dec 2013 - 21:35

Pogledaj porukuLidija J @ 05. Dec 2013 - 17:16

Molim za pomoc, zbog deteta treba da idemo na more veceg saliniteta i gde ima puno borovine, bili smo na Halkidikiju i Tasosu, pa bi da promenimo. Zainteresovana sam za sever ostrva,Playa de Muro, tamo ima borovine. Trebaju mi vasi saveti da li je Majorka dobar izbor ili nesto drugo? Rekli su nam da je Hrvatska odlicna.

Najslaniji deo Mediterana je na potezu Krit, Dodekaneze, juzna Turska, severni Egipat, Sirija, Liban, Izrael i naravno Kipar.

Tako da ove zemlje su najbolje za ono sto ti treba, a borovine imas na Kritu, Kipru, Lerosu, juznoj Turskoj..., i za ove destinacije mozes naci povoljne aranzmane.

Postavljena slika

#842 Lidija J

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:378
  • ženski

Napisano: 07. Dec 2013 - 23:36

Pogledaj porukujelenait @ 05. Dec 2013 - 17:53

Salinitet zapadnog Mediterana je nizi od istocnog i od Jadranskog mora, koja je plitko. Dakle, Hrvatska ili Italija su ti odlicno resenje za ono sto ti treba.
Hvala puno i rekli su mi za Hrvatsku da je najbolja

#843 jelenait

backpacker

• Član
  • Poruka:1444
  • ženski

Napisano: 08. Dec 2013 - 10:21

U "moje doba" postojalo je Beogradsko decje odmaraliste u Promajni, kod Makarske, ne znam da li znas. Tamo su slali decu koja su patila od astme i slicnih bolesti, zbog idealnih klimatskih uslova. Nije bez razloga, Makarska i okolina su mesta sa borovim sumama do same plaze.

#844 makičak

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:244
  • muški

Napisano: 14. Dec 2013 - 02:11

Slažem se. Mogu da kažem da sam obišao dosta Mediterana, ali te borovine s Makarske rivijere, koje se sećam iz detinjstva, nisam video više nigde. Tasos je možda najbliži tome, mada se šume ne spuštaju toliko do mora. Nešto slično sam sreo još samo na Vidu, onom krfskom, ali tu nema smeštaja, a borovi su posađeni (ostrvo je u ona strašna doba I svetskog rata bilo golo).

#845 jelenait

backpacker

• Član
  • Poruka:1444
  • ženski

Napisano: 14. Dec 2013 - 10:27

Jes' da nije Majorka, ali na Skopelosu se borova suma spusta do mora,delimicno na Skijatosu, Halkidikiju, na italijanskoj obali Jadrana, delimicno u Liguriji i na Tirenskom moru, delovima Korzike...

#846 Raymond

iskusni putnik

• Član

Napisano: 15. Dec 2013 - 15:54

Majorka je puna zelenila, za svaciji ukus. I uopste nije skupa, aranzmani pun pansion i polupansion u sopstvenoj reziji mogu se naci vrlo povoljno a sada je i lako stici iz Beograda do Majorke.

Sto se borovine tice ostrva poput Krita i Kipra imaju je na pretek, jedan deo turske obale i neki Dodekanez (na primer Leros ali ne Rodos). Borovine ima i na Argosaronskim ostrvima, Peloponezu i td. Borovine ima i na spanskoj obali koliko ko hoce, na primer pored obale Kosta Blanka (pokrajina Valensija, oblast Alikante).

Na zapadu Mediterana voda je nesto manje slana u odnosu na istok, a najslanija je od Dodekaneza i Krita do libanske obale.

#847 Rina

backpacker

• Član
  • Poruka:40

Napisano: 21. Dec 2013 - 08:38

Eh i ja bih rado spojila Španiju a da bude povoljno i za dete koje ima problema sa alergijama disajnih puteva, zapaljenjem uva... No nekad davno bila sam na Majorci ali se samo sećam kafića i sličnog, nikakve borovine... Bila sam nekad i u Santa Suzani (blizu Barselone) ali se ni tamo ne sećam da je bilo borovine, do duše možda tada nisam obraćala pažnju na to.... Sem ovih mesta koje ste navodili ja sam nalazila na forumu preporuke za Tasos, Skiatos i druga neka mesta po Grčkoj. Tako da sam se više preorijentisala na to, mada evo me još na delu foruma vezanom za Španiju ;)

#848 Raymond

iskusni putnik

• Član

Napisano: 22. Dec 2013 - 17:31

Verovatno nisi obratila paznju, borovine ima i na jugu, i istoku i severu ostrva, i unutrasnjosti. Nisam bio na zapadu ali verovatno i tamo. Borovine ima na vise plaza ili na putu do plaza. Majorka je jedna od najboljih destinacija u odnosu kvalitet-cena. U sopstvenoj reziji moze se vrlo povoljno proci, veliko je ostrvo za jedan odmor i ne treba se truditi sve obici nego ici vise puta, tako da Majorka ce me sigurno jos gledati.

#849 sashadpb

backpacker

• Član
  • Poruka:47
  • muški

Napisano: 06. Jan 2014 - 19:40

Da li neko može da mi kaže koje su prošle godine kod agencija bile okvirne cene za rani booking i PP (hotel 2* ili 3*). Zagrejao sam se za Majorku, ali ne znam da li će mi se uklopiti u finansijsku konstrukciju.

#850 uros misic

putnik

• Član
  • Poruka:127

Napisano: 07. Jan 2014 - 00:53

ja sam prosle godine platio(last minute) 11 pp u hotelu palma mazas 513 evra(11pp,avion i takse).pre neki dan sam video negde ponudu za majorku i ovaj hotel sada kosta 533 evra,sve to ali 10pp...

zaboravio sam da napisem termin :) 28.6.-9.7. :)

#851 sanjaa

svetski putnik

• Član
  • Poruka:931
  • ženski

Napisano: 28. Jan 2014 - 12:04

Planira li neko ove godine na Majorku, neki konstruktivan predlog za low cost, vidim da wizz vise nema liniju do Barse,steta...

#852 makičak

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 30. Jan 2014 - 17:09

Vueling leti od juna iz Beograda za Barselonu. "Od 55€". Samo, mislim da je posle trajekt dosta skup (nisam proveravao).

Wizzair ima direktne letove iz Palme do Budimpešte i Kluža, ali sad sam bacio oko i bezobrazno su skupi, od 150€ u jednom pravcu naviše (plus prtljag).

Verovatno se, u zbiru, na letovanje tamo isplati ići preko agencija, čarterom.

#853 sanjaa

svetski putnik

• Član
  • Poruka:931
  • ženski

Napisano: 30. Jan 2014 - 18:19

jako se tesko odlucujem za letovanje preko agencije, mada glava me je zabolela od pretrazivanja ovih dana i jedino sam nesto nasla preko easy jeta do milana ili rima pa onda odatle nova karta,ukupno za oko 150e povratna,mada moram dobro da pazim oko uklapanja. i da, u povratku spavam na aerodromu :( tako da i to otpada ali videcu jos. znam kada sam isla wizzom do barse da su u avionu bili ljudi koji su produzili na majorku. videcu jos, hvala za info o vueling

#854 Stevang

svetski putnik

• Član
  • Poruka:536

Napisano: 31. Jan 2014 - 15:17

Za Majorku je najjeftinije preko agencije i to je to. Proslo leto sam isao u avgustu preko Argusa Jatom, smestaj+prevoz+takse oko ~580e po osobi na bazi PP, hotel Roc Linda u Can Pastilji. Najveci problem je avio prevoz i tako ce uvek i biti. Secam se da je povratna karta preko Jata, Bg - Palma bila ravno 59.999 din bez troska izdavanja karte, po osobi i to u istom terminu/letu kao i preko agencije. Preko agencija povratna je bila oko 250e po osobi.

Inace, kad se sastave svi troskovi ( aranzman za 2 osobe, rucak s' nogu 10dana, rent a car 5 dana, gorivo, suveniri i slicni troskovi) neki prosek za letovanje na Majorci za 2 osobe je 1600-2000e.

#855 makičak

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 31. Jan 2014 - 19:13

Nikad nisam siguran da li postoje varijante da a) sami uplatite čarter let aviokompaniji (znam da je uslov da se morate uklopiti u tih 10/11 dana povratni let) ili b) od agencije uzmete samo čarter, bez hotela. I ja sam ljubitelj varijanti "sam svoj organizator" ali za morske destinacije u sezoni, agencije obično ispadnu povoljnije, ili bar jednostavnije za slične pare.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)