Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Majorka

1013 odgovora na temu

#1 Jellena25

backpacker

• Član
  • Poruka:46
  • ženski

Napisano: 18. May 2008 - 14:38

Bukirana Majorka 25.7. preko agencije Kontiki :D !Da li neko od vas mozda ide u tom periodu?Mesto je El Arenal a hotel Palma Mazas.Molim one koji su vec bili da podele iskustva samnom...Gracias!

#2 Bata

putnik

• Član
  • Poruka:155

Napisano: 19. Jun 2008 - 22:42

Izgleda da ljudi koji putuju u Spaniju ne dolaze na forum. Hajde pomozite, jel neko ima izvestaj sa Majorke ili da rondamo po stranim forumima ?

#3 sweety33

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 02. Jul 2008 - 16:31

Ne mogu da verujem da nema odgovora.I ja putujem u El Arenal 12.8.Vec danima trazim neke normalne informacije,cak ni slike nisu nista posebno.Cula sam razne komentare od najgorih koje su me totalno razocarale do extra komentara tipa-raj na zemlji.Ljudi uglavnom kazu da je mesto puno pijanih Nemaca i Engleza,pa bas razmisljam koliko je to tacno.Ja sam preko jolly travela,koji je malo skuplji pre neki dan uspela da rezervisem.Molim za detaljnije informacije:plaza,cene,sta treba videti i da li je moguca poseta Barseloni. Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 21. Jan 2011 - 10:25
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#4 @leksandra

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 06. Jul 2008 - 20:21

Zdravo, mm i ja putujemo na Majorku u sopstvenom aranzmanu, tako sto smo bukirali hotel i automobil preko sajta mca-hotels.com.Svima koji imaju sengen vizu i u tom pogledu ne zavise od nasih turistickih agencija, preporucila bih da tako putuju.Jer kod nasih agencija ponuda za Majorku je mala i uglavnom se svodi na mesta El Arenal i Plama Nova.To bas i nije najbolje sto Majorka moze da ponudi jer je sve puno pijanih Engelaza i Nemaca(opsti zakljucak svih turista), sve je njima podredjeno i imate utisak da ste u Nemackoj.Hoteli su svugde na Majorci generalno dobri mada su cene u nasim agencijama daleko od realne odnosno od cene koju dobijete kada sami bukirate.Obavezno ako ste u mogucnosti iznajmite auto, to nije skupo oko 20 eura dnevno a moze da se obidje celo ostrvo.Najlepse plaze su na istocnoj obali,najbolja hrana u malim ribarskim mestima koja su jedina i sacuvala pravi smek Majorke.Uglavnom preko agencije najcesce mozete da dozivite samo klasicni masovni turizam koji se nazlikuje od istog takvog bilo gde drugde u Evropi.

#5 Katalina

turista

• Član
  • Poruka:86
  • ženski

Napisano: 07. Jul 2008 - 20:18

Hola, ja sam se vratila pre par dana sa Majorke i išla sam preko Kontikija.
Mesto je Magaluf, ima pijanih Engleza i to po ceo dan i noć i niko nije baš mnogo stariji od 25 a to i naši mladi rade. U El Arenalu je isto sa Nemcima. Meni nije smetalo, nikoga ne diraju, malo su bučni ali to je takva vrsta turizma na Majorci. Verovatno je lepo ići u sopstvenoj režiji ali Španci nisu jako uvek raspoloženi za davanje viza pa ja nisam imala problem za grupnu turističku a grupa posle mene je imala...
Palma grad je opasno lep, prodavnice rade do 14 h pa se opet otvaraju posle 16-17 h , to je siesta. More je lepo, toplo, čisto , peskovita je plaža u Magalufu. Vanpasionska potrošnja je srednje skupa: zavisi ko na šta troši novce jer u hotelu smo imali švedski sto za doručak do 10,30 i večeru od 18,30 pa
je to bilo u redu što se tiče gladi :o) Gradski bus vozi u grad, ima shopinga jer ima robe za svakog -
i firmirane i manje poznate. Duvka vetrić i nije bilo jako toplo svih 10 dana .
Ima izlet za Ibizu, na špansko veče, za Barselonu je jeftinije avionom koji mora ranije da se rezerviše
a ima brod 140 EUR karta ali to isto nešto mora ranije.
Jako lep deo Mediterana. Ocena 5. :o)

#6 Branko

turista

• Član
  • Poruka:53

Napisano: 08. Jul 2008 - 19:27

Katalina, hvala na informacijama o Majorci kojih ima jako malo ovde. Mene zanima da li ima tamo meduza?

#7 Bata

putnik

• Član
  • Poruka:155

Napisano: 08. Jul 2008 - 22:02

Neko poseduje info o Nixe palace ili Melia del Mar ? Komentari cudni, najblaze receno. U cemu je hint za Mallorcu ? Za Grcku svi znamo, nikako hotel. Turska, obavezno hotel, proveren 5*. Za Mallorcu citam gluposti npr. naplacuju daljinski za tv, safe box, lezaljke na hotelskom bazenu etc
OK nije problem, al gde je catch ako imaju foru i za ove gluposti ..

#8 Jellena25

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 10. Jul 2008 - 10:47

Katalina hvala puno! :D
Htela bih da te pitam za lezaljke i suncobrane,da li se naplacuju i koliko kostaju?
I za ulazak u klubove,cula sam da je ulaznica 50 eura skoro za svaki klub.... :ljutko:

#9 Jellena25

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 10. Jul 2008 - 10:49

Pogledaj porukusweety33 @ 2. 07. 2008 - 17:31

Ne mogu da verujem da nema odgovora.I ja putujem u El Arenal 12.8.Vec danima trazim neke normalne informacije.

Ja idem 25.7 a vracam se 5.8.Napisacu svoje utiske cim dodjem tako da ces imati neke informacije pre polaska 12.8! Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 21. Jan 2011 - 10:25
skracen citat

#10 Katalina

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 12. Jul 2008 - 19:45

Pogledaj porukuBranko @ 8. 07. 2008 - 20:27

Katalina, hvala na informacijama o Majorci kojih ima jako malo ovde. Mene zanima da li ima tamo meduza?

Meduza nema a voda je cista, cista a stalno dolaze i prolaze oni cruise brodovi (prosle godine su kazali da meduze hoce u cistu vodu da dodju za tim brodovima - i bilo je tako a na Majorci jok)

Eto :)

#11 Branko

turista

• Član
  • Poruka:53

Napisano: 12. Jul 2008 - 22:26

Hvala ti puno! Bas si me obradovala jer sam se nacitao raznih najava da se ove godine ocekuje najezda meduza na Balearima. Nadam se da ih nece biti ni kad ja budem otisao a to je 15.08 u Palma Novu isto preko Kontikija. Ako se setis jos neceg zanimljivog napisi..

Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 21. Jan 2011 - 10:26

#12 natasha

turista

• Član
  • Poruka:52
  • ženski

Napisano: 18. Jul 2008 - 20:30

Katalina, zemljakinjo, ne budi skrta, daj nam jos informacija, u kom si hotelu bila,kako si isla do Palme, da li Kontiki organizuje let do Barselone, i koliko je love, koliko si placala lezaljke, koliko je pice po kaficima...Kakva je grupa bila porodice s klincima, bakice, ili 'omladinci' oko tridesete.... Sve nam pricaj, znas i sami da nigde nema nikakvih prakticnih informacija...

I ti, Jellena, kad se vratis, don't forget us...
Ove godine sam planirala, ali sam zakasnila zbog viza, sledece leto je pod obavezno...

#13 snowwhite

putnik

• Član
  • Poruka:187
  • ženski

Napisano: 19. Jul 2008 - 12:11

Zdravo svima!
Mi bukirale Majorku preko Kontikija za 05.09, Palma Nova ... Nadam se da ce do tad biti jos informacija ovde.

Katalina, da li mozes nesto vise da mi kazes o izletu na Ibicu, nas to zanima i cule smo da moze i u sopstvenoj reziji - koliko je karta za brod, kakva je kombinacija preko agencije? Kakva je situacija sa plazama - nasla sam negde info da se sama plaza ne placa (javno dobro), ali ne mogu da nadjem nigde cene za suncobrane i lezaljke. Da li si isla negde kolima, kakvi su putevi, koliko je gorivo :-) ?

Hvala unapred!

#14 Katalina

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 19. Jul 2008 - 15:24

Ibicu mozes i sama da organizujes - imaju dve vrste prevoza, krecu ujutru u 8 iu Palme : rekose mi da je 77 EUR povratna karta, brzi brod vozi 2,5 sata a onaj drugi 4 sata, treba pasos za ulaz na Ibicu. Ako idete preko Kontikija, Mirko Stanic je vodic , on vam uzme fotokopije pasosa i kupi karte. Ne treba vam agencija mada ni nema izleta organizovanih tamo, da znate. Vodic bas i nije nesto angazovan oko nas gostiju Postavljena slika Videli smo ga dva puta. Al ostavio je broj telefona, zlu ne trebalo.
Plaza je javno dobro , suncobrani su oni od trske, i jedan komplet - suncobran i dve lezaljke u Magalufu je kostao 9 EUR za ceo dan. Palma nova ti je lepa, ima lepu straftu za setanje pored mora.
Nisam isla kolima ali iz grupe su isli, oko 30 EUR je rent za jedan dan ali vise dana smanjuje cenu. Putevi su , cini mi se, dobri jer sam busom isla u Palmu vise puta, auto put je uglavnom i mnooogo nekih kruznih tokova. Ne deluje mi komplikovano. Bacila sam oko i na pumpu i na cenu goriva ali sad ne mogu da se setim Postavljena slika

Pitaj jel ima jos mesta, da idem ja ponovo u septembru Postavljena slika)

Ovu poruku je izmenio DraganV: 21. Jan 2011 - 10:26

#15 Katalina

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 19. Jul 2008 - 15:34

Pogledaj porukunatasha @ 18. 07. 2008 - 21:30

Katalina, zemljakinjo, ne budi skrta, daj nam jos informacija, u kom si hotelu bila,kako si isla do Palme, da li Kontiki organizuje let do Barselone, i koliko je love, koliko si placala lezaljke, koliko je pice po kaficima...Kakva je grupa bila porodice s klincima, bakice, ili 'omladinci' oko tridesete.... Sve nam pricaj, znas i sami da nigde nema nikakvih prakticnih informacija...

I ti, Jellena, kad se vratis, don't forget us...
Ove godine sam planirala, ali sam zakasnila zbog viza, sledece leto je pod obavezno...

Bila sam u hotelu Flamboyan / Caribe u Magalufu, skroz je na plazi i u redu je. Do Palme idu busevi 104,105,106,107 i to 104 prolazi kroz sva moguca mesta - nije lose videti Illetes, ekskluzivniji deo, golf tereni, pa oko grada celog pa pored luke tako da ni ta voznja nije losa, autobusi su svi klimatizovani, vecina vozaca nece da primi vise putnika nego sto je sedista tj. ne da da se stoji u autobusu i to je super, lepo se vozis i razgledas. Pre izlaska, kad vec drugi put ides u Palmu i skontas gde su stanice, imas dugme da najavis izlazak. Ima stanica blizu katedrale pa ulicom pravo je blizu grad a uglavnom svi autobusi idu na glavnu stanicu gde je najbolje i sesti za povratak.
Lezaljke: jedna 6, dve 9 tri 12 EUR. Kafa do 2,5 EUR a ima i manje i vise, oko 2 EUR pice sok ili nesto,
do 3 EUR sladoled, do 1,5 EUR voda... karta za bus 2,65 EUR, zadnji iz grada ide oko 22 h a taksi kosta oko 20 EUR.
Grupa je bila sarena : dve tri porodice mlade s jednom bebom ili malo starijim detetom, dve ili tri ili četiri devojke / zene zajedno , mladi parovi, malo stariji parovi, brat i sestra, sama neka devojka/zena.

:) A sto to pitas?

Sunce je dobro, ne crveni se , duvka vetric... more je cisto cisto cisto i lepo al nije jako slano. Dan je dugo uvece, skoro do 21:30, ima galame i buke po ulicama od Engleza koji imaju plafon 24 godine, ima Rusa i turista sa severa, ne raspoznajem bas sve te jezike od gore :)

Pitaj dalje slobodno...

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 1, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)