Češke krune

25 poruka u ovoj temi

Postavljeno

Da li znate da li u Beogradu mogu da se kupe ceske krune za dinare?

Putujem za mesec dana u Prag i htela bih da proverim da li je povoljnije da ovde kupim krune (ako moze) ili da u Pragu kupim za evre (cula sam da se moze uz malo trazenja naci 1 evro = 24,2 CZK)?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

Ja sam u oktobru mesecu isao za Prag(bilo je super) biggrin.jpg , i hteo sam da kupim u banci ceske krune, da ne bih tamo jurio po menjacnicama, jer imam losa iskustva iz Madjarske sa prethodnih putovanja.Nisam uspeo , a pokusao sam u par banaka.Menjao sam novac po savetu vodica u nekoj menjacnici u centru, kod nekog Arapina , ili Egipcanina ne znam ni ja sta je tip, ali nije bio los kurs.Po menjacnicama je glavna fora da ti napise velikim ciframa kurs, a vrlo sitnim skoro nevidljivim da naplacuju proviziju od nekoliko procenata ( 2 do bogami i 6 %) ili povoljan kurs vazi samo za zamene od preko 500 eura, tako da treba biti oprezan ljutko.jpg .Pisali su i drugi na forumima o tome.Inace je Ceska kruna puno ojacala u poslednjih godinu dana u odnosu na Euro.Ukoliko kupujes po prodavnicama npr. Bata cipele su duplo jevtinije nego u BGD, placaj karticom, jer uglavnom nema provizije a kurs koji ti obracunavaju nase banke (srednji prilikom konverzije)bolji je nego u menjacnicama.

Sada sam se setio da ti dopisem jos nesto.Ukoliko pazaris nesto u prodavnicama (Tesco ili slicne velike prodavnice) mozes da platis u eurima po solidnom kursu i oni ti vracaju kusur u krunama tako da i na taj nacin mozes da dodjes do njih.Na kasi obicno pisu koliki je kurs, naprimer 1E=25 Ckk

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Hvala puno na informacijama! wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

ceske-krune.jpg
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Kada su praske menjacnice u pitanju, budite veoma oprezni! Obavezno, pre promene, pitajte koliko kruna mozete dobiti za vas novac, jer npr. za 10 evra negde ce vam ponuditi 180, a trebalo bi 247, razlike su velike cak i kada su banke u pitanju!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Da, Cheque Point i Western Union su za izbegavanje, kao i sve one menjacnice sa istaknutim najatraktivnijim mogucim kursom, i ulicni dileri za koje sam cula da imaju obicaj da podvale stare bugarske i madjarske pare.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Da i mi smo na preporuku menjali novac u centru, kod Njujorkera, ali i tu je kurs bio kako kad, tacnije kako se zalomi. Nece sve radnje da prihvate evre, mi smo tako otisli bez ijedne krune u trzni centar kod arene i za malo ostasmo kratkih rukava, par prodavnica je htelo da prihvati evro, tako da smo kupili neke sitnice u tim radnjama samo da bi nam vratili kusuru u krunama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Na internetu sam pronašao ove najpovolnije mjenačnice u Pragu, koje zamjene evra u krune:

ALFA PRAGUE. Na Příkopě 23, 110 00 Praha 1 (u pasáži)za EVRO dobijete 24,OO kruna - rade i nedeljom do 20

Nekázanka exchange, Fiesta international s.r.o., Nekázanka 10, 110 00 Praha 1 - isto 24,00 - nedeljom do 17

EXCHANGE s.r.o., Náměstí Franze Kafky 2,  Praha 1, - 23,80 - nedeljom do 20

inačse se prosjek kreče oko 23,50 CZK za 1 evro

Izmenjeno (jirzi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Imate o menjačnicama o temama o Pragu.

Ta kod Newyorkera je poznata i ok menjačnica i ima dve menjačnice i u Panskoj ulici, tj. Panska 1 (to je paralelna sa Vaclavskim namjestima i izlazi na ulicu Na Prikope). Tu smo mi menjali i tu su ok menjačnice.

Evo moje poruke u drugoj temi o menjačnicama, gde sam okačila sliku i obeležila na Google Earthu gde se nalaze

menjačnice u Pragu

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

jel menjao neko ceske krune skoro? i koji je kurs dobijao?

nasla sam u banci intezi da mogu da se kupe ceske krune po srednjem kursu od 25.73. pa me interesuje dal je bolje da ih ovde kupim ili da probam u pragu?

hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ovaj kurs je odličan i ne bi bilo loše da novac zameniš ovde. Vratila sam se iz Praga pre 2 dana. Kurs se kretao od 24,8 do 25, ali ne preko toga.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

jel menjao neko ceske krune skoro? i koji je kurs dobijao?

nasla sam u banci intezi da mogu da se kupe ceske krune po srednjem kursu od 25.73. pa me interesuje dal je bolje da ih ovde kupim ili da probam u pragu?

hvala

Odlican kurs, bila sam sada oko N. godine i najveci kurs je bio 25 :), sto znaci - pravac banka Inteza ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Tačno je to da na njihovom sajtu piše koliki je kurs kupovni-prodajni i da je on povoljan ali kada odeš u banku da iste krune i kupiš odgovore ti da ih nemaju,tako da od tog posla kupovine kruna u banci nema ništa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Moja preporuka je svakako menjačnica kod Musteka koju drži Egipćanin,jer kod njega nema provizije,na ekstra je lokaciji menjačnica,pored ulaza u metro i pivnice U Provaznice.Plus što taj Egipćanin govori i naš jezik pošto mu je žena iz Srbije :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ne sjećam se koliki je tačno bio kurs jer sam izbjegavala mjenjačnice. Imala sam nešto eura kojima sam platila hotel, a u većini prodavnica sam plaćala karticom (Unicredit) bez provizije, također krune sam dizala na bankomatima banke ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21367
    Ukupno tema
    642436
    Ukupno poruka