Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Češke krune

15 odgovora na temu

#1 marijad

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 03. Apr 2008 - 09:45

Da li znate da li u Beogradu mogu da se kupe ceske krune za dinare?
Putujem za mesec dana u Prag i htela bih da proverim da li je povoljnije da ovde kupim krune (ako moze) ili da u Pragu kupim za evre (cula sam da se moze uz malo trazenja naci 1 evro = 24,2 CZK)?
Hvala!

#2 padabre

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:245
  • muški

Napisano: 06. Apr 2008 - 22:51

Ja sam u oktobru mesecu isao za Prag(bilo je super) Postavljena slika , i hteo sam da kupim u banci ceske krune, da ne bih tamo jurio po menjacnicama, jer imam losa iskustva iz Madjarske sa prethodnih putovanja.Nisam uspeo , a pokusao sam u par banaka.Menjao sam novac po savetu vodica u nekoj menjacnici u centru, kod nekog Arapina , ili Egipcanina ne znam ni ja sta je tip, ali nije bio los kurs.Po menjacnicama je glavna fora da ti napise velikim ciframa kurs, a vrlo sitnim skoro nevidljivim da naplacuju proviziju od nekoliko procenata ( 2 do bogami i 6 %) ili povoljan kurs vazi samo za zamene od preko 500 eura, tako da treba biti oprezan Postavljena slika .Pisali su i drugi na forumima o tome.Inace je Ceska kruna puno ojacala u poslednjih godinu dana u odnosu na Euro.Ukoliko kupujes po prodavnicama npr. Bata cipele su duplo jevtinije nego u BGD, placaj karticom, jer uglavnom nema provizije a kurs koji ti obracunavaju nase banke (srednji prilikom konverzije)bolji je nego u menjacnicama.

Sada sam se setio da ti dopisem jos nesto.Ukoliko pazaris nesto u prodavnicama (Tesco ili slicne velike prodavnice) mozes da platis u eurima po solidnom kursu i oni ti vracaju kusur u krunama tako da i na taj nacin mozes da dodjes do njih.Na kasi obicno pisu koliki je kurs, naprimer 1E=25 Ckk

Ovu poruku je izmenio mikap: 27. Sep 2011 - 14:17
spajanje poruka

#3 marijad

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 07. Apr 2008 - 10:20

Hvala puno na informacijama! Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 21. Dec 2010 - 16:47
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku

#4 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • Poruka:9328
  • ženski

Napisano: 22. Jul 2010 - 12:29

Postavljena slika

* * * M F T * * *

Postavljena slika

Postavljena slika

#5 lav

svetski putnik

• Član
  • Poruka:947

Napisano: 03. Aug 2010 - 11:14

Kada su praske menjacnice u pitanju, budite veoma oprezni! Obavezno, pre promene, pitajte koliko kruna mozete dobiti za vas novac, jer npr. za 10 evra negde ce vam ponuditi 180, a trebalo bi 247, razlike su velike cak i kada su banke u pitanju!

#6 Clara

putnik

• Član
  • Poruka:127
  • nije upisan

Napisano: 03. Aug 2010 - 16:03

Da, Cheque Point i Western Union su za izbegavanje, kao i sve one menjacnice sa istaknutim najatraktivnijim mogucim kursom, i ulicni dileri za koje sam cula da imaju obicaj da podvale stare bugarske i madjarske pare.

#7 safira

turista

• Član
  • Poruka:72
  • ženski

Napisano: 03. Sep 2011 - 11:33

Da i mi smo na preporuku menjali novac u centru, kod Njujorkera, ali i tu je kurs bio kako kad, tacnije kako se zalomi. Nece sve radnje da prihvate evre, mi smo tako otisli bez ijedne krune u trzni centar kod arene i za malo ostasmo kratkih rukava, par prodavnica je htelo da prihvati evro, tako da smo kupili neke sitnice u tim radnjama samo da bi nam vratili kusuru u krunama.

#8 jirzi

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 04. Sep 2011 - 10:29

Na internetu sam pronašao ove najpovolnije mjenačnice u Pragu, koje zamjene evra u krune:
ALFA PRAGUE. Na Příkopě 23, 110 00 Praha 1 (u pasáži)za EVRO dobijete 24,OO kruna - rade i nedeljom do 20
Nekázanka exchange, Fiesta international s.r.o., Nekázanka 10, 110 00 Praha 1 - isto 24,00 - nedeljom do 17
EXCHANGE s.r.o., Náměstí Franze Kafky 2,  Praha 1, - 23,80 - nedeljom do 20
inačse se prosjek kreče oko 23,50 CZK za 1 evro

#9 mikap

svetski putnik

• Član
  • Poruka:4520
  • ženski

Napisano: 04. Sep 2011 - 10:39

Imate o menjačnicama o temama o Pragu.
Ta kod Newyorkera je poznata i ok menjačnica i ima dve menjačnice i u Panskoj ulici, tj. Panska 1 (to je paralelna sa Vaclavskim namjestima i izlazi na ulicu Na Prikope). Tu smo mi menjali i tu su ok menjačnice.

Evo moje poruke u drugoj temi o menjačnicama, gde sam okačila sliku i obeležila na Google Earthu gde se nalaze
menjačnice u Pragu

Ovu poruku je izmenio mikap: 27. Sep 2011 - 14:24
spajanje poruka

Postavljena slika

#10 comili

turista

• Član
  • Poruka:54

Napisano: 04. Jan 2012 - 19:14

jel menjao neko ceske krune skoro? i koji je kurs dobijao?
nasla sam u banci intezi da mogu da se kupe ceske krune po srednjem kursu od 25.73. pa me interesuje dal je bolje da ih ovde kupim ili da probam u pragu?

hvala

#11 tetka

putnik

• Član
  • Poruka:171
  • ženski

Napisano: 06. Jan 2012 - 15:54

Ovaj kurs je odličan i ne bi bilo loše da novac zameniš ovde. Vratila sam se iz Praga pre 2 dana. Kurs se kretao od 24,8 do 25, ali ne preko toga.
Pozdrav

#12 Aloja

turista

• Član
  • Poruka:84

Napisano: 10. Jan 2012 - 18:27

Pogledaj porukucomili @ 04. Jan 2012 - 19:14

jel menjao neko ceske krune skoro? i koji je kurs dobijao?
nasla sam u banci intezi da mogu da se kupe ceske krune po srednjem kursu od 25.73. pa me interesuje dal je bolje da ih ovde kupim ili da probam u pragu?

hvala

Odlican kurs, bila sam sada oko N. godine i najveci kurs je bio 25 :), sto znaci - pravac banka Inteza ;)

#13 bonsai

turista

• Član
  • Poruka:60

Napisano: 21. Feb 2012 - 07:20

Tačno je to da na njihovom sajtu piše koliki je kurs kupovni-prodajni i da je on povoljan ali kada odeš u banku da iste krune i kupiš odgovore ti da ih nemaju,tako da od tog posla kupovine kruna u banci nema ništa.

#14 Duki Niš

putnik

• Isključen
  • Poruka:154

Napisano: 25. Feb 2012 - 23:27

Moja preporuka je svakako menjačnica kod Musteka koju drži Egipćanin,jer kod njega nema provizije,na ekstra je lokaciji menjačnica,pored ulaza u metro i pivnice U Provaznice.Plus što taj Egipćanin govori i naš jezik pošto mu je žena iz Srbije :D

#15 funky girl

backpacker

• Član
  • Poruka:34
  • ženski

Napisano: 02. Apr 2012 - 13:11

Ne sjećam se koliki je tačno bio kurs jer sam izbjegavala mjenjačnice. Imala sam nešto eura kojima sam platila hotel, a u većini prodavnica sam plaćala karticom (Unicredit) bez provizije, također krune sam dizala na bankomatima banke ...
...born 4 fun & travel

MFT 2011 Prag MFT 2012 Istanbul MFT 2013 Budimpešta

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)