Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Grcka u septembru

13 odgovora na temu

#1 mavram

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 11. Mar 2008 - 10:50

Molim za savet vezan za letovanje u Stavrosu/severnoj Grckoj pocetkom septembra....Da li je more toplo i kakvo je vreme bilo prethodnih godina - ima li ko iskustva s tim?Buduci da se prosle godine u to doba u Petrovcu nisam bas okupala, u dilemi sam da li tada ici na letovanje?!

#2 biljana s

backpacker

• Član
  • Poruka:20
  • ženski

Napisano: 12. Mar 2008 - 10:49

Pogledaj porukumavram @ 11. 03. 2008 - 10:50

Molim za savet vezan za letovanje u Stavrosu/severnoj Grckoj pocetkom septembra....Da li je more toplo i kakvo je vreme bilo prethodnih godina - ima li ko iskustva s tim?Buduci da se prosle godine u to doba u Petrovcu nisam bas okupala, u dilemi sam da li tada ici na letovanje?!
Ja sam prosle godine bila u Paralija Vrasni od 27. septembra - 02.oktobra, nismo mogli ranije jer moj dvogodisnjak nije hteo da udje u auto, more je bilo super, on se kupao, ostali bi jos ali se hotel zatvarao a bilo nam je komplikovano da prebacujemo stvari u drugi objekat. Iskustva od prosle godine su da ko je bio ranije bilo je prevruce a i secate se pozara, tako da je u sustini sredina septembra idealna, nema guzve i nije pretoplo a dovolno je toplo da mozete da se kupate cak i oni zimogrozljivi.

#3 mavram

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 12. Mar 2008 - 13:01

Pogledaj porukubiljana s @ 12. 03. 2008 - 10:49

Ja sam prosle godine bila u Paralija Vrasni od 27. septembra - 02.oktobra, nismo mogli ranije jer moj dvogodisnjak nije hteo da udje u auto, more je bilo super, on se kupao, ostali bi jos ali se hotel zatvarao a bilo nam je komplikovano da prebacujemo stvari u drugi objekat. Iskustva od prosle godine su da ko je bio ranije bilo je prevruce a i secate se pozara, tako da je u sustini sredina septembra idealna, nema guzve i nije pretoplo a dovolno je toplo da mozete da se kupate cak i oni zimogrozljivi.

Hvala Biljana. U medjuvremenu sam cula (i prisetila se) da je prosle godine pocetak septembra bio ocaj,nevreme i cak grad...u svakom slucaju testo je predvideti i natempirati odmor u dobro-pravo vreme...Mada ako se potrefi lepo vreme i ja sam misljenja da je najbolje ici u septembru, buduci da idem sa klincem 3 god. starim. Hvala u svakom slucaju

#4 anima

backpacker

• Član
  • Poruka:9
  • ženski

Napisano: 24. Mar 2008 - 08:22

Mi smo 2006. bili u Haniotiju u septembru i 10 dana je bilo 30 stepeni bez ijednog oblaka .Vreme je bilo super ,voda topla, cak smo oko 13 h bezali sa plaze zbog male dece da se iskuliramo u sobi do 16 h. Medjutim sledece godine na Tasosu u septembru od 9 dana 4 smo isli na plazu a ostalo vreme je padala kisa ili u najboljem slucaju bilo je oblacno i hladnjikavo. Tasos je inace hladniji u septembru od mesta na halkidikiju. Cula sam i od drugih da je u principu super vreme u septembru na severu kopnene grcke.

#5 mikelis

svetski putnik

• Član
  • Poruka:607
  • muški

Napisano: 01. Sep 2008 - 12:04

Pogledaj porukubiljana s @ 12. 03. 2008 - 11:49

Ovo je neki lazov iz agencije...ne verujte nista za septembar, on je PREHLADAN za kupanje u Grckoj jer su temp. slicne kao kod nas! Jedino Egipat.

#6 Vesna Ks

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1533
  • ženski

Napisano: 01. Sep 2008 - 12:47

Ne mozes da generalizujes,znam ljude koji su se takodje pohvalili za proslogodisnji septembar.Ali,znam da moze biti i lose..Videcemo,blizu je!

P.S.Trenutno niko iz agencija nema potrebe da laze ljude-sve su rasprodali za septembar.Do skoro moja cerka nije znala raspored ispita,pa smo u potragu za mesto "pod jesenjim suncem"krenuli prosle nedelje.Jedva sam ovo nasla,a zvala sam i obisla mnogo,cak sam za njih dvoje uzela trokrevetni studio,bilo mi je zao da izvise,da ove godine ne vide more...

#7 vukisic

putnik

• Član
  • Poruka:123
  • ženski

Napisano: 01. Sep 2008 - 12:52

Pogledaj porukumikelis @ 1. 09. 2008 - 13:04

Ovo je neki lazov iz agencije...ne verujte nista za septembar, on je PREHLADAN za kupanje u Grckoj jer su temp. slicne kao kod nas! Jedino Egipat.

Nije tacno! Vise puta sam bila u septembru na razlicitim lokacijama u Grckoj i uvek je bilo super za kupanje

#8 mikelis

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 01. Sep 2008 - 13:58

I ja sam zvao agencije i mesta ima koliko hocete. A da se ne bi prepucavali ovde kao na pijaci (mada forum jeste nesto veoma blisko tome, pogotovo ovakav), imamo KONKRETNE naucne podatke, evo konkretnih temperatura za septembar prosle godine u grckoj (izvor: automatska meteoroloska stanicija, Skiatos): http://www.freewebs.com/paschaliswheather/...ORY/2007_09.TXT. Pa ko hoce da se kupa na 21, 22C napolju, samo napred. Samo da vas upozorim, ja koji ne radim u agenciji, ponesite carapice i kosulje da se suncate jer vetar takodje moze biti veoma jak (pogledajte samo tabelu).

#9 Vesna Ks

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 01. Sep 2008 - 14:00

Sta si nasao slobodno za polovinu septembra,zanima me Egej?Javljaj brzo,ja jos nisam sve uplatila!Koje agencije?

#10 mikelis

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 01. Sep 2008 - 14:23

Pogledaj porukuVesna Ks @ 1. 09. 2008 - 15:00

Sta si nasao slobodno za polovinu septembra,zanima me Egej?Javljaj brzo,ja jos nisam sve uplatila!Koje agencije?

Necu da ih reklamiram ovde, znas dobro koje su agencije kvalitetne, njih zovni, meni su za Egej 3 od 4 ponudile aranzman u septembru.

#11 Vesna Ks

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 01. Sep 2008 - 14:42

Pa napisi mi na pp.Ja sam zvala preko 10 agencija...imaju samo za sam kraj septembra(24. ili 29.septembar npr.).

#12 mikelis

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 01. Sep 2008 - 15:06

Ja sam zvao prosle nedelje i imali su od 15. Uostalom ovo nije tema o aranzmanima i prevarantnskim agencijama, vec o vremenu u Grckoj u septembru.

#13 odmor

turista

• Član
  • Poruka:71
  • muški

Napisano: 01. Sep 2008 - 15:12

I ja sam zvao agencije prosle nedelje i mahom je sve bilo puno. Septembar uopste nije hladan i ukoliko ima sunca mozete se kupati i po ceo dan. Ukoliko pada kisa svejedno je da li je jul ili septembar.Uvece je hladnjikavo... Ja krecem 9 sept i imam nameru da se kupam, e sad... videcemo sta more ima da kaze na to :P

#14 mikelis

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 01. Sep 2008 - 15:30

Good luck ;) !

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)