Venecija - Verona

145 poruka u ovoj temi

Postavljeno

Caos svima!

Resili smo ove godine da malo evociramo uspomene na neke stare destinacije pa idemo za 01.05. u Veneciju i Veronu. :zaljubiska:

Ako je neko bio u poslednjih godinu dana, molim vas dajte neke predloge van uobicajenih atrakcija!

Sta je sa prodavnicicama na Ponto Rialtu? Gde je sad najbolji sladoled u Veneciji? :)

Sta je "must see/do" u Veroni a nije Djulijetina terasica?

I da u povratku mozda svrnemo do dobrog starog Trsta, cujem da su sada na Ponte Rosso-u Kinezi - da li je to tacno, avaj? :)

Veliki pozdrav i unapred hvala na korisnim informacijama!

Ciao Biancaneve

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno

Je li pitanje još uvek aktuelno?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ciao Nicola!

Pitanje je jos uvek aktuelno - idemo tek 30.04!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Upravo mi je pojeden CEO, VELIKI POST!!!!

Pišem ponovo sutra, ne mogu sada!!!

Evo jedne slike Verone, na ono brdašce moram da se popnem, samo ću to da ostavim sada...

Verona.jpg

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

apsolutno, od sopinga u trstu nista nije ostalo!!! samo kinezi kinezi kinezi

venecija je preskupa za kupovinu garderobe i obuce, i moje misljenje je da vreme provedete u setnji i ispijanjima kafe po malim trgovima dalje od san marka, gde nema mnoooogo turista. dnevna karta za vaporeto (prevoz) je 12e ili pojedinacna 5e (koja vazi sat vremena) i njime obavezno predjite do crkve san giorgio maggiore (preko puta san marka) i posetite ostrva murano (zajedno sa nekom fabrikom stakla) i burano(gde se pravi cipka). mozda biste mogli preci na ostrvo iza s.m. della salute, gde se nalazi crkve redentore, i prosetati na suprotnu stranu ostrva gde cete videti stambene objekte moderne arhitekture uklopljene u staro tkivo... da biste pametno iskoristili neko vreme uvek je preporucljivo otici u muzej akademija....

u veroni cete svakako pojesti odlican sladoled gde god da ga kupite. u ulici mazzini kada idete ka julijinoj kuci postoji odlicna poslasticarnica sa leve strane. ako zelite da popijete casu dobrog vina uz romanticnu atmosferu onda u vecernjim satima posetite jednu 'vinariju' (ako je tako mogu nazvati) u ulici levo kada udjete na piazza dei sidnori sa piazza erbe. pored degustacije tu mozete i kupiti koju bocu. obavezno se popnite do rimskog teatra sa druge strane reke adige, odakle se pruza prelep pogled na grad. takodje tu pored posetite palazzo giulia u kojoj cete videti izvanredne barokne vrtove iz 16.v.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

E, da, ja ostao dužan svog komentara, a onda je tema potonula (pod teretom Leptokarija Paralija i ostalih Lefkada...)

Posle Lidijinog posta nemam mnogo šta da dodam, osim možda čijnenice da Venecija više nije tako nemoguća za kupovinu kao nekad. Ja sam tamo kupio Champions patike nešto malo jeftinije nego kod nas (neplanirano, ali kad sam video cenu, rešio da ih uzmem), i još jednu stvar i bolji primer - ručni sat, jedno 20% skuplji nego po našim šopovima... Takodje se promenila i situacija po pitanju hrane, pića, osveženja - pre 10 godina nije bilo toliko mesta na kojima može da se jede za neku normalnu svotu. Mada verovatno najpametniji savet što se ovoga tiče je: ne sedati na espreso (ili bilo šta drugo), uz zvuke violina,  na trg Sv. Marka, preskupo je...

A Verona... Lepo je do reke, lepo je preko reke, najlepše je izgubiti se po onim uličicama i gledati na šta će sve da naidjete.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

hvala na savetima!

posto na muranu nisam bila - jel se tamo ide bilo kojim vaporetom ili ima neko stajaliste posebno za ostrvca?

thnx.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

u Veneciji su parfemi duplo jeftiniji nego kod nas...

za ostalo se nisam mnogo interesovala.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

A ja u Veroni našao jedan od mojih koga nije bilo čak ni u Sefori u Parizu.

Nestašica neka.

Takodje dosta jeftiniji nego kod nas kad ga je bilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Maj mesec snizenja extra.... mi smo pre dve godine bili u Veneciji pocetkom maja .... npr obuca Bata je bila vise nego jeftina, Beneton takodje ....cene su bile stvarno niske u tom periodu ..... nadam se da su i dalje takva snizenja u maju....

Izmenjeno (salsita)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

postoji 7 - 8 linija vaporeta.... na svakoj stanici postoji mapa sa svim linijama, na kojoj mozete pogledati koja linija ide gde. desice se da do odredjene destinacije morate promeniti dve linije.... ali posto vam pojedinacna karta vazi sat vremena ni to nije problem....

cini mi se da do murana ide ciklama linija (oznacene su brojem i bojom) a krece sa stanice zuccero kod san marka (usput ima i stanice kod arsenala,..., sa suprotne strane kod bolnice, ..., na ostrvu gde je groblje, ..., a na samom muranu ima 2-3 stanice)

Izmenjeno (lidija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Bio u skorije vreme, ali bez posete gradu, posto nisam isao turisticki nego poslovno na 3 dana.

Ali planiram da se svojom boljom polovinom skoknem na produzeni vikend do tog dela Italije u najskorije vreme.

Ono sto ja preporucujem to je obilazak malih mesta izmedju Padove i Venecije. Mesta su karakteristicna za pokrajnu Veneto... prelepa i preslatka.

Pre 2 godine sam slucajno skrenuo sa autoputa prema Padovi i sasvim slucaju obisao prelepa mestasca, mesta se zovu Dolo i Mira. Meni su se extra svidela. Dolo ima neku recicu sa vodenicom, ma mesto je san snova. Taj deo Italije ima poseban smek. Videces. Znaci obidji sto vise malih mesta u tom delu izmedju Padove i Venecije.

Ne znam da li ste resili pitanje smestaja, ali ja vam preporucujem da se smestite u Padovi ili u okolini Venecije, a nikako u samoj Veneciji posto ce vam odrati kozu s'ledja ;)

Ja koristim ili Holiday Inn Padova ili Holiday Inn u mestu Quarto d'Altino, i jedan i drugi su blizu autoputa i imaju odlicnu uslugu. Medjutim prvi sledeci put cu probati hotel NH hoteles Mantegna u Padovi (spanski lanac NH hoteles), to je nov hotel koji je jeftiniji od Holiday inn-a ali mi deluje lepsi i moderniji, ima restoran na vrhu sa pogledom na celu Padovu. Ako hoces da budes blize Veroni onda vidi da li vam odgovara Tryp hotel Verona, nalazi se isto blizu autoputa A4 (deo lanca Sol-Melia).

Taj deo Italije mi se mnogo- mnogo svidja, i to jos idete u najlepsem periodu godine... ma uzivancija.

Izmenjeno (S_BG)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

postoji 7 - 8 linija vaporeta....

lidija, ako te nisam pomešao sa nekim - mislim da ti znaš o Veneciji dosta više od nas ostalih.

Za moj treći odlazak tamo: da li postoji neka šansa, neka agencija, neki vodiči - koji bi me proveli malo po onim njihovim vilama i vrtovima? Kao po nekim privatnim dvorcima Engleske npr.

Od kad sam ovu knjigu imao u rukama, to mi je postala baš velika želja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Za moj treći odlazak tamo: da li postoji neka šansa, neka agencija, neki vodiči - koji bi me proveli malo po onim njihovim vilama i vrtovima?

Pa, najbolje neke Venecijanke :D (jel se to tako kaze?)Znas valjda ko se muvao i zasto tamo :D

Salu na stranu, to sa vilama i vrtovima stvarno dobro zvuci, blago tebi i ja bih rado opet isla u Veneciju. I to u prolece! Da sija sunce! Ja bila zimi, kisa, tmurno, kanali smrde uzas, uopste nemam neke lepe utiske. I jos sa tetkom i tecom, a oni sve po propisu, kako vodic kaze... Smor! Ceznem da sama lutam Venecijom. Po vilama i vrtovima...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Veruj mi da dok sam kucao post - nisam mogo sebi da se načudim što nisam potražio upravo TO, direktno. Sad bad ima načina (facebook, myspace), a ja nikako da se priviknem na te nove metode... Ništa, to ćemo za ČETVRTI put, sada je malo kasno.

A tebi želim što pre Veneciju u proleće, mada mislim da bi mi se dopala i po kiši, sivom nebu i tekim talasima...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Naši članovi

50074
    Ukupno članova
    1059
    Najviše članova online
    Novi članovi
    prince1969
    Pridružio/la se
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21034
    Ukupno tema
    625759
    Ukupno poruka