Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Venecija - Verona

144 odgovora na temu

#76 andrej26

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1255
  • muški

Napisano: 17. Sep 2009 - 19:27

Ja sam bio 2006 kolima u Torinu i Milanu i za puteve znam, ali sada idemo vise turisticki i obisli bi ove gradove, a plan je sledeci.
Bgd- Milano i Vicolungo outlet kod Milana(bio i prejeftin),a onda polako ka nazad.Verona i nocenje na Garda jezeru, onda Padova,Venecija,Lido i Trst na kafu pa kuci.
Kako ste vadili vizu.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 02. Feb 2011 - 09:11
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#77 MarijaNS

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 19. Sep 2009 - 16:07

Da sam znala za taj outlet pored Milana pre polaska... Elem, vizu smo dobili relativno lako, momak kao student a ja kao vlasnik firme, DOO, od papira ne treba nista vise od onoga sto pise na sajtu ambasade. Nama su gomilu papira vratili. Najbitnije je da iskopiras platne kartice i doneses izvode sa racuna, kao i potvrdu iz banke da na racunu imas odredjenu svotu novca. Nase potvrde su bile na 30.000 din. Smestaj smo platili preko agencije i to je ispalo povoljnije nego da smo sami bukirali preko neta. Taj vaucer je isto tako bitan. Ambasadu smo zvali svaki dan da bi proverili ima li slobodnih termina. Viza se dobije za 5 dana.

#78 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 20. Sep 2009 - 05:50

Mi imamo termin za vizu 30.09.,od papira smo skupili sve pa sada samo cekamo.Taj outlet je na putu Milano- Torino oko 40 km od Milana kod mesta Novara i nalazi se uz sam auto put(vicolungo biandrate), a najveci je negde kod Djenove napiacu kako se zove malo kasnije, tamo su mi drugovi bili.Mene interesuje sada kada si bila, neki plan za po jednodevni obilazak Venezie i Verone(kako se najbolje organizovati i sta obici).HVALA.

#79 IgorKiM

backpacker

• Član
  • Poruka:15

Napisano: 21. Sep 2009 - 00:08

Pa Venecija je klasika, ako putujes autom najbolje je parkirati auto najblize gradu a to je na trgu Roma (mislim da se tako zvao), parking se naplacuje za ceo dan i kosta 27 evra. U garazi mozes kupiti karte za vaporeto ali ako stvarno zelis nesto da vidis onda je bolje poci pesice, u tom slucaju uzeti kartu grada. Rialto most je prvo sto treba posetiti, onda svakako trg i crkvu Sv. Marka (ulaz slobodan ali red ogroman,barem sat cekanja), Duzdevu palatu (ulaz 13 evra nema cekanja), Santa Marija de la salute se nalazi preko kanala pa je za to potrebno dosta pesacenja da bi se presao most, jednostavnije je uzeti Vaporeto ali se i tu prilicno ceka. Lepo je obici riblju pijacu, male prodavnicice koje su opasno skupe. Hrana za nas troje (3 pice i 3 pica) kostalo nas je 51 euro a da pice nismo mogli ni da pojedemo, znaci uzas. Cene koje su istaknute ispred lokala na tablu su mnogo nize ali kada dobijes racun vidis da oni naplacuju i raznorazne usluge (pribor, salvete itd). Voznja gondolom kosta 200 evra ali ako znas da se cenkas mozes da spustis cenu i do 100 evra.

Verona,

sutra, odoh da spavam

Ovu poruku je izmenio DraganV: 02. Feb 2011 - 09:11

#80 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 21. Sep 2009 - 07:46

Hvala puno pisi mi i za Padovu ako si bio.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 02. Feb 2011 - 09:12

#81 IgorKiM

backpacker

• Član
  • Poruka:15

Napisano: 21. Sep 2009 - 15:17

Nisam bio u Padovi ali jesam u Veroni i Gardaland-u.

U veronu sam stigao posle podne i hotel koji sam gledao na netu, holiday in kostao je 55 e mislim za troje ali posto ja nisam rezervisao noje bilo mesta kada sam stigao. Onda sam otisao nize niz ulicu i nasao drugi hotel Gardenija ili nesto slicno i tamo je noc za troje sa doruckom bila 100 e, extra hotel, internet, televizija, mini bar, ama bas je sve bilo super, cak su imali i svoju garazu. Onda sam uzeo taxi i otisao do grada, do ispred same Julijine kuce, i to je kostalo oko 13-15 evra. Posle toga sam obisao centar grada, danteov trg (mozda se zove drugacije) i stari grad koji se nalazi na brdascu pa se odatle lepo vidi panorama grada. Nisam imao vremena da posetim arenu ali kazu da je lepa i da vredi otici. Verona mi je ostala u secanju kao najlepsi grad, iako nisam video sve sto sam hteo.

Garda, otidji tamo ako imas vremena, nalazi se svega 30 km od Verone u pravcu Milana. Osim jezera koje izgleda prelepo, gardalan je zabavni park na ogromnoj povrsini. Pored par rolercostera, ringispila za klince tu su svakojake zanimljive stvari, karta je bila 40 po osobi ali vredi.

Pozz

#82 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 21. Sep 2009 - 20:58

Hvala na opisu, planirali smo da kada budemo isli iz Milana spavamo na jezeru jedan dan pa onda Verona.

#83 Losmi

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 22. Sep 2009 - 14:53

Ljudi treba mi mala( ma sta mala ogromna) pomoc. Ako neko skorije ide u Veneciju ako moze da mi donese jednu maskicu, hocu da iznenadim devojku jos malo ce joj rodjendan.
Bilo bi super da se neko javne na temu ako je raspolozen pa da se dogovorimo :-)

#84 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 22. Sep 2009 - 19:02

Ja ako sve bude ok. idem oko 07.11.
b.z.

#85 Losmi

backpacker

• Član

Napisano: 23. Sep 2009 - 09:55

Ok, hvala, samo meni to treba do 10. malo sam se kasno setio
Trebala je jedna drugarica da mi posalje koja zivi tamo, ali na kraju nista od toga, tako da sam se setio ovog foruma. Mozda neko zna da li to ima da se kupi u Beogradu/Srbiji

#86 Losmi

backpacker

• Član

Napisano: 24. Sep 2009 - 12:52

Hvala ti puno, ako nista ne stigne iz Italije(mozda ce drugarica da se seti) uzimam neku od tih.
Ja sam svoju venecijansku masku kupio u Veroni :-) ima ih skoro po svim tim turistickim gradovima na severu

#87 bioled

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 27. Sep 2009 - 10:19

Moze neka preporuka za dobri trzni centar (venezia=padova=verona)...opremam kucu pa mi trebaju uticnice i te zajeb...hvala...

#88 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 28. Sep 2009 - 20:44

Mozda Ikea kod Padove.

#89 micika84

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 17. Oct 2009 - 20:51

Prikljucila sam se ovom forumu bas zbog ove teme!Imala sam prilike da zivim u Veneciji i Trstu pa bih pored navedenih mesta na ovoj temi koje treba da se obidju u ovim gradovima dodala sledece:
Venecija: muzej Peggy Guggenheim,muzej savremene umetnosti u kome mozete videti dela Jacksona Pollocka,Picassa,Caldera,Max Ernsta,Dalija..Inace mali i jako sladak muzej sa terasom koja gleda na Canal Grande i most Accademia(zaista predivan pogled).Ovaj muzej je inace bio dom Peggy Guggenheim koja je bila necaka cuvenog Solomona Guggenheima koji je osnovao jedan od najpoznatijih muzeja Guggenheim(i fondaciju) u NY.Jos jedna stvar me je odusevila a to je da u muzeju rade studenti(staziraju) iz celog sveta i jako su prijatni i usluzni.
Ako imate vremena posetite i jevrejski geto u kome mozete videti 4 sinagoge(meni je ovo bilo jako zanimljivo posto nisam znala puno toga o sinagogama).
Zatim crkvu Santa Maria dei Frari koja je prelepa i koju je delimicno oslikao Ticijan.
Pored ovoga naravno treba obici i Duzdevu palatu i Santa Maria della Salute,mene licno nije odusevila crkva Svetog Marka i pre bih preporucila crkvu gore spomenutu.
Sto se tice klope(pizza meni licno nije neka u Veneciji i vise mi se svidja u Trstu) najbolja mi je bila u kineskom restoranu koji se nalazi kod Rialta i nije skup(2 pica,2 jela i 2 dezerta su odprilike 25 evra),ako zelite da popijete kafu to ucinite kod Rialta ili na Campo S. Margherita(koji inace vazi za studentski trg) jer je tamo znatno jeftinije nego na Trgu Svetog Marka ili u okolini.Jos jedna vazna stavka ukoliko idete u Veneciju OBAVEZNO probajte Spritz Aperol(neka vrsta koktela koji cine belo vino,aperol,kisela voda i narandzaste je boje)koji piju svi Italijani i jako je osvezavajuc.
Takodje Veneciju treba obici pesaka,mapu Venecije mozete naci besplatno u svakom muzeju,mada tamo svi uglavnom pricaju engleski a i znakovi su skoro na svim zgradama tako da se necete izgubiti.Mozete ici i vaporetom(neka vrsta morskog busa) koji je po meni skup.
Sto se tice sopinga ne preporucujem,jako je skupo i bolje idite do Trsta.
Trst: soping- imate H&M koji je pristupacan i ima kvalitetne stvari,mozete kupiti jeftine stvari u Redsu i malim prodavnicama u centru,mada moram napomenuti da je najbolje vreme za soping kada su rasprodaje koje traju od pocetka jula pa do kraja avgusta kada mozete kupiti stvari i do 70% jeftinije.
NAJBOLJI sladoled ali najbolji na svetu mozete kupiti kod Zampolija koji se nalazi blizu zeleznicke stanice(nekada su se tu kupovale farmerke kod Giovanija :) ) a najbolju pizzu mozete pojesti kod Fabrisa koji se nalazi 100 metara od gore pomenute poslasticarnice.
Ukoliko zelite da vidite neke znamenitosti preporucujem zamak Miramare koji ima prelep vrt(besplatan ulaz za ceo park i vrt),zatim San Giusto crkvu i naravno centar grada koji mi je prelep.

Nadam se da sam barem malo pomogla onima koji planiraju put u ova dva grada..
Pozz :)

#90 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 17. Oct 2009 - 21:04

Jesi, hvala ti.

:)

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)