Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Venecija - Verona

144 odgovora na temu

#106 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 14. Jan 2012 - 21:15

Pogledaj porukusonik @ 14. Jan 2012 - 17:53

Planiram sa cerkom za 8. Mart putovanje Venecija,Verona,Padova preko Robinsona ili Belvi travela. Molila bih ako neko ima iskustva (pozitivna ili negativna)sa pomenutim agencijama na ovoj turi da podeli sa mnom. Da li su korektni? Kakvi su vodici? Sta da ocekujemo? Ovo je nase prvo putovanje preko agencije. Da napomenem da smo od Vive i Travellanda odustali zbog nekih negativnih iskustava i komentara nasih prijatelja, iako oni imaju najveci broj polazaka.

Imam odlicno iskustvo na putovanju sa Travellendom u Veneciju u decembru. Nisam sigurna da sam te razumela za putovanje preko agencije. Rekla si da je to prvo putovanje uopste sa agencijom, a sasvim slucajno sam pratila teme na Grckoj i tamo vidim da si vec isla.
Inace put u Veneciju u martu mesecu je dobar odabir, a gledaj da uzmes aranzman sa nocenjem.

Pogledaj porukumaximovic1703 @ 14. Jan 2012 - 15:09

Pozdrav, društvo. E, ovako. Idemo u Veneciju (autom) od 18. do 22. marta pa me interesuje sledeće: kakvo vreme mogu da očekujem, da li je zaista toliko papreno skupo tj. koliko bi koštao ručak/večera u nekom ok restoranu, kafa i sl.
Za vreme ne moze niko da kaze, moze biti i lepo i kisovito. U svakom slucaju bolje nego u toplim letnjim mesecima kada su isparenja loseg mirisa jaka. Cene jesu dosta velike i potreban je malo deblji novcanik. Mislim da vecera u Veneciji za dvoje ne moze biti ispod 60, 70 E i to skromna. Cena kafe i caja ako stojis za sankom je 8 E, ako sedis onda 11 E, Coca Cola u casi je 2 za sankom, ako sedis je 4 E, i to u nekoj od ulicica unutar lavirinta. Cene na Trgu Sv.Marka su nedostizne. Kafa je od 12 do 15 E.
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#107 maximovic1703

backpacker

• Član
  • Poruka:36
  • muški

Napisano: 15. Jan 2012 - 07:43

Pogledaj porukuInfoputnik @ 14. Jan 2012 - 21:31

Za vreme ne moze niko da kaze, moze biti i lepo i kisovito. U svakom slucaju bolje nego u toplim letnjim mesecima kada su isparenja loseg mirisa jaka. Cene jesu dosta velike i potreban je malo deblji novcanik. Mislim da vecera u Veneciji za dvoje ne moze biti ispod 60, 70 E i to skromna. Cena kafe i caja ako stojis za sankom je 8 E, ako sedis onda 11 E, Coca Cola u casi je 2 za sankom, ako sedis je 4 E, i to u nekoj od ulicica unutar lavirinta. Cene na Trgu Sv.Marka su nedostizne. Kafa je od 12 do 15 E.

WOW! Pa dobro, šta je tu je. Moraćemo malo da se isprsimo. Iste su cene i u Parizu, mada sam ipak očekivao da je ovde malo jeftinije. HVALA PUNO za info.

Pogledaj porukuandrej26 @ 14. Jan 2012 - 17:20

Vinjeta se kupuje u SLO za SLO., a u Italiji i CRO su putarine. Vreme bi trebalo da bude ok, mi idemo 01.04., P oslednji put sam bio u NOV 2010 i setali smo u duksu.

Super. Hvala puno!
Travel Lover

#108 sonik

turista

• Član
  • Poruka:50

Napisano: 15. Jan 2012 - 12:24

Pogledaj porukuInfoputnik @ 14. Jan 2012 - 21:15

Imam odlicno iskustvo na putovanju sa Travellendom u Veneciju u decembru. Nisam sigurna da sam te razumela za putovanje preko agencije. Rekla si da je to prvo putovanje uopste sa agencijom, a sasvim slucajno sam pratila teme na Grckoj i tamo vidim da si vec isla.
Inace put u Veneciju u martu mesecu je dobar odabir, a gledaj da uzmes aranzman sa nocenjem.

Ma da, ja sam tek uplatila aranzman za Grcku preko agencije za ovu godinu. Jos ni jednom nisam putovala. Tako da bas nemam nikakva iskustva, sem komentare prijatelja i citajuci forume. Mnogo mi se dopada ovaj aranzman sa obilaskom Verone i Padove. I da ima dva nocenja. Samo da odaberem agenciju. Travellend ne ide u Padovu. A ja bih sto vise da obidjem za kratko vreme.

#109 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • Poruka:4804
  • ženski

Napisano: 15. Jan 2012 - 12:54

@sonik i @maximovic1703

Ja sam isla na takvu turu Venecija sa obilaskom Verone i Padove, imali smo dva nocenja u Lido di Jesolo. Fantasticno je. Doduse mi smo isli u vreme karnevala u Veneciji. Isla sam preko Follow me agencije i bili smo zadovoljni , tj. to je bilo spajanje Follow me i Filip travela. Eto pogledaj i njihove aranzmane, tj. sajtove.

Moje poruke i komentari o tom putovanju su na temi Karneval u Veneciji. Evo linka Poruke iz februara 2010 godine
Ima tri poruke za redom, procitajte sve.

Evo i linka ka mojoj foto turi, tacnije ima ih tri Venecija 2010 (I deo)
Venecija 2010 (II deo) , Venecija 2010 - Karneval

S tim da sam ja ipak povoljnije prolazila sto se tice klope, nismo bas tako papreno placali, ali sve zavisi gde sednes, sta jedes, prvenstveno sta pijes. Dva puta smo jeli , jednom u piceriji pizze, a jednom u restoranu Brek. Uglavnom procitaj te moje stare poruke, pise tamo sve.

Inace skoro sam opet isla u Veneciju. Jeli smo kao neke punjene palacinke svim i svacim, ima vise vrsta, pa pohovanu mozarelu pa jos i sa sunkom. Platili smo 10 eura te dve punjene palacinke i tu pohovanu mozarelu, posluze iseckano na tanjiru, naravno ako jedete unutra, pa su nam jos i neki sos dali. Nismo se sad nesto najeli, ali bilo je dovoljno, ipak smo probali nesto novo i bar nesto pojeli i popunili stomake, odmorili noge i nakon toga osvezeni nastavili dalje sa setnjom. Takodje smo opet otisli do tog restorana Brek, restoran gde je kao samoposluzivanje, na taj fazon, samo treba paziti napred je standardno prodaju se sendvici, pizze, a kad se prodje do zadnjeg dela, tamo je taj tip kao samoposluzivanje (oni sluze, ali to je vec uglavnom gotova hrana, lazanje, spagete...) gde ima sve po ok cenama, ali ovaj put nismo jeli (detaljnije i poruci iz februara 2010. godine, pogledati link)
Imas takodje i veliku Billu u Veneciji, pa uvek tamo mozes kupiti vodu, sok, pa cak i sendvice. Takoje i Mc Donald s je tu u blizini, moze se tu jesti ko to voli, mada bi bilo steta jesti u Mc Donaldu a u Italiji si, ali to vec stvar licnog izbora. Ako nista uzme se bar pomfrit koji je jefitn, jedan samo, odmoris noge, obavis toalet, pa nastavis dalje, a ne kosta te puno :D a posle pojedes jos negde parce pice ili te punjenje palacinke, pa onda sladoled... super :klap:

Kako se snadjes toliko ces potrositi. Jeste skup grad, ali nije tako strasno, moze se proci i povoljno, bar je moje iskustvo takvo bilo oba puta. Samo treba se malo zavuci negde, biti obazriv, citati sta pise... to je to. :)

Postavljena slika

#110 sonik

turista

• Član
  • Poruka:50

Napisano: 15. Jan 2012 - 16:02

Jaooo, hvala puno na ovako opsirnim informacijama. Sigurno ce biti od koristi. A fotografije su, blago receno, fantasticne. Sve jedna lepsa od druge. Ali sada ste mi napravili veliki problem. Ko ce docekati mart da se vidi Venecija? Da nemamo neke obaveze, vec sutra bih pojurila da uplatim karneval u februaru. Htela bih da Vas pitam jos nesto.Da li je put mnogo naporan i koliko se putuje do tog letovalista, jer je cerka operisala kicmu pre dve godine i do sada nije isla na tako duga putovanja autobusom.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 15. Jan 2012 - 17:10
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#111 ponchica

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:245
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2012 - 11:54

Evo i ja da dodam sto se klope tice. Mi smo bili za Novu Godinu u Veneciji, jedan dan smo seli na rucak, kod Rialto mosta na samom Grand kanalu. Hteli smo da proslavimo jedan lep dogadjaj i bili smo u fazonu kud puklo da puklo. Bukvalno drugi restoran od mosta, jeli smo spagete i raviole, sa dve case vina, i to je 40€ izaslo. Kafa je u tom restoranu oko 4-5€. Ima ispred svakog restorana jelovnik, gledajte da pise da nema dodatnih troskova, i vidite cene. Tu su uglavnom testenine bile od 10€ do 15€. Sto i nije tako skupo s obzirom na lokaciju. Posle smo pojeli parce pice s nogu, za 4€, isto u blizini mosta.
Kad se odaljite malo (npr kad krenete do Bille) tamo ima i jeftinijih varijnti. Tu kupujte i suvenire, ima cela ulica samo sa tim radnjicama i cene neverovatno variraju za potpuno iste stvarcice. Lepo prosetajte i udjite u svaku i uporedite. Mi smo nasli magnete (i to bas lepe) za po 1€ a takvi identicni su u centru do 5-6€.
Svasta smo tako razno raznih dzidzabidza nakupovali, sto za nas sto za poklone.

Venecija je skupa, ali zaista MOZE IM SE! Toliko je sve lepo, i potpuno imate osecaj da je sve nestvarno....
:srce:

#112 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2012 - 12:15

@sonik

Nismo isli direktno do Lida di Jesola. Tad, 2010. godine, smo odmah po ulasku u Italiju isli do Verone, pa do Padove, pa tek onda do Lido di Jesola, stigli smo tek uvece oko 21h, znaci putovali smo sve zajedno sa posetom Veroni i Padovi, nekih 23h.

Ali otprilike bi put vam trajao oko 12-13h do Lida ili luke Punto Sabioni, ako bi direktno od Beograda isli do tamo, ali koliko vidim u aranzmanima, gledam Belvi travel posto ste izmedju ostalog zainteresovani i za njihovu ponudu, prvo se ide za Trst, pa Palmanovu... tako da ce sve to ukupno da traje prilicno i vi tek popodne stizete u Lido di Jesolo. Tako da se spremite na put sa obilaskom Trsta i Palmanove koje ce da traje nekih 17-18h (slobodna procena).
Naravno uvek sve zavisi i od granica, puteva, ucestalosti i duzine pauza, duzine zadrzavanja u Trstu, duzine zadrzavanja u Palmanovi... Najbolje nazovite agenciju ciji vam se aranzman dopada, pa ih pitajte koje je ocekivane vreme dolaska u Lido di Jesolo.

Sad drugi put kad smo isli se put malo otegao, zbog pogresne procene agencije, ocekivali su da ce biti guzva na granici, pa smo prerano krenuli iz Srbije, pa smo zato morali da pravimo svaki cas pauze ,inace bi u 6-7 h ujutru stigli u Palmanovu, pa smo jos i svratili u Trst koji inace i nije bio predvidjen programom, ali smo morali da svratimo, jer se Palmanova otvara u 10 h tek,... sve u svemu jako pogresna procena agencije, ali desava se , izdrzali smo. U pitanju je bila agencija Travelland, ali ajde takve greske se desavaju. Kakav je vodic bio ne znam, jer sam ja vec bila 2010. godine u Veneciji, pa sam se sad odvojila odmah po iskrcavanju u Veneciju, nisam isla u obilazak sa vodicem.

Koliko je put nekom naporan je individualno, neko ga lakse podnosi neko teze. Ja ga prilicno ok podnosim, meni je bitno samo da putujem, pa sve cu podneti onda :D

Postavljena slika

#113 andrej26

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1268
  • muški

Napisano: 16. Jan 2012 - 13:17

Pogledaj porukuponchica @ 16. Jan 2012 - 11:54

Kad se odaljite malo (npr kad krenete do Bille) tamo ima i jeftinijih varijnti. Tu kupujte i suvenire, ima cela ulica samo sa tim radnjicama i cene neverovatno variraju za potpuno iste stvarcice. Lepo prosetajte i udjite u svaku i uporedite. Mi smo nasli magnete (i to bas lepe) za po 1€ a takvi identicni su u centru do 5-6€.
Svasta smo tako razno raznih dzidzabidza nakupovali, sto za nas sto za poklone.

Postavljena slika

Može mala pomoć oko lokacije gde se nalazi Billa jer kod njih na site-u piše da imaju 5 radnji u VE. Da li je to greška ili ih ima više pa onda pomoć gde je taj deo na koji mislite.

#114 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2012 - 13:29

Setaliste se zove Strada Nova, na sred setalista je Billa.
Kad od se Rilato mosta, prodje iza tim ulicicama, izadjete na velilku ulicu, lepu, prepuno radnji, suvenira... krenete prema zeleznikoj stanici Santa Lucia. Tu se nalazi i Mc Donald, pa je zatim Billa.

Evo mape Venecija, ja govorim o Billi koja je oznacena kao A , ovu drugu nisam videla.

Klilkni na sliku za uvecanje

Postavljena slika

Postavljena slika

#115 ponchica

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2012 - 14:05

E da, Strada Nova, tu je Billa.
Bukvalno kako je mikap napisala tim putem smo isli, i Billa je pri kraju ulice (dalje nismo isli).
U Billi smo kupovali slatkise, testenine (raznih oblika i boja) a te iste testenine ima po celoj Veneciji po radnjicama, ali su i skuplje dosta!
I kupovali smo alkoholna pica, Bellini i Spritz, to smo isprobali prvo za NG pa smo doneli da imamo kod kuce.

Ako jos nesto treba pitajte, dok je sveze :blush:

#116 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2012 - 14:13

ponchice moze neke novogodisnjne fotke Venecije :)

Mi smo na oba putovanja isli skroz do kraja, ako se to tako moze reci. Isli smo do zeleznicke stanice. Jednom smo i isli drugacije, presli smo Grand Canal preko mosta Academia, pa smo tuda isli preko trga Sv. Margarite i jos mnogo drugih trgova (moja druga foto tura Venecije) da bismo stigli do zeleznicke stanice, pa smo setalistem Strada Nova se vratili do Rialta pa posle do Trga Sv. Marka. Bukvalno smo ceo krug napravili :)
Sad smo lutali uglavnom Strada Novom i ovim srednjim ostrvom. Tako sto smo otisli do zeleznicke stanice, pa presli preko mosta, pa se setali srednjim ostrvom, pa presli posle Rialto pa do Trga Sv. Marka.

Kada dodjete do Rialta od Trga Sv. Marka, pa predjete Rialto most, tu je takodje setaliste, idete prvo pravo od mosta,a posle levo cini mi se, ima dosta radnjica, restorana, puno ljudi, tu smo jeli negde te palacinke (mada njih ima na svakom koraku)... bas je lep i taj deo.
Tacnije svaki deo Venecije je divan. Samo se treba svuda zavlaciti i uzivati :)
Tako bih rado opet isla sad na karneval :)

Postavljena slika

#117 sladjoni

turista

• Član
  • Poruka:66
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2012 - 14:24

mikap, 2010. s kojom agencojim ste isli? ja gledam ponude gde se prvo ide u posetu verone i padove i da sam 2dana u veneciji,nesto bi trst preskocila..ali nesto i nema takvih ponuda :(
pozdrav

#118 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2012 - 14:29

Mi smo isli preko Follow me , s tim da je sa nama isao i Filip travel. Udruzili su se. Isli smo na turu Karneval u Veneciji. Prvi dan poseta Veroni i Padovi i to je bilo uracunato u cenu, zatim dva dana Venecija.
Stvarno je bila lepa tura.:)

Postavljena slika

#119 ponchica

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2012 - 15:21

Ja ne znam da li ovaj moj opis sada mesto ovoj temi, ako nije, mikap ce da se pozabavi time. :blush:

Mi kada smo gledali za NG aranzmane hteli smo iskljucivo da nocimo u Mestreu. Nikako u Lido di Jesolu. To je imao samo Putnik, ali su oni otkazali (na vreme), i prebacili nas u Filip Travel, koji je imao slicnu varijantu.
Mestre je predgradje Venecije i povezan je mostom (jedinim) koji vas tacno dovodi do zeleznicke stanice. Posto nismo hteli u Veronu, prakticno smo imali 2 cela dana samo za Veneciju. Nama je hotel bio fenomenalan, B4 se zove, soba lepa, krevet ogroman i preeeeudoban, i kupatilo fantazija. Terasu nema. Klopa ok.

Postavljena slikaPostavljena slika

Od njega smo isli busom do centra Mestrea, pa 15ak min i onda smo hteli dalje da predjemo u bus br 2 koji vodi do zeleznicke stanice. Ali guzva je tolika bila (1. januar) da je to bilo neizvodljivo :nea:
Na toj samoj stanici je i zeleznicka stanica, i tu smo se raspitali i shvatili da voz za Veneciju ide za 2min i da moramo da trcimo!!!!:D Stigli sve, super, karta se kupuje u trafici-restoranu na samoj stanici i kosta 1.2€. Voz ide 10-15min.

U povratku smo usli u bus br.2, i posle opet na istom mestu presedali do hotela.
Bila je i laksa varijanta, bus koji vozi direkt do Venecije ali posto je bio 1.januar ta linija je bila ukinuta samo tog dana.
Inace da napomenem da sve one karte za prevoz, dod 12h, 24h, 36h itd vaze i za Mestre! Mi smo uzeli od 24h i kostala nas je 18€, ispaltilo se jer je samo u Veneciji, karta u jednom pravcu da se vozite vaporetom 6.5€, a mi smo ga max koristili da bi ustedeli u vremenu, a i mogu vam reci da je prava uzivancija provozati se Grand kanalom.

#120 ponchica

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 16. Jan 2012 - 15:30

Venecija uopste nije okicena za NG, sam trg Sv.Marka jeste, za docek, ali kad se prosetate ulicicama nema nigde neke dekoracije. Retko koji prozor ima one sijalicice. Ali zato ljuuuuudi zilion! Mnogo je gadno bilo doci od Rialta do trga (sve smo pesaka tu noc isli, nismo hteli sa agencijom jer kosta 20€, nego sve individualno), one uske ulicice i zaista hiljade ljudi u jednom cugu. Guranje, pevanje, razbijanje flasa... Haos!!!
Znajuci to, a i iskustva drugih, mi smo krenuli ka stanici da se vracamo negde oko 00:20, dok je jos trajao vatromet. Ja ne mogu da zamislim kako to izgleda kada ona masa sa trga (koji je ogroman) krene ka tim ulicicama. A realno nema kuda da ide, samo je jedan put do nekog centralnog dela Venecije. Na vreme smo pobegli, i tad je bilo haoticno proci taj prvi talas, dok se ulice ne razgranaju malo. Deca vriste (uz svo duzno postovanje roditelja sa malom decom, nikako u Veneciju kad je guzva!), neki se biju, gadjaju... Vrlo neprijatna situacija, koja srecom nije dugo trajala. Kada dodjete do Rialta, i dalje je guzva, ali ona sirina vam daje neku slobodu ipak, pa nema guranja.

Pogled sa Rialto mosta:
Postavljena slika

Kod crkve Sv. Marka:
Postavljena slika

Postavljena slika

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)