Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Gde u Grckoj letovati sa malom decom ili bebom?

211 odgovora na temu

#1 saleanddeki

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 25. Jan 2008 - 12:02

Pozdrav svima,
u junu bih poveo u Grcku cerku 2 godine staru. Zanima me da li je to rano za nju, mislim na zemlju i klimu? Ja sam, sa suprugom pre nekoliko godina bio u Nea Kalikratiji i bilo je OK. Da li neko moze da mi preporuci neko mesto za tako malo dete (mislim da nije mnogo guzva, da je zdravstvo ok i sl.). Razmisljamo o Nei Poriu ili Platamonu.
Unapred zahvalan ya svaki savet ili predlog

Dejan

#2 vukisic

putnik

• Član
  • Poruka:123
  • ženski

Napisano: 25. Jan 2008 - 15:33

Dejane, ja sam bila na Krfu sa detetom od 1.5 god. i bilo je super. Preporucujem ti da ides ili pocetkom juna ili u septembru, kako zbog guzve, tako i zbog klime.Mislim da u svim njihovim mestima na moru ima lekarskih ordinacija, ali uvek za ne daj Boze-zna se...torbica sa sirupima, nesto za proliv,nesto za ujede insekata i alergije i sl. Ne znam kako ti cerka podnosi put, odnosno cime idete, mi smo tada putovali avionom tako da nikakvih problema nije bilo. Za sama mesta koje si naveo ne mogu ti pomoci jer nisam bila. Moj predlog je Hanioti-plaza je solidna, sve je blizu, zdr.ustanova nekoliko kao i apoteka, veliki park pored plaze gde je debela hladovina.Jedino nikako, ali bas nikako ne treba ici u sezoni zbog velike guzve.i naravno sto ses smestaja tice-apartmani Nikiforos-raj za decu.rolleyes: Ako sam bila od bilo kakve pomoci drago mi je.

#3 suki

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3128
  • ženski

Napisano: 25. Jan 2008 - 15:49

Ja mislim da vam je Nei Pori dobar izbor! Cini mi se da je za porodice sa decom idealno.

#4 takilaki

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:341
  • ženski

Napisano: 25. Jan 2008 - 16:49

Boze,boze sto ste vi ljudi plasljivi! A sto ne bi isli na more sa detetom od dve godine? :) Ja sam isla sa bebom od devet meseci i to u Budvu ( gde je sve prljavo kao sto znate samo ja nisam znala :angry: i to u najvecem spicu). Ali sve je bilo OK. Zato grcku toplo preporucujem :rolleyes:

#5 Vesna Ks

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1533
  • ženski

Napisano: 25. Jan 2008 - 22:51

:rolleyes: nema frke...mi smo decu vodili u Grcku kada su imali po godinu dana,promena nije takva da bi im smetala

#6 skupljac oglasa

backpacker

• Član
  • Poruka:32

Napisano: 26. Jan 2008 - 01:47

Sto se tice male dece slobodno, mi smo vodili dvoje dece i to starije od 2,5 godine i mladje 9 meseci. ;) , bilo nam je super.

Nei Pori ti je mnogo bolje resenje nego Platamon, veca pescana plaza sa dosta plicaka bas za decu. More je toplije obzirom na pescano dno i dubinu vode.

#7 mirtsche

turista

• Član
  • Poruka:95
  • ženski

Napisano: 26. Jan 2008 - 09:35

Ne bi trebalo da imas nikakvih problema ako letujes u Grckoj sa malim detetom. Naprotv, mislim da ce joj prijati primorska klima. Drugo put do Grcke je mnogo manje naporan nego do CG npr. Posto planiras da ides van sezone, ne moras da brines za guzve na plazi. Nei Pori su super izbor (prelepa ogromna pescana plaza). Isto mozes da uzmes u obzir Leptokariju, Platamonu a cak i ostrvo Tasos koje je poznato po borovini i strujanje vazdyha tamo je jako blagotvorno za decu. Ako ti treba jos neka informacija slobodno pitaj.

#8 Tantal

Runagate

• Moderator
  • Poruka:4157
  • muški

Napisano: 26. Jan 2008 - 19:51

prijatelju ja vodim mlađe dete od njenog prvog rođendana i to prvo putovanje joj je bilo u Crnu goru išli smo ladom koja greje zimi ali što greje leti nemaš pojma pa detetu ništa nije falilo nakon toga 2006. god išli smo u Grčku autobusom i ukapirao sam da sam napravio grešku tako da sam  za 2007. god pripremio ladu i opet se uputio na put ka Grčkoj i sa jednim detetom od 7 god i drugim od 3 (ona je pred polazak na more dobila visoku temperaturu i doktori su nam preporučili da ne idemo ali smo ipak otišli kako je došla sa temperaturom i svim propratnim elementma prespavale je prvog dana pored otvorene terase gde je ulazo miris mora (apartman pored plaže) sutra ni temperature ni osipa ništa dete zdravo i ništa se nije ni pojavilo do kraja odmora).
  Toplo preporučujem Polihrono  malo porodično mesto gde će dete da ima društvo za igru , uveče je mirno pa može i da se odmori. Ako imaš svoj auto to bi ti bila najbolja kombinacija jer autobusom kada ideš onda apartman moraš da napustiš u 09.00 a autobus polazi u zavisnosti od agencije do agencije od 15.00 pa neke i u 18.00 tako da dete moraš da sklanjaš sa sunca po najvećoj vrućini ali gde ? Ako upoznaš nekoga pa ti pomogne barem dete da skloniš sa sunca to je super ali ako ne nađeš muke . Zato auto bilo koj (ja sam išao ladom rivom iz 89 pa se ne žalim stanem gde hoću pođem kad hoću itd..) Mislim da bi ti bolje bilo da put ostviš za kraj avgust početak septembra tada su iste cene kao u junu ali je i vreme toplije i more takođe mada u Polihronu  i u julu neme preterane gužve . 
Pogledaj po destinacijama kakve sve utiske ljudi ostavqaju pa odluči i takođe odluči
TASSOS FOREVER
I am a thousand winds that blow.
I am the diamond glint on snow.
I am the sunlight on ripened grain.
I am the gentle autumn rain.

When you wake in the morning hush,
I am the swift, uplifting rush
Of quiet birds in circling flight.

I am the soft starlight at night.

#9 patuljaC

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2688
  • ženski

Napisano: 27. Jan 2008 - 00:50

Sa detetom starim godinu dana bila sam u sred sezone (20.07.-10.08) na Tasosu. I nikakvih problema nije bilo. Putovali smo noću, kolima - možda je to olakšavajuća okolnost!

Zato, samo napred!!!!!

#10 vladarr

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:234
  • muški

Napisano: 27. Jan 2008 - 18:54

Mi smo sina prvi put vodili u Grcku 2000.g.sa njegovih 13 meseci i to avionom do Krita potom brodom na Santorini! Od tada svake godine ga vodimo, avionom ili kolima, uzduz i popreko, nikada duze od tri dana u jednom mestu, bez ikakvih problema.
Grcka meni generalno kao roditelju ali i kao vozacu uliva poverenje, odlicna organizacija , zdravstvene ustanove u svakom mestu, dobra infrastruktura, autoputevi, pomoc na putu, zaista se nikada ni u najzabacenijim mestima po ostriva nisam osecao nesigurno. Uvek postoji mogucnost da u slucaju nezgode/bolesti/povrede za sat vremena nadjes doktora,majstora, policajca isl.
Konkretno za Nei pori znam da postoji lekar opste prakse ali ne i pedijatar, najblizi pedijatar je udaljen 15-ak km u onom brdskom selu put Olimpa, zaboravio sam mu ime.

#11 snef

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 30. Jan 2008 - 23:50

Dragi Dejane i mi planiramo letovanje u Grckoj u junu sa cerkom koja ce tada imati 16 meseci.Izabrali smo Hanioti jer mislimo da je savrsen za porodicni odmor.Tamo smo bili 2006, ali u predsezoni pa nas vreme i nije bas posluzilo.Mislimo da je od 20-30. juna idealno.Hanioti ima lepu pescanu plazu sa cistom vodom,idealno setaliste u centru i savrsen trg sa fontanom gde se deca uvece igraju dok roditelji uzivaju u kaficu. Najbolje je da budete u apartmanu gde mozete da smestite krevetac.U Haniotiju je sve blizu pa ako idete kolima mozete ih parkirati kod crkve koja je na 30 m od plaze,da ne bi svaki dan teglili opremu za plazu.
Nasoj Maji ce to biti vec drugo letovanje u Grckoj.U septembru 2007. smo bili u Leptokariji u odlicnom smestaju za male pare.I tamo je lepo, ali mi se cini da ima vise vetra zbog blizine Olimpa pa ove godine menjamo lokaciju.
Grcka je oduvek bila idealna za malu decu tako da neces pogresiti.Posto smo premijeru pakovanja,puta,smestaja i boravka sa malim detetom vec pregrmeli mozemo ti ako treba jos nekim savetom pomoci.Pozdrav

#12 Zorbas

putnik

• Član
  • Poruka:116
  • muški

Napisano: 31. Jan 2008 - 00:00

Ma slobodno ! Ja sam vodio dete od 10 meseci u Budvu i završilo je na infuziji koliko je bilo prjavo ! U Grčku bez problema možete voditi malu decu jer je dosta čistije ( osim u Paraliji)

#13 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3970
  • ženski

Napisano: 31. Jan 2008 - 11:49

Grčka je najsigurnije mesto za odmor sa malim detetom. Hrana čista, more čisto, imaš da kupiš šta hoćeš i gde hoćeš, ljudi normalni, nemaju neku groznu gamad, nema nikeih nedaj bože boleštona... Moj sin je bio jako bolešljiv, ali kada odemo u Grčku nikada mu ništa nije falilo. Dobro znamo da za ostale destinacije čujemo sve i svašta.

Samo narped, uz dobar podnevni odmor, dete će da se preporodi u Grčkoj.

#14 Roli

kosmopolita

• Član
  • Poruka:5057
  • muški

Napisano: 31. Jan 2008 - 12:04

Slažem se sa Milenaidaki da je Grčka jedna od najboljih opcija za putovanje sa detetom... Put je opušten,tamo je hrana ok(nikada nisam čuo da je iko imao stomačnih problema,sem kada se prjedu :) ),nema insekata,u svakom mestu imaš nekoliko ordinacija i apoteka,u kojima su jako korektni... Evo svake godine dobijem alergiju na sunce i nikada čak nisam ni platio uslugu... JA ti najviše preporučujem Halkidiki u junu ili septembru... More je čisto i plitko,a za svaki slučaj blizu je Solun!

#15 pekisha

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 15. Feb 2008 - 17:57

Voleo bih da vidim predloge iskusnih, s tim sto je potrebno zadovoljiti sto veci broj dole navedenih kriterijuma. Mislim da je tesko zadovoljiti sve, no vredi pokusati. Kriterijumi su sledeci:

1. da bude relativno blizu
2. sa pescanom plazom
3. sa toplim morem
4. sa cistim morem
5. bez meduza i jezeva
6. bez velikih talasa
7. bez velike guzve
8. smestaj blizu plaze i
9. da bude relativno povoljno (korektan odnos cena/kvalitet)

Nadam se da je moguce naci mesto u Grckoj koje zadovoljava vecinu ovih kriterijuma. Unapred se zahvaljujem svima sa konstruktivnim predlozima.

Broj korisnika koji čitaju temu: 3

Članovi: 0, gosti: 3, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)