Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

VRASNA

Nea Vrasna pe?ina Alistarti

3769 odgovora na temu

#1 Vlada

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 28. Jun 2006 - 13:34

zanima me da li je neko bio u ovom mestu,jer planiram da letujem tamo ove godine i pomozite i recite mi nesto o ovom mestu? :( ;)

#2 goran_mk

backpacker

• Član
  • Poruka:24
  • muški

Napisano: 04. Jul 2006 - 01:54

Pozdrav!
Ja sam bio predprosle godine u Vrasni i mesto je OK.Inace postoji Vrasna beach koja dolazi prva i gde smo bili i to je iskljucivo turisticko i vikend naselje i Nea Vrasna u produzetku koja je kao naseljeno mestasce.Plaza je klasicna Grcka-pesak sa lezaljkama od okolnih restorana i kafica a u produzetku auto-puta na nekoliko km je Asprovalta koja je stvarno lep gradic sa prelepim setalistem.U blizini je i Stavros koji me bas i nije odusevio.Ako ima prilike obavezno je posetiti plazu posle mesta Olimpijada (oko 15km) u pravcu Stavrosa - zelena prozracna voda i beli pesak i odlicno kupanje.
Sto se snabdevanja tice,na samoj raskrsnici za Vrasna beach nalazi se super-market Lidl sa dosta jeftinijim cenama od ostalih marketa pa tu pazare i Grci pa i Nemci.Tu samo neces naci brendove ali to nekad i nije vazno.
Sve u svemu za porodicni odmor je dobar izbor,Solun je na 70km pa se moze u soping,a ako imas sopstveni prevoz ne propusti Kavalu-za mene najlepsi grad u ovom delu Grcke.Ako te jos nesto zanima rado cu pomoci.
Cao

#3 Vlada

backpacker

• Član

Napisano: 09. Jul 2006 - 14:23

Hvala na odgovoru!

A koje mesto ima bolju plazu Vrasna beach ili Nea Vrasna i koliko su udaljena ova mesta?

U kom hotelu si bio smesten? :rolleyes:

#4 Vlada

backpacker

• Član

Napisano: 14. Jul 2006 - 19:19

Hej Gorane_mk,ja putujem za 10 dana,pa ako mozes odgovori mi na postavljena pitanja? :rolleyes:

#5 skoprija/vaga

backpacker

• Član
  • Poruka:23

Napisano: 15. Jul 2006 - 15:35

I ja cekam odgovore, Gorane...

I ja sam postavila isto pitanje na Krstarici/Turizam i putovanja i vidim da tamo bas i ne znaju gde je to.......

Hajde da se malo raspitamo, pa da vidimo da li se isplati tamo ici....

Hvala svima na odgovorima

#6 pop

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 14. Jul 2007 - 23:10

Pogledaj porukuskoprija/vaga @ 15. 07. 2006 - 16:39

I ja cekam odgovore, Gorane...

I ja sam postavila isto pitanje na Krstarici/Turizam i putovanja i vidim da tamo bas i ne znaju gde je to.......

Hajde da se malo raspitamo, pa da vidimo da li se isplati tamo ici....

Hvala svima na odgovorima

Hmmm... Boravio sam sa porodicom u Vrasni u periodu 24.06 - 04.07.2007 i mogu da vam prenesem sledece. Vrasna je malo vikend naselje u koje dolaze uglavnom Grci vikendom. Nalazi se iza Stavrosa par kilometara, a izmedju Stavrosa i Vrasne nalazi se bivsa nato baza, tako da je i to verovatno razlog sto mesto nije turisticki vise sredjeno. Hotela u Vrasni nema, samo apartmani, iliti "studija" kako nasi posteni turisticki radnici vole da kazu. Mi smo isli preko agencije Oktopod koju vam toplo ne preporucujem, narocito zbog prevoza koji je katastrofalno los. Njihov trokrevetni studio koji smo zatekli u vili Ana, doduse u neposrednoj blizini plaze, izgleda kao mala soba sa bracnim i obicnim krevetom, i rol ormanom koji je cudan spoj sporeta frizidera i sudopera. U Vrasni ne postoji kanalizacija, tako da cete sigurno imati zahtev od strane domacina da iskoristen toalet papir ne bacate u wc solju. Po meni, supermarketi u mestu su preskupi ( hleb 60, 70 centi, mleko 1.2 eur, meso 7-8eur, suhomesnato slicno kao kod nas ali cudnog ukusa sa tim njihovim zacinima, pitanje da li bi se deci svidelo, bar mojoj nije). Nigde nema trotoara, a Grci voze kao blesavi. Lidl je daleko da bi se iz njega nosilo bilo sta pesice, sto znaci da bez auta ne vredi ici tamo. I za Nea Vrasnu vazi isto, s tom razlikom sto tamo postoji uredjeno setaliste, sa dosta decijih igralista. Plaza je vezana sa Asprovaltom, i peskovita je , ali sa pojasom sitnog sljunka koji je tu zbog talasa kojih ima prilicno. Sa talasima su nam stizale i meduze. Voda je inace prilicno topla i ekstra cista. Da kazem i ovo. Stoji prica kako svi znaju Srpski dole, sto nije slucaj. Uglavnom neznaju ni engleski, pa tako da sporazumevanje ide prilicno traljavo. Posto se kao i svugde ljubav kupuje, glavni gosti i rado vidjeni koji ma je prilagodjeno sve na njihovim jezicima su Slovaci, Madjari, Cesi, Poljaci. Sve bollje su njihove, a ima i dosta makedonaca koji nam prave dosta problema pri ulasku u njihovu takozvanu drzavu. Toliko od mene. Pozdrav !
:ph34r: :ph34r:

#7 krca

putnik

• Član
  • Poruka:164
  • muški

Napisano: 14. Jul 2007 - 23:44

Pope, kojih je problema bilo sa makedoncima i kakva je situacijasa komarcima i ostalim insektima?

#8 pop

backpacker

• Član

Napisano: 15. Jul 2007 - 11:35

Pogledaj porukukrca @ 15. 07. 2007 - 00:48

Pope, kojih je problema bilo sa makedoncima i kakva je situacijasa komarcima i ostalim insektima?

Pa problemi sa Makedoncima iskljucivo na granici, ne u Grckoj. Doduse, mislim da tu i agencija ima veliki udeo, jer druge agencije iz Srbije, tojest njihovi autobusi su prolazili pored nas, sto ce reci da se njihov vlasnik odrekao malog dela svog "kolaca" da bi putnici bili zadovoljni. Niko nije gadljiv na pare... Komarce sam prevideo, za setnju vam je neophodno neko od sredstava protiv komaraca. Ono sto je mene uzasno nerviralo su muve kojih ima u velikom broju tako da bi i muvalica bila pozeljna. Nama sprej nije znacio nista jer su zbog nedostatka klime svi prozori bili otvoreni. To je to otprilike, ako nekoga interesuje jos nesto, tu sam...

#9 goran_mk

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 16. Jul 2007 - 01:08

Vlado,izvini bio sam zauzet pa nisam ni isao na forum.Sto se tice plaza tu su negde kao i Paralija i ostale,pesak i ulica pored nje celom duzinom a dobra stvar (bar za mene) je sto se dno brzo spusta pa ne mora mnogo da hodas da bi dosao u duboko.Inace hotela neznam i dali ima,bar ih nisam video i ako ih je bilo.Ja sam bio preko agencije u trokrevetnom studiju.Agencije retko nude ovu lokaciju, vise se ide individualno.Tesko da cu otici jos neki put jer bas i nema nesto posebno da se vidi.A mislim i da su objekti koji se nude za smestaj ipak slabiji od standardnih koje mozes naci po Halkidikiju.

A za one "takozvane popove", kada vidim kakhvih sve frustriranih tipova ima odmah mi lakse na dusi.

#10 pop

backpacker

• Član

Napisano: 16. Jul 2007 - 19:37

Pa takozvani se odnosi na vasu administraciju, ne na narod. Ukoliko te je to pogodilo - nije trebalo. Samo, primetno je da Makedonci na ulaz u Srbiju ne cekaju kao mi kod vas, a itekako bi moglo da se preduzme nesto povodom toga... Pitam se kada bi sleperi sa paradajzom i drugom kvarljivom robom bili zadrzavani u Srbiji duze nego inace, da li bi se promenio i odnos prema opasnim Srpskim turistima na proputovanju kroz BJR Makedoniju. Sto vam je administracija tako "revnosna" pa proverava ljude po tri sata? Stvarno, posle njihove provere sam se osetio potpuno ispravan... Da ne govorim o maloj deci u autobusima. Uostalom, sto se nalazis pogodjen, BJRM je zvanicno priznato ime u svetu, a Grci vas ionako zovu "Skoplje". Pozdrav....

#11 goran_mk

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 16. Jul 2007 - 20:03

Pametnom coveku je dovoljno jednom reci.Onim drugima ni troje pametnih nije dovoljno.Zato toliko o ovome od mene.Pozdrav svim dobronamernim ljudima iz Srbije.

A ono o frustraciji, izgleda je bio pun pogodak.

#12 mirarbi

putofilka

• Moderator
  • Poruka:10726
  • ženski

Napisano: 17. Jul 2007 - 07:10

Gorane, razumi da su mnogi turisti iz Srbije besni (s' razlogom ili ne) zbog stvari koje su im se desile na proputovanju kroz Makedoniju. Cekali su satima na granicnom prelazu (informacija od sinoc - kolona duga 4,5km), prilikom menjanja eura u denare na benz. pumpama i naplatnim rampama, racunali su im proizvoljan kurs i znatno ih ostetili itd.

Zato, molim vas, smirite strasti. To su stvari na koje mi ne mozemo da uticemo (ili mozemo?). Verujem da svi mi ovde u Srbiji Makedonce dozivljavamo kao bracu, kao isti narod (barem ja tako mislim i osecam), i zato nema potrebe da se zbog nekih nemilih dogadjaja, medjusobno svadjamo i optuzujemo.

Uostalom, ovde je tema Vrasna, zar ne?

MOJE FOTO-TURE.

Moje nedavno obnovljene i dopunjene foto-ture:

Postavljena slika____Postavljena slika____Postavljena slika

Garaši, Bukovička banja, Topola..._Novi Sad, Petrovaradin, Karlovci..._:Grza, Donja i Gornja Resava

MOJI PUTOPISI:Tasos (2005.), Tasos (2006.), Tasos (2007.) i Tasos (2008.).

MOJ YOUTUBE KANAL sa brojnim foto & video radovima.

#13 goran_mk

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 17. Jul 2007 - 14:41

mirarbi, eto zbog vakvih ljudi kao sto si ti i vecina ostalih stvarno rado posecujem ovaj forum pa ponekad i ubacim poneki post kada mogu da pomognem.A sto se tice guzve na granici-ja bih prvi zeleo da svugda prolazim za 5-10min i da nam onih 10-15 dana u godini koje cekamo toliko dugo prodje u odmoru i lepim stvarima.Stvarno nisam policajac ili carinik da bih znao zasto neki cekaju po 3 sata a neki kao sto sam mogao da procitam na forumu prodju i za 20-30minuta.Ali znam da je administracija crna rupa na celom Balkanu i nadam se da idemo nabolje.I mene nervira,a i sigurno i vas ostale kada moram da nosim hrpu dokumenata kada idem da vadim grcku vizu,a da ne pricam kada hoces da izvadis sengen,trebaju celicni zivci.Ali naravno to su "stare"demokratije pa je normalno da se izivljavaju na "primitivnim balkancima".Nadam se dacemo za zivota docekati bolja vremena.
A da ,tema je bila Vrasna ;)

Neke komentari su ispod praga opste kulture pa nek sami govore najbolje o autorima.Sto narod kaze,ko je za sta ucio.Cao.

#14 slatkiš

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:394
  • ženski

Napisano: 20. Jul 2007 - 12:04

Evo da se i ja malo uključim u temu, bila sam u nekoliko navrata u Vrasni, Nea Vrasni, Asprovalti, Stavrosu, meni lično je bilo jako lepo, apartmani su nam uvek bili na samoj plaži, novi, lepi, prostrani i čisti, sa pogledom na more, plaža je velika, lepa i čista, pesak uglavnom, na nekim mestima ima i sitnog šljunka, plaža se prostire duž celog tog zaliva, čistili su je svako veče, što nije slučaj na Halkidikiju, sa kog sam se upravo vratila, sva navedena mesta wsu manje više povezana šetalištem uz plažu, pa se može lepo obići sve, Solun je blizu nekih 70 km, radnjica ima svakojakih i jeftinije su nego na Halkidikiju, provoda za mlade je bilo dosta, Stavros je bio malo jeftiniji u odnosu na recimo Asprovaltu, ali ako idete kolima nije nikakav problem da obiđete sve i pazarite, more je toplo,i posle podne je ponekad bilo meduza, ali nije bilo strašno, po neka velika tamne boje, koju je obipčno neko izvadio i kupali smo se bez problema jer su se mogle lepo videti, ali kao što rekoh nije ih bilo stalno, talasa je bilo i uživanje je bilo kupati se tad...u poređenju sa halkidikijem naprimer, meni je lično bilo možda čak i lepše tamo...

#15 sima29

backpacker

• Član
  • Poruka:32
  • muški

Napisano: 30. Jan 2008 - 15:30

Da li neko ima neke informacije o Nea Vrasni.Svaka informacija bi dobro dosla posto planiram da uplatim aranzman tamo.

Broj korisnika koji čitaju temu: 7

Članovi: 0, gosti: 7, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)