Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

PEFKOHORI

Hotel Anna Maria Pefkohori

4175 odgovora na temu

#1081 fion

putnik

• Član
  • Poruka:169
  • ženski

Napisano: 18. Sep 2010 - 14:10

dragi moji su-putnici

momak i ja sveze vracjeni iz Pefkohorija (stigli jutros u pola 5), sa30 i kusur stepeni juce stigli na nesto svezije vreme ovde :-/ sta dakazem - bilo je super :) i hocjemo jos - bar jos par dana. 14 dana binam bilo taman, 10 nam je nekako malo, he.

najpre, hvala na svim informacijama - stvarno nam je dobro doslo predznanje koje smo o Pefu skupili ovde :)

putovali smo preko Nitravel agencije iz Nisa. na putovanje do tamo nemamo zamerke, bilo je cestih stajanja za protezanje nogu tako da je bilo ok.
smestaj odlican - hotel Olimpija, apartmanskog/studio tipa. nismo puno znali o ovom smestaju, jer je noviji... ali je ispalo super. prezadovoljni smo smestajem. vidi se da je gradjen namenski, nema neiskoriscjenog prostora, iako ne mogu recji da su sobe/studii mali - taman je. :)
gradicj je ok. nama se svidelo sto je mirno, jer smo isli na odmor a ne na zurke, mada ima dosta kaficja i restorana gde moze da se izadje. preporucila bih restoran Maxim na glavnoj ulici, koji imaju dobre menije za 2 osobe po relativno pristupacnim cenama a usluga je na nivou :) vecera za dve osobe: sa predjelom, corbicom, glavnim jelom, salatom, picjem i dezertom = 26 eura. mozda je nekome to skupo, jeste, nije za svaki dan, ali je restoran i usluga za peticu - nama se mnogo svidelo. isprobali smo i piceriju Capri, koju svi ovde preporucuju i mogu da kazem - sve je istina, obicne ''personal'' pizze su ustvari za 2 osobe i malo nam je ostalo, sto su nam lepo spakovali :) takodje i pekara/poslasticara Lemoni - predivni kolaci; jes' malo skuplji za nas dzep, ali sramota bi bilo da nismo probali... mnjam su :balavi:
dalje, plaze... mi smo se par dana kupali na najblizoj, kako se se spustili od Olimpije dole do plaze pa malo na desno. ima i lezaljki od kaficja, ali mi lepo postavili svoj suncobran i lezaljke. malo je sljunkovita plaza, ima malo kamenja kad se udje u vodu, ali je posle ok. iako preporucuju plaze levo od mola, nama se nije svidelo. plaza je mozda bolja, vise peskovita, ali kad se udje u vodu vise je kamenja a naisli smo i na jezeve. najvise nam se svidela ipak plaza Xenia, peskovita, idealna za decu i za loptanje i ostale igre u vodi, dugacka, voda azurna (tek sad razumem kakva je to boja :wub:) - predivno. jedino sto taj pesak ulazi svuda, hehe <_< cena kombija koji saobracja svaki dan (sem kad imaju smene gostiju) ispred predstavnistva Sabre je 2,5 evra povratna i verujte mi, jeftinije je od lokalnog busa, a lepo vas dovede direk' do plaze i dodje po vas u dogovoreno vreme, dok cjete autobus da cekate i cekate dok se ne smiluje da dodje, jer vozni red nista ne znaci :ljutko:
izleti - mi smo bili samo na krstarenju do zaliva Toroni, gradicja N.Marmaris i ostrvo kornjaca. bilo je divno. plaza kod Toronesa takodje jedna od boljih, sa sitnim sejancem... cini mi se da je to cak i bolje od peska. u N.Marmarisu nismo bili na plazi, ali smo malo cunjali ulicama. mozda mi se samo cini da je malko skupje od Pefa, hmm... gradicj je interesantan, sav kao usecen u brdo, sa vrlo strmim ulicama. interesantno mi je bilo da vidim medjugradski brodski prevoz :)
jos neke zanimljivosti - vocje i povrcje kupovati na plazi od onih sto prodaju sa kamioneta! mleko i druge potrepstine smo kupovali u Avra-nesto-nesto, nekako je bolje opremljen od Masutisa; vodu bilo gde, nisu velike cenovne razlike ni u najblizem ducjanu, ali kupiti obavezno jer je slankasta - nije uopste za picje, ja sam osetila ukus i u kafi...
da, predstavnici. njih nismo ni videli. jeste da smo sobu dobili odmah, nismo cekali, pa smo mislili da su oni koji su morali da pricekaju na sobu i videli predstavnike i pricali s njima. medjutim, posle smo saznali da nije bilo tako. nama i nije bila potrebna njihova pomocj, ali ne bi smo se zalili da smo imali neke informacije odmah na pocetku, kao npr. gde je to Sabra predstavnistvo odakle ide kombi za Xeniu, gde uplatiti za izlet (mi smo se setali, naisli na lokalnu grcku agenciju i uplatili krstarenje direktno kod njih), gde iznajmiti vozilo, itd. sve bi bilo mnogo lakse. e sad, nama nije tesko palo ni ovako, ali...
povratak - i nije nesto. koliko smo u dolasku imali stajanja i pauza, toliko im se u povratku zurilo da nas se ''otresu'' :P mada, mozda i bolje, jer smo svi zurili kucjama. jedino sto smo vrlo rano stigli u Bgd, oko pola 4.
hmmm... jos nesto? ako se setim napisacju, ako neko ima pitanje, nek' pita :)
Dreaming, traveling, meeting, learning...

#1082 fion

putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 18. Sep 2010 - 14:29

Pogledaj porukuhlns @ 12. Sep 2010 - 11:58

Plaža je posebna priča... Prljava, uzana, puna naših i senegalaca sa kineskim Laura Rossi satovima, torbama i ostalim džidža-bidžama. Prvi dan kad smo došli, plima je nanela gomilu pikavaca, čaša, slamčica i ostalog đubreta, što je ljudima na plaži kasnije izgledalo kao da tu oni samo treba da dodaju svoje đubre. A kanti za otpatke na svakih 5 metara (setite se, plaže je uska, i nije daleko kanta uopšte). Mi smo se navikli na tu plažu kod ''Pratera'' tako da smo ulovili svoje mesto i uživali.
da, tu negde smo i mi bili prvih par dana.

Citat

A u Pefkohoriju ima jedna dobra prodavnica kože i krzna. Čovek naravno priča srpski, i nije mu u cilju da ti proda jaknu, za razliku od ovih Solunaca, nego hoće da ti pomogne da nađeš pravu jaknu za sebe. Inače, nalazi se preko puta picerije Capri (gde je ona pica od 8-9 evra mrak dobra Postavljena slika). Kupili smo kod njega jakne.
znam, znam... :)

Citat

giros - od 1.80 pa naviše (mi smo jeli neki za 2.20 preko puta Lemonija kod Tobacco shopa, i stvarno je vredelo dati više Postavljena slika)
mi smo jeli giros kod onog znaka ''Vitajte Slovaci a Češi sme tu pre vas'' :D super im je giros - 2 i 2,2 eura. komsije su bile kod onog po 1,8 i nisu bili zadovoljni.

Citat

Pefkohori je mnogo veće mesto, ali jako mnogo kineske robe, kao što neko reče ''po povoljnim cenama'', loše plaže i previše, ali stvarno previše naših ljudi.
to ''previse nasih ljudi'' - slazem se. skoro da se i ne cuje grcki. mislim, svideo mi se Pefkohori, pogotovo sto sam bila prvi put u Grckoj uopste, ali... sledecji put bih negde ''autenticnije'' ako uopste moze tako nesto da se nadje. za prvi put, ja sam zadovoljna.

#1083 fion

putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 18. Sep 2010 - 16:43

i jos da dodam samo ovo

Pogledaj porukuvolodja @ 18. Aug 2010 - 07:36

"Srpskituristi su u vatrenom obrucu, nema im ko pomoci i spasavaju seplivanjem do kopna jer grcki brodovi nemaju goriva. Na hiljade nasihturista je progutala nevidjena vatrena stihija jer nema vode za gasenjepozara, a kanaderi i vatrogasna kola nemaju goriva. Ono malo nasihsrecnih turista se nekako plivanjem dokopalo kopna gde ih je svepokosio novi "nilski virus" otporan na sve vrste antibiotika i lekova."
eto, mene pokosio grcki virus prehlade... i odmah sam se setila ovog volodjinog posta od pre mesec dana :D kakva koincidencija :-P

#1084 Blizanac85

turista

• Član
  • Poruka:69
  • ženski

Napisano: 20. Sep 2010 - 12:25

Pogledaj porukuCoxy @ 29. Aug 2010 - 18:11

Jutros sam se vratila iz Pefkohorija, vila Ipokampos preko Turist trade-a pa evo utisaka kao sto sam obecala blizanac82 , a mozda ce jos nekom koristiti.

Mogu reci da smo bili zaista zadovoljni i letovanjem i agencijom i smestajem. Bili smo svesni da idemo u losiji (najjeftiniji) smestaj i nismo ni ocekivali luksuz, ali je ovo sta smo dobili skroz korektno i pristojno i bas onako kako je receno da ce biti. Lokacija Ipokamposa je skroz ok, za 5 minuta lagane setnje stize se do plaze, a po meni najveca prednost je privatnost koju druge vile nemaju, npr. gosti Lakisa su na terasama (i u sobama) uglavnom vidljivi prolaznicima, u Haruli i jos nekima ima se savrsen pogled na komsijin tanjir Postavljena slika dok terase u Ipokamposu nisu u istoj liniji i uz drvece ispred divno su zaklonjene. Toplo preporucujem parovima Postavljena slika Sve sobe gledaju na magistralu i nocu jeste bucnije, premda su nama od automobila mnogo vise smetali preglasni zemljaci kojima je bilo super da noci provode na klupicama ispred kancelarija agencije.

Sto se tice sobe, pristojne je velicine, dosta je cisto i sve je bilo ispravno. Namestaj je zaista star, sa zidova je na mnogim mestima otpao malter i utisak kad se tek udje nije neki, ali nama je bilo vazno da je sve funkcionalno i pristojno, nismo ni trazili ni ocekivali luksuz. Ima dovoljno posudja, cak i nekih stvari kojih, prema mom iskustvu, obicno nema (cediljka za testeninu, lavor, dzoger, metla i lopatica itd.).

Sve u svemu, odnos cene i kvaliteta je skroz u redu, a Ipokampos preporucujem manje zahtevnim gostima koji od smestaja ocekuju da bude pristojan i funkcionalan, a estetski momenat je manje bitan Postavljena slika

Upravo sam htela da ostavim svoj komentar misleći da ti nisi :)
Ali...evo i mi smo se vratili, zaista je sve bilo i bolje nego što smo očekivali.Ja sam se pripremila a neki a krš a Ipokampos to zaista nije! Blizu je plaže, čisto je(što mi je najbitnije bilo) i ima puno pomoćnih stvarčica kao što si rekla a tome se nisam nadala...
Lepo je sređeno, sa ukusom iako je staro, odaje utisak kao da si kod kuće a ne u vili...
Svima bih preporučila Vilu Ipokampos ali ne i Pefkohori i Turisttrade...Meni se nije dopao Pef(vrlo moguće jer je bio kraj sezone) a agencija ima očajne vodiče!

#1085 Coxy

putnik

• Član
  • Poruka:111
  • ženski

Napisano: 20. Sep 2010 - 19:29

Dobro dosli nazad :) Znaci skroz na slican nacin smo doziveli kucu, super. A sta vam se nije dopalo kod agencije i mesta (mada za mesto vec pretpostavljam)?

#1086 Blizanac85

turista

• Član
  • Poruka:69
  • ženski

Napisano: 21. Sep 2010 - 09:21

Pa šta znam...Nema šta za videti u Pefkohoriju osim lepog mora...Sve same kineske radnje, gluposti, malo mesto...sve se vrtiš u krug...iiiiii previše Srba...
Iako sam znala da je ovo klasično Srpsko letovalište, ni sanjala nisam da će nas biti onoliko! Odeš da se odmoriš..uživaš na plaži, a oko tebe golmila naših roditelja sa decom koja vriskaju :D
A što se tiče agencije, ona Bilja je bila nadrndana već kod Sava Centra, ne zna rečenicu da sastavi kako treba...A za izlet do Soluna...pustili su nas sam e u crkvu Sv.Dimitrija kao ovce...Niti nam je šta objasnila ni ništa, da nam po povratku u Pef ne bi rekla ni doviđenja kad smo izlazili...
Sa Argusom je prošle godine bila druga priča...
Nisam od onih koji vole da ih vodiči ganjaju tokom letovanja ali osnovne kulture nije na odmet i još plus kada platiš izlet 27e a dobiješ samo prevoz...nikakvu priču! Eto...bilo je lepo, videli smo ali dosta je bilo! Sad je na redu Turska ;)

#1087 Coxy

putnik

• Član
  • Poruka:111
  • ženski

Napisano: 21. Sep 2010 - 12:46

I mislila sam da je tako nesto u pitanju sto se tice Pefkohorija. Tako je manje vise u svim tim mestima na Halkidikiju, meni se svidelo sto je more stvarno lepo i uz izlete mi je bilo bas dobro, ali da, zaista je bilo previse zemljaka.
Mi smo sami isli u Solun i u Aquapark i bilo je divno pa nemamo to iskustvo sa agencijom.

#1088 Simo

putnik

• Član
  • Poruka:196

Napisano: 21. Sep 2010 - 16:47

Pogledaj porukufion @ 18. Sep 2010 - 14:10

dragi moji su-putnici

momak i ja sveze vracjeni iz Pefkohorija

Pozdrav, evo da se nadovezem na tvoj post, mi smo stigli nocas oko 1:30 i nosimo vrlo slicne utiske. Isli smo sa klincem od skoro 3 godine sopstvenim prevozom (ako ste primetili teget stojadin subotickih tablica, jedan od 3 stojadina tih dana u Pefu sto smo uspeli da vidimo). Mi smo isli preko Atic tours agencije iz NS-a i smesteni smo bili u vila Filomeni koja se nalazi 100-tinak metara iznad glavnog puta. Sto se tice smestaja mogu reci da smo super zadovoljni, veliki studio-apartman sa velikom terasom, klimom (koja nam nije ni bila potrebna) i TV-om, i iako smo uplatili 2 krevetni apartman dobili smo 3 krevetni (i to ne 2+ pomocni lezaj nego bas 3 kreveta), kuhinjica i kupatilo sve novo i cisto. Imali smo i dvoriste u kome su se klinci mogli druziti a i parkirati kola sto je jako dobro s obzirom kako su im uske ulice i koliko su kola izlupana zbog njihove lude voznje i uskih ulica. Sto se tice apartmana stvarno ocena 5. Predstavnik agencije (Luka) nam je bio 2. dan objasnio sve sto treba da znamo i ostavio broj telefona ako nam sta treba i posle ga nismo videli, sto mozda nekome smeta ali da nam je sta trebalo zvali bi ga.
Sto se tice kupovine potrebstina za svaki dan mi smo, posto smo kolima, isli u market Lidl koji je 22km od Pefa u pravcu Soluna i nalazi se na glavnom putu pa ne mozete da promasite. Cena su super, pogotovo artikli na akcijama, npr. 6 x 0.5 litara Freeway soka (ukus isti kao Fanta i Sprite) kosta 1E (akcija poslednjeg dana inace cena je 1.59 a prvi dan kad smo doputivali bili su 1.15E), sladoledi recimo 8, 12 ili 16 komada na stapicu u kutiji kostaju oko 2-2.5E i zaista su super ukusa, kupovali smo malo i mesa, kobasice, pavlaku... i zaista cene su OK, daleko jeftinije od nama preskupog Masutisa i nesto jeftinijeg Abravitidisa (ili tako nesto).
Sto se plaze tice mi smo prvi dan isli pravo kako se spusta glavno setaliste i tamo je plaza jako uska tako da senka kuca pada vec u 6 sati pa je tamo hlad, dok kad se ode na onaj siroki deo levo od mola (to smo posle stalno koristili) tamo moze da se bude do 7 na suncu, ulaz u vodu je sitan sljunak i nama je bilo OK. Isli smo 3x na Xeniu jer je tamo za klince super samo moj savet je da ako ikako mozete na plazi ne jedete jer ima jako mnogo pcela, koje istini za volju samo lete oko vas i ne ujedaju ali je malo osecaj los, ja sam i stao na jednu pa me ubola tako da ako setate po plazi ili hodajte po plicaku ili koristite papuce. Obisli smo i plazu Glarokavos ali nam se nije svidela jer je u borovini koja je ispred plaze dosta prljavo (baca ko sta stigne) a sljunak je isti kao u Pefu tako da nije bilo potrebe da tamo idemo.
Jezeva ima u Pefu ali smo 50-tak metara levo i desno od mola jer ima kamenja, dalje vec nema jer je sam pesak tj. sitan sljunak.
Za one koji vole da rone i tako skupljaju suvenire savet je da idu u Hanioti i to na sam desni kraj setalista. Tamo se na nekih 20-tak metara od plaze proteze jedan deo sirine 20-tak metara kamenja velicine 20-50cm i peska na dobini od 2-3 metra i prepun je skoljki i ribica, skoljke su bukvalno jedna do druge dok u Pefu je sam pesak nema ni skoljki ni ribica, skoljke se tek mogu naci na 50-100m od obale na vecoj dobini i nema ih mnogo.
Ko hoce moze da ide i na divljaka jer je vise od pola vila prazno u septembru i za 10 dana mozete da zakupite apartman po neverovatnoj ceni od 20 evra za 10 dana (ne po osobi nego po apartmanu).
Sto se girosa tice, onaj za 1.80 je los jer je pomfrit od jutra pa ga samo podgrevaju ali je meso bolje od onog za 2.40 koje je bilo masno oba puta kad smo kupili. Mi smo u Polihronu jeli giros za 1.70 i bio je ubedljivo najbolji od svih u Pefu sto smo probali.
Ono sto je skupo to su voce, povrce i mlecni proizvodi dok recimo sladoled i pudnig u Lidlu su bas jeftini, mi smo klincu kupovali puding sa cokoladom i slagom 200g za 25 centi a kod nas je bar 50 din, a uzimali smo i vocne jogurte, imate pakovanje od 12 komada po 62 grama za 1.12 evra u Lidlu na akciji sto je bas jeftino. Voce i povrce nema ispod 1.5E dok je na kamioncicu grozdje, nektarine i kruske 1E i tamo kupujte kao sto je FION vec rekla.
I za kraj tj. poslednji dan smo ostavili Solun, ali nismo isli u centar nego smo po pricama sa foruma otisli u Cosmos i Mega-outlet (kaze zena da joj je zao sto nismo otisli i do Spridera koji je 100m od Mega-outleta ali smo vec bili umorni od setanja po Cosmosu i Mega-outletu a cekao nas je put od 900km a nismo otisli ni u Ikeu na cijem smo parkingu bili da klinac doruckuje. Sto se Cosmosa tice (po nama i jos 2 porodice koje su bile sa nama u smestaju i koje smo posle sreli ispred Cosmosa) tamo juce nije bilo nista za kupiti sto je pristupacno nasem dzepu, sve su to firmirane i exluzivne marke koje su vrlo skupe a izgleda da su postsezonske stvari rasprodali pocetkom septembra jer oni kazu da su njihovi prijatelji kupili bas dosta stvari jeftino u Cosmosu ali mi nismo nista nasli.
Mega-outlet je bio druga prica, tamo ste mogli naci dukseve (puma, adidas...) za 15-tak evra, patike za 25-30, levis farmerice za 19.90 i jos gomilu stvari.
Oni koji idu sopstvenim kolima ili tamo iznajme kola, biciklu ili skuter preporucio bih obilazak celog prsta (Agios Paraskevi koji je na vrh brda i sa kojeg se pruza pogled dole na more i Pefkohori, pa mesta na drugoj strani prsta Lutra i Nea Skioni vrlo lep i uredjen gradic sa malom lukom slicnom onom u Port El Kantaoui, Hanioti, Polihrono, Kalitea a ako imate dovoljno benzina mozete obici i drugi prst koji je 100km dalje).
Za one koji su se smorili na plazi od Srba, porodica sa malom decom koji vriste i slicno mogu samo da kazem da sledece godine odu u avgustu u Spaniju na neko ekskluzivno mesto pa nek uzivaju uz pijane Engleze i Ruse ceo dan i noc a ne u septembru da odu u Paraliju, Pefkohori i slicno.
Toliko za sada, pozdrav.

#1089 Simo

putnik

• Član
  • Poruka:196

Napisano: 21. Sep 2010 - 17:16

Pogledaj porukuhlns @ 12. Sep 2010 - 11:58

Paralela između Krfa (Agios Georgios) i Halkidikija (Pefkohori) - Agios Georgios je seoce sa jednom ulicom i dve tri radnje, bez velikih lanaca marketa, ali sa mnogo manje, skoro i bez kineske robe. I naravno mnogo manje naših ljudi. Plaže u Agiosu su prelepe. Pefkohori je mnogo veće mesto, ali jako mnogo kineske robe, kao što neko reče ''po povoljnim cenama'', loše plaže i previše, ali stvarno previše naših ljudi.

Citam postove o Grckoj i primecujem mnogo, "ali stvarno mnogo" komentara tipa da je previse nasih ljudi tamo... Nemojte da se ljutite ali samo da vas podsetim da ste i vi jedni od tih "previse" ljudi na plazi i zaista ne kontam cemu ti komentari. Pa ljudi ako ste se smucili sami sebi i ne volite nas narod promenite drzavljanstvo i idite u Laos ili Vijentam tamo nece biti previse nasih ljudi na plazama.

#1090 hlns

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 21. Sep 2010 - 22:32

Pogledaj porukufion @ 18. Sep 2010 - 14:29

mi smo jeli giros kod onog znaka ''Vitajte Slovaci a Češi sme tu pre vas'' :D super im je giros - 2 i 2,2 eura. komsije su bile kod onog po 1,8 i nisu bili zadovoljni.

to je taj giros, i mnogo je dobar (bio) :D

Pogledaj porukuSimo @ 21. Sep 2010 - 17:16

Citampostove o Grckoj i primecujem mnogo, "ali stvarno mnogo" komentara tipada je previse nasih ljudi tamo... Nemojte da se ljutite ali samo da vaspodsetim da ste i vi jedni od tih "previse" ljudi na plazi i zaista nekontam cemu ti komentari. Pa ljudi ako ste se smucili sami sebi i nevolite nas narod promenite drzavljanstvo i idite u Laos ili Vijentamtamo nece biti previse nasih ljudi na plazama.

Simo, nije problem što su to naši ljudi, problem je u nivou kulture koji donose u mesto i na plažu. Naravno, nisu svi u istom košu. Nešto slično što se oseća kada za EXIT dođu Englezi...

#1091 misazabac

backpacker

• Član
  • Poruka:25

Napisano: 24. Sep 2010 - 13:32

Stigao iz Pefa 22.09. :tuzni: Vreme fantasticno svih 10 dana, kao poruceno, voda prelepa. Smestaj preko agencije Turist trade, vila Platia, 6-krevetni app, vrhunski, 280 E, dzab dzabe sto bi rekli crnci sto prodaju sve i svasta na plazi!!!!!!!
Pef-hmmmmm, fino i kulturno, mozda malo previse srpskog jezika, ali dobro prvi put sam tamo, sad znam! Cene ubijaju, tri espresa, kisela, dva soka i limunada 21E!!! Kao u Parizu, ali nema veze! Picerija Kapri kao i sto sam pretpostavio citajuci forum, svi je hvale, najobicnija pogaca sa smrdljivim nadevima, ali za ocekivati kakve su cene jedino se tamo za pristojne pare moze jesti, Srbi vole testo!!!Klopali smo jos jednom na starom trgu u nekoj kafanici, neki specijal i ti fazoni, jedva nesto stavismo u zeludac za 40 E! Uostalom to meni ne smeta, Jedan moj drugar, 5 godina je ziveo u Grckoj kaze-ne jedi tamo gde su meniji sa slicicama, i gde je pisano na drugim jezicima :) :) :) Elem, da ne bi neko pomislio kako je u Pefu lose, plaza gradska i more cisto i precisto, njihova najlosija bolje 10x od najbolje crnogorske!!! Ali zato plaze prema vrhu prstena... :cool: :cool: O njima sam pisao na temi plaze u Pefu!

Lidllllllllll obaveznoooooooooo i ako niste sa svojim kolima, platite taxi i tamo se snabdevajte jer su svi marketi po Pefu duplo skuplji od njega, a on je jeftiniji sa nekim stvarima i od BG marketa!!!

Za decu je fenomenalno, sveopsti utisak, Vracam se u Pef kad-tad!!!
Ako vas interesuje jos nesto pisiteeeeeeeeee! Aj zdravo!

#1092 veljica

svetski putnik

• Član
  • Poruka:527
  • muški

Napisano: 24. Sep 2010 - 13:45

Pogledaj porukumisazabac @ 24. Sep 2010 - 13:32

Picerija Kapri kao i sto sam pretpostavio citajuci forum, svi je hvale, najobicnija pogaca sa smrdljivim nadevima

Hahaha e vala si pogodio baš, i meni pričali o kapriju ja očekivao sad ću padnem na dupe, kad ono krš. Jedino lazanje priznajem, sve ostalo je samo...jeftino i obilno :D
http://www.youtube.com/watch?v=bU7DGVdjRNI

#1093 jeca3333

putnik

• Član
  • Poruka:149
  • ženski

Napisano: 24. Sep 2010 - 14:06

A što se tiče agencije, ona Bilja je bila nadrndana već kod Sava Centra, ne zna rečenicu da sastavi kako treba

U potpunosti se slazem sto se tice Biljane. Ja sam se juce vratila iz Pefkohorija.
Samo bih rekla da je uzasno skupo, u avgustu i to od 01.-10. sam bila na Zakintosu i tada je sve bilo jeftinije nego sad u Pefu.

#1094 natala

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 24. Sep 2010 - 16:14

Evo i mi stigli 22.09 iz Pefkohorja, obisli smo i Halkidiki, i gradice posle Pefkohorija...
Ocekivala sam vise, ali nije bilo tako lose, lepe su im plaze. Sreca sto smo isli kolima pa smo trazili divlje plaze kojih ima dosta. Sam grad je dosadan, grci su neljubazni, ruzni i debeli, i voze kao ludi, saobracaj im je haotican (narocito u Thesalonikiju). Sa obzirom da je to turisticki grad iznenadila sam se da se Grci ni malo ne trude da pricaju barem engleski ( osim radnika u restoranima i Smile brza hrana gde je najbolji Giros :))
Mislila sam da ce vreme biti lose sa obzirom da smo isli krajem sezone, ali sam se prijatno iznenadila..svaki dan smo imali sunca, cak smo i izgoreli, voda je bila hladnija ali nas nije sprecilo da se ipak kupamo i ronimo, ima sta da se vidi ispod vode, samo sto ima puno jezeva i hvala bogu i skoljki, doneli smo kuci oko 3 kg :) ima dosta i meduza, polipa..doduse njih smo samo videli na tim divljim plazama gde ima stena
Isto me iznenadilo da sa obzirom da je Halkidiki nekih 2-3 km od Pefa, skoro je duplo skuplji..jeste da im je lepsi centar, tj ima vise radnji i restorana, ali je neverovatno skup
Mi smo kuvali u nasoj vili, i najjeftinije samo onda mozete proci ako kupujete hranu u LIDL-u...mada ima dosta supermarketa na brdima, benzinske pumpe gde se isto mogu naci jeftine stvari, samo ih treba naci.
I svakom preporucujem da kupi one cipele/sandale za plazu zbog jezeva, i pcela...Pcele su nas izbole i zgazili smo ih jer su lezale mrtve odmah do vode.
I ako neko ima osetljivu kozu kao ja, i ima alergiju na sunce, onda obavezno uzeti u apoteci kremu Algoflogen,200 ml i 11 eura je, stvarno pomaze.

#1095 Dule68

backpacker

• Član
  • Poruka:24

Napisano: 24. Sep 2010 - 19:49

Isto me iznenadilo da sa obzirom da je Halkidiki nekih 2-3 km od Pefa, skoro je duplo skuplji..jeste da im je lepsi centar, tj ima vise radnji i restorana, ali je neverovatno skup

Natala,Jel mozes malo da pojasnis ovo?

Broj korisnika koji čitaju temu: 3

Članovi: 0, gosti: 3, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)