Suveniri

40 poruka u ovoj temi

Postavljeno

Sta kupujete za uspomenu? Ja obavezno donesem razne prospekte, kupim knjizicu sa kratkom istorijom mesta i lutkicu u narodnoj nosnji zemlje u kojoj boravim. Sve to naravno cuvam i ovih zimskih dana pregledam, citam i secam se. A vi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

Sta kupujete za uspomenu? Ja obavezno donesem razne prospekte, kupim knjizicu sa kratkom istorijom mesta i lutkicu u narodnoj nosnji zemlje u kojoj boravim. Sve to naravno cuvam i ovih zimskih dana pregledam, citam i secam se. A vi?

Obavezno magnete za frižider, jedan za sebe i još 10-15 za poklone. Što onih što smo sestra i ja kupile, što onih što smo dobile sa raznih destinacija, tek kolekcija je stvarno velika.

Kupim i lepe obeleživače za knjige, a i majice sa autentičnim natpisima znaju da budu super.

Kad bih živela u većem stanu kupovala bih i one kičerice u kojima pada sneg, tako ima slatkih...

Pozdrav za sve kolekcionare magneta za frižider sa putovanja! :rolleyes:

Izmenjeno (zarzuela)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Otpozdrav! :)

Ali moram da kažem da ima manje magneta nego zemalja u kojima sam bio-taj običaj je kod mene star tek 3-4 godine.

Što se samih suvenira tiče, moram da priznam da im nisam oduvek pridavao značaj, čak mi je to bilo malo i bezveze. Kao "Šta će mi to, imam slike, imam uspomene, imam sećanja..." Kakva greška. Sećanje radi kad svesno krenem da se prisećam, slike kad se setim nekad da ih pogledam, a ti suveniri su stalno oko mene ifantastično  rade svoj posao.

Dakle, (1) magnetiće od skoro donosim i ja. Na jednom kraju vrata sam izolovao one koje sam ja doneo, a na drugoj koje sam dobio na poklon, ili su moji kupili ovde. Zatim odnedavno donosim i (2) šolje sa motivima zemlje ili grada u kome sam bio. Super stvar, nema šanse da

mi ne izmami osmeh kad sipam čaj ili kafu u neku od tih šolja. U treću kategoriju bi došlo nešto (3) tipično za taj kraj-maska iz Venecije, krigla za pivo iz Minhena itd. Takodje uvek donesem i (4) razglednice.

:)

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ja uvek gledam da donesem neko pice koje je karakteristichno za zemlju ili grad koji posetim. Npr...iz Cheshke - Becherovku i piva, iz Rumunije slatka vina, iz Francuske Cidre, iz Grchke Metaxu, Ouzo i sl. Shteta shto je kabasto i lomljivo, pa se teshko nosi, ali ok...

To je sad vec postao ritual, i prijatelji vole da popiju, tako da svaki put kad se neko vrati od nekud, svi se skupimo da chujemo utiske i probamo neko pice. ;)

Naravno, tu su uvek slike i secanja.

Od nekakvih 'pravih' suvenira, koji su otelotvoreni u vidu predmeta (lol), chesto donesem razglednicu, knjizicu, neki CD (muziku), kamen sa karpata, kozni bich od 2 metra, tabakeru,...ma, bilo shta shto mi privuche paznju. Najcheshce su to razne gluposti bez ikakve upotrebne vrednosti i funkcije, ali drage gluposti...a to je valjda bitno. :lol:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

E, da...kako sam mogo to da zaboravim. Hrana&piće, zavisno od zemlje.

Samo što sam ja do sada uvek donosio vina. I ne konzumiram ih odmah, nego ono, u sred neke zime, ta boca na stolu koja je kao odležala malo - podseti na neko letovanje.

Crne špagete iz Italije, sireve iz Francuske. Čajeve uvek.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Crne shpagete? To mi je promaklo. <_<

A ako idete u Toskanu, lep poklon i suvenir moze da bude flasha Chianti vina (najpoznatije toskansko, iz Chianti regiona. Nije bash najjeftinije, ali je najbolje) :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Upravo pijem crno vino iz case koju je doneo moj svekar iz Jerusalima negde 80 - ih. Deluje mocno... mislim i crno vino(ovdasnje) i casa odande!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pa nesto karakteristicno za zemlju koju posecujem...hrana, pice, garderoba, razni suveniri itd...nesto sto ce me asocirati na tu zemlju...kasnije...kada pogledam tu stvar...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Crne shpagete? To mi je promaklo. <_<

Evo, baš ove sa slike. Ja tražio bilo koje, a pojavile se tačno one koje sam kupio.

1dd3_1_sbl.JPG

Boju im daje mastilo sipe (sepia).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Mastilo sipe....

Bash neobichan sastojak. :unsure:

Jel to utiche na ukus shpageta ili samo na boju?

Moracu da probam sledeci put. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Da ne idem sad do kuhinje i tražim to jedno pakovanje koje mi je ostalo, ali mislim da tamo stoji 1% tog mastila. Koliko se sećam, ono dok probaš špagetU :) dok je kuvaš - ukus nije bio bitno drugačiji, ALI zato čulo vida odradi da sve DRUGO bude čudno. I još kao žive da su, "beže" sa viljuške nenormalno, potpuno su glatke i ništa od skroba ne predje na onu vodu u koju su se kuvale.

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Magneti su pod stavkom jedan :) kupujem ih u tolikoj kolici da ne mogu da ih razdelim posle :) piksle obaveznooooo.... eeeeee ove godine je pao jedan peskir sa Krfa i naravno Ouzo....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

obavezno uzmem zastavicu zemlje u kojoj sam, neke karakteristicne majice sa nekim natpisom ili necim sto asocira na taj grad (drzavu). nekad i neku figuricu za policu....

ali imam i jednu ne ispunjenu zelju iz Egipta.... Zeleo bih da kupim dres fudbalskog kluba "al-ahly", njihovog najpoznatijeg kluba, bio sam na jednoj njihovoj utakmici ali posle nisam imao vremena da ga nadjem i kupim.... pa bih zamolio nekoga, i platio, ko uskoro ide u Egipat, da mi to dones :)?!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Idu neki, skokni u Afriku->Egipat pa vidi...

Ja volim (ponekad, ne uvek) da donesem nešto trajnije i vrednije. U Veneciji sam kupio sat, ništa originalno, ima ga i kod nas (samo što je naravno skuplji!!! Venecija, ej, pojam skupoće!!), i super mi je kad god se podsetim odakle mi je....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

EEEE sebi necu oprostiti sto nisam iz Venecije donela masku..... :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Naši članovi

50074
    Ukupno članova
    1059
    Najviše članova online
    Novi članovi
    prince1969
    Pridružio/la se
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21034
    Ukupno tema
    625759
    Ukupno poruka