Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Najbolja pescana plaza u CG?

Budva

63 odgovora na temu

#16 mlad

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 28. May 2008 - 17:10

ljudi ako idete u Crnu Goru nikako nemojte propustiti plazu TRSTENO ! to ti je kad idesh sa Jaza na Ploche ili Horizonte valjda... to je prva plazica kad krenesh kolima na gore.. I sa jedne i sa druge strane nalazi se po jedan kazfic iz kojig tresti muzika ceo dan, jedan pusta domcju drugi stranu muziku, klopa je ok i nije skupo, imaju kao male platforme sa kojih ulazish u vodu direktno.. bash je fensi.. plaza je peskovita i mala tako da treba otici ranije i smestiti se ako ne zelite da placate lezaljke u kaficima.. ali voda... voda je najlepsha, topla cista, plitka jedno 20 metara pa tek onda polako ides dublje.. znaci najlepsha plaza u CG ali definitivno...!

#17 majce22

putnik

• Član
  • Poruka:102

Napisano: 05. Jun 2008 - 17:51

Koliko je udaljena plaza plavi horizonti od tivta, znam da pripada toj opstini ali da li se moze i za koliko stici pesaka do nje iz samog grada? ima li neka autobuska linija?

#18 pute

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:305
  • ženski

Napisano: 05. Jun 2008 - 18:57

Ne, peske nema sanse da mozes da stignes. Dosta je daleko, iza aerodroma (kad ides iz Tivta), na poluostrvu Lustica. Sigurno znas za veliku raskrsnicu kad dolazis iz Budve, pravo je Tivat, desno je Kotor, e a levo su Plavi Horizonti.. Ali ima da se ide od te raskrsnice bas dosta, po mojoj proceni bar 10-15 km.. Ja sam isla kolima tako da ne znam, ali pretpostavljam da ima neki prevoz , znam da ima nesto organizovano za goste hotela Pine, moguce da ima i neki gradski prevoz, ipak i tamo zive ljudi..

Ovu poruku je izmenio DraganV: 09. Jan 2011 - 20:29
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#19 emma05

turista

• Član
  • Poruka:60
  • ženski

Napisano: 10. Jun 2008 - 12:26

Plaza Oblatno... malo zavucena ali je super!

#20 pute

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 10. Jun 2008 - 16:20

gde?

Ovu poruku je izmenio DraganV: 09. Jan 2011 - 20:29

#21 emma05

turista

• Član
  • Poruka:60
  • ženski

Napisano: 11. Jun 2008 - 08:47

Iskrena da budem, ne secam se tacno kako se dolazi do nje, ali sam na nekom sajtu nasla sledece objasnjenje: na pet kilometara od raskršća Kotor-Tivat -Budva duga je 150 m.

Evo, nadjoh i sliku ako moze da pomogne

Postavljena slika

#22 pute

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 12. Jun 2008 - 22:36

Aha! Znaci da je na putu prema plavim horizontima, samo se skrene ranije.. Nisam nikad primetila znak iako sam prolazila tuda

Ovu poruku je izmenio DraganV: 09. Jan 2011 - 20:30

#23 igor121

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 17. Jul 2008 - 08:45

Plaža Copacabana na Velikoj plaži u Ulcinju je sigurno najlepša i najuredjenija. Naravno, za one bez pogrešnih ubedjenja (Šiptari, prljavština...). Mnogi moji drugari koje sam vodio su bojažljivo išli,iako nas je bilo petorica muškaraca, a sada sami idu sa porodicama.

#24 Gospodin Iskra

kosmopolita

• Član
  • Poruka:6012
  • muški

Napisano: 17. Jul 2008 - 09:40

Glasam za Adu Bojanu kad je pesak u pitanju.
A pored pomenutih dodao bi i Zanjic.
Postavljena slika

#25 Peca72

svetski putnik

• Član
  • Poruka:624
  • muški

Napisano: 22. Jul 2008 - 16:56

Moj glas za PLAVI HORIZONTI. Pozzz

#26 zlox

turista

• Član
  • Poruka:55
  • muški

Napisano: 23. Jul 2008 - 09:42

malo kasnim sa celom pricom al jbg mozda ipak pomogne nekom. sto se tice plaza oblatno i plavi horizonti...

od raskrsnice tivat/kotor do Radovica ima 6km (u radovicima je ona tabla sa slike) i do plaze Plavi horizonti ima jos max kilometar. Plaza je peskovita i ok.. ali ja je ne volim jer treba otici 50 metara od obale da bi dosao do dubine.

Plaza oblatno je takodje peskovita ali je manja. ove godine je neko zakupio tu plazu i sredio je. ona je jos nekih 2.5 km od Radovica (na putu ka Zanjic plazi)

sve u svemu pesaka nikako. (mada je bilo optimista:))

i mislim da postoji autobuska linija Tivat-Radovici.. ali ne znam red voznje ( i mislim da retko ide.. )
Neurotic Inside

#27 pute

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 25. Jul 2008 - 22:46

Najlepše plaže u Crnoj Gori

24. Jul 2008.

Jelena Popović (Alo!)

Maštovita i razuđena obala Crnogorskog primorja nudi beskrajnu raznolikost plaža i uvala. Poznato je da se najlepše plaže tog dela Jadrana nalaze van najpopularnijih primorskih turističkih gradova. Zato, ako ste u prilici, obavezno posetite neke od najlepših plaža crnogorske obale.

Trsteno - šljunkovita plaža. Voda je prozirnoplava. Ova plaža je pre desetak godina bila divlja uvala, koju je u sezoni posećivao tek pokoji turista. Nalazi se na putu ka Jazu (koji takođe krasi prelepa plaža, na kojoj je u sezoni velika gužva).Crveni pjesak - plaža poznata po pesku crvene boje. Voda je topla i čista. Ova mala plaža udaljena je pet kilometara od Bara, na putu ka Budvi.
Drobni pjesak - prelepa peskovita plaža sa tirkiznom bojom mora. Na nju ćete naići ako pođete putem od Bara ka Budvi.
Kraljičina plaža - posle Svetog Stefana, ubraja se u najekskluzivnija plaže Crnogorskog primorja. Na njenoj obali često se odmaraju zvezde srpskog i stranog šou biznisa.
Kamenovo - peskovito-šljunkovita plaža. Do nje se (za pet minuta) iz Rafailovića dolazi peške, prolaskom kroz novonapravljen tunel.
Lučice - ubraja se u omiljene plaže naših turista. Nalazi se u blizini Petrovca i krase je sitan šljunak i neobično plavo more.

#28 Imperator The Great

backpacker

• Član
  • Poruka:47
  • muški

Napisano: 01. Aug 2008 - 12:34

1.Sveti stefan
2.Milocer
3.Mogren
4.Kamenovo
5.Becici
6,7,8,9,......
Pozdrav

#29 aco85

backpacker

• Član
  • Poruka:41

Napisano: 04. Aug 2008 - 22:34

Najbolja peskovita plaza je za mene Plavi horizonti, ali ima za mene samo jednu manu, na kraju je puta odnosno ne postoji drugi izlaz u slucaju pozara ili neke druge nesrece, sto mi se licno desilo kada se zapalila nedovoljno ugasena suma prethodno vece. Bilo je zalosno gledati stare kuce koje stoje nemo otvorenih prozora cekajuci da ih proguta plamen ( ko nije doziveo ne zna kako sam se osecao ). Da dodam jos to da se sa plavih horizonata nosio pesak za Tita negde u hrvatsku na njegovu privatnu plazu, jer samo je tu pesak kristalno beo kao na razglednicama.

#30 Bridu

backpacker

• Član
  • Poruka:23
  • ženski

Napisano: 15. Aug 2008 - 16:09

emma05 @ 10. 06. 2008 - 13:26

Plaza Oblatno... malo zavucena ali je super!

Nikome ne spominji plazu Oblatno... To je skriveni raj! Budi srecna i privilegovana sto znas za nju! I nikom vise ni reci! :bolje-da-cutim:

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)