Turska avionom

7 poruka u ovoj temi

Postavljeno

E, ovako, imam par pitanja za one, koji su skoro bili na letovanju u Turskoj, a putovali su avionom:

1. Sta vam je bilo potrebno za vizu? Cula sam da se viza dobija po ulasku u Tursku, ali da li mi neko moze da objasni proceduru (sta i kako)?

2. Nisam putovala avionom otkad su poostrene mere oko prtljaga, pa me okvirno zanima sta se sme, a sta ne sme unositi u avion?! (znaci tipa onog mleko za suncanje, samponi, kupke, kozmetika, pincete.....blablabla) Svaki koristan savet je dobrodosao!

Hvala svima unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno

E, ovako, imam par pitanja za one, koji su skoro bili na letovanju u Turskoj, a putovali su avionom:

1. Sta vam je bilo potrebno za vizu? Cula sam da se viza dobija po ulasku u Tursku, ali da li mi neko moze da objasni proceduru (sta i kako)?

2. Nisam putovala avionom otkad su poostrene mere oko prtljaga, pa me okvirno zanima sta se sme, a sta ne sme unositi u avion?! (znaci tipa onog mleko za suncanje, samponi, kupke, kozmetika, pincete.....blablabla) Svaki koristan savet je dobrodosao!

Hvala svima unapred!

Za ovo pod 1. ne znam nista, a 2. podrazumeva da se ne sme unositi tecnost u avion. Sve sto si pobrojala sme, ali kao prtljag, ne kao rucni prtljag. Oduzimali su makazice za nokte, upaljace, flasice vode. Ono sto sme da se unese se stavlja u kesice koje imaju oni na aerodromu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Lana, ne brini se nista za vizu.

To je formalnost, vise kao turisticka propusnica, umest boravisne takse, koju naplacuju neke zemlje.

Znaci, kad izadjes iz aviona ides na carinu, tu stojis u redu sa 10 eura u ruci, i kad pridjes salteru, das pasos sa 10 eura unutra, oni prekucaju podatke iz pasosa (zato sto nasi nisu citljivi "masinski") i zalepe ti "vizu" koja traje 30 dana od dana ulaska u zemlju i to je sva procedura.

Sve to naravno ako imas srpski pasos. Za druge zaista ne znam!

By the way, vizu placaju sve razvijene zemlje, tako da smo u lepo drustvu, prosto me ponos obuzeo kad sam video sa kojim zemljama su nas stavili na spisak :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

@alex i bodrum 2007 Hvala vam puno za info!

@alex

Ako sam te dobro razumela mogu da ponestem sve ovo:mleko za suncanje, sampone, kupke, kozmetiku, pincetu samo je bitno da nije u rucnom, vec u obicnom prtljagu, pa ce mi oni te tecnosti razlivati u neke kese?! Jel` to to?

@bodrum 2007

O pa lepo za vizu, konacno da nas negde ne gnjave!

Cula sam da je jednostavno, ali nisam znala da je poenta cele price samo da stanes u red i das 10 evra i to je to-mislila sam da treba da se nosi jos nesto od dokumenata...( kad sam stalno u tripu od tih viza :( ). Ovo deluje stvarno jako jednostavno, prosto za ne poverovati!

Hvala jos jednom obojici!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Lana*, evo ti zvaničnih informacija.

Klik.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

@alex i bodrum 2007 Hvala vam puno za info!

@alex

Ako sam te dobro razumela mogu da ponestem sve ovo:mleko za suncanje, sampone, kupke, kozmetiku, pincetu samo je bitno da nije u rucnom, vec u obicnom prtljagu, pa ce mi oni te tecnosti razlivati u neke kese?! Jel` to to?.............

Draga Lana,

niko ti nista nece razlivati, vec jednostavno, sve sto od raznih "tecnosti" nosis OD KUCE, to mora da ti stoji u koferu koji predajes kad "se cekiras", pre nego udjes na carinsku kontrolu.

U rucnom prtljagu mozes da nosis ono sto pise na sajtu, i ono sto kupis u free shopu (oni to zapakuju u zapecacene kesice koje ne smes da otvaras dok ne predjes kontrolu).

ALI, ovo se odnosi na putovanja u EU i svicu. Za Tursku ti to nece biti problem, ide se jatovim charterom, samo nemoj pincete, makazice i grickalice trpati u rucni prtljag :) jer ces da ostanes bez njih!

By the way, napisala si ovo na drugoj temi:

E, ovako, treba mi pomoc:

Da li u Srbiji moze da se u agenciji za put u Grcku grupnu vizu prilozi bosanski pasos? To je jedini koji imam, a odavde bih da idem na letovanje.

Da li je to problem ?

Koji pasos imas dakle? Srpski ili bosanski?

Zato sto za bosanski pasos na sajtu Centrotursa kazu ovo:

"Vize: za državljane BiH vize nisu potrebne."

Ako je tako, imaces 10€ vise u dzepu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Lana*, evo ti zvaničnih informacija.

Klik.

Tnx!

niko ti nista nece razlivati, vec jednostavno, sve sto od raznih "tecnosti" nosis OD KUCE, to mora da ti stoji u koferu koji predajes kad "se cekiras", pre nego udjes na carinsku kontrolu.

U rucnom prtljagu mozes da nosis ono sto pise na sajtu, i ono sto kupis u free shopu (oni to zapakuju u zapecacene kesice koje ne smes da otvaras dok ne predjes kontrolu).

ALI, ovo se odnosi na putovanja u EU i svicu. Za Tursku ti to nece biti problem, ide se jatovim charterom, samo nemoj pincete, makazice i grickalice trpati u rucni prtljag smile.gif jer ces da ostanes bez njih!

Ok. Ukapirala. Pa nije to tako uopste strasno :) , ja sam bila utripovala da je to mnogo rigoroznije!

Koji pasos imas dakle? Srpski ili bosanski?

Zato sto za bosanski pasos na sajtu Centrotursa kazu ovo:

"Vize: za državljane BiH vize nisu potrebne."

Ako je tako, imaces 10€ vise u dzepu smile.gif

Imam dvojno drzavljanstvo (i srpsko i bosansko). Trenutno imam samo bosanski pasos, a do polaska u Tursku mozda ce mi biti gotov i srpski. Sve u svemu, koliko ja vidim, bolje mi je da idem sa bosanskim :) a posto idemo nas dve, onda nam lepo taman ostane 20€ , sto na letovanju svakako dobro dodje!

Jos jednom hvala ti puno za pomoc!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Naši članovi

50027
    Ukupno članova
    1059
    Najviše članova online
    Novi članovi
    Tijana20
    Pridružio/la se
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21033
    Ukupno tema
    625144
    Ukupno poruka