Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Turska avionom

6 odgovora na temu

#1 Lana*

putnik

• Član
  • Poruka:124
  • ženski

Napisano: 26. Aug 2007 - 14:36

E, ovako, imam par pitanja za one, koji su skoro bili na letovanju u Turskoj, a putovali su avionom:
1. Sta vam je bilo potrebno za vizu? Cula sam da se viza dobija po ulasku u Tursku, ali da li mi neko moze da objasni proceduru (sta i kako)?
2. Nisam putovala avionom otkad su poostrene mere oko prtljaga, pa me okvirno zanima sta se sme, a sta ne sme unositi u avion?! (znaci tipa onog mleko za suncanje, samponi, kupke, kozmetika, pincete.....blablabla) Svaki koristan savet je dobrodosao!
Hvala svima unapred!

#2 alex

turista

• Član
  • Poruka:51
  • ženski

Napisano: 26. Aug 2007 - 14:46

Pogledaj porukuLana* @ 26. 08. 2007 - 15:40

E, ovako, imam par pitanja za one, koji su skoro bili na letovanju u Turskoj, a putovali su avionom:
1. Sta vam je bilo potrebno za vizu? Cula sam da se viza dobija po ulasku u Tursku, ali da li mi neko moze da objasni proceduru (sta i kako)?
2. Nisam putovala avionom otkad su poostrene mere oko prtljaga, pa me okvirno zanima sta se sme, a sta ne sme unositi u avion?! (znaci tipa onog mleko za suncanje, samponi, kupke, kozmetika, pincete.....blablabla) Svaki koristan savet je dobrodosao!
Hvala svima unapred!

Za ovo pod 1. ne znam nista, a 2. podrazumeva da se ne sme unositi tecnost u avion. Sve sto si pobrojala sme, ali kao prtljag, ne kao rucni prtljag. Oduzimali su makazice za nokte, upaljace, flasice vode. Ono sto sme da se unese se stavlja u kesice koje imaju oni na aerodromu.

#3 bodrum2007

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:201

Napisano: 26. Aug 2007 - 15:10

Lana, ne brini se nista za vizu.

To je formalnost, vise kao turisticka propusnica, umest boravisne takse, koju naplacuju neke zemlje.
Znaci, kad izadjes iz aviona ides na carinu, tu stojis u redu sa 10 eura u ruci, i kad pridjes salteru, das pasos sa 10 eura unutra, oni prekucaju podatke iz pasosa (zato sto nasi nisu citljivi "masinski") i zalepe ti "vizu" koja traje 30 dana od dana ulaska u zemlju i to je sva procedura.

Sve to naravno ako imas srpski pasos. Za druge zaista ne znam!
By the way, vizu placaju sve razvijene zemlje, tako da smo u lepo drustvu, prosto me ponos obuzeo kad sam video sa kojim zemljama su nas stavili na spisak :)

#4 Lana*

putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 26. Aug 2007 - 20:00

@alex i bodrum 2007 Hvala vam puno za info!

@alex
Ako sam te dobro razumela mogu da ponestem sve ovo:mleko za suncanje, sampone, kupke, kozmetiku, pincetu samo je bitno da nije u rucnom, vec u obicnom prtljagu, pa ce mi oni te tecnosti razlivati u neke kese?! Jel` to to?

@bodrum 2007
O pa lepo za vizu, konacno da nas negde ne gnjave!
Cula sam da je jednostavno, ali nisam znala da je poenta cele price samo da stanes u red i das 10 evra i to je to-mislila sam da treba da se nosi jos nesto od dokumenata...( kad sam stalno u tripu od tih viza :( ). Ovo deluje stvarno jako jednostavno, prosto za ne poverovati!

Hvala jos jednom obojici!

#5 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 26. Aug 2007 - 21:11

Lana*, evo ti zvaničnih informacija.
Klik.

#6 bodrum2007

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:201

Napisano: 26. Aug 2007 - 23:03

Pogledaj porukuLana* @ 26. 08. 2007 - 21:04

@alex i bodrum 2007 Hvala vam puno za info!

@alex
Ako sam te dobro razumela mogu da ponestem sve ovo:mleko za suncanje, sampone, kupke, kozmetiku, pincetu samo je bitno da nije u rucnom, vec u obicnom prtljagu, pa ce mi oni te tecnosti razlivati u neke kese?! Jel` to to?.............

Draga Lana,

niko ti nista nece razlivati, vec jednostavno, sve sto od raznih "tecnosti" nosis OD KUCE, to mora da ti stoji u koferu koji predajes kad "se cekiras", pre nego udjes na carinsku kontrolu.

U rucnom prtljagu mozes da nosis ono sto pise na sajtu, i ono sto kupis u free shopu (oni to zapakuju u zapecacene kesice koje ne smes da otvaras dok ne predjes kontrolu).

ALI, ovo se odnosi na putovanja u EU i svicu. Za Tursku ti to nece biti problem, ide se jatovim charterom, samo nemoj pincete, makazice i grickalice trpati u rucni prtljag :) jer ces da ostanes bez njih!

By the way, napisala si ovo na drugoj temi:

Citat

E, ovako, treba mi pomoc:
Da li u Srbiji moze da se u agenciji za put u Grcku grupnu vizu prilozi bosanski pasos? To je jedini koji imam, a odavde bih da idem na letovanje.
Da li je to problem ?

Koji pasos imas dakle? Srpski ili bosanski?
Zato sto za bosanski pasos na sajtu Centrotursa kazu ovo:

"Vize: za državljane BiH vize nisu potrebne."
Ako je tako, imaces 10€ vise u dzepu :)

#7 Lana*

putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 27. Aug 2007 - 01:04

Pogledaj porukuNikola S. @ 26. 08. 2007 - 22:15

Lana*, evo ti zvaničnih informacija.
Klik.
Tnx!

Pogledaj porukubodrum2007 @ 27. 08. 2007 - 00:07

niko ti nista nece razlivati, vec jednostavno, sve sto od raznih "tecnosti" nosis OD KUCE, to mora da ti stoji u koferu koji predajes kad "se cekiras", pre nego udjes na carinsku kontrolu.

U rucnom prtljagu mozes da nosis ono sto pise na sajtu, i ono sto kupis u free shopu (oni to zapakuju u zapecacene kesice koje ne smes da otvaras dok ne predjes kontrolu).

ALI, ovo se odnosi na putovanja u EU i svicu. Za Tursku ti to nece biti problem, ide se jatovim charterom, samo nemoj pincete, makazice i grickalice trpati u rucni prtljag smile.gif jer ces da ostanes bez njih!
Ok. Ukapirala. Pa nije to tako uopste strasno :) , ja sam bila utripovala da je to mnogo rigoroznije!

Pogledaj porukubodrum2007 @ 27. 08. 2007 - 00:07

Koji pasos imas dakle? Srpski ili bosanski?
Zato sto za bosanski pasos na sajtu Centrotursa kazu ovo:

"Vize: za državljane BiH vize nisu potrebne."
Ako je tako, imaces 10€ vise u dzepu smile.gif

Imam dvojno drzavljanstvo (i srpsko i bosansko). Trenutno imam samo bosanski pasos, a do polaska u Tursku mozda ce mi biti gotov i srpski. Sve u svemu, koliko ja vidim, bolje mi je da idem sa bosanskim :) a posto idemo nas dve, onda nam lepo taman ostane 20€ , sto na letovanju svakako dobro dodje!
Jos jednom hvala ti puno za pomoc!

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)