Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Medicinski pasos

pasos zdravstvene informacije

1 odgovori na ovu temu

#1 tuiv

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 17. Aug 2012 - 17:59

Ovog leta sam putovao u Grcku i imao zdravstvenih problema.Malo sam teze objasnio da sam alergican na penicilin i jos neke lekove kada sam hitno zvao doktora koji je ubrzo i dosao. Da kod nas li postoji kakav formular ili kartica koja sadrzi neke osnovne podatke o zdravstvenom stanju ,alergiji itd onoga ciji je vlanik kartice u slucaju da ne moze da prica?
Ovako nesto sam nasao na netu ali u americi : www.medipassinternational.com

#2 ljerka

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3526
  • ženski

Napisano: 17. Aug 2012 - 18:36

Nije mi poznato da kod nas postoji takav formular, pa je mozda najbolje da se raspitas kod svog lekara.

Mozes poneti nasu zdravstvenu knjizicu na kojoj osobama koje su alergicne na penicilin pise upozorenje velikim stampanim crvenim slovima CAVE PENICILLINI - lekarima je u tom slucaju jasno o cemu se radi.

Ili da uzmes potvrdu od lekara i prevedes je kod sudskog tumaca na jezik zemlje u koju putujes i drzis je zajedno sa polisom putno zdravstvenog osiguranja.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)