Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Istanbul,lokalni vodic?

Turska Istanbul Ljeto 2012

11 odgovora na temu

#1 91mirza

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 04. Jul 2012 - 01:20

Planiram ovoga ljeta da idem u Istanbul.Zanima me da li postoje lokalni vodici koji znaju srpski i koji bi mi pomogli da pronadjem povoljna mjesta za soping.

#2 Srckica

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:201
  • ženski

Napisano: 05. Jul 2012 - 09:33

Mozete da pitate u hotelu na recepciji,svi oni imaju momke koji to hoce da urade za neku paru,samo ne znam da vas ne oderu.Sta vi tacno hocete da kupujete,za vas ili na veliko?

#3 91mirza

backpacker

• Član

Napisano: 10. Jul 2012 - 19:42

Licno za sebe.Mislio sam neke fine jaknice i farmerke :thankyou:

A zar ima tih vodica za kupovinu na veliko?Sta se to moze kupiti?

#4 Srckica

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 11. Jul 2012 - 09:32

Na veliko se podrazumeva jedan model (majica,farmerice,cipele) cela serija u pakovanju,ali mislim da Vam to ne treba.Ako hocete dobar soping najlakse je da odaberete neki od TC,odete tamo jedno popodne i zavrsite sa tim,a ostatak vremena uzivate u znamenitostima grada.
Ako ne volite TC onda svakako za dobru kupovinu predlazem Istiklal ulicu(trg Taksim),tamo imate markirane prodavnice za svaciji dzep a ujedno i vidite neke lepote grada.Jos ako idete u vreme rasprodaja (INDIRIM),sigurna sam da cete se dobro nakupovati.

#5 legija037

putnik

• Član
  • Poruka:150
  • muški

Napisano: 12. Jul 2012 - 12:16

Za kupovinu za lične potrebe stvari koje nisu markirane ili su kopije poznatih brendova ne treba vodič u Istanbulu. Potrebna je dobra volja i kondicija, mapa tog dela grada (koliko da znate gde ste) i vreme. Mnogo vremena. Veliki broj radnji koje prodaju kako na malo tako i na veliko i u kojima se snabdevaju butikaši i šverceri iz velikog dela Srbije, ali i naši turisti koji su došli da pazare za sebe, nalazi se na površini dužine 1 kilometar i širine skoro isto toliko a na potezu od tramvajske stanice Aksaray do stanice Kapaličaršija, južno i severno od ulice kojom idu tramvaji (ulica Ordu). Tu je mali milion butika i malih tržnih centara gde ima bukvalno SVEGA. Odeće, obuće, tašni, bolje reći nema čega nema. Ima tu i radnji koje su u Turskoj poznati brendovi poput KIKIRIKI-ja, FERVENTE-a i još puno njih, ima i nekih za koje mi nikada čuli nismo. Tu je u toj Ordu ulici i više puta pomenuta robna kuća Morava gde je povoljna koža, mada ima i drugih radnji. Ima i velikih šoping molova ali u njima je veći broj svetski poznatih brendova po naravno povoljnijim cenama nego kod nas. I o šopingu u Istanbulu može se još puno pisati, ima i drugih delova grada gde se može pazariti, po meni je ovaj vrlo praktičan jer je na malom prostoru mnogo mnogo radnji.
Ako kaniš pobediti ne smeš izgubiti - Ko leti vredi, ko vredi leti, ko ne vredi ne leti

#6 Srckica

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 12. Jul 2012 - 13:28

Negde sam na internetu procitala podatak da oblast Laleli ima preko 100.000 radnji.Za svakoga po nesto.

#7 legija037

putnik

• Član
  • Poruka:150
  • muški

Napisano: 12. Jul 2012 - 16:05

Da baš o toj oblasti sam i pisao, tačno na sredini između tramvajske stanice Aksaray i stanice Kapaličaršija je stanica Laleli, dakle to je oblast koju sam opisao. Samo pun džep love i pravac šoping
Ako kaniš pobediti ne smeš izgubiti - Ko leti vredi, ko vredi leti, ko ne vredi ne leti

#8 91mirza

backpacker

• Član

Napisano: 13. Jul 2012 - 10:46

Hvala legija,hvala srckica,stvarno ste mi pomogli.Sad znam dje cu da potrosim lovu. :ziveli:
Idem 27 avgusta,pa ako se sretnemo dugujem pice. :ziveli:

#9 staff

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 26. Sep 2012 - 13:57

Hvala svima na dobrim savetima i jos jedno pitanje.... koliko se krecu kopije poznatih brendova i gde je njih najbolje pazariti? hvala unapred!!!

#10 Srckica

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 26. Sep 2012 - 15:10

Imas ih na Merteru,nisam bila skoro tako da neznam tacno cene,ali znam da tamo idu nasi butikasi koji rade te kopije,nisam tacno razumela da li kupujes na veliko(serije).Ako hoces tacnu adresu poslacu ti privatnu poruku.
Ako hoces na komad,samo za sebe,onda mozda Kapali carsija(mislim da je tamo dosta skupo)ili Laleli ali da molis da ti prodaju na komad.

#11 milosfrr

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 16. Jul 2013 - 02:50

ako mozes posalji mi u pp gde tacno mogu naci tu robu koju bih uzimao na veliko.Unapred hvala

#12 andrej26

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1177
  • muški

Napisano: 12. Nov 2013 - 22:11

Pogledaj porukuSrckica @ 26. Sep 2012 - 15:10

Imas ih na Merteru,nisam bila skoro tako da neznam tacno cene,ali znam da tamo idu nasi butikasi koji rade te kopije,nisam tacno razumela da li kupujes na veliko(serije).Ako hoces tacnu adresu poslacu ti privatnu poruku.
Ako hoces na komad,samo za sebe,onda mozda Kapali carsija(mislim da je tamo dosta skupo)ili Laleli ali da molis da ti prodaju na komad.
Da li mogu da zamolim na PP za podatak gde mogu da pazarim na veliko kopije ...

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)