Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

* * * * * 1 Glasova

Kusadasi - sto pitanja

261 odgovora na temu

#1 Lana_

turista

• Član
  • Poruka:59
  • ženski

Napisano: 04. Aug 2007 - 16:26

E ovako, iz mog ugla...

6. Koliko se putuje? - Prosle godine, ja sam putovala 30 sati i u jednom i u drugom pravcu, ali nema pravila...
8. Sta nepropustiti u Kusadasiju? - Definitivno ne propustiti aqua fantasy (karta je 15-20e), kupovinu kozne jakne (extra povoljno ako umes dobro da se cenkas) i zlata/srebra. Obavezno probaj doner (to ti je nesto kao grcki giros), alvu, ratluke i ostale njihove djakonije.
9. Sta propustiti? - Pamukkale i Efes - Jeste lepo videti, ali celodnevno smaranje na 45 stepeni, ne isplati se.
11. Meduze? Plaze? Voda? - Prosle godine meduza nije bilo (ja ih ne primetih), plaze su bile ok (posebno ladies beach), voda extra topla i relativno cista (ja bila pocetkom septembra)
12. Izleti? Cene, sta videti, sta ne? - Procitaj pod 8 i 9 :)
14. Sta ne treba raditi na ulici? - Hm...zanimljivo pitanje :) To ce vam vodic verovatno objasniti kao sto je i nama, ne moze da se docara recima jer je potrebna gestikulacija rukama :) Radi se o tome da ono sto mi radimo rukama kad dozivamo nekog, to kod njih znaci poziv na intimno druzenje, pa stoga oprez devojke :) Meni se desilo da sam skroz zaboravila na to, pa kad je (pun) dolmus naisao ja se razmahala ali srecom nije bilo posledica :)
17. komarci? - Nije ih bilo prosle godine.
18. koj od 3 vodena parka poseti? - Procitaj pod 8 :)

Nadam se da sam pomogla :rolleyes:

#2 plazmica

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 04. Aug 2007 - 23:34

19. Svi spominju restorane, kafice, a da li Turci imaju i pekare ovako nekog naseg tipa i sendvicare naravno?
20.Ako imaju, koliko se cene krecu otprilike?

#3 ines

backpacker

• Član
  • Poruka:41

Napisano: 05. Aug 2007 - 18:09

aqua fantazy....super...odlican provod....
ima i aqua land...po meni jos bolji....
recimo aqua fantazy je mnogo bolje sredjen i moderniji je....
a aqua land je vise za starije i ima ekstremnijih tobogana...
ma sve je super,gde god otisla....

#4 zokaaa

backpacker

• Član
  • Poruka:26

Napisano: 05. Aug 2007 - 22:18

Pogledaj porukuplazmica @ 5. 08. 2007 - 00:38

19. Svi spominju restorane, kafice, a da li Turci imaju i pekare ovako nekog naseg tipa i sendvicare naravno?
20.Ako imaju, koliko se cene krecu otprilike?

Većinom se hrana kupuje u prodavnicama mešovite robe ali ima i nešto kao naš burek (sirnica) i to je baš jeftino.
U svakom slučaju, malo bolji hotel sa polupansionom i Švedskim stolom za doručak i večeru i mislim da Vam restorani zaista neće biti potrebni..
Gladni sigurno nećete ostati a da ne pričam za meni sa pola pečenog pileta, pomfritom, salatom i jednim pićem za 400 dinara. Doduše pilići su im baš pilići ali sasvim je dovoljno za pristojan obrok.

#5 ines

backpacker

• Član

Napisano: 07. Aug 2007 - 13:42

Pogledaj porukumovuka @ 7. 08. 2007 - 13:53

Bio sam ja u tom jotelu i vratio se pre 10tak dana. Ostavio sam malo siri komentar o samom hotelu pa pogledaj i to (ne na forumu nego na sajtu gde su predstavljeni svi hoteli).
Ja sam bio zadovoljan sa smestajem. Za te pare svakako. Cak sam i bio dosta zadovoljan sa sobom. Uglavnom je sve funkcionisalo, koliko se ja secam.
Sto se tople vode tice, desavalo se da nema, al mozda jedanput ili dvaput za 10 dana. Tada je bila nesto mlaka (nije naravno bila skroz hladna, al nije bas ni bila prijatna za neko duze tusiranje).

ja sam godinama letovala u kusadasiju i u tom hotelu. ove godine sam bila u marmarisu. cisto malo za promenu. nego cisto me zanima kako je u kusadasiju ovde godine....
ako ti nije tesko...malo mi pisi...ipak vezana sam za to mesto....
hvala....

#6 pcigre

turista

• Član
  • Poruka:93
  • muški

Napisano: 07. Aug 2007 - 18:04

Nego ljudi preko kojih ste agencija isli?

Marko vidim da si iz NSa, da nisi mozda istao agencijom Prestige?

#7 Ice

backpacker

• Član
  • Poruka:32
  • muški

Napisano: 07. Aug 2007 - 21:21

Pogledaj porukupcigre @ 7. 08. 2007 - 19:08

Ja sam isao preko AstraTours-a iz NS, a oni rade preko TourisTrade-a iz BG. Nasao sam tu agenciju iz BG da radi sa 10 nocenja, sto je dosta retko, a meni se svidelo.

#8 Ice

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 07. Aug 2007 - 21:27

Pogledaj porukuines @ 7. 08. 2007 - 14:46

ja sam godinama letovala u kusadasiju i u tom hotelu. ove godine sam bila u marmarisu. cisto malo za promenu. nego cisto me zanima kako je u kusadasiju ovde godine....
ako ti nije tesko...malo mi pisi...ipak vezana sam za to mesto....
hvala....

Meni je ovo bio prvi put u Kusadasiju, tako da ne znam kako da ti uporedim. :)
Jel ima nesto da te konkretno zanima?
Pitaj je me sta te interesuje, tako mi je najbolje. :)
Sto se hotela tice, mislim da je jedina promena sto se vecera dole, a ne na krovu kako je bilo ranije. To me je malo rastuzilo kada sam dosao i video, al sta sad. Inace, osoblje je bas jako ljubazno i mojoj devojci i meni je bilo bas prijatno u tom hotelu.
Inace, mi uvece skoro da nismo ni izlazili. Uglavnom u neke setnje, al slabo smo isli po klubovima i diskotekama. Verovatno znas da one poceinju da se pune tek posle 12, tacnije oko 1h, a to nam je bilo vec kasno. Uglavnom smo bili umorni i legali smo vec oko 1-2h, jer smo isli na sve moguce izlete, a i hteli smo sto vise vremena da provedemo na plazama, a ne u sobi spavajuci zbog prethodne noci. Tako da smo i ustajali ranije.

#9 ines

backpacker

• Član

Napisano: 07. Aug 2007 - 22:31

da li je i dalje ladys beach najlepsa plaza....
zanimao me nocni zivot ali vidim da nisi puno izlazio....
kakve su cene ove godine....
jer u marmarisu je zaista preskupo,bar za nase uslove....
jer je istina da ovde godine u kusadasiju ima puno bugara i rumuna...

Pogledaj porukupcigre @ 7. 08. 2007 - 19:08

ja sam isla preko argus toursa i to prvi put... u principu bilo je ok. malo sam bila u strahu jer su mnogi pricali da su oni prevaranti. ali srecom sve je bilo ok. samo nam je bus kad smo se vracali bio grozan. ma i vise nego grozan,krs zivi. svi smo poludeli. i malo su im vodici...onako bezveze...nisu bas ljubazni. ali dobro,sve u svemu dobro smo prosli. ne zalim se....

Ovu poruku je izmenio Infoputnik: 09. Feb 2012 - 19:09
spojeni postovi

#10 Ice

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 08. Aug 2007 - 12:58

Pogledaj porukuines @ 7. 08. 2007 - 23:35

Ja nesto nisam primetio da ima puno bugara i rumuna. Moguce je, al se ja nesto nisam sretao sa njima.
Kakve su cene, pa cujem od nekih ljudi da sveke godine malo poskupi. NAma su neke stvari bile skuplje nego sto smo ocekivali iz onoga sto smo culi od ljudi koji su bili pre par godina. Dve lezaljke i suncobran na plazama smo placali 10 lira, na ladies 12. Takodje, smatram da je i dolmus malo skup. Svi su mu govorili da je to bas jeftino, al kosta od 1.5 lira do 2.5 lira do okolnih plaza, sto smatram da nije bas jeftino.
Sto ce tice cena pica po kaficima, moglo je da se nadje pice za 4 lire, al po losijim kaficima. Po boljim diskotekama je kostalo od 6-10 npr pivo ili tako nesto.
Sto se hrane tice, slabo smo jeli po restoranima. Par puta u onom pizza pizza, sto je kao McDonalds. Neka pica malo manja je kostala 10-12 lira. Sok 2.5 (tako nesto).
Ne verujem da je u Kusadasiu nesto mnogo poskupelo ove godine. To kazu i oni sto su bili i prosle i ove godine. Nego je Marmaris uvek bio dosta skuplji, pa ti je zato verovatno tamo i bilo preskupo. Nama je bilo malo skuplje nego sto smo ocekivali iz razloga sto smo o cenama uglavnom pricali sa ljudima koji su bili pre par godina.

Sto se plaza tice, ovde na forumu sam primetio da vladaju razna misljenja koja je najlepsa, koja im se ne svidja itd. Vecina kaze da im je Ladies najgora. Mi smo prvi dan bili na Ladies plazi i bas nam se svidela (ali naravno kad odes u deo koji se placa). Posle smo bili na Kustur, Long, Paradise, Nacionalni park. Sve plaze su nam se svidele. Najvise Long i Nacionalni park (zbog jako ciste vode). Ali su nam i sve ostale plaze bile lepe. Jedino sto je zadnja 3 dana more donelo neku prljavstinu i to je bilo na skoro svim plazama na koje smo isli tih dana, pa nam je to malo pokvarilo utisak.

#11 zokaaa

backpacker

• Član
  • Poruka:26

Napisano: 08. Aug 2007 - 14:46

Pogledaj porukuines @ 7. 08. 2007 - 23:35

Bugara i Rumuna definitivno ove godine ima u velikom broju tako da se dešava da nas mešaju sa njima. To je malo bogatija nacionalna struktura navedenih naroda i dosta kupuju
Mislim da su cene ove godine neznatno veće ali ne mnogo 10-20 posto. U svakom slučaju je dosta povoljnije od drugih Turskih letovališta.
Što se tiče plaža, ne mogu da se otmem utisku da se ove godine nisu nešto posebno potrudili sa novim sadržajima na istim ali u principu je zaista super.
Pozzz.

#12 Alejandra

svetski putnik

• Član
  • Poruka:612
  • ženski

Napisano: 08. Aug 2007 - 19:59

Pogledaj porukumovuka @ 8. 08. 2007 - 14:02

Sto se hrane tice, slabo smo jeli po restoranima. Par puta u onom pizza pizza, sto je kao McDonalds.

Ćao, jel možeš da mi kažeš gde se tačno nalazi taj restoran Pizza Pizza. Idem sledeće nedelje u Kušadasi i baš me interesuje kakve su pice kod njih. :rolleyes:

Hvala

#13 ines

backpacker

• Član

Napisano: 09. Aug 2007 - 11:39

e sto se tice hrane u kusadasiju ima jedan dobar restoran gde smo mi cesto jeli. zove se alo alo.
restoran se nalazi u ulici gde je i hotel club anra i santur. mislim da je u toj. kada se od hotela anra krene ka raskrsnici gde je glavna stanica dolmosa. hrana je stvarno dobro. tu se najvise hrane turci. inace hrana je mnogo bolja na tim mestima gde jedu turci nego na onim izvikanim za turiste...
ja sam jedne godine letovala pocetkom septembra. cene jesu malo manje u odnosu na sezonu i mozda je more malo prljavije jer tada pocinje da duva malo jaci vetar pa samim tim i nanosi travu... ali nista strasno. trava bude samo u plicaku....
inace more u kusadasiju je prelepo za razliku od marmarisa....tamo je stvarno krs....

#14 Ice

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 09. Aug 2007 - 19:04

Pogledaj porukuAlejandra @ 8. 08. 2007 - 21:03

Ćao, jel možeš da mi kažeš gde se tačno nalazi taj restoran Pizza Pizza. Idem sledeće nedelje u Kušadasi i baš me interesuje kakve su pice kod njih. :rolleyes:

Hvala

Iskreno, meni se vise svidja nasa pica. Daleko od toga da je losa, al mi je nekako drugacija. Cak nemaju ni kapricozu u meniju sto ja najcesce jedem. Picu sam video da imaju po mnogim restoranima (ovaj pizza pizza bas i nije restoran), ali nisam probao u njima. Inace, ja sam tu jeo i hot dog, neku piletinu, ima svasta u svakom slucaju.
Ne znam da li si bila u Kusadasiju, pa cu pokusati da ti objasnim gde je. Nalazi se na ulazu u centar (pod ovim mislim pesacku zonu gde su njihove prodavnice) gde je njihova neka robna kuca Ambar (ima vise ulaza u pesacku zonu, a ovaj je bio kad se spustim ulicom iz mog hotela Club Anra). Kad udjes u pesacku zonu, odmah prava ulica desno (i posle 15tak metara sa desne strane). Preko puta je neki super market kog je neko vec pominjao na forumu (zaboravio sam kako se zove). Al mozes pitati nekog, verujem da ce vecina znati gde se nalazi.
Lep provod zelim.

#15 Alejandra

svetski putnik

• Član
  • Poruka:612
  • ženski

Napisano: 10. Aug 2007 - 15:04

Movuka hvala puno,

bila sam dva puta u Kusadasiju, mislim da znam gde je ta robna kuca Ambar, snacicu se valjda.

Podzdrav!

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)